[Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Jucam mai bine in deplasare

Poll ended at 03 Feb 2019, 18:41

Da
17
63%
Nu
5
19%
Pace
5
19%
 
Total votes: 27

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 04 Feb 2019, 09:46

Marcel Iancu este acolo peentru ca nu exista o alta persoana in acest moment. Sa nu fim naivi, el este omul lui Rotaru, joaca dupa cum e muzica si asta se cam intampla peste tot.
Rar sunt cazurile in care un presedinte are o echipa de oameni cu care detine controlul in club, iar patron este doar finantator. Cazul acesta a fost anul trecut la CFR cand Petrescu a avut echipa cu Mara si Copilu, iar rezultatele s-au vazut.
In acest moment pt pozitia lui Marcel nu prea e nimeni, exceptand un G.Popescu, un Piturca ca Manager sportiv si tehnic nu prea sunt solutii cu adevarat de top si parca il prefer pe Marcel decat pe un N.Raducan sau alt mare conducator din tanara generatie cu CV falimentar al.cluburilor.

La noi problemele sunt mai prfounde si tin in primul ramd de valoarea echipei, exceptand cativa jucatori, nu avem o calitate foarte mare, pe langa lipsa de calitate, ducem lipsa si de o experienta a unor jucatori de a se bate pentru trofee, de a se bate la campionat, de a avea trofee castigate, cupe, campionate etc.
Se vede clar acest minus de experienta jn fluctuatiile inexplicabile si a jucatorilor calitativi pe care ii avem, in meciurile care pot aduce schimbari importante cum a fost aseara de ex cand recuperam 2 puncte, de cate ori n-am clacat in astfel de meciuri? Batem loul 1 si ne bate dupa locul 12.
Anul asta e greu de crezut ca urcam mai sus de 3, ca sa speri la mai mult n-ai voie sa faci pasi gresiti cand adversarele directe au probleme, situatiile de genul trebuiesc speculate si fructificate!

galmeele
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 06 Noi 2017, 13:56

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de galmeele » 04 Feb 2019, 10:38

Eu nu inteleg de ce conducerea si patronul echipei nu-l inlocuieste pe Mangia. Acest individ nu are ce cauta la Craiova, dupa mine este cel mai slab antrenor din Divizia A. Este foarte orgolios, incapatanat si limitat. Uitati-va cum formeaza echipa, cand face inlocuirile, cum tine jucatori cu experienta pe banca, vezi cazu lui Gardos, acum al lui Cristea, si baga in teren jucatori slabi care nu confirma. Nu poti castiga campionatul numai cu Pigliacelli, Cicaldau, Bancu si Cristea pentru ca restul sunt slabi. Cum este posibil sa-l lasi pe banca pe Crisea si sa-l tii in teren pe Meza Colli cand stii ca este slab, lent, greseste pase, nu trage la poarta, etc , culmea incepuse sa bata el loviturile in locul lui Cicaldau, sau pe papagalul acela reintors din Rusia.Toata vina este a antrenorului Mangia si a lui Rotaru ca nu-l da afara mai repede. Sunt convins ca daca in locul lui Mangia ar fi fost Piturca, D. Petrecu, Edi, Sumudica acum eram pe locul 1.Eu nu cred ca vom castiga cupa iar in campionat s-ar putea sa terminam pe locul 4.

sorin107

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 04 Feb 2019, 10:41

Cum apareti voi, ba?


Sent from my iPhone using Tapatalk

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 04 Feb 2019, 10:48

:o: Sa il dea si pe marcel iancu afara... si miti ... :smoke:

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 04 Feb 2019, 11:03

Mai fratilor,de unde atatea critici?Mie unul mi-a placut cum am aratat,ca o echipa solida...si asta in conditiile in care cativa jucatori au prins o zi slaba.Donkor cred ca va fi cel mai bun fundas din liga1....mai are doar obligatia sa-si stapanesca anumite gesturi necontrolate...in rest perfect in aparare,cu urcari dese in atac si cu o conditie fizica de invidiat.Eu ma gandesc ca la meciul cu cfr echipa va arata altfel...adica Barbut cu Martic pe banda dreapta.

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

[Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 04 Feb 2019, 11:53

galmeele scrie:Eu nu inteleg de ce conducerea si patronul echipei nu-l inlocuieste pe Mangia. Acest individ nu are ce cauta la Craiova, dupa mine este cel mai slab antrenor din Divizia A. Este foarte orgolios, incapatanat si limitat. Uitati-va cum formeaza echipa, cand face inlocuirile, cum tine jucatori cu experienta pe banca, vezi cazu lui Gardos, acum al lui Cristea, si baga in teren jucatori slabi care nu confirma. Nu poti castiga campionatul numai cu Pigliacelli, Cicaldau, Bancu si Cristea pentru ca restul sunt slabi. Cum este posibil sa-l lasi pe banca pe Crisea si sa-l tii in teren pe Meza Colli cand stii ca este slab, lent, greseste pase, nu trage la poarta, etc , culmea incepuse sa bata el loviturile in locul lui Cicaldau, sau pe papagalul acela reintors din Rusia.Toata vina este a antrenorului Mangia si a lui Rotaru ca nu-l da afara mai repede. Sunt convins ca daca in locul lui Mangia ar fi fost Piturca, D. Petrecu, Edi, Sumudica acum eram pe locul 1.Eu nu cred ca vom castiga cupa iar in campionat s-ar putea sa terminam pe locul 4.
A mai aparut unul! Băi băiatule ai greșit forumul! Aceleași idei ca alții de pe aici, care sunt mereu banați! Să fie coincidență? Sau nu? Lasă-ne!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 04 Feb 2019, 12:40

Cum apar unii numai cand echipa are un esec sau un semi-esec.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 04 Feb 2019, 13:01

Culmea este ca rezultatul nu e un esec. Sa joci la echipa de pe locul 4 acasa iar ei sa traga de timp iar la sfarsit sa spuna ca sunt multumiti cu rezultatul, inseamna ceva.

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de zeddDarko » 04 Feb 2019, 14:04

Un joc bun, cateva mici greseli pe ici pe colo, dar la cum s-au prezentat ambele echipe, scorul de 0-0 este cel mai echitabil. S-au anihilat reciproc.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 04 Feb 2019, 14:55

Tare asta cu Mangia cel mai slab din Liga 1.Frate,de unde apareti ,ca nu imi dau seama....
Am pregatit un meci cu Mitrita titular si cu doua zile inainte de meci il pierdem.Adica cel mai bun om al nostru si capitanul echipei.
Am jucat binisor in aceste conditii,doar lipsa de concentrare in anumite situatii ne-a privat de 3 puncte.
Pana una-alta echipa stie sa joace 2-3 sisteme f bine.Inca avem jucatori care pot face diferenta si daca ne mai si intarim cu un mijocas ofensiv/extrema putem spera on continuare la trofee.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 04 Feb 2019, 15:01

Meciul de aseara esec?Imi mentin parerea ca egalul de aseara a fost minune!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 04 Feb 2019, 15:05

LiviuB scrie:
04 Feb 2019, 13:01
Culmea este ca rezultatul nu e un esec. Sa joci la echipa de pe locul 4 acasa iar ei sa traga de timp iar la sfarsit sa spuna ca sunt multumiti cu rezultatul, inseamna ceva.
Depinde ce-ti propui. Daca vrei locul 3 - rezultatul nu e un esec. Daca vrei cu adevarat mai mult de locul 3, probabil ca ar fi trebuit sa lupti pentru 3 puncte ieri.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 04 Feb 2019, 15:28

mie mi s-a parut un rezultat prietenesc. ii bateam lejer.
S-a rupt Brazda.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 04 Feb 2019, 15:38

Legat de mangia,adevarul este pe undeva la mijloc.Nu poti sa spui de el ca e slab ca antrenor,si are la dispozitie atatea valori,si nu stie ce sa faca cu ele.Tanjim dupa sumudica,piturca si altii.Se ne amintim ce jucatori a avut pe.mana sumudica cand a luat titlul cu astra:budescu,alibec,teixeira,morais,ionita samd.Ne surprinde ca il baga pe rocha in locul lui mihaila,dar intrebarea este,are altul mai bun decat rocha pe pozitia aia?Jucatorii valorosi ii fac mari pe antrenori,nu invers.Sa-i dam lu piturca pe mana lotul actual,sa vedem.ce mare.loc 3 ia cu el.Sa i se aduca si lui mangia jucatori de genul lui:culio,teixeira,deac,omrani,tucudean,si apoi o sa vorbim altfel despre el si performantele lui.Ii bate play-offul la usa,si e nevoit sa joace meci de meci cu mihaila,un jucator de 19 ani.Ce rezultate sa faci cu mihaila,rocha sau meza colli.Mangia este pastrat la ecchipa pentru ca lucreaza cu ce ii da conducerea,nu are pretentia sa i se aduca super jucatori pe sute de mii si milioane de euro,cum ar avea pretentia alti antrenori versati.

galmeele
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 06 Noi 2017, 13:56

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de galmeele » 04 Feb 2019, 16:03

Si Sepsi, Astra, Sibiu ce mare lot de jucatori au? Era normal sa-l lasi pe banca pe Cristea sau sa-l bagi 10 minute si sa-i mentii in teren pe Meza C., Manaila, etc, ? Daca nu castigi acum campionatul, cand credeti ca mai avem ocazia? Aseara puteam trece pe locul 2 iar etapa viitoare ne apripiam la 3 puncte de cfr daca aveam antrenor. O parte din voi fugiti de adevar ca dracu de tamaie.

Închis