[Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce sperante aveti de la acest meci?

Poll ended at 09 Noi 2018, 01:18

3 puncte, marsul spre primul loc continua!
25
93%
1 punct, bun pentru Neagoe
2
7%
0 puncte, Piti isi baga coada
0
No votes
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de DeuxEx » 05 Noi 2018, 01:18

Vineri, 09.11.2018, incepand cu ora 21.00, Universitatea Craiova intalneste pe teren propriu singura echipa reprezentativa a Covasnei, Sepsi OSK Sf. Gheorghe. Echipa noastra vine dupa o victorie clara obtinuta in capitala Moldovei cu Poli Iasi. Sepsi OSK vine dupa un rusinos 1-3 pe teren propriu, in fata sibienilor de la AFC Hermannstadt.
Din echipa noastra sunt incerti Mihaila si Koljic, in urma problemelor ivite pe parcursul meciului cu moldovenii de vineri. De asemenea, Bancu va fi indisponibil in urma acumularii de cartonase galbene (ultimul, in meciul cu moldovenii). La Sepsi vor lipsi Viera si Mensah (conform colegului nostru de forum, Saviola).
Cu ce tactica si ce prim 11 credeti ca ar trebui sa trimita Devis Mangia in teren?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Augustus Caesar » 05 Noi 2018, 05:52

Se intensifica acolo lupta intre p-off si p-out, e important sa punem cat mai multe puncte intre noi si liderul din p=out avand in vedere programul nostru mai greu in finalul campionatului regulat. 8 puncte ar fi excelente pentru moment acolo, asta cred ca este obiectivul nostru imediat. In rest, sper sa ne mai ajute totusi vremea pentru a mentine terenul de pe Oblemenco in conditii cat de cat bune, trupa lui Neagoe ar fi avantajata de un teren greu. Hai Stiinta !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de malus dacus » 05 Noi 2018, 08:51

...sunt ceva probleme de lot, dar am incredere ca Mangia stie PIN-ul...

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de lory69 » 05 Noi 2018, 08:56

In acest moment al sezonului se vad rezultatele pregatirii fizice din vara.Cred ca 4 echipe se vor distsnta sus,noi,cfr,oile si viitorul...restul nu or sa tina pasul.Prevad victorii in serie pt noi pana in iarna,meciul cel mai dificil fiind la botosei.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3514
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Paul » 05 Noi 2018, 09:08

Bineinteles ca pregatirea fizica, ca si cea tactica si de toate felurile, este determinanta in obtinerea rezultatelor foarte bune din ultima perioada, dar cred ca un factor cel putin la fel important este increderea in sine , care vine si in urma unei atmosfere bune din preajma echipei.
Eu cred ca meciul cu FCSB a fost un mare punct de cotitura pentru echipa, iar disparitia lui Balaci chiar in ziua meciului a avut, in afara de durerea mare si sincera simtita de toti oltenii, si un mare impact asupra baietilor, care au reusit o remontada fantastica.
Mie la ora actuala nu mai imi e frica la nici un meci, se vede cum stapanim jocul autoritar, si cum de fiecare data cand intram dupa pauza avem cheia jocului si aplicam loviturile potrivite. Asta e cea mai buna perioada de cand a venit Mangia, eu asa cred, si mai cred ca anul asta putem lua si campionatul si cupa.
Care sunt echipele mai bune decat noi? CFR, FCSB? Nu prea cred. Ne-am impiedicat aiurea in meciuri cu echipe mult mai slabe, dar cred ca s-a terminat si cu asta, ne-am intrat in ritm si o sa ii facem zob pe toti de-acum inainte, cel putin in anul asta calendaristic nu prevad decat victorii.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Neagu.djuvara » 05 Noi 2018, 10:55

Am un deja-vu.Parca suntem blestemati cu locul 3.Cand invingem,invinge si cfr si fcsb,cand fcsb si cfr iau bataie,luam si noi.Acum vedem.ce inseamna un penalty ratat cu cfr.E nasol,cfr a luat avans si n-o sa prea mai ia bataie de acum incolo.Joaca un fotbal de 2 lei,dar castiga mult la capitolul mare experienta.De vreo 2 3 jucatori de mare experienta avem nevoie in iarna.

JustME

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de JustME » 05 Noi 2018, 12:17

si unde ii mai bagi pe aia 2,3 jucatori de mare experienta? varsta lotului nostru este de 24.8 ani, o varsta optima. nu poti sa imbatranesti aiurea echipa de dragul experientei. in momentul de fata echipa NU are nevoie de 2,3 jucatori noi ci are nevoie de timp pentru a se omogeniza. daca aduci acum 2,3 jucatori, cu sau fara experienta, nu faci altceva decat sa strici tot ce s-a construit pana acum. tocmai acum cand incep sa se lege niste relatii de joc sa incepi sa aduci alti jucatori?

si repet unde ii bagi pe aia 2,3 jucatori? in poarta e clara treaba, fundas dreapta il avem pe Martic care la 28 de ani si cu trofee castigate in Croatia si Romania nu e tocmai un tinerel lipsit de experienta. in centru sunt Donkor si Kelic primul tinerel la 23 de ani cu cu peste 60 de meciuri jucate la nivel de Serie B, iar Kelic e sarit binisor de prima tinerete fotbalistica la 27 de ani. in stanga il ai pe Bancu, nici el nu e vreun pustan lipsit de experienta.

la mijloc il avem pe Mateiu si Fedele jucatori cu enorm de multa experienta si Cicaldau care desi are 21 de ani are deja peste 50 de prezente in Liga 1 - competitie pe care de altfel a si castigat-o cu Viitorul.

trecem la atac unde ii avem pe Mitrita, Koljic si Barbut/Meza Colli. nici nu are rost sa vorbesc despre Mitri sau Koljic deoarece e clar ca sunt puncte fixe acolo, chiar ma simt ridicol sa argumentez in vreun fel de ce ca nu ai cum sa ii scoti din echipa. ramane doar Barbut care are vreo 146 de prezente la nivel de Liga 1 (117) si Liga 2 (29) deci nu poti sa spui ca e lipsit de experienta. iar Meza Colli e un jucator de 27 de ani care a bifat 2 meciuri inclusiv in Serie A. nu e nici tanar, nici lipsit de experienta.

lotul e completat si de pustani de mare viitor gen Mihaila, Marko sau Baicu + Burlacu jucator ce eu sper sa-si regaseasca cadenta de anul trecut. carora li se vor adauga Draghici si Vladoiu jucatori extrem de promitatori care s-au descurcat cel putin onorabil la echipele la care au fost imprumutati in Liga 1 respectiv Liga 2. plus Gardos, Rocha, Briceag, Tiago sau Dimitorv care in niciun caz nu-s lipsiti de experienta, tineri nici atat.

repet intrebarea: UNDE sa mai bagi inca 2,3 jucatori? campionatul nu se castiga doar cu experienta, e nevoie ca echipa sa fie omogena, e nevoie ca echipa sa fie valoroasa, e nevoie de liniste, e nevoie de incredere, sa fim feriti de accidentari, de constanta, de inspiratie, si chiar nitel noroc. in momentul de fata echipa noastra bifeaza multe din caracteristicile astea. Mangia are nevoie in primul rand de timp, nu de jucatori noi.

evident ca in iarna poti sa faci niste mutari mici, ici-colo, la nivel de lot, insa, in mare, ar fi absolut inoportun sa te apuci acum sa imbatranesti echipa de dragul de a avea experienta. mai ales ca asta nu e un capitol la care echipa sufera. noi in momentul asta stam prost la omogenitate si exista momente in care relatiile de joc nu functioneaza la parametrii optimi insa lucrurile astea se indreapta in timp.
Last edited by JustME on 05 Noi 2018, 12:34, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de zeddDarko » 05 Noi 2018, 12:32

La meciul cu FCSB s-a vazut clar ca avem experienta, am stiut cand sa rupem jocul, in ultimele 10 minute ai nostri au fost doar pe jos, echipa medicala cand intra abea alerge. Sunt chestii mici, dar care conteaza, am data dovada ca suntem puternici( chiar daca am apelat la aceste tactici). Este mai putin important cum castigi meciul atata timp cat castigi cele 3 puncte, iar noi am dovedir ca putem sa practicam un fotbal frumos, dar in acelasi timp stim sa tinem de rezultat.

sorin107

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de sorin107 » 05 Noi 2018, 12:36

nu ca n-avem noi jucatori de experienta castiga si oile si cfr meciurile lor, ci pentru ca le castiga. intr-adevar constanta in rezultate e ceea care ne va castiga campionatul sau nu.

cred ca se va merge pe aceeasi echipa ca si la iasi, dar cu briceag in locul lui bancu. inteleg ca mihaila si koljic sunt recuperati. singura schimbare ar putea fi la cicaldau trecut numar 10, cu fedele si mateiu in spatele lui si mihaila pe banca.

mirko - martic, donkor, kelic, briceag - mateiu, cicaldau - barbut, mihaila, mitrita - koljic

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Arthur Rimbaud » 05 Noi 2018, 12:41

Allez les Lions Bleus !!!
3-1 contre les Hongrois. usteag
J'ai entendu qu'il s'agit d'un club Hongrois dans le championnat roumain !? :o Un peu comme Monaco chez nous ? :lol:
***
Haideti Leii Albastrii
3-1 contre ungurii. usteag
Eu inteles ça este vorba de unu club ungar la championnat roman !?
Cam ça Monaco la nostri ? :lol:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Neagu.djuvara » 05 Noi 2018, 12:55

JustME scrie:
05 Noi 2018, 12:17
si unde ii mai bagi pe aia 2,3 jucatori de mare experienta? varsta lotului nostru este de 24.8 ani, o varsta optima. nu poti sa imbatranesti aiurea echipa de dragul experientei. in momentul de fata echipa NU are nevoie de 2,3 jucatori noi ci are nevoie de timp pentru a se omogeniza. daca aduci acum 2,3 jucatori, cu sau fara experienta, nu faci altceva decat sa strici tot ce s-a construit pana acum. e absolut aberant ca tocmai acum cand incep sa se lege niste relatii de joc sa incepi sa aduci iar jucatori.

si repet unde ii bagi pe aia 2,3 jucatori? in poarta e clara treaba, fundas dreapta il avem pe Martic care la 28 de ani si cu trofee castigate in Croatia si Romania nu e tocmai un tinerel lipsit de experienta. in centru sunt Donkor si Kelic primul tinerel la 23 de ani cu cu peste 60 de meciuri jucate la nivel de Serie B, iar Kelic e sarit binisor de prima tinerete fotbalistica la 27 de ani. in stanga il ai pe Bancu, nici el nu e vreun pustan lipsit de experienta.

la mijloc il avem pe Mateiu si Fedele jucatori cu enorm de multa experienta si Cicaldau care desi are 21 de ani are deja peste 50 de prezente in Liga 1 - competitie pe care de altfel a si castigat-o cu Viitorul.

trecem la atac unde ii avem pe Mitrita, Koljic si Barbut/Meza Colli. nici nu are rost sa vorbesc despre Mitri sau Koljic deoarece e clar ca sunt puncte fixe acolo, chiar ma simt ridicol sa argumentez in vreun fel de ce ca nu ai cum sa ii scoti din echipa. ramane doar Barbut care are vreo 146 de prezente la nivel de Liga 1 (117) si Liga 2 (29) deci nu poti sa spui ca e lipsit de experienta. iar Meza Colli e un jucator de 27 de ani care a bifat 2 meciuri inclusiv in Serie A. nu e nici tanar, nici lipsit de experienta.

lotul e completat si de pustani de mare viitor gen Mihaila, Marko sau Baicu + Burlacu jucator ce eu sper sa-si regaseasca cadenta de anul trecut. carora li se vor adauga Draghici si Vladoiu jucatori extrem de promitatori care s-au descurcat cel putin onorabil la echipele la care au fost imprumutati in Liga 1 respectiv Liga 2. plus Rocha, Briceag, Tiago sau Dimitorv care in niciun caz nu-s lipsiti de experienta, tineri nici atat.

repet intrebarea: UNDE sa mai bagi inca 2,3 jucatori? campionatul nu se castiga doar cu experienta, e nevoie ca echipa sa fie omogena, e nevoie ca echipa sa fie valoroasa, e nevoie de liniste, e nevoie de incredere, sa fim feriti de accidentari, de constanta, de inspiratie, si chiar nitel noroc. in momentul de fata echipa noastra bifeaza multe din caracteristicile astea. Mangia are nevoie in primul rand de timp, nu de jucatori noi.

evident ca in iarna poti sa faci niste mutari mici, ici-colo, la nivel de lot insa, in mare, ar fi absolut aiuristic sa te apuci acum sa imbatranesti echipa de dragul de a avea experienta. mai ales ca asta nu e un capitol la care echipa sufera. noi in momentul asta stam prost la omogenitate si exista momente in care relatiile de joc nu functioneaza la parametrii optimi insa lucrurile astea se indreapta in timp.
E nevoie de jucatori in iarna,pentru ca rezervele sunt modeste in comparatie cu titularii.Briceag si dimitrov nu ne ajuta deloc.Echipa asta are in primul rand nevoie de un lider adevarat,o voce autoritara in vestiar.Mitrita e un jucator valoros,dar e prea sensibil ca sa fie un lider in vestiar.Zlatinski era un lider bun,pacat ca a facut pe nebunu si nu a inteles in ce situatie se afla

JustME

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de JustME » 05 Noi 2018, 13:12

vere.. Zlatinski, cu tot respectul pentru el, in momentul asta cred ca ar fi prins rar banca de rezerve la Craiova. iar asta cu "vocea autoritara in versiar" e e o chestie discutabila. din punctul meu de vedere nu e nevoie de voci autoritare in vestiar ci de armonie, liniste, spirit de colegialitate si lipsa bisericutelor. aia cu rezervele la nivelul titularilor e iarasi o chestie discutabila. realist vorbind, daca rezervele ar fi la nivelul titularilor ar avea pretentia sa joace, sa fie ei titulari. n-o sa iti vina nici dracu' sa fie la nivelul titularilor si sa accepte statutul de rezerva.

Dimitrov tocmai a dat 2 pase de gol la meciul de cupa, e fortat sa spui ca nu ne ajuta deloc. iar Briceag a avut evolutii fluctuante. rezervele pot sa isi revina, Mateiu a fost rezerva foarte multa vreme la noi, a fost trimis si pe la echipa a 2-a, iar acum e aproape imposibil sa-l scoti din primul 11. momentan rezervele nu se ridica la nivelul titularilor insa lucrul asta se poate schimba. forma jucatorilor nu e batuta in cuie.

evident ca mi-ar placea sa il avem in lot pe Vatajelu sau Pantiru de la Iasi in locul lui Briceag, insa cam asta e singura modificare pe care as vrea-o. in rest lotul arata bine.

avem al 2-lea atac din tara si a 2-a aparare si, din punctul meu de vedere, cel mai bun mijloc (Mateiu, Fedele, Cicaldau). si asta in conditiile in care lotul a fost construit pe parcurs, jucatorii nostri nu au facut o pregatire centralizata impreuna. e foarte devreme sa vorbim despre ce ar trebui sa se intample la iarna.

revenind on topic: meciul cu Sepsi este unul foarte important si va depinde mult cat de repede o sa putem sa le dam gol. si, evident, sa nu primim gol pt ca am transforma un meci greu in unul infernal. Geana o sa vina sa se apere si sa loveasca pe contre, exact ca in meciul tur. avem nevoie de inspiratie si incredere in executii deoarece o sa ne fie greu sa strapungem apararea aglomerata ce, mai mult ca sigur, o vom intampina. as juca cu Colli titular deoarece Barbut e genul de jucator care exceleaza atunci cand are spatii. Meza pare mai tehnic si mai combinativ. e greu de ales intre Tiago si Briceag ca inlocuitor al lui Bancu. teoretic Briceag centreaza mai bine, practic am mai multa baza in Tiago. oricum am incredere in Mangia, sper sa fie inspirat in alegeri ucv

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de zeddDarko » 05 Noi 2018, 13:24

Arthur Rimbaud scrie:
05 Noi 2018, 12:41
Allez les Lions Bleus !!!
3-1 contre les Hongrois. usteag
J'ai entendu qu'il s'agit d'un club Hongrois dans le championnat roumain !? :o Un peu comme Monaco chez nous ? :lol:
***
Haideti Leii Albastrii
3-1 contre ungurii. usteag
Eu inteles ça este vorba de unu club ungar la championnat roman !?
Cam ça Monaco la nostri ? :lol:
Ai inteles bine.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Neagu.djuvara » 05 Noi 2018, 14:18

JustME scrie:
05 Noi 2018, 13:12
vere.. Zlatinski, cu tot respectul pentru el, in momentul asta cred ca ar fi prins rar banca de rezerve la Craiova. iar asta cu "vocea autoritara in versiar" e e o chestie discutabila. din punctul meu de vedere nu e nevoie de voci autoritare in vestiar ci de armonie, liniste, spirit de colegialitate si lipsa bisericutelor. aia cu rezervele la nivelul titularilor e iarasi o chestie discutabila. realist vorbind, daca rezervele ar fi la nivelul titularilor ar avea pretentia sa joace, sa fie ei titulari. n-o sa iti vina nici dracu' sa fie la nivelul titularilor si sa accepte statutul de rezerva.

Dimitrov tocmai a dat 2 pase de gol la meciul de cupa, e fortat sa spui ca nu ne ajuta deloc. iar Briceag a avut evolutii fluctuante. rezervele pot sa isi revina, Mateiu a fost rezerva foarte multa vreme la noi, a fost trimis si pe la echipa a 2-a, iar acum e aproape imposibil sa-l scoti din primul 11. momentan rezervele nu se ridica la nivelul titularilor insa lucrul asta se poate schimba. forma jucatorilor nu e batuta in cuie.

evident ca mi-ar placea sa il avem in lot pe Vatajelu sau Pantiru de la Iasi in locul lui Briceag, insa cam asta e singura modificare pe care as vrea-o. in rest lotul arata bine.

avem al 2-lea atac din tara si a 2-a aparare si, din punctul meu de vedere, cel mai bun mijloc (Mateiu, Fedele, Cicaldau). si asta in conditiile in care lotul a fost construit pe parcurs, jucatorii nostri nu au facut o pregatire centralizata impreuna. e foarte devreme sa vorbim despre ce ar trebui sa se intample la iarna.

revenind on topic: meciul cu Sepsi este unul foarte important si va depinde mult cat de repede o sa putem sa le dam gol. si, evident, sa nu primim gol pt ca am transforma un meci greu in unul infernal. Geana o sa vina sa se apere si sa loveasca pe contre, exact ca in meciul tur. avem nevoie de inspiratie si incredere in executii deoarece o sa ne fie greu sa strapungem apararea aglomerata ce, mai mult ca sigur, o vom intampina. as juca cu Colli titular deoarece Barbut e genul de jucator care exceleaza atunci cand are spatii. Meza pare mai tehnic si mai combinativ. e greu de ales intre Tiago si Briceag ca inlocuitor al lui Bancu. teoretic Briceag centreaza mai bine, practic am mai multa baza in Tiago. oricum am incredere in Mangia, sper sa fie inspirat in alegeri ucv
Aducerea lui vatajelu in iarna sub forma de imprumut ar fi un mare plus pentru echipa.Vatajelu imi place mai mult decat bancu.Nu pot sa-nteleg cum de vatajelu nu prinde echipa la sparta,intr-un campionat mediocru,pentru ca e super valoros.Meciul cu sepsi va fi mult mai greu decat cel de peste 3 saptamani cu botosaniul.Da asa e,echipelor mici trebuie sa le dai gol repede,pentru ca altfel prind incredere si te pot taxa pe contraatac,sau printr-o super executie cum s-a intamplat cu chiajna.La.meciul cu sepsi trebuie jucat koljic cu multe centrari,mai ales ca le lipseste viera.Daca baietii vor fi intr-o dispozitie de joc extraordinara,cum au fost in ultimele sapatamani,n-avem cum sa nu castigam.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de cortinadampezzo » 05 Noi 2018, 14:58

La un moment dat va veni si o infrangere
Eu cred ca Mihaila va juca titular, la 18 ani esti facut din Guma si Magie. Copilu are vointa de fier
Koljic mai bine ar sta un meci. Jucatorii de talia lui (vezi gardos) tind sa aibe probleme cu tensorul fasciei si vastul lateral.

Cred ca fara Koljic putem juca cu Mihaila varf impins si cu cei trei mijlocasi centrali titulari
Mirko - Briceag, Kelic, Donkor, Martic - Cicaldau, Fedele, Mateiu, Barbut - Mitrita, Mihaila

Mangia poate sa improvizeze pe partea lui Bancu. Rocha sau Burlacu pot juca in banda stanga. Nefiind Koljic probabil randamentul lui barbut e mic si poti incepe cu Mezza. Sepsi este o echipa grea. Trebuie sa nu gresim in aparare si sa speram la o victorie. Dinamo joaca cu FCSB, Cluji cu Calarasi, Viitorul Concordia si Astra Iasi. Echipele puternice joaca acasa, deci teoretic clasamentul nu se va schimba

Închis