[Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte aduce Stiinta din "Groapă"?

Poll ended at 16 Dec 2018, 13:01

3 puncte, e timpul sa punem capat perioadei fara victorii pe terenul javrelor
20
77%
1 punct, javrele sunt greu de batut
5
19%
0 puncte, "reusim" sa-i inviem si pe astia
1
4%
 
Total votes: 26

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 16 Dec 2018, 15:08

Blixa,de acord cu tine.Mangia a declarat ca avem jocul construit in sistem cu varf impins.Pai atunci de ce nu a jucat cu varf?

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 16 Dec 2018, 15:59

Trebuie sa fim multumiti cu aceasta echipa,fie ca-i buna sau rea.Puteam sa n-o avem la momentul asta.Realist,nu se poate mai mult de locul 3 in momentul asta,fiindca n-avem forta financiara.Din punct de vedere financiar nu ne putem compara cu cfr kolosvari si fcsb.Ei isi permit sa tina pe banca jucatori platiti cu 20k pe luna,sau chiar sa-i tina in afara lotului etape intregi.Ionita dupa care tanjeam noi in vara, are vreo 20k si a stat mai tot campionatul rezerva.Noi ca suporteri am gandit ca,daca am luat cupa si locul 3 anul trecut,anul asta obligatoriu o sa luam campionatul.Paradoxal,mergem mai rau ca anul trecut,probabil si datorita faptului ca unele echipe(sepsi,gaz metan) sunt mult mai puternice.Anul trecut n-aveai emotii ca-ti poate sufla cineva locul 3.Daca echipa asta,n-o sa califice in grupele EL,si sa produca bani de acolo,n-o sa fie nici mari investitii in viitor.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 16 Dec 2018, 16:22

...realist n-are nicio treaba jocul de aseara cu colosvar. Si ne-ai innebunit cu locul 3! Poate trecem de oile tale si terminam pe 2, na! Ne-am kkat pe noi numai cu echipe mediocre tot sezonul. Am tot gasit scuze, ba ca se apara, ba ca terenul, ba ca vantul, dar undeva e o bubitza de se tot repeta. In fine, a trecut si cosmarul asta, mergem inainte. Am incredere in continuare in Mangia, nu vreau sa aud de altul. Referitor la ce s-a intamplat in gaura, daca lucrurule au stat asa si s-a cantat imnul la sfarsit, e ok. Forza Stiinta!...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 16 Dec 2018, 16:35

malus dacus scrie:
16 Dec 2018, 16:22
...realist n-are nicio treaba jocul de aseara cu colosvar. Si ne-ai innebunit cu locul 3! Poate trecem de oile tale si terminam pe 2, na! Ne-am kkat pe noi numai cu echipe mediocre tot sezonul. Am tot gasit scuze, ba ca se apara, ba ca terenul, ba ca vantul, dar undeva e o bubitza de se tot repeta. In fine, a trecut si cosmarul asta, mergem inainte. Am incredere in continuare in Mangia, nu vreau sa aud de altul. Referitor la ce s-a intamplat in gaura, daca lucrurule au stat asa si s-a cantat imnul la sfarsit, e ok. Forza Stiinta!...
De acord 100%.
Sa batem Gazul si gata, asteptam cu incredere playofful.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 16 Dec 2018, 16:38

Nu doar ca nu am fost de acord cu faza cu mistourile, dar m-au scos din sarite. Glumitele si zambetele nu isi aveau rostul. Au mai facut si altii din astea, dar mult mai inspirate, dupa meciuri intregi de protest sau pe final de campionat strigau 'campionii' cand echipa era in play-out. Aseara a iesit de parca faceau misto dinamovistii de noi. Pe de alta parte dezamagirea fiind imensa, orice forma de a o arata este oportuna. Faza cu intorsul cu spatele e poate prea blanda dupa parerea mea, iar faptul ca nu au continuat sa vina sa isi ceara scuze si sa recunoasca prestatia mizerabila ii pune intr-o postura foarte nasoala. Nu e prima data cand sfideaza suporterii si avand in vedere importanta partidei, conditiile in care s-a facut deplasarea si discutiile anterioare e cel mai grav.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 16 Dec 2018, 16:46

Cel mai pertinent comentariu. toate 3.
Bobby scrie:
16 Dec 2018, 03:48
Statistica meciului :

Posesie: 49%-51%, ocazii de gol: 4-7, șuturi pe poartă: 3-3, șuturi pe lângă poartă: 1-4, lovituri libere: 10-5, cornere: 6-6, intervenții portar: 3-0.

Dinamo a avut 3 suturi pe poarta, 3 goluri !

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 16 Dec 2018, 17:04

...ei au dat 3 din 3. Aparare zob. Alea 3 pe poarta ale noastre, sa fim seriosi. Procentul de 51% tot frectie. De trei ori am avut mingea numai ca s-o repunem de la centru...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 16 Dec 2018, 17:13

SLH scrie:
16 Dec 2018, 16:38
Nu doar ca nu am fost de acord cu faza cu mistourile, dar m-au scos din sarite. Glumitele si zambetele nu isi aveau rostul. Au mai facut si altii din astea, dar mult mai inspirate, dupa meciuri intregi de protest sau pe final de campionat strigau 'campionii' cand echipa era in play-out. Aseara a iesit de parca faceau misto dinamovistii de noi. Pe de alta parte dezamagirea fiind imensa, orice forma de a o arata este oportuna. Faza cu intorsul cu spatele e poate prea blanda dupa parerea mea, iar faptul ca nu au continuat sa vina sa isi ceara scuze si sa recunoasca prestatia mizerabila ii pune intr-o postura foarte nasoala. Nu e prima data cand sfideaza suporterii si avand in vedere importanta partidei, conditiile in care s-a facut deplasarea si discutiile anterioare e cel mai grav.
...pai, ce mistouri? Ziceti-ne si noua mai multe, ca doar nu e secret de stat ce s-a intamplat acolo...

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 16 Dec 2018, 17:20

malus dacus scrie:
16 Dec 2018, 16:22
...realist n-are nicio treaba jocul de aseara cu colosvar. Si ne-ai innebunit cu locul 3! Poate trecem de oile tale si terminam pe 2, na! Ne-am kkat pe noi numai cu echipe mediocre tot sezonul. Am tot gasit scuze, ba ca se apara, ba ca terenul, ba ca vantul, dar undeva e o bubitza de se tot repeta. In fine, a trecut si cosmarul asta, mergem inainte. Am incredere in continuare in Mangia, nu vreau sa aud de altul. Referitor la ce s-a intamplat in gaura, daca lucrurule au stat asa si s-a cantat imnul la sfarsit, e ok. Forza Stiinta!...
Are o foarte mare legatura jocul de aseara cu kolozsvar.Daca bateam ne apropiam la 2 puncte de ei.La ei dorim sa ne raportam,doar n-ai vrea sa ne raportam la echipe gen:astra sau poli iasi.Echipa te-a innebunit cu locul 3,nu eu,ca de un an jumate sunt tot pe locul 3.Anul asta n-am stat macar o etapa pe locul 2.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 16 Dec 2018, 17:44

...saitul oficial a inghetat pe stirea cu Dimitrov. Nicio virgula despre meciul de-aseara. De obicei ziceau cate ceva dupa fiecare meci, chiar si la infrangeri...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 16 Dec 2018, 18:07

Sergiule, li s-a tot spus in față... Cred ca era momentul pentru urmatorul pas.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 16 Dec 2018, 18:33

Acum urmaresc Liverpool - Manchester United.Ce gazon,ce atmosfera,ce atitudine a cormoranilor!Oare va fi posibil vreodata sa traim si noi atmosfera asta,de daruire maxima a jucatorilor pt public si pt culorile clubului?

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 16 Dec 2018, 18:39

SergyuR scrie:
16 Dec 2018, 18:00
mistouri gen: "vrem sa tragem la poarta" , "un sut pe poarta, vrem un sut pe poarta" , ole-uri la pase, "campionii, campionii" sau "devis hai pe ei sa le dam si sutul 3".

Evident fiecare are parerile lui, si eu sunt total de acord ca trebuia sa le spunem cat de penibili au fost. Ideea de a te intoarce cu spatele si a canta a fost neinspirata dupa parerea mea. Gestul poate fi foarte bine perceput ca, dati-i drumul de aici, nu vrem sa va vedem. Adica incerc sa ma pun in locul lor.. Incerc sa imi aduc aminte de o astfel de forma de protest, si cred ca imi amintesc doar de cazuri extreme, in care echipele erau in situatii dezastruoase.

Repet, nu le iau apararea, au fost niste nesimtiti ieri, ne-au umilit, ne-au distrus finalul de an. Cred doar ca trebuia sa le spunem asta in fata, mult mai de efect. Asa, ma indoiesc ca duce spre ceva actiunea noastra.
...ha, chiar bune! Mai putin aia cu "campionii"...

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de zeddDarko » 16 Dec 2018, 18:44

SergyuR scrie:
16 Dec 2018, 18:00
mistouri gen: "vrem sa tragem la poarta" , "un sut pe poarta, vrem un sut pe poarta" , ole-uri la pase, "campionii, campionii" sau "devis hai pe ei sa le dam si sutul 3".

Evident fiecare are parerile lui, si eu sunt total de acord ca trebuia sa le spunem cat de penibili au fost. Ideea de a te intoarce cu spatele si a canta a fost neinspirata dupa parerea mea. Gestul poate fi foarte bine perceput ca, dati-i drumul de aici, nu vrem sa va vedem. Adica incerc sa ma pun in locul lor.. Incerc sa imi aduc aminte de o astfel de forma de protest, si cred ca imi amintesc doar de cazuri extreme, in care echipele erau in situatii dezastruoase.

Repet, nu le iau apararea, au fost niste nesimtiti ieri, ne-au umilit, ne-au distrus finalul de an. Cred doar ca trebuia sa le spunem asta in fata, mult mai de efect. Asa, ma indoiesc ca duce spre ceva actiunea noastra.
Intr-adevar, o forma de protest mai agresiva chiar daca suntem pe locul 3, pe mine unul nu ma deranjeaza ca am pierdut, dar sa nu ai putina ambitie, sa nu arati ca iti doresti sa castigi e strigator. Nu cunosc echipa fara sa piarda un meci sau sa aiba un meci mai prost jucat, dar la noi deja e ceva normal ca echipa sa arate indolenta si pasivitate in joc. In anumite momente ale jocului par ca isi bat joc de suporterii care vin la stadion sa ii sustina pe ei, inca nu am vazut o echipa din Romania sa fie mai iubita ca ei in ultimii 5 ani, sa mearga peste tot dupa ei, sa inghita atatea magarii..poate ca se vor mobiliza putin baietii dupa intorsul spatelui, iar la finalul campionatului sa le multumeasca celor care aseara le-au intors spatele..zic si eu, Hai, Stiinta! ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 16 Dec 2018, 18:48

De acord SergiuR.

Pe mine m-a mirat alta declaratie a lui Mangia dupa meci. A spus ca tactica de joc a echipei e facuta pentru joc cu pivot - iar daca Koljic n-a jucat, echipa nu si-a putut face jocul. Asta e o prostie. Anul trecut echipa a jucat tot campionatul fara pivot. In meciul cu Dinamo Mangia ar fi trebuit sa faca o tactica de joc fara pivot - se stia ca Koljic nu joaca.

Închis