[Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ramanem dupa meciul cu Dunarea?

Poll ended at 02 Dec 2018, 13:36

3 puncte, avem o echipa mult mai buna decat Dunarea
21
88%
1 punct, oaspetii se baricadeaza in aparare
1
4%
0 puncte, intram iar intr-o pasa proasta
2
8%
 
Total votes: 24

LiviuB

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de LiviuB » 03 Dec 2018, 11:23

ee, si in primavara ne vedeai pierzand locul 3 si fara cupa.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Neagu.djuvara » 03 Dec 2018, 11:37

LiviuB scrie:
03 Dec 2018, 11:23
ee, si in primavara ne vedeai pierzand locul 3 si fara cupa.
Anul trecut eram sigur de locul 3,pentru ca nu avea cine sa ni-l ia,campoonatul nefiind asa strans ca anul asta.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Paul » 03 Dec 2018, 12:47

malus dacus scrie:
03 Dec 2018, 10:48
...dezavantajul celui care merge pe stadion - nu vede bine fazele, n-are ce sa comenteze. Caut pe tot internetul "simularea" lui Mitrita. Nu gasesc. Nush daca e vb. de prima sau a doua faza la Mitrita, dar la cea de-a doua, cand urma sa-si faca o pozitie excelenta pt. sut, mie mi s-a parut o intrare tare, chiar daca o fi atins si mingea, nu stiu. Clar senzatia este ca arbitrii ne-au cam luat la mana. Mangia are o cultura fotbalistica ce exclude pusul poalelor in cap si datul cu kurru de pamant pe teme de arbitraj. Daca l-au adus si pe el in situatia de a comenta cate ceva, asta spune multe. Altfel, capul sus, mergem inainte. Forza Stiinta!...
@Paul. Pe tine cine te patimeste varule mereu la a 2-a, sau ti-ai propus cumva sa indrepti strambii? La Nord e mai igienic din toate punctele de vedere si locuri gramada.
Crede-ma ca m-am gandit sa plec, dar am abonamente acolo cu familia si niste prieteni, suntem vreo 8 in total, si sigur nu ii conving si pe ceilalti sa se mute. Ca pozitionare pentru mine e super, pe linia de 30 de metri catre poarta din Sud, vad cel mai bine cand batem la poarta asta, randul 13, e super.
Plus ca avem deja un grup de batranei foarte simpatici cu care ne-am imprietenit. In general e agreabil sa vedem meciurile impreuna. A fost o exceptie meciul de cupa cand am stat tot acolo dar au fost si unii care isi luasera bilet si nu aveau nici un habar, tot asa veniti la injurat. Este decat bezmeticul asta care pana la urma si-a luat-o de la toti ieri, dar eu fiind mai coleric am sarit chiar un pic la scandal, ceea ce, gandindu-ma acum retrospectiv, nu imi face cinste, dar in fine, asta e.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Paul » 03 Dec 2018, 12:55

Neagu.djuvara scrie:
03 Dec 2018, 10:56
Paul scrie:
03 Dec 2018, 07:11
A, si uitai sa mai spun ceva. Zici:
Ce ma intereseaza pe mine ca simuleaza florinel tanase?Cu ce ne afecteaza pe noi asta?
Asta e dovada de dubla masura. Cu ce ne afecteaza? Din aceasta cauza e posibil ca noi sa nu putem sa castigam campionatul, pentru ca un simulant notoriu este protejat si se fac puncte pe simularile lui, iar la noi cel mai bun jucator este vanat si practic pus in imposibilitate sa joace.
Asta iti arata ca arbitrii sunt pentru unii muma si pentru unii ciuma, si asta nu ar fi nimic nou, dar e culmea ca lumea incepe sa fie ok cu asta si sa gaseasca vinovatii printre victime. Nu ar fi nici asta o surpriza daca ar fi doar Dinu Vama si comentatorii Digi, dar iata ca si bravii nostri suporteri sar in vagon.
Ai dreptate,nu ne batem la campionat pt ca simuleaza tanase.Nu ne batem pentru ca n-avem valoare.Asa suntem noi romanii ne place sa ne uitam in ograda altuia,dar nu ne uitam.la cat de slabi suntem noi.Ne-au dat arbitri penalty la cluj,medias si sepsi?Unde eram acum daca marcam?Eu zic sa ca n-are rost sa vb noi de titlu.Noi nu ne batem la titlu,nu ti-e clar?Poatr mai castiga si ei o cupa si un loc 4,mai mult nu ii vad facand.
Nu, nu imi e clar deloc ca nu are rost sa vorbim de titlu. Si sti de ce suntem noi romanii, asa cum zici tu, deficitari? Pentru ca nu avem incredere si suntem negativisti, din punctul meu de vedere. Eram departe cu penaltiurile alea, dar eram si mai departe daca nu bateau si altii impinsi de la spate. Ca sa judec o situatie ma uit la toate circumstantele, nu doar la cele din care pot sa mai trag o miorita, eventual pe alea le ignor si caut motive de optimism.
Dar cum fiecare suntem diferiti, ceea ce nu e rau deloc, avem fiecare opiniile noastre. Vorbim pe-aci ca sa incercam sa ne mai si convingem unii pe altii de ceva, dar cand exista convingeri din-astea puternice, asta e, respectam faptul ca suntem diferiti.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Neagu.djuvara » 03 Dec 2018, 13:13

Paul scrie:
03 Dec 2018, 12:55
Neagu.djuvara scrie:
03 Dec 2018, 10:56
Paul scrie:
03 Dec 2018, 07:11
A, si uitai sa mai spun ceva. Zici:
Ce ma intereseaza pe mine ca simuleaza florinel tanase?Cu ce ne afecteaza pe noi asta?
Asta e dovada de dubla masura. Cu ce ne afecteaza? Din aceasta cauza e posibil ca noi sa nu putem sa castigam campionatul, pentru ca un simulant notoriu este protejat si se fac puncte pe simularile lui, iar la noi cel mai bun jucator este vanat si practic pus in imposibilitate sa joace.
Asta iti arata ca arbitrii sunt pentru unii muma si pentru unii ciuma, si asta nu ar fi nimic nou, dar e culmea ca lumea incepe sa fie ok cu asta si sa gaseasca vinovatii printre victime. Nu ar fi nici asta o surpriza daca ar fi doar Dinu Vama si comentatorii Digi, dar iata ca si bravii nostri suporteri sar in vagon.
Ai dreptate,nu ne batem la campionat pt ca simuleaza tanase.Nu ne batem pentru ca n-avem valoare.Asa suntem noi romanii ne place sa ne uitam in ograda altuia,dar nu ne uitam.la cat de slabi suntem noi.Ne-au dat arbitri penalty la cluj,medias si sepsi?Unde eram acum daca marcam?Eu zic sa ca n-are rost sa vb noi de titlu.Noi nu ne batem la titlu,nu ti-e clar?Poatr mai castiga si ei o cupa si un loc 4,mai mult nu ii vad facand.
Nu, nu imi e clar deloc ca nu are rost sa vorbim de titlu. Si sti de ce suntem noi romanii, asa cum zici tu, deficitari? Pentru ca nu avem incredere si suntem negativisti, din punctul meu de vedere. Eram departe cu penaltiurile alea, dar eram si mai departe daca nu bateau si altii impinsi de la spate. Ca sa judec o situatie ma uit la toate circumstantele, nu doar la cele din care pot sa mai trag o miorita, eventual pe alea le ignor si caut motive de optimism.
Dar cum fiecare suntem diferiti, ceea ce nu e rau deloc, avem fiecare opiniile noastre. Vorbim pe-aci ca sa incercam sa ne mai si convingem unii pe altii de ceva, dar cand exista convingeri din-astea puternice, asta e, respectam faptul ca suntem diferiti.
Neincrederea si negativismul acestui popor din ce crezi ca vin?Din faptul ca suntem un popor slab,fricos,marunt.E bine ca esti super optimist cu privire la sansele la.titlu ale echipei dar gandeste-te ca,clubul nu are acest obiectiv.Cei din club nu sunt la fel de optimisti ca tine:).Eu stiu ca echipele mari,prin vocea presedintelui/antrenorului spun tare si raspicat:"Vrem titlul,anul asta".Eu asa am.vazut la cei de la cfr si fcsb.Daca toti am fi gandit si am.fi spus aceleasi lucruri,cu siguranta n-ar mai fi existat forumul asta.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Paul » 03 Dec 2018, 13:30

Neagu.djuvara scrie:
03 Dec 2018, 13:13

Neincrederea si negativismul acestui popor din ce crezi ca vin?Din faptul ca suntem un popor slab,fricos,marunt.E bine ca esti super optimist cu privire la sansele la.titlu ale echipei dar gandeste-te ca,clubul nu are acest obiectiv.Cei din club nu sunt la fel de optimisti ca tine:).Eu stiu ca echipele mari,prin vocea presedintelui/antrenorului spun tare si raspicat:"Vrem titlul,anul asta".Eu asa am.vazut la cei de la cfr si fcsb.Daca toti am fi gandit si am.fi spus aceleasi lucruri,cu siguranta n-ar mai fi existat forumul asta.
Mai nene, pai nu te contrazici singur aici? Ori suntem marunti toti romanii, ori te referi doar la olteni? Ca vad ca ii dai de exemplu pe aia de la CFR si FCSB pentru declaratiile lor. Aia sunt romani dar fac bine ce fac, sau cum e, ca nu mai inteleg?
Prea putin conteaza ce ar spune Popescu la nivelul asta declarativ, important ar fi sa facem ceva sau nu in campionat si cupa. Pe de alta parte, ar cam fi multe de spus legat de arbitraje, dar dom Popescu tace, ceea ce nu e ok. Daca il fac astia praf pe Mitrita, asa cum l-au facut pe Balaci, Doamne-fereste, atunci noi toti suntem de vina ca am lasat sa treaca tot ce se intampla acum, dar in primul rand reprezentantii clubului: liber la faulturi dure la el, si sistem de persecutie, sa nu miste in front. Daca nu iese accidentat macar sa ii treaca de tot cheful de fotbal, ca nu e nevoie de asta.

In primul rand nu cred ca suntem marunti deloc, si nici nu prea am chef sa accept sa spuna cineva asta, dar o las sa treaca ca macar nu esti strain. Daca mi-ar spune-o un strain ar afla cam imediat ce gandesc eu despre asta, ca sa se abtina a doua oara.
Ieri era doar a doua zi dupa centenar, unde, in caz ca nu stiai, se sarbatoreau printre altii si cei pest 600 000 de morti din primul razboi mondial. Pentru un popor fricos, slab si marunt, cum zici tu foarte degajat ca am fi, e un bilant disproportionat, dar tie iti vine simplu sa dai cu vorbele, ca nu costa nimic.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Jimmy Darmody » 03 Dec 2018, 13:54

Eu as propune sa se joace urmatoarele doua meciuri la 03:00 noaptea cand e gerul cel mai aprig,ce [cenzurat] tot le pun la 20:00 cand si la 17:00 crapa pietrele,abia am rezistat pana in minutul 80....

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Jimmy Darmody » 03 Dec 2018, 13:56

va fii un ger luni la 20:00....

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Neagu.djuvara » 03 Dec 2018, 13:56

Paul scrie:
03 Dec 2018, 13:30
Neagu.djuvara scrie:
03 Dec 2018, 13:13

Neincrederea si negativismul acestui popor din ce crezi ca vin?Din faptul ca suntem un popor slab,fricos,marunt.E bine ca esti super optimist cu privire la sansele la.titlu ale echipei dar gandeste-te ca,clubul nu are acest obiectiv.Cei din club nu sunt la fel de optimisti ca tine:).Eu stiu ca echipele mari,prin vocea presedintelui/antrenorului spun tare si raspicat:"Vrem titlul,anul asta".Eu asa am.vazut la cei de la cfr si fcsb.Daca toti am fi gandit si am.fi spus aceleasi lucruri,cu siguranta n-ar mai fi existat forumul asta.
Mai nene, pai nu te contrazici singur aici? Ori suntem marunti toti romanii, ori te referi doar la olteni? Ca vad ca ii dai de exemplu pe aia de la CFR si FCSB pentru declaratiile lor. Aia sunt romani dar fac bine ce fac, sau cum e, ca nu mai inteleg?
Prea putin conteaza ce ar spune Popescu la nivelul asta declarativ, important ar fi sa facem ceva sau nu in campionat si cupa. Pe de alta parte, ar cam fi multe de spus legat de arbitraje, dar dom Popescu tace, ceea ce nu e ok. Daca il fac astia praf pe Mitrita, asa cum l-au facut pe Balaci, Doamne-fereste, atunci noi toti suntem de vina ca am lasat sa treaca tot ce se intampla acum, dar in primul rand reprezentantii clubului: liber la faulturi dure la el, si sistem de persecutie, sa nu miste in front. Daca nu iese accidentat macar sa ii treaca de tot cheful de fotbal, ca nu e nevoie de asta.

In primul rand nu cred ca suntem marunti deloc, si nici nu prea am chef sa accept sa spuna cineva asta, dar o las sa treaca ca macar nu esti strain. Daca mi-ar spune-o un strain ar afla cam imediat ce gandesc eu despre asta, ca sa se abtina a doua oara.
Ieri era doar a doua zi dupa centenar, unde, in caz ca nu stiai, se sarbatoreau printre altii si cei pest 600 000 de morti din primul razboi mondial. Pentru un popor fricos, slab si marunt, cum zici tu foarte degajat ca am fi, e un bilant disproportionat, dar tie iti vine simplu sa dai cu vorbele, ca nu costa nimic.
Am facut o mica paranteza legata de poporul roman.Uita-te la croatia,o tara de 4 milioane de locuitori ce a.putut realiza.Uita-te la islanda,o tara de 300.000 de locuitori unde a ajuns.Uita-te la luxemburg,ca au echipa in grupele EL.Au venit aia de la dudelange si i-au dat cu terenu-n cap cfrului.Si cu fcsb daca jucau,tot scor le dadeau.Nu se mai munceste suficient,nu exista o mentalitate sanatoasa in sport in romania.Avem in romania jucatori de mare talent,dar cu mentalitate marunta.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Copacul » 03 Dec 2018, 16:22

Jimmy Darmody scrie:
03 Dec 2018, 13:56
va fii un ger luni la 20:00....
Vreo 10 grade mai mult decat ieri la 17...
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Jimmy Darmody » 03 Dec 2018, 18:38

Ar fi bine,desi ma indoiesc...

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de SLH » 03 Dec 2018, 19:34

Meci superb, rezultat perfect!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de alex.p » 06 Dec 2018, 09:49

Neagu.djuvara scrie:
02 Dec 2018, 21:37
Paul scrie:
02 Dec 2018, 21:20
Neagu.djuvara scrie:
02 Dec 2018, 20:44


Liviule,n-avem jucatori seriosi,degeaba visam.noi la cai verzi pe pereti cu echipa asta.Degeaba e mitrita mingicar daca e neserios.Cicaldau,doar numele de el.Asta-i fotbalist de 1 milion de euro, care nu face un dribling,nu scoate 1 2 jucatori din joc?
De ce e neserios? Da nu exemplu de neseriozitate azi te rog. Intelegi ca daca cineva I’ll dezechilibreaza, chiar daca nu e fault, poate fi dificil sa nu cada?
Florin Tanase e un simulant, dar nu el pateste ceva pentru circaraie. Au reusit in schimb sa il anihileze pe Mitrita, cu crampoanele, cu arbitrii sau cu etichetarile de experti pretentiosi din partea tuturor.
Din punctul meu de vedere e un moment trist. Cred ca au fost meciuri in care ne-a aratat virtuozitate, si ca e nu jucator special. Dar noua ne trebuie seriozitate, nicidecum spectacol.
De ce ma intrebi pe mine.Stii si tu cam ce face mitrita meci de meci.9 cartonase galbene in 16 etape,ca mijlocas.ofensiv?????Asta da dovada de seriozitate.Un capitan face din astea???
Nu, nu are 9 cartonase galbene, are 7. Asta da dovada de seriozitate. Un suporter face din astea???

Hai sa ne documentam inainte sa vorbim.

LiviuB

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de LiviuB » 06 Dec 2018, 11:03

as vrea sa vad si eu un alt fotbalist din liga 1 care ia galben cand cade dupa un duel la 40 de metri de poarta adversa. Si dupa ce a fost un contact cu adversarul.
una peste alta, nici nu am intrat in primavara ca arbitrii au si inceput sa se conformeze, in timp ce noi suntem umpluti de cartonase (ca fapt divers - Donkor a primit aceeasi pedeapsa ca fundasul dreapta de la Dunarea, desi el alunecase si era pe jos iar adversarul a intrat in el, si celalalt putea rupe un picior), am vazut aseara un arbitru care nu a scos niciun cartonas, foarte atent cu o anumita echipa, am vazut jucatori care sunt vanati cand urmeaza sa joace cu echipa mentionata mai devreme, am vazut arbitraje prietenoase cu echipele de pe locurile 1-3, foarte atenti sa le protejeze jucatorii

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Copacul » 06 Dec 2018, 13:30

alex.p scrie:
06 Dec 2018, 09:49


Nu, nu are 9 cartonase galbene, are 7.
Tehnic vorbind are chiar 9, doar ca 2 din ele s-au transformat in rosu si nu au mai contat la numaratoare
C O P A C U LImagine

Închis