[Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce sperante aveti de la acest meci?

Poll ended at 09 Noi 2018, 01:18

3 puncte, marsul spre primul loc continua!
25
93%
1 punct, bun pentru Neagoe
2
7%
0 puncte, Piti isi baga coada
0
No votes
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Arthur Rimbaud » 11 Noi 2018, 22:43

Sinon les astres semblent s'aligner pour ...NOUS ( je me permets de dire NOUS). Tous nos autres concurrents font des nuls. :up:
***
Pe alta parte astrelele se pare se aliniaza pentru la NOI (eu mie permite de zice NOI). Toti alti concurrenti de noi fac joc egal. :up:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de adi_g » 12 Noi 2018, 00:07

Noi cu echipele situate in clasament pe locuri de play off, avem 3 victorii , un egal si o infrangere..

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Bobby » 12 Noi 2018, 05:08

Anul trecut faceam puncte mai putine cu echipele tari, si luam puncte mai multe cu echipele modeste.

Acum este invers - am scos puncte cu echipele tari, si am dat vreo 5 rateuri pe teren propriu cu echipele mai slabute. Poate ca in campionatul viitor facem puncte si cu echipele bune, si cu cele mai slabute :-)

Echipa si antrenorul trebuie sprijiniti indiferent de rezultat. Dar totusi performanta slaba la penalty-uri plus jocul colectiv mai modest cu echipele care refuza fotbalul sint doua capitole la care performam prea modest ca sa speram la o clasare superioara comparativ cu anul trecut. De acum si vremea se strica si gazonul va deveni si mai prost acasa.

1. Jocul modest, atit ca tactica de joc cit si ca psihologie de meci a baietilor nostri, cu echipele care refuza fotbalul. La meciul cu Sepsi nu am avut mai multe ocazii decit echipa oaspete. Daca terenul e prost, poate incercam mai mult tactica suturilor de distanta si semi-distanta. Fazele fixe iarasi sint oportunitati excelente. Poate il trimitem pe Kelic in careul advers mai des pe faza de atac si atacam cu centrari de pe flancuri. In acest fel de meciuri omul nostru cu mingea este atacat si de cite 2-3 adversari. Asta inseamna ca omul cu mingea trebuie sa paseze rapid - sa atacam cu invaluiri pe flancuri, asa cum am si inscris de fapt cu Sepsi.

2. La penalty-uri e o combinatie de skill/exercitiu si tarie de caracter. Mi se pare ca penalty-urile devin noul FCSB, noul blestem care taie avintul jucatorilor nostri. Poate ca executia asta trebuie antrenata diferit. Ca exemplu, propun ca jucatorii sa poarte casti la antrenament in momentul in care executa aceste lovituri; se pot baga in casti zgomote de public, huiduieli si alte stimulente negative (o voce in casti care spune "vei rata acest penalty" :-)). Asa poate ii faci pe jucatori mai imuni. Mangia ia 150 k pe an - si el trebuie sa vina cu alte idei creative. Un studiu statistic interesant despre succesul la penalty-uri :
https://www.thestatszone.com/statistica ... ur-penalty

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de DeuxEx » 12 Noi 2018, 13:26

Una peste alta, rezultatele etapei au fost de partea noastra.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de White&Blue » 12 Noi 2018, 15:20

SLH scrie:
10 Noi 2018, 21:51
Ma enerveaza la maxim cine da raportarile despre spectatori de la noi. De exemplu aseara dau 14k, cand au fost clar spre 20k. Ce dracu', 14k insemna ca stadionul sa nu fi fost nici macar jumatate. La cati am fost aseara la fcsb, dinamo sau cfr dadeau 27-28k.
Sa te uiti pe turnicheti la iesire sa vezi cum dau aia...acum aratau 12,8 k, iar cu fcsb 24 k.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Neagu.djuvara » 12 Noi 2018, 15:32

Nu,rezultatele n-au fost de partea noastra,atat timp cat ecartul dintre noi si prima clasata nu s-a micsorat.Rezultatele n-au fost de partea nimanui in etapa asta.Daca invingeam,si restul rezultatelor ramaneau aceleasi,puteam spune ca au fost de partea noastra.Nu e ok sa ne bucuram,cand se incurca altii,dupa ce ne-am.incurcat si noi.

Avatar utilizator
valynet
membru
membru
Mesaje: 185
Membru din: 01 Noi 2018, 14:26

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de valynet » 12 Noi 2018, 16:09

Pai pana acum singurii care au avut de castigat sunt cei de la Iasi (victorie pe terenul Astrei). In rest remize pe linie. Ramane de vazut daca vor profita deseara cei de la Medias, avand aparent meci usor (la fel cum aparent si noi am fost favoriti, alaturi de CFR, Viitorul, Astra si FCSB).

Ultimele doua etape au fost diametral opuse. Daca etapa trecuta toate favoritele s-au impus, etapa asta toate favoritele au dat chix, desi aveau meciuri accesibile, jucate pe teren propriu.
Offense sells tickets, Defense wins championships.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Neagu.djuvara » 12 Noi 2018, 16:43

valynet scrie:
12 Noi 2018, 16:09
Pai pana acum singurii care au avut de castigat sunt cei de la Iasi (victorie pe terenul Astrei). In rest remize pe linie. Ramane de vazut daca vor profita deseara cei de la Medias, avand aparent meci usor (la fel cum aparent si noi am fost favoriti, alaturi de CFR, Viitorul, Astra si FCSB).

Ultimele doua etape au fost diametral opuse. Daca etapa trecuta toate favoritele s-au impus, etapa asta toate favoritele au dat chix, desi aveau meciuri accesibile, jucate pe teren propriu.
Faceam referire la echipele din varful clasamentului.Doar cfr a avut de castigat dupa etapa asta.Sunt o echipa matura cu psihic puternic,si va fi foarte greu pentru noi si fcsb sa-i dam jos de pe primul loc.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Jimmy Darmody » 12 Noi 2018, 19:06

Neagu.djuvara scrie:
12 Noi 2018, 16:43
valynet scrie:
12 Noi 2018, 16:09
Pai pana acum singurii care au avut de castigat sunt cei de la Iasi (victorie pe terenul Astrei). In rest remize pe linie. Ramane de vazut daca vor profita deseara cei de la Medias, avand aparent meci usor (la fel cum aparent si noi am fost favoriti, alaturi de CFR, Viitorul, Astra si FCSB).

Ultimele doua etape au fost diametral opuse. Daca etapa trecuta toate favoritele s-au impus, etapa asta toate favoritele au dat chix, desi aveau meciuri accesibile, jucate pe teren propriu.
Faceam referire la echipele din varful clasamentului.Doar cfr a avut de castigat dupa etapa asta.Sunt o echipa matura cu psihic puternic,si va fi foarte greu pentru noi si fcsb sa-i dam jos de pe primul loc.
"Ba ej nebun"? Pai atunci muta-te la Cluj daca astia sunt imaturi , nu am avut de castigat cand am luat un punct in 10 ? Cu ce te droghezi bai nene bai ?

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Neagu.djuvara » 12 Noi 2018, 19:12

Jimmy Darmody scrie:
12 Noi 2018, 19:06
Neagu.djuvara scrie:
12 Noi 2018, 16:43
valynet scrie:
12 Noi 2018, 16:09
Pai pana acum singurii care au avut de castigat sunt cei de la Iasi (victorie pe terenul Astrei). In rest remize pe linie. Ramane de vazut daca vor profita deseara cei de la Medias, avand aparent meci usor (la fel cum aparent si noi am fost favoriti, alaturi de CFR, Viitorul, Astra si FCSB).

Ultimele doua etape au fost diametral opuse. Daca etapa trecuta toate favoritele s-au impus, etapa asta toate favoritele au dat chix, desi aveau meciuri accesibile, jucate pe teren propriu.
Faceam referire la echipele din varful clasamentului.Doar cfr a avut de castigat dupa etapa asta.Sunt o echipa matura cu psihic puternic,si va fi foarte greu pentru noi si fcsb sa-i dam jos de pe primul loc.
"Ba ej nebun"? Pai atunci muta-te la Cluj daca astia sunt imaturi , nu am avut de castigat cand am luat un punct in 10 ? Cu ce te droghezi bai nene bai ?
Ce spun eu si ce intelegi tu:)).Relaxeaza-te.Dar tu cu ce te droghezi de ai atitudini de genul asta?

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Arthur Rimbaud » 12 Noi 2018, 22:06

Neagu.djuvara scrie:
12 Noi 2018, 19:12
Jimmy Darmody scrie:
12 Noi 2018, 19:06
Neagu.djuvara scrie:
12 Noi 2018, 16:43

Faceam referire la echipele din varful clasamentului.Doar cfr a avut de castigat dupa etapa asta.Sunt o echipa matura cu psihic puternic,si va fi foarte greu pentru noi si fcsb sa-i dam jos de pe primul loc.
"Ba ej nebun"? Pai atunci muta-te la Cluj daca astia sunt imaturi , nu am avut de castigat cand am luat un punct in 10 ? Cu ce te droghezi bai nene bai ?
Ce spun eu si ce intelegi tu:)).Relaxeaza-te.Dar tu cu ce te droghezi de ai atitudini de genul asta?
Chiar eu, nu oltenien de originea am intzelege ce tu vrut spune Neagu.djuvara ( énorme historien [miti] ) si tu ai mult dreptate.
De pacate nostru camarade Jimmy se pare ca intzelege doar violenta verbale de lui.
Pare rau dar oamenii si oamenii printre la noi.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Paul » 13 Noi 2018, 06:28

In pauza asta de doua saptamani ar trebui, cred eu, o pregatire speciala pentru jocul impotriva echipelor care se blocheaza in aparare.
Exersate scheme, combinatii si faze fixe.
Mi se pare ca asta e problema noastra cea mai mare. In afara de meciul cu Sepsi din tur, nu cred ca vreo alta echipa a luat puncte cu noi pentru ca ne-a dominat.
Iar cu echipele care ies la joc se pare ca stim sa ne descurcam, si chiar cand facem egal, cum a fost cazul cu Viitorul, lumea pleaca multumita de la stadion.
La penaltiuri e chestie psihologica si la fel trebuie lucrat. Ar trebui sa avem 2 executanti cu sange rece. Poate ca ar trebui lasat sa dea Mirko, el pare cel mai detasat si cu un pic de nebunie, iar la cat de tare si precis degajeaza nu cred ca nu s-ar descurca.
La BT am avut mereu cumpene. Anul asta se pare ca rezolvam cumpenele, gen FCSB, dar calcam in strachini cu echipele mici.
Sper sa dam iar un 3-0 in deplasare si la revenire sa batem Dunarea.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Dany » 13 Noi 2018, 08:11

Cred ca asta ar fi prioritatea întrucât avem meciuri la Botoșani și Chiajna, și acasa cu Călărași și Voluntari. Ultimul meci va fi la dinamo. Sunt echipe mai slabe ca a noastră și trebuie să fim foarte atenți și să câștigăm maximum de puncte din aceste meciuri. Nu zic ca va fi ușor mai ales la Botoșani dar suntem favoriți și avem nevoie de puncte ca sa ne putem bate sus acolo cu cfr și fcsb. În plus la penalty-uri nu stiu ce sa zic. Este un blocaj psihologic, dar cu siguranță vom trece peste acest momente. Intr-adevar am pierdut puncte importante astfel dar asta este fotbalul. Si mie mi-a fost ciuda cand au ratat dar sunt convins ca jucătorii au fost și mai supărați. Trebuie sa câștigăm ceva sezonul asta. Avem echipa buna si dupa ce am văzut până acum.in campionat niciuna dintre echipe nu joacă un fotbal impecabil. Sunt meciuri și meciuri și dacă avem mai multă atenție în fiecare meci putem să ne bucurăm împreună la vara la câștigarea unui trofeu.Pana atunci sper sa ne bucuram de aceste ultime meciuri din acest an. Forza Știința!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de lory69 » 13 Noi 2018, 08:53

Eu la executarea loviturilor de la 11m m-as gandi si la Donkor.Sigur da tare,cu sete,iar daca prinde cadrul portii,e gol.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Neagu.djuvara » 13 Noi 2018, 11:37

Tot koljic o sa bata.Cand vad ca se rateaza penaltyuri,mi se face dor de gustavo,desi niciodata nu mi-a placut ce joaca.Ala era executant cu sange in instalatie.In afara de penaltyul de la cluj,pe care l-a batut la misto,nu a mai ratat.Eu am incredere in koljic,chiar daca a ratat un penalty.In afara de koljic,cred ca bancu ar fi bun la penaltyuri.

Închis