[Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ramanem dupa meciul cu Dunarea?

Poll ended at 02 Dec 2018, 13:36

3 puncte, avem o echipa mult mai buna decat Dunarea
21
88%
1 punct, oaspetii se baricadeaza in aparare
1
4%
0 puncte, intram iar intr-o pasa proasta
2
8%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de DeuxEx » 28 Noi 2018, 13:36

Duminica, 02.12.2018, incepand cu ora 17.00, Universitatea Craiova intalneste pe stadionul Ion Oblemenco echipa condusa de Dan Alexa, Dunarea Calarasi.
Echipa vizitatoare vine dupa o infrangere pe teren propriu in fata celor de la AFC Hermannstadt (0-1).
Craiova este echipa care joacă poate cel mai frumos fotbal din România. Universitatea este o echipă care se bate la titlu, cu jucători mult cotaţi peste noi. Vom merge să jucăm, să păstrăm ce am făcut bun în ultimele jocuri. Consider că şi în meciurile cu FC Viitorul dar şi Hermannstadt am fost echipa mai bună” a declarat Alexa.
Stiinta vine dupa o infrangere in depasare, la Botosani (2-1), meci in urma caruia Kelic este suspendat pentru cumul de cartonase galbene. In schimb, revin Mitrita si Martic, suspendati pentru meciul din Moldova.

Ce formula de start credeti ca va utiliza Devis Mangia? Ce rezultat credeti ca vom obtine la finalul acestui meci?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de lory69 » 28 Noi 2018, 13:49

Mirko - Martic Donkor Thiago Bancu - Mateiu Fedele Cicaldau - Mezza Mitrita - Koljic.

Albastru
senior
senior
Mesaje: 330
Membru din: 14 Ian 2009, 18:10

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Albastru » 28 Noi 2018, 13:51

lory69 scrie:
28 Noi 2018, 13:49
Mirko - Martic Donkor Thiago Bancu - Mateiu Fedele Cicaldau - Mezza Mitrita - Koljic.
o: o: o:

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Dany » 28 Noi 2018, 17:21

În mod normal nu ar trebui să avem probleme cu Dunărea. Sigur vom face un meci bun și vom câștiga la cel puțin 2 goluri diferenta!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
valynet
membru
membru
Mesaje: 185
Membru din: 01 Noi 2018, 14:26

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de valynet » 28 Noi 2018, 17:37

Eu cred ca vom avea din nou un meci greu, cu o echipa care va veni la ciupeala. Se vor apara aglomerat si vor incerca sa ne prinda pe contraatac. Vremea nu e favorabila, sunt curios cum va arata gazonul dupa ninsoare. Daca nu vom reusi sa inscriem repede, vom avea din nou un meci foarte dificil. Sper ca baietii sa intre motivati inca din prima repriza, si sa nu mai lase fotbalul doar pentru repriza secunda.
Offense sells tickets, Defense wins championships.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de malus dacus » 28 Noi 2018, 18:53

...dupa rezultatul din Moldova, eu ca suporter astept un 4-0 ca sa-mi treaca dracii...

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de marius_vl » 28 Noi 2018, 20:09

lory69 scrie:
28 Noi 2018, 13:49
Mirko - Martic Donkor Thiago Bancu - Mateiu Fedele Cicaldau - Mezza Mitrita - Koljic.
Absolut de acord cu formula asta, m-am saturat sa-l tot vad pe marele Mihaila, cel pe care il lauda toata lumea si care in afara de eliminarea pe care a "provocat-o" la iasi si de pasa de gol catre Mitrita in tur cu Botosani, nu a facut absolut nimic iesit din comun, nu a iesit cu nimic in evidenta, doar alearga ca o musca fara cap! Si cate sanse i s-au dat! Dar sa le mai dea si altora sanse, avem un Borta (capitan la echipa a doua), care ar putea oricand sa-l inlocuiasca pe Martic cand e indisponibil (in loc sa-l fortam pe eternul si non stop dezamagitorul Dimitrov), mai e un Luis Nitu, care ar putea sa joace exact pe pozitia lui Mihaila, i se mai pot da minute si lui Juncu pe finaluri de meci, in loc sa-l fortam pe Briceag, care a dovedit de atatea ori ca e limitat si ca e veriga slaba

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Dany » 28 Noi 2018, 20:22

Am putea încerca și juniorii din lot dar cred ca mai bine ar fi sa-i bage la 2 sau 3 la 0. Altfel isi pierd încrederea dacă fac vreo greșeală și se pot pierde. Una e sa intri cand jocul și rezultatul sint5in favoarea noastră și alta este sa intre la un scor nefavorabil și sa depindă totul de ei. E greu. Stie antrenorul mai bine ce face!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de malus dacus » 28 Noi 2018, 21:05

...Dimitrov e vinovatul de serviciu pe forumul asta. Ca rezerva eu il consider decent si chiar nu vad de ce e considerat cel mai slab. A avut o sansa de gol, a ratat, dar e implicat in joc, alearga, stie sa faca un stop, mai si centreaza. A fost depasit si la primul gol dar acolo nu e numai vina lui. Dintre cei tineri, in afara de Markovic care e accidentat, nu e unul sa te dea pe spate. Talent mi se pare copilul ala, Baiaram, dar inca e mic...

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de marius_vl » 28 Noi 2018, 21:37

SergyuR scrie:
28 Noi 2018, 20:51
Mihaila a fost slab la Botosani, da! Foarte slab!

Dar de aici pana a-i da in cap unui baiat care a demonstrat multe pentru varsta lui, pe care toti oamenii de fotbal il apreciaza. In meciul cu fcsb a fost senzatie, probabil cel mai bun de pe teren. Zici de Nitu ca nu ai de cine altcineva. Iti zice unul care l-a mai urmarit pe Nitu. E acceptabil si atat. Abia face fata la echipa a doua.
Total de acord totusi cu partea a doua, Dimitrov nu mai are ce cauta vreodata in echipa Stiintei. E un dezastru, cel mai slab jucator din lotul nostru de departe. Nici cu Briceag nu imi e rusine, salariu mare...As mai reveni si la sistemul cu 3 fundasi pe terenuri mai grele.

Astept ca Meza sa fie titular, a fost excelent in repriza a doua la Botosani.
Intenția mea nu a fost să-i dau în cap lui Mihăilă, aș fi primul care m-aș bucura să fie titular indiscutabil, dar nu are acel "ceva", îmi pare rău, aleargă mult și atât! Nu m-a dezamăgit faza cand nu a fost în stare să nimereasca poarta goală de la 40 de metri, m-a dezamăgit crunt faza când nu a fost în stare să-și facă o preluare simplă în situație de unu la unu cu portarul, și-a prelungit-o și apoi i-a dat cu gheata în cap ăluia, putea chiar să ia roșu acolo! Dacă ești fotbalist așa mare cum te laudă lumea și mare golgheter pe la loturile de juniori, acolo faci preluare adevărată și dai gol! Nu știu dacă Luis Nitu e mai bun, dar aș vrea să-l văd și pe el cum s-ar descurca ca titular la echipa mare, atâta tot! și da, cu oile, Mihăilă a jucat foarte bine, în nota echipei, în niciun caz nu a fost cel mai bun de pe teren!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de lory69 » 28 Noi 2018, 21:58

Dupa parerea mea,Fedele nu trebuie sa lipseasca din primul 11.E el mai lent,dar are niste pase luminoase,plus sut bun de la distanta.Cicaldau in centru,ca liant mijloc-atac.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Neagu.djuvara » 28 Noi 2018, 23:14

Mihaila nu trebuie criticat.Totusi sa ne gandim ca are doar 18 ani.Toti jucatorii tineri au sincope.Macar mihaila are bunul simt sa alerge,nu face figuratie pe teren,chiar daca executiile nu sunt cele.mai fericite.O sa vedem.un mihaila bun,peste 1 2 ani.Mihaila e valoros,si sunt convins ca o sa creasca mult in urmatorii ani.La momentul asta ii lipsesc,forta si limpezimea in joc.E destul de dezordonat,dar asta datorita varstei.Eu am incredere ca o sa ajunga un fotbalist foarte bun pentru nivelul ligii 1.Ianis hagi la 18 ani nu era mai bun ca Mihaila.Eu sunt dezamagit de burlacu care o scalda asa in mediocritate de vreo 2 3 ani.Nu prea vrea sa ajunga fotbalist.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Augustus Caesar » 29 Noi 2018, 04:11

Uite inca un meci in care sper sa nu-i bagam din nou pe oaspetii nostri, de data asta din california :) in calculele pentru p-off asa cum ne este bunul obicei; ma uit la clasament si nu-mi vine sa cred ca intre retrogradare si p-off diferenta o fac 6 puncte care pot fi sterse in doua meciuri !? Obisnuiam sa ma uit numai la partea superioara a clasamentului dar acum , uitandu-ma in jos si m-a luat ameteala :) am constatat cat de fragila este puntea asta dintre a fi regina in p-off sau cenusareasa la retrogradare . Prin urmare oaspetii nostri vin clar cu intentia de a ciupi puncte, au dovedit ca pot sa o faca, probabil ca ii vor ajuta si starea terenului, iar noi, daca nu intram cu determinare in joc de la inceput, putem spune ca suntem candidati la titlul de ''mama ranitilor". Ne trebuie de fapt in teren o echipa bataioasa, muncitoare, care sa are terenul si care sa tina mingea cat mai departe de poarta noastra deoarece cei mai periculosi adversari pentru poarta noastra par a fi fundasii nostri :) Sper si vreau sa cred ca cele trei puncte vor fi ale noastre pentru ca altfel intram in alte calcule.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de marius_vl » 29 Noi 2018, 10:12

SergyuR scrie:
29 Noi 2018, 00:58
Nu vreau sa il iau la puricat pe Dimitrov dar nu face nimic din ce ar trebui sa faca. Se apara dezastruos, nu stie sa dea o centrare, nu e in stare sa faca o preluare, si fizic mi se pare precar, era lesinat spre sfarsitul partidei. Nu e tanar, Borta nu poate juca mai slab ca el niciodata. A reusit un singur meci bun, primul meci (5-0 cu Voluntari pe Extensiv). In rest a dat un gol cu Timisoara si atat.
Eu cred sincer ca Dimitrov nu stie sa loveasca corect mingea! Este absolut jenant sa scapi singur cu portarul, imediat dupa ce daduse Mateiu golul, si sa nu fii in stare sa nimeresti poarta din pozitia aia, a dat ca un cioban cat a putut, cred ca sigur a inchis si ochii! Efectiv nu vreau sa-l mai vad jucand in tricoul Stiintei, cum sa nu-i dai o sansa lui Borta, mai ales in conditiile in care la anul trebuie sa bagi obligatoriu doi juniori in teren, iar Cicaldau iese din schema din cauza varstei! Iar Borta chiar a jucat foarte bine in cele doua meciuri in care a fost folosit titular, cu Voluntari si dinamo

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de zeddDarko » 29 Noi 2018, 11:45

Nu il poate baga pe Borta din primul minut, il distruge complet daca face asta, d.p.d.v fizic nu poate duce un meci cap coada in liga 1, da, are calitate, dar trebuie sa creasca fizic mai intai, de aia si este echipa a doua, sa se obisnuiasca cu meciurile la seniori. Este de viitor, dar nu trebuie fortat pentru ca apar accidentarile si atunci vor striga multi ca nu se fac antrenamentele cum trebuie. Cate 20-25 de minute spre final ar putea juca. Cat despre Dimitrov, sa trecem peste...Daca va uitati pe reluari, la sutul lui Dimitrov el nici macar nu a ridicat capul sa vada unde este portal advers, doar a tras..

Închis