[Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Universitatea in ultimul meci al anului?

Poll ended at 19 Dec 2018, 12:49

3 puncte, își mai spală din păcate
15
75%
1 punct, echipa scârțâie
3
15%
0 puncte, rusinea se adancește
2
10%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de DeuxEx » 17 Dec 2018, 12:49

Miercuri, 19 decembrie 2018, Universitatea Craiova intalneste incepand cu ora 20.00 echipa ardeleana Gaz Metan Medias. Mediesenii, ocupantii locului 5, au pierdut in ultima etapa, pe teren propriu, in fata vecinilor de la FC Hermannstadt cu 0-2.
Universitatea, in schimb, vine dupa cea mai rusionasa infrangere din istoria recenta, un 3-0 pe care javrele de la dinamo ni l-au administrat in fata celor cateva sute de suporteri olteni veniti pentru a-i sustine pe juveti tocmai pe stadionul celui mai mare dusman din istorie.

Ce prim 11 credeti ca ar trebui sa utilizeze Devis Mangia? Cu ce tactica credeti ca ar trebui sa abordam aceasta partida?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Copacul » 17 Dec 2018, 13:16

Merge careva la meci? Le-ar prinde bine sa joace fara noi miercuri...
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
valynet
membru
membru
Mesaje: 185
Membru din: 01 Noi 2018, 14:26

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de valynet » 17 Dec 2018, 13:43

DeuxEx scrie:
17 Dec 2018, 12:49
Cu ce tactica credeti ca ar trebui sa abordam aceasta partida?
Cu tactica: ne dam viata pe teren, murim cu ei de gat si ii batem la scor, sa acoperim un pic rusinea din groapa. Sper ca dupa meciul asta sa fie nevoie sa isi bage echipamentul la spalat, ca dupa meciul cu Dinamo au ramas intacte.
Offense sells tickets, Defense wins championships.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de lory69 » 17 Dec 2018, 14:16

Pana la ora asta nu s-a schimbat nimik pe site-ul oficial si pagina de facebook ale clubului...nici macar promovarea meciului de miercuri.Sigur e furtuna mare la club!Pariu pun ca or sa lase intrarea libera la meci....

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de zeddDarko » 17 Dec 2018, 14:51

In loc sa faca ceva sa atraga suporterii la stadion, ei prefera sa taca din gura, asta insemnand ca sunt vinovati..sau se intampla ceva in cadrul clubului.Chestia asta cu tacerea denota lasitatea de care dau dovada unii din club, sa nu spui tu nimic despre meci, macar sa recunosti ca te-a dominat echipa adversa,

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de DeuxEx » 17 Dec 2018, 14:55

Mangia a fost destul de explicit la conferinta de presa:
"Nu am jucat, nu am luptat, eu pot doar să-mi cer scuze suporterilor. Nu este normal că am început la o oră diferită, nu e normal să jucăm fotbal în aceste condiții, dar nu este normal nici cum a jucat echipa mea."

Iarna asta sper sa se faca ceva curatenie pe la club, pentru ca sunt multi pe acolo care isi incaseaza salariul de pomana (staff, jucatori, etc). Legat de meciul de miercuri, sper ca pana atunci sa fie oferita o explicatie oficiala insotita de scuzele de rigoare. Si sper ca ziaristii ce vor participa la conferinta de presa premergatoare meciului sa-si faca datoria si sa puna intrebarile care trebuie.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Arthur Rimbaud » 17 Dec 2018, 20:38

Copacul scrie:
17 Dec 2018, 13:16
Merge careva la meci? Le-ar prinde bine sa joace fara noi miercuri...
Eu crede contraire.
Eu crede ça si mai mare apropierea de jucatori le arata lor ça supporters au attitude supérieure lor si asta trebuie sa ei motiveze.
Asta eu crede. Poate insel.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de malus dacus » 17 Dec 2018, 21:09

...bine c-au dat macar acest comunicat, altfel eram in stare sa cred ca efectiv s-a desfiintat clubul. Tac ca pestii, n-ai vazut asa ceva. Nu voi veni cu gazu, fara legatura cu meciul trecut. Cred ca vom atinge un record negativ de asistenta la acest meci, din pacate. Din punctul meu de vedere, va fi un meci extrem de greu pt. ca sunt doborati. Nu vad cum ar putea sa-si revina si sa faca un meci bun. Dar, speram ca lucrurile sa se rezolve. Hai Stiinta!...

Albastru
senior
senior
Mesaje: 330
Membru din: 14 Ian 2009, 18:10

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Albastru » 17 Dec 2018, 22:37

Salut prieteni !!! Asta este mesajul meu dupa meciul cu dinamo :

"Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Albastru » 15 Dec 2018, 22:18
Stie cineva cand se pun in vanzare biletele pentru meciul cu Medias ?? Nu de alta dar pot sa si le bage undeva...."

Nu cred ca am putut sa scriu o prostie mai mare in viata mea de pana acum. La 36 de ani, singurele mele bucurii referitoare la Stiinta erau cele doua finale de cupa cu rapid si dinamo la care am participat. Cupa cu braila si eventul din 91 ..... eram prea mic ca sa-mi mai amintesc mare lucru. Da ... am terminat pe locul 3 si am luat o cupa, toti trebuie sa stea in genunchi in fata noastra, total gresit ..... urcusul va fi destul de anevoios , insa sunt convins ca in maxim 3 ani vom striga din nou "CAMPIONII". Aproape ca am uitat cu toti cum ne bucuram ca terminam pe locul 12 , primul deasupra liniei (fmmm mititelule). In fine, ne vedem la meciul cu gaz ..... ma inclin in fata baietilor de 50 de lei, pofticiosi de sandwich`uri prezenti in groapa.

Ciurezule, stiu ca vezi mesajul asta, mititelu va mai taie porc anul asta ?? .... fgm de [cenzurat].

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Paul » 17 Dec 2018, 22:52

Arthur Rimbaud scrie:
17 Dec 2018, 20:38
Copacul scrie:
17 Dec 2018, 13:16
Merge careva la meci? Le-ar prinde bine sa joace fara noi miercuri...
Eu crede contraire.
Eu crede ça si mai mare apropierea de jucatori le arata lor ça supporters au attitude supérieure lor si asta trebuie sa ei motiveze.
Asta eu crede. Poate insel.
De acord cu tine Arthur. Sunt foarte suparat pe ei dar merg la meci.

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Arthur Rimbaud » 17 Dec 2018, 23:36

Paul scrie:
17 Dec 2018, 22:52
Arthur Rimbaud scrie:
17 Dec 2018, 20:38
Copacul scrie:
17 Dec 2018, 13:16
Merge careva la meci? Le-ar prinde bine sa joace fara noi miercuri...
Eu crede contraire.
Eu crede ça si mai mare apropierea de jucatori le arata lor ça supporters au attitude supérieure lor si asta trebuie sa ei motiveze.
Asta eu crede. Poate insel.
De acord cu tine Arthur. Sunt foarte suparat pe ei dar merg la meci.
Si eu de asemenea merg la meci (trebuie invat renunt à scrie ,, match"). Eu voi merge la virage Nord.
Voi ziceti ,, peluza" la virage? Asta ma pune in confusie. Pentru francezi pelouse asta vrea spune terenul de joc. In fine. Putin important.

Apoi eu plec pentru Paris pentru sa fiu alaturi de famille la sarbatoarele de iarna.

P.S. Eu simt ça tu este forte gentil in legatura cu mine Paul. [bere]
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Bobby » 18 Dec 2018, 00:26

Corect ! Toata lumea la meci - doar asa jucatorii se pot trezi.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Paul » 18 Dec 2018, 05:51

Arthur Rimbaud scrie:
17 Dec 2018, 23:36
Si eu de asemenea merg la meci (trebuie invat renunt à scrie ,, match"). Eu voi merge la virage Nord.
Voi ziceti ,, peluza" la virage? Asta ma pune in confusie. Pentru francezi pelouse asta vrea spune terenul de joc. In fine. Putin important.

Apoi eu plec pentru Paris pentru sa fiu alaturi de famille la sarbatoarele de iarna.

P.S. Eu simt ça tu este forte gentil in legatura cu mine Paul. [bere]
Esti unul de-al nostru Arthur ucv usteag
Multa sanatate si sarbatori fericite cu familia. Pana atunci insa, la meci sa batem Gazul!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Paul » 18 Dec 2018, 06:09

SergyuR scrie:
18 Dec 2018, 00:15
Mergem si cu Medias. Pe asta nu am inteles-o niciodata, sa fii din Craiova, sa poti sa mergi la meci si sa nu o faci. Mi se pare incredibil. Si baietii aia care au batut fcsb dupa o eternitate va asteapta. Ca nu au pierdut nimic deocamdata, din contra. Asa nesimtiti cum sunt. Pana la urma mergem pentru Stiinta.
Ar mai fi si altele, gen: tinem cu ai nostri, dar hai sa ii schimbam pe toti - antrenori, presedinte, jucatori. Adica noi nu vrem ca astia care sunt, ai nostri, sa isi revina si sa isi imbunatateasca jocul sau, ok, atitudinea, nu vere, afara direct si altii la rand. Adica cum face Becali. Asta da atasament de suporter: noua ne trebuie orice mercenar care joaca bine, nu ne intereseaza sa fie ai nostri - si cand spun asta ma refer la oricare component al lotului si clubului, nu conteaza locul de nastere, au venit la noi, devin ai nostri!
Pentru cei care nu ati apucat sa vedeti Craiova Maxima, sa stiti ca aveau si ei momentele lor in care se chinuiau, toata lumea batea ASA Tg Mures, noi luam bataie, aveau si caderi de "atitudine", deci erau oameni si ei. Si tot cum acum Mitrita si Bancu isi iau injuraturile "suporterilor", asa isi lua si Cartu, dupa care mai tarziu Stanga, si oricine indraznea sa nu fie la inaltime.
Asta e o mare problema a noastra, ca tot sunt multi care sar sa arate cu degetul mentalitatea de looseri a echipei. Adica la noi nu tine frate cu vrajeala, ori sunt zmei tot timpul ori gata, out, ca noi suntem pretentiosi.
Am mai facut analogia asta de mai multe ori, si stiu ca risc sa va enervez cu ea, dar daca copiii vostri nu sunt olimpici si nu sunt primii in clasa, sau daca sunt si au un accident luand o nota mica, cum faceti - ii topiti cu bataia si ii faceti de doi bani sau incercati sa ii in curajati si sa le dati incredere.
Eu nu cred ca baietii isi bat joc si ca le e gandul doar la salariu, asa cum obsesiv insinueaza Jimmy, de exemplu. Chiar nu cred, cred ca le pasa mult dar cateodata nu le iese. Asta e, se intampla. Nu cred ca am avut joc si rezultate mai bune de cativa zeci de ani, ok, e o perioada de scadere acum, dar asta nu e motiv sa ii banuim automat ca nu le pasa si sa cautam altii.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 21] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de marius_vl » 18 Dec 2018, 06:58

Albastru scrie:
17 Dec 2018, 22:37
Salut prieteni !!! Asta este mesajul meu dupa meciul cu dinamo :

"Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Albastru » 15 Dec 2018, 22:18
Stie cineva cand se pun in vanzare biletele pentru meciul cu Medias ?? Nu de alta dar pot sa si le bage undeva...."

Nu cred ca am putut sa scriu o prostie mai mare in viata mea de pana acum. La 36 de ani, singurele mele bucurii referitoare la Stiinta erau cele doua finale de cupa cu rapid si dinamo la care am participat. Cupa cu braila si eventul din 91 ..... eram prea mic ca sa-mi mai amintesc mare lucru. Da ... am terminat pe locul 3 si am luat o cupa, toti trebuie sa stea in genunchi in fata noastra, total gresit ..... urcusul va fi destul de anevoios , insa sunt convins ca in maxim 3 ani vom striga din nou "CAMPIONII". Aproape ca am uitat cu toti cum ne bucuram ca terminam pe locul 12 , primul deasupra liniei (fmmm mititelule). In fine, ne vedem la meciul cu gaz ..... ma inclin in fata baietilor de 50 de lei, pofticiosi de sandwich`uri prezenti in groapa.

Ciurezule, stiu ca vezi mesajul asta, mititelu va mai taie porc anul asta ?? .... fgm de [cenzurat].
Cu mesajul asta m-ai convins si pe mine sa vin la meci, desi pe vremea asta ma gandesc de doua ori inainte sa plec la drum! Cum bine a zis cineva, mi se pare incredibil sa fii din Craiova si sa nu fii pe stadion la ora meciului

Închis