[Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Jucam mai bine in deplasare

Poll ended at 03 Feb 2019, 18:41

Da
17
63%
Nu
5
19%
Pace
5
19%
 
Total votes: 27

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 04 Feb 2019, 21:42

Am.avut arbitraje bune anul asta.Deocamdata exista un echilibru in ceea ce priveste penaltyurile primite/ratate.Anul trecut am ratat o treime din ele,anul asta la fel.Cred ca oricat ai antrena penaltyurile,socoteala de pe terenul de antrenament nu se potriveste cu cea de pe stadion.Una e sa bati la antrenament relaxat,intr-o atmosfera placuta,si alta e sa bati cand stii ca e 0-0 si depind de tine cele 3 puncte.Cred ca in astfel de situatii conteaza mentalul jucatorului si mai putin antrenamentul.Cristea pare a fi cel mai in masura sa bata penaltyurile,dar mai intai trebuie sa fie titular.

FreakBoy

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 05 Feb 2019, 00:59

Nea Marin scrie:@Arthur:
Eu nu sunt asa de pretentios, vreau doar Cupa deocamdata. :laughing:
Campionatul o sa-l ia CFR.
Iar asta cu ratarile de la 11 m e deja prostie, baietii astia nu se antreneaza? E de neinteles.
M-am uitat in filmul de prezentare pus de nyc pentru Mitri. Sunt vreo 5 penaltiuri bătute impecabil :).

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk


Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 05 Feb 2019, 08:31

Degeaba ii antreneaza daca in timpul meciului nu au "sange rece" .... una e la antrenamente,alta e cand au presiune,se stie ca la Craiova echipa nu face fata cand este sub presiune...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 05 Feb 2019, 09:04

Arthur Rimbaud scrie:
04 Feb 2019, 21:21
1. Eu nu mai vreau 11m pentru Craiova.
2. Eu vreau 30.000 oltenieni in stade.
3. Eu vreau ca 30.000 supporteri sa sustine inconditionat jucatori, toata durata de meci.
4. Este normal suparare contra proprii jucatori atunci cand ei nu au determinare, insa sunt ai nostri. Noi nu avem altii.
5. EU NU MAI VREAU 11M PENTRU CRAIOVA!!! EU SPART DEJA TREI PAHAR DE BERE CONTRA PERETE DE BUCATARIA!!! :bad: :o:
...3-0 pentru perete de bucataria. Incearca sa lovesti in acelasi loc ca o sa ai sanse sa il dobori...

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 05 Feb 2019, 13:49

Nea Marin scrie:
04 Feb 2019, 21:25
@Arthur:
Eu nu sunt asa de pretentios, vreau doar Cupa deocamdata. :laughing:
Campionatul o sa-l ia CFR.
Iar asta cu ratarile de la 11 m e deja prostie, baietii astia nu se antreneaza? E de neinteles.
:lol:
Aceasta modestia. :lol:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 05 Feb 2019, 13:53

malus dacus scrie:
05 Feb 2019, 09:04
Arthur Rimbaud scrie:
04 Feb 2019, 21:21
1. Eu nu mai vreau 11m pentru Craiova.
2. Eu vreau 30.000 oltenieni in stade.
3. Eu vreau ca 30.000 supporteri sa sustine inconditionat jucatori, toata durata de meci.
4. Este normal suparare contra proprii jucatori atunci cand ei nu au determinare, insa sunt ai nostri. Noi nu avem altii.
5. EU NU MAI VREAU 11M PENTRU CRAIOVA!!! EU SPART DEJA TREI PAHAR DE BERE CONTRA PERETE DE BUCATARIA!!! :bad: :o:
...3-0 pentru perete de bucataria. Incearca sa lovesti in acelasi loc ca o sa ai sanse sa il dobori...
Fisurat déjà faïenta de la perete.
Poate 3-0 pentru el, insa victoria à la Pyrrhus. :)(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 05 Feb 2019, 16:01

A venit Predator,sa te tii duminica nebunie,il mananca de viu pe Culio :)),ce sa zic...mie unul imi place prezentarea,plus ca are timp de acomodare ca sa rupa tot din vara,mie mi se pare peste gonoree !

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 05 Feb 2019, 16:15

Plus ca cea mai mare bucurie este ca de acum inainte toti se vor reorienta catre Craiova,se pleaca in afara pe salarii bune,nu ai un patron bolnav psihic care sa te demoralizeze meci de meci,ai conditii,ai stadionul cu cei mai multi suporteri din Romania,vi la un club cu o istorie frumoasa in spate,poate pui umarul chiar tu si scrii istoria dinou!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 06 Feb 2019, 13:34

Alb-albaştrii sub lupă
autor: Cosmin Staicu

Pigliacelli – Trei faze l-au solicitat, în repriza secundă. Mai întâi a fost pe fază la şutul din stânga al lui de Nooijer. Apoi a respins destul de prost reluarea lui Ianis, până la Vână, pe care l-a blocat oportun şi în cele din urmă a intervenit la şutul lui Hagi junior, care-l depăşise iniţial pe portarul italian.

Dimitrov – Nu pare o soluţie de prim 11 nici în acest sistem 3-4-3. Surprins de urcarea lui Ianis în finalul primei părţi şi de cea a lui de Nooijer în repriza secundă. A avut câteva învăluiri, dar n-au fost finalizate eficient.

Donkor – Deşi a început practic cu un galben de la vestiare, după o decizie exagerată de arbitrului la prima fază, a făcut un meci excelent. Dacă nu se mai complică, dacă nu se crede mai tehnic decât este şi joacă simplu, fără acele black-out-uri din prima parte a campionatului, poate fi printre cei mai buni fundaşi din Liga I.

Kelic – Sistemul cu 3 stoperi îi permite să mai urce uneori, dar nu are soluţii în jumătatea adversă. A avut două reluări cu capul pe lângă poartă şi un şut de la marginea careului pe portar. Pe apărare a fost surprins de Vână la respingerea lui Pigliacelli, nu avea voie să-i lase prim-planul.

Tiago Ferreira – L-a scăpat uşor pe Ianis la pătrunderea prin care decarul gazdelor a trecut şi de Pigliacelli. Nici la Ţâru nu făcuse un marcaj eficient, la o fază fixă în debutul jocului.

Bancu – Nu-l mai are pe Mitriţă pentru combinaţiile letale pe stânga, cu Mihăilă nu pare conectat. Este totuşi unul dintre liderii echipei, practic el şi Cicâldău au rămas oamenii de la care se aşteaptă cel mai mult.

Mateiu – Nu a mai ieşit în evidenţă, dar a făcut un meci bun. A apărut de câteva ori în stânga, pe poziţia lui Mitriţă, dar se vede că nu se descurcă foarte bine în bandă.

Cicâldău – Evoluţie solidă contra fostei sale echipe, a avut destule servicii eficiente, a centrat excelent pentru Kelic, când acesta a reluat pe lângă poartă. A şutat bine din drop la începutul reprizei secunde, dar pe portar. Vână trebuia eliminat când l-a lovit pe final.

Meza Colli – Un personaj pe care doar Mangia îl vede în echipa Universităţii, fiindcă nimeni altcineva nu pricepe ce caută chiar în lot. Poate prin Azerbaidjan se joacă altfel fotbalul ori l-au confundat conducătorii Craiovei cu fratele mai bun, însă acest Meza Colli nu seamănă defel cu un jucător de Liga I. „Mitriţă de picior stâng?” Hmm, doar o glumă proastă! Sperăm să nu ne mai chinuie cu apariţiile sale.

Mihăilă – Păcat că evoluţia sa modestă a venit tocmai la o zi după ce a împlinit 19 ani. Luftul penibil din startul părţii secunde a fost etalon pentru prestaţia sa de la Ovidiu.

Koljic – A tras penalty-ul la fel de prost ca în meciul cu FCSB. Oricum, nu se impunea lovitură de pedeapsă la acea fază. Are două marcate, la Mediaş şi Chiajna, şi două ratate, e timpul să lase pe altcineva. Nu a făcut un meci bun, a redublat bine de câteva ori, dar n-a fost inspirat la finalizare, atât la penalty, cât şi la o reluare din 6 metri în partea secundă.

Martic – A pătruns bine în ultimul minut, dar n-a fost inspirat cu pasa către Bancu, interceptată, Rocha era mai bine plasat, pe 6 metri.

Nuno Rocha – N-a avut ocazia să dezamăgească, a jucat prea puţine mingi, dar nimănui nu-i era dor de el. „Doctor Alban” părea mai degrabă preocupat să nu îngheţe.

Cristea – Introdus la alibi de Mangia. Poate că trebuia să facă schimbarea în minutul 30, pentru ca veteranul să execute penalty-ul.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 06 Feb 2019, 16:03

...buna analiza omului. Mai trebuie sa ne lamurim, totusi, cu acest Meza Colli, pe care nu-l vede nimeni fotbalist in afara de Mangia...

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 06 Feb 2019, 17:20

Eu i-as mai da 1-2 sanse lu Mezza, e totusi de abia primul meci dupa primul cantonament facut cu noi. Daca in 1-2 meciuri ramane la nivelul asta, e clara treaba.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 06 Feb 2019, 17:25

Mie unul imi pare ca Mezza nu joaca pe postul corect.Eu l-as incerca in centru si l-as baga pe Barbut pe dreapta.Am vazut si in fazele pe highlights,cand juca pe la azeri,ca a avut actiuni frumoase pe centrul atacului.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 06 Feb 2019, 17:43

Pai sa-l intrebam pe Andrei Cristea despre Meza. Ca el spunea vara trecuta ca Meza e Mitrita de piciorul sting.

Închis