[Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Jucam mai bine in deplasare

Poll ended at 03 Feb 2019, 18:41

Da
17
63%
Nu
5
19%
Pace
5
19%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 03 Feb 2019, 22:01

Pai nu trâmbițați voi pe aici ca ii spargem, ca le dam 3-0? Eu zic sa lasati jocurile pe calculator si sa va uitati la fotbal in realitate.
In alta ordine de idei, nu inteleg de ce este lasat sa execute jucatorul care a obtinut penalty-ul. NU se face asa ceva, pentru ca, statistic vorbind, sansele sa inscrie sunt mult mai mici. De ce? Habar n-am!

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 03 Feb 2019, 22:03

Nu poti sa joci cu Cristea doar 10 minute....Pacat. Puteam obtine mai mult, dar parca exista o teama de mare performanta...

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1182
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de sorinyki » 03 Feb 2019, 22:03

Pana la urma e ok. Sa nu credeti ca pt ei, psihologic, plecarea lui Mitrita nu a deranjat. Daca vream titlul nu trebuia sa vindem. Punct. Posibil sa ne ridicam din mers, dar sa nu fie iar prea tarziu. S-a vandul ciclul asta:Baluta, Gustavo, Screciu, Mitrita! De la un jucator pe campionat au fost 4! Am pierdut enorm la tehnica, acum suntem echipa de travaliu. Asta e!
Last edited by sorinyki on 03 Feb 2019, 22:04, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 795
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Doomsday » 03 Feb 2019, 22:03

Nici acum nu inteleg de ce nu a intrat Cristea mai devreme, nu comentez decizia de a nu fi titular. De ce a intrat Rocha intr-un astfel de meci? Nici asta nu inteleg, avand pe banca pe Barbut, care putea face diferenta. Sper ca Mangia sa nu mai faca astfel de greseli. Poti spune orice, numai ca Cristea nu este pregatit. A ajuns la timp in cantonament. Astept declaratia antrenorului.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 03 Feb 2019, 22:06

cred ca astazi ne-a "afectat" si faptul ca alea 2 din fata au facut egal...asa pot sa inteleg de ce am jucat tot meciul cu 3 fundasi, un sistem pe care Mangia l-a schimbat tocmai ca nu mai dadea efectul scontat...
in sfrasit sper sa batem cfr-ul si totul o sa fie bine
Hai Craiova
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 03 Feb 2019, 22:06

Cred ca o sa fim pe plus la lot din seara asta....acusi sa vedem cine este.O sa aflam maine!Altfel nu inteleg cum Mihaila si Koljic nu au dat o pase buna cat au jucat.Un egal bun pt ambele formatii!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 03 Feb 2019, 22:12

Nu se putea sa fim noi mai "prejos"decat fcsb si cfr,trebuia sa fim solidari cu ei.Asta cu penaltyurile ratate devine o boala cronica.Astazi bosniacu ne-a scos doua puncte din buzunar.Mezza colli,rocha,koljic si cu mihaila,au fost mainile moarte din echipa,ca de fiecare data.Toti fundasii au jucat foarte bine.Ma.mir ca pe.cristea,nu l-a bagat in minutul 90.Fotbal au jucat astazi doar cicaldau,mateiu si fundasii.E responsabilitatra antrenorului,dar nu inteleg ce-i recomanda pe coli si rocha sa fie in echipa.Coli timp de 90 de minute n-a facut nimic,rocha ca de obicei se invarte in jurul mingii.Mihaila o fi el talentat,dar deocamdata nu poate face fata la meciurile cu presiune.Surprinzator,dimitrov a jucat f bine.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 03 Feb 2019, 22:12

Mi-a placut ce am jucat. De la penalty am fost clar peste ei. Meritam sa castigam. Sper sa batem duminica.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 03 Feb 2019, 22:23

Aceasta echipa a Craiovei este halucinanta in ceea ce priveste penalty-urile. Cind a mai fost o echipa in Romania cu asa de multe penalty-uri ratate intr-un campionat ? Felicit CFR pentru titlul de campioana. Noi n-avem nici o treaba cu asa ceva. Am spus-o prima data de la meciul cu Gaz Metan din deplasare.

Sa nu-l mai vad vreodata pe Koljic ca ia mingea sa bata penalty. Omul e catastrofal la asa ceva; a batut exact cum a batut cu FCSB. Sa-si gaseasca alta ocupatie pe terenul de joc.
Last edited by Bobby on 03 Feb 2019, 22:25, edited 2 times in total.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 03 Feb 2019, 22:24

Repriza a doua am jucat mult mai bine cu 2 perioade prelungite se dominare, insa calitatea scazuta a unor jucatori ne-a facut sa nu castigam. Practic azi, din 2 reprize noi am jucat doar o repriza, nu inteleg de ce nu am jucat la fel si in prima cand practic am cedat posesia si i-am lasat pe aia sa construiasca.
Au fost cateva greseli mari facute de antrenor, in primul rand introducerea lui Mihaila, urmand cu introducerea in minutul 80 a lui Cirstea, cu introducerea lui Rocha. Azi antrenorul n-a fost conectat la meci
Donkor a fost aproape perfect, mai putin o faza in careul advers cand o fractiune de secunda mai repede daca dadea drumul la mingea ajungeam in situatie de 1 la 1 cu portarul din 6m.
Cicladu n-a fost rau, dar in prima repriza a fost 8nvisibil la fel ca toti jucatorii, exceptand Donkor.
In anumite momente si Mateiu mi-a placut in a 2-a repriza, dar dispare foarte mult din joc.
Cat despre Bancu....sunt alte asteptari de la el, iar conform acestor asteptari azi a jucat prost.
De departe cei mai slabi in opinia mea au fost Kolici, Mihaila, Mezza si Mangia.
Judecand dupa ocazii putem spune ca am pierdut 2 puncte, dar daca nu aveam portarul la un nivel bun puteam lejer sa venim cu p...a un mana de la.Constanta.
Raman dezamagit dupa acest meci pentru ca am mers acolo cu gandul in primul rand la egal, lucru confirmat si de declaratiile jucatorilor, toti s-au declarat multumiti de egal, n-am.vazut pe nimeni suparat ca a ratat ocazia sa castige 2 puncte fata de muistii din top2, iar cu asemenea atitudine greu de crezut ca putem lupta la titlu.
Etapa viitoare jucam cu CFR, sper sa gresesc, dar cred ca 1 punct este maximum ce putem lua...poate e prea la cald si gandesc negativ dat fiind faptul ca sunt dezamagit si trist dupa acest meci.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 03 Feb 2019, 22:27

Fratilor rateaza el Messi 11m si noi ne suparam pe Koljic ? Asta este, a ratat la urmatorul vedem cine executa
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 03 Feb 2019, 22:31

n-am inteles de ce l-a schimbat pe Dimitrov, bulgarul a facut in seara asta cel mai bun meci al lui de cand e la noi!
n-am inteles de ce il bagi pe Rocha in loc de Cristea!
De neinteles aceste mutari

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 03 Feb 2019, 22:32

...e genul ala de meci despre care nu stiu ce sa comentez. L-as fi vrut pe Barbut. In rest, [****], stie Mangia ce are de facut...

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 03 Feb 2019, 22:32

Am jucat binisor acest meci.Exact cum zicea cineva mai sus,calitatea anumitor jucatori ne.a tradat.Eu totusi cred ca Mezza antrenat bine poate da randament.Mihaila este crud dar trebuie jucat pentru la anul.Pacat de penalty.ul ratat.E al 5 lea in acest sezon si am pierdut 7pct numai din penalt.uri.Saptamana viitoare ne dam masura valoriii.

LiviuB

Re: [Etapa 22] Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 03 Feb 2019, 22:35

Mie mi-a fost frica de acest meci, in special din cauza vanzarii lii Mitrita. Faptul ca jucatorii au reusit sa se adune e un lucru extraordinar. Nu e usor sa iti pierzi liderul. Ganditi-va ca toti erau mai relaxati stiind ca Mitrita e langa ei.
A fost un meci incalcit... din pacate, Mezza nu a reusit sa confirme. Asta e, nu am pierdut nimic. Avem un meci decisiv duminica, dar atunci sper sa ii vad mai decisi.

Închis