[Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce sperante aveti de la acest meci?

Poll ended at 09 Noi 2018, 01:18

3 puncte, marsul spre primul loc continua!
25
93%
1 punct, bun pentru Neagoe
2
7%
0 puncte, Piti isi baga coada
0
No votes
 
Total votes: 27

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Neagu.djuvara » 13 Noi 2018, 17:26

SLH scrie:
13 Noi 2018, 16:48
Gustavo a ratat si cu dinamo, dar a dat dupa, deci are minim 3 ratate. Problema e la noi ca am aflat de abia acum ca 11 rateaza jucatorii buni si tot cautam alti executanti pentru ca nu am aflat inca, ca oricine rateaza. Faptul ca am ratat atat de mult in ultima perioada e doar o ciudatenie a fotbalului si nimic mai mult. Au ratat vatajelu, ivan, baluta, zlatinski, gustavo, mitrita, koljic, fedele, s.a.m.d. Au ratat toti, pentru ca toti rateaza. Daca dupa fiecare ratare luam lotul la rand sa vedem cine nu a batut inca suntem noi aia batuti... in cap. Voi cand propuneti executanti noi, chiar aveti senzatia ca exista jucatori care nu rateaza niciodata, dar nu i-am descoperit noi inca?
Nu-i adevarat.Gustavo n-a ratat niciodata cu dinamo.Are un singur penalty ratat,cu cfr.Ala.cu juventus nu se pune,pentru ca in momentul sutului a alunecat si a dat 10 metri cu ea peste poarta.In rest a executat ca la carte,in plasa laterala.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Paul » 13 Noi 2018, 17:36

SLH scrie:
13 Noi 2018, 16:48
Gustavo a ratat si cu dinamo, dar a dat dupa, deci are minim 3 ratate. Problema e la noi ca am aflat de abia acum ca 11 rateaza jucatorii buni si tot cautam alti executanti pentru ca nu am aflat inca, ca oricine rateaza. Faptul ca am ratat atat de mult in ultima perioada e doar o ciudatenie a fotbalului si nimic mai mult. Au ratat vatajelu, ivan, baluta, zlatinski, gustavo, mitrita, koljic, fedele, s.a.m.d. Au ratat toti, pentru ca toti rateaza. Daca dupa fiecare ratare luam lotul la rand sa vedem cine nu a batut inca suntem noi aia batuti... in cap. Voi cand propuneti executanti noi, chiar aveti senzatia ca exista jucatori care nu rateaza niciodata, dar nu i-am descoperit noi inca?
Discutam si noi, ca chibitii. Pot sa bata aceeasi la infinit, si de acord ca toti rateaza, si e ok, dar numai sa fie chiar ok si pentru ei, sa nu ii afecteze si dup-aia sa nu mai joace bine in rest. Transformarea penalitului e una, urmarile ratarilor in plan personal la fiecare jucator e alta problema.
Si, ca parere, ca oricum nu face nimeni ce zicem noi, cred ca astia care nu par afectati prea mult de riscurile pe care si le asuma pe fata, sunt poate mai potriviti pentru executanti. Sau poate nu, whatever.
Era bun Irimescu vere, ala le dadea mainile pe spate la oricare.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de FanStiinta » 13 Noi 2018, 18:00

SLH scrie:
13 Noi 2018, 16:48
Gustavo a ratat si cu dinamo, dar a dat dupa, deci are minim 3 ratate. Problema e la noi ca am aflat de abia acum ca 11 rateaza jucatorii buni si tot cautam alti executanti pentru ca nu am aflat inca, ca oricine rateaza. Faptul ca am ratat atat de mult in ultima perioada e doar o ciudatenie a fotbalului si nimic mai mult. Au ratat vatajelu, ivan, baluta, zlatinski, gustavo, mitrita, koljic, fedele, s.a.m.d. Au ratat toti, pentru ca toti rateaza. Daca dupa fiecare ratare luam lotul la rand sa vedem cine nu a batut inca suntem noi aia batuti... in cap. Voi cand propuneti executanti noi, chiar aveti senzatia ca exista jucatori care nu rateaza niciodata, dar nu i-am descoperit noi inca?
La meciul cu dinamo a ratat ivan. Gustavo a fost pe faza dupa si a bagat-o in ate :)

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Neagu.djuvara » 13 Noi 2018, 18:39

Pana si [cenzurat] ala de niOIERe de la fcsb a ratat penalty.Si cei buni rateaza.Trebuie sa avem incredere in koljic.Cu fcsb a fost o intamplare ca a ratat.

JustME

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de JustME » 13 Noi 2018, 18:49

Neagu.djuvara scrie:
13 Noi 2018, 17:26
Nu-i adevarat.Gustavo n-a ratat niciodata cu dinamo.Are un singur penalty ratat,cu cfr.Ala.cu juventus nu se pune,pentru ca in momentul sutului a alunecat si a dat 10 metri cu ea peste poarta.In rest a executat ca la carte,in plasa laterala.
practic ala cu Juventus nu se pune ca nu vrei tu. Gustavo are, conformt transfermarkt, 8 penaltiuri executate dintre care 2 ratate. nu e absolut nimic impresionant, Mitrita de exemplu are 7 penaltiuri executate dintre care 2 ratate.

orice jucator poate sa rateze, absolut orice jucator. Koljic de exemplu nu avea niciun penalti ratat IN CARIERA (iarasi, conform transfermarkt are 9 batute si unul ratat) pana la penaltiul ala cu fcsb.

e usor sa vorbim despre ce ar fi facut Gustavo si cum batea el perfect cand, in realitate, cifrele lui nu-s deloc departe de Mitrita care din punctul de vedere al cunoscatorilor e un executant de penaltiuri slab.

nu poate sa garanteze absolut nimeni ca Gustavo iti batea in continuare bine, putea foarte bine sa rateze unul sau doua si gata il treceati si pe el la categoria "asta sa nu mai bata niciodata in viata lui".

Gustavo intr-adevar batea plasat penaltiurile insa in niciun caz nu erau toate executate "ca la carte" in plasa laterala. un penalti poti sa il bati prost si sa dai gol sau poti sa il bati bine si sa ratezi. Salomao ala de la dinamo a batut fix pe centrul portii la meciul lu' dinamo cu fcsb, o executie rudimentara dar eficienta. executiile in plasa laterala sunt extrem de dificile, nu o sa aiba nimeni executii de genul ala constant.

ideea e ca nu exista certitudini sau garantii la penaltiuri si Gustavo si Koljic au ratat si probabil vor mai rata. nu-s roboti, iar fotbalul nu este o stiinta exacta.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de malus dacus » 13 Noi 2018, 19:27

...da-le dreaq de penalty-uri, s-au ratat, s-au dus, baietii o sa-si revina. O sa marcam cand conteaza...

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Neagu.djuvara » 13 Noi 2018, 19:44

JustME scrie:
13 Noi 2018, 18:49
Neagu.djuvara scrie:
13 Noi 2018, 17:26
Nu-i adevarat.Gustavo n-a ratat niciodata cu dinamo.Are un singur penalty ratat,cu cfr.Ala.cu juventus nu se pune,pentru ca in momentul sutului a alunecat si a dat 10 metri cu ea peste poarta.In rest a executat ca la carte,in plasa laterala.
practic ala cu Juventus nu se pune ca nu vrei tu. Gustavo are, conformt transfermarkt, 8 penaltiuri executate dintre care 2 ratate. nu e absolut nimic impresionant, Mitrita de exemplu are 7 penaltiuri executate dintre care 2 ratate.

orice jucator poate sa rateze, absolut orice jucator. Koljic de exemplu nu avea niciun penalti ratat IN CARIERA (iarasi, conform transfermarkt are 9 batute si unul ratat) pana la penaltiul ala cu fcsb.

e usor sa vorbim despre ce ar fi facut Gustavo si cum batea el perfect cand, in realitate, cifrele lui nu-s deloc departe de Mitrita care din punctul de vedere al cunoscatorilor e un executant de penaltiuri slab.

nu poate sa garanteze absolut nimeni ca Gustavo iti batea in continuare bine, putea foarte bine sa rateze unul sau doua si gata il treceati si pe el la categoria "asta sa nu mai bata niciodata in viata lui".

Gustavo intr-adevar batea plasat penaltiurile insa in niciun caz nu erau toate executate "ca la carte" in plasa laterala. un penalti poti sa il bati prost si sa dai gol sau poti sa il bati bine si sa ratezi. Salomao ala de la dinamo a batut fix pe centrul portii la meciul lu' dinamo cu fcsb, o executie rudimentara dar eficienta. executiile in plasa laterala sunt extrem de dificile, nu o sa aiba nimeni executii de genul ala constant.

ideea e ca nu exista certitudini sau garantii la penaltiuri si Gustavo si Koljic au ratat si probabil vor mai rata. nu-s roboti, iar fotbalul nu este o stiinta exacta.
N-ai dreptate,mitrita are 3 din 7 ratate.Stiu ce incerci sa scoti in evidenta.Stai linistit ca nu i-a luat nimeni luciu idolului tau mitrita.Gustavo a demonstrat ca era capabil sa le bata bine.Nu te agita,nu le-ai ratat tu.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de marius_vl » 13 Noi 2018, 20:51

Neagu.djuvara scrie:
13 Noi 2018, 19:44
JustME scrie:
13 Noi 2018, 18:49
Neagu.djuvara scrie:
13 Noi 2018, 17:26
Nu-i adevarat.Gustavo n-a ratat niciodata cu dinamo.Are un singur penalty ratat,cu cfr.Ala.cu juventus nu se pune,pentru ca in momentul sutului a alunecat si a dat 10 metri cu ea peste poarta.In rest a executat ca la carte,in plasa laterala.
practic ala cu Juventus nu se pune ca nu vrei tu. Gustavo are, conformt transfermarkt, 8 penaltiuri executate dintre care 2 ratate. nu e absolut nimic impresionant, Mitrita de exemplu are 7 penaltiuri executate dintre care 2 ratate.

orice jucator poate sa rateze, absolut orice jucator. Koljic de exemplu nu avea niciun penalti ratat IN CARIERA (iarasi, conform transfermarkt are 9 batute si unul ratat) pana la penaltiul ala cu fcsb.

e usor sa vorbim despre ce ar fi facut Gustavo si cum batea el perfect cand, in realitate, cifrele lui nu-s deloc departe de Mitrita care din punctul de vedere al cunoscatorilor e un executant de penaltiuri slab.

nu poate sa garanteze absolut nimeni ca Gustavo iti batea in continuare bine, putea foarte bine sa rateze unul sau doua si gata il treceati si pe el la categoria "asta sa nu mai bata niciodata in viata lui".

Gustavo intr-adevar batea plasat penaltiurile insa in niciun caz nu erau toate executate "ca la carte" in plasa laterala. un penalti poti sa il bati prost si sa dai gol sau poti sa il bati bine si sa ratezi. Salomao ala de la dinamo a batut fix pe centrul portii la meciul lu' dinamo cu fcsb, o executie rudimentara dar eficienta. executiile in plasa laterala sunt extrem de dificile, nu o sa aiba nimeni executii de genul ala constant.

ideea e ca nu exista certitudini sau garantii la penaltiuri si Gustavo si Koljic au ratat si probabil vor mai rata. nu-s roboti, iar fotbalul nu este o stiinta exacta.
N-ai dreptate,mitrita are 3 din 7 ratate.Stiu ce incerci sa scoti in evidenta.Stai linistit ca nu i-a luat nimeni luciu idolului tau mitrita.Gustavo a demonstrat ca era capabil sa le bata bine.Nu te agita,nu le-ai ratat tu.
Lasa ca si tu pe Gustavo mi-l facusi Messi!
Parerea mea este ca numai Koljic poate fi executantul nostru nr 1! Este golgheter de rasa, are golul in sange,sunt absolut convins ca nu va mai rata niciun penalty pana la sfarsitul campionatului!

JustME

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de JustME » 14 Noi 2018, 02:41

Neagu.djuvara scrie:
13 Noi 2018, 19:44
N-ai dreptate,mitrita are 3 din 7 ratate.Stiu ce incerci sa scoti in evidenta.Stai linistit ca nu i-a luat nimeni luciu idolului tau mitrita.Gustavo a demonstrat ca era capabil sa le bata bine.Nu te agita,nu le-ai ratat tu.
puteai sa te documentezi inainte sa deschizi gura, mai ales ca am si mentionat sursa informatiilor respective. transfermarktul il da cu 2 din 7, imi pare rau sa te dezamagesc dar nu am scos din burta cifrele respective:

https://www.transfermarkt.com/alexandru ... ler/209649

e drept ca nu m-am uitat foarte atent, am luat de bun ce scriu ei acolo. acum vazui ca inca nu au trecut in lista penaltiul ratat cu CFR deci ar fi 3 din 8, in niciun caz 3 din 7. deci are cu UN penalti mai mult ratat in fix acelasi numar de executii. asta pe cifre, nu pe impresii personale.

acum ca tie ti se pare ca Gustavo a demonstrat ca bate bine penaltiuri sa fii sanatos. asta e o impresie subiectiva pe care nici nu imi doresc sa o discut, pe cifre pot sa port o discutie pt ca vorbim de chestii concrete nu de lucruri subiective.

mesajele tale sunt deranjante, cel putin pentru mine, pentru simplul fapt ca-ti ridici propriile pareri si impresii la nivelul de axiome. deci problema mea e ca am tendiinta sa ma agit cand semidoctii se cred genii, nu cand rateaza Mitrita penaltiuri.

p.s. partea amuzanta, cel putin pentru mine, este ca intre Gustavo si Mitrita si eu l-as alege pe Gustavo sa bata penaltiuri. dar nu pentru ca este un super-executant de penaltiuri, care "executa ca la carte, in plasa laterala", ci pentru ca mi-a lasat impresia ca are mai mult sange rece. deci, implicit, si mai multa incredere in el. dar asta nu inseamna ca Gustavo e inamovibil cand vine vorba de batut penaltiuri.

JustME

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de JustME » 14 Noi 2018, 04:11

statistic vorbind cel mai eficient fotbalist de la punctul cu var (in toata cariera) a fost Zlatinski:

https://www.transfermarkt.com/hristo-zl ... eler/34679

27 de penaltiuri batute, dintre care a ratat doar 5! la Lokomotiv Sofia are un penalti marcat, 0 ratate. la Loko Plovdiv are 8 penaltiuri marcate, 1 ratat. la Ludogorets are 9 marcate, 1 ratat. La Craiova... 4 marcate si 3 ratate :lol:

practic la Craiova a ratat mai mult decat in restul carierei desi, culmea, a executat de mai putine ori :) e greu de spus despre un om care a marcat de 18 ori de la punctul cu var (inclusiv in meciuri jucate in cupele europene) ca nu stie sa bata un penalti. statistic vorbind, n-ai cum sa fii atat de norocos. si uite ca la Craiova si-a rupt gatul.

concluzia logica e ca atunci cand vine vorba de lovituri de la 11m nu exista certitudini :-)

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Jimmy Darmody » 14 Noi 2018, 07:44

JustME scrie:
14 Noi 2018, 04:11
statistic vorbind cel mai eficient fotbalist de la punctul cu var (in toata cariera) a fost Zlatinski:

https://www.transfermarkt.com/hristo-zl ... eler/34679

27 de penaltiuri batute, dintre care a ratat doar 5! la Lokomotiv Sofia are un penalti marcat, 0 ratate. la Loko Plovdiv are 8 penaltiuri marcate, 1 ratat. la Ludogorets are 9 marcate, 1 ratat. La Craiova... 4 marcate si 3 ratate :lol:

practic la Craiova a ratat mai mult decat in restul carierei desi, culmea, a executat de mai putine ori :) e greu de spus despre un om care a marcat de 18 ori de la punctul cu var (inclusiv in meciuri jucate in cupele europene) ca nu stie sa bata un penalti. statistic vorbind, n-ai cum sa fii atat de norocos. si uite ca la Craiova si-a rupt gatul.

concluzia logica e ca atunci cand vine vorba de lovituri de la 11m nu exista certitudini :-)
Era mai tanar :hai :lol: o:

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Dany » 14 Noi 2018, 08:17

Cred ca la Universitatea Craiova oricine bate 11m are o presiune în plus deoarece tot timpul trebuie să marcheze și să câștigăm. Una este la echipe gen Voluntari, Chiajna, Călărași sau altele unde nu este presiunea de la Craiova și alta este la noi. Totusi sunt mici detalii care fac diferenta, chiar se poate câștiga un campionat cu un gol din 11m. Oricum trebuie să fim alături de băieți la fiecare meci și să încercăm să ne gândim că asta este fotbalul și nu sunt nici ei roboți. De asta mai și ratează. Koljic cred ca va bate loviturile de la 11m de acum. Sper sa primim în continuare și sunt sigur că vom marca mai mult.

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de Neagu.djuvara » 14 Noi 2018, 12:00

JustME scrie:
14 Noi 2018, 02:41
Neagu.djuvara scrie:
13 Noi 2018, 19:44
N-ai dreptate,mitrita are 3 din 7 ratate.Stiu ce incerci sa scoti in evidenta.Stai linistit ca nu i-a luat nimeni luciu idolului tau mitrita.Gustavo a demonstrat ca era capabil sa le bata bine.Nu te agita,nu le-ai ratat tu.
puteai sa te documentezi inainte sa deschizi gura, mai ales ca am si mentionat sursa informatiilor respective. transfermarktul il da cu 2 din 7, imi pare rau sa te dezamagesc dar nu am scos din burta cifrele respective:

https://www.transfermarkt.com/alexandru ... ler/209649

e drept ca nu m-am uitat foarte atent, am luat de bun ce scriu ei acolo. acum vazui ca inca nu au trecut in lista penaltiul ratat cu CFR deci ar fi 3 din 8, in niciun caz 3 din 7. deci are cu UN penalti mai mult ratat in fix acelasi numar de executii. asta pe cifre, nu pe impresii personale.

acum ca tie ti se pare ca Gustavo a demonstrat ca bate bine penaltiuri sa fii sanatos. asta e o impresie subiectiva pe care nici nu imi doresc sa o discut, pe cifre pot sa port o discutie pt ca vorbim de chestii concrete nu de lucruri subiective.

mesajele tale sunt deranjante, cel putin pentru mine, pentru simplul fapt ca-ti ridici propriile pareri si impresii la nivelul de axiome. deci problema mea e ca am tendiinta sa ma agit cand semidoctii se cred genii, nu cand rateaza Mitrita penaltiuri.

p.s. partea amuzanta, cel putin pentru mine, este ca intre Gustavo si Mitrita si eu l-as alege pe Gustavo sa bata penaltiuri. dar nu pentru ca este un super-executant de penaltiuri, care "executa ca la carte, in plasa laterala", ci pentru ca mi-a lasat impresia ca are mai mult sange rece. deci, implicit, si mai multa incredere in el. dar asta nu inseamna ca Gustavo e inamovibil cand vine vorba de batut penaltiuri.
Ma bucur ca am impresii si pareri personale.Aici discutam despre fotbal,nu despre filozofie.Putin imi pasa ca esti tu iritat.De fapt supararea ta nu are legatura cu gustavo,ci cu mitrita.De fapt tu esti ala care se vrea a fi geniu,si de aici toata iritarea ta.Prin vehementa cu care comentezi,pretinzi ca le stii pe toate(cu transfermarkt in fata).Am spus doar ca gustavo era un foarte bun executant,iar acum este koljic,in care am.mare incredere.Eu nu aveam nici o emotie cand executa gustavo,si de aia l-am apreciat f mult,si la fel si astazi,nu am emotii cand bate Koljic.Pfff,ce greu a fost,tre' sa fii filozof ca sa poti sa vorbesti in ziua de azi despre un amarat de fotbal.

JustME

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de JustME » 14 Noi 2018, 12:34

Neagu.djuvara scrie:
14 Noi 2018, 12:00
Ma bucur ca am impresii si pareri personale.Aici discutam despre fotbal,nu despre filozofie.Putin imi pasa ca esti tu iritat.De fapt supararea ta nu are legatura cu gustavo,ci cu mitrita.De fapt tu esti ala care se vrea a fi geniu,si de aici toata iritarea ta.Prin vehementa cu care comentezi,pretinzi ca le stii pe toate(cu transfermarkt in fata).Am spus doar ca gustavo era un foarte bun executant,iar acum este koljic,in care am.mare incredere.Eu nu aveam nici o emotie cand executa gustavo,si de aia l-am apreciat f mult,si la fel si astazi,nu am emotii cand bate Koljic.
e foarte bine ca ai impresii si pareri, nu e deranjant nici macar faptul ca de multe ori ele sunt gresite. problema, din punctul meu de vedere, apare atunci cand in baza respectivelor pareri si impresii gresite te apuci si critici, arati cu degetul spre jucatori, dai verdicte, o arzi vehement, indignat etc. eu de exemplu, in situatii de genul asta, incerc sa imi sprijin parerile vehemente, sau mai putin vehemente, pe niste argumente. e usor sa avem pareri, e mai greu sa avem argumente.

eu nu ma vreau geniu, doar par asa in comparatie cu persoane care nu stapanesc bine subiectul pe care il discuta :-D
Neagu.djuvara scrie:
14 Noi 2018, 12:00
Pfff,ce greu a fost,tre' sa fii filozof ca sa poti sa vorbesti in ziua de azi despre un amarat de fotbal.
nah, trebuie doar sa ai niste cunostinte minime [smile38]

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 15] Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe

Mesaj de lory69 » 14 Noi 2018, 14:51

Romania- Bulgaria 1-0 la under19......gol Mihaila din..11m.Foarte bine executat!

Închis