[Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Universitatea Craiova din meciul cu FC Hermannstadt?

Poll ended at 17 Feb 2019, 08:06

3 puncte, suntem echipa pe val
21
78%
1 punct, meci greu
5
19%
0 puncte, o dezamagire
1
4%
 
Total votes: 27

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 16 Feb 2019, 20:06

Vreme frumoasa s-a cantat bine, prezenta buna in tribuna, mu ie hermanstadt

Atitudine ca in meciul cu dinamo. Evolutiile sinusoidale nu iti aduc titlul
e adevarat ca cine nu munceste nu greseste, dar Bancu, Martic si Cristea au fost total neinspirati, nu a fost ziua lor, au facut numai alegeri ciudate, numai mingii ratate, numai pase gresite
Curios e ca la bara sibienilor dupa ce mingea a stat 5 minute in careul nostru, se gandeste si Barbut sa vina sa faca faza defensiva, dupa 5 minute ?

nu mai avem ponei ... va fi greu sa schimbam stilul de joc in POFF
golul a venit greu dupa multe faze cu centrare pe stalp fix si dupa ce sibiu a trecut din 532 la 442
am avut mare noroc in cateva randuri, dar si soarta e asa incat mateiu sta pentru cumul de galbene cu FCSB si intra Fedele care va inscrie iar

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 16 Feb 2019, 20:14

u2blue scrie:
16 Feb 2019, 18:14
Fără Bancu am fi morți, parcă e singurul care mai știe ce e aia o pătrundere ... Bărbuț, Mihăilă parcă ar ști ceva însă sunt prea individualiști cand ar trebui să dea drumul la minge.
Daca va pleca, Bancu va lasa un gol mare in echipa. Un fotbalist bine facut fizic, tehnic, rapid, polivalent - foarte dificil de inlocuit.

Din pacate, clubul va pierde un jucator foarte important - daca acest transfer se va face - si probabil ca suma de transfer nu va fi prea mare, din doua motive : 1) jucatorul nu mai are 22-23 de ani si 2) e folosit ca fundas stinga, un post cu potential vandabil mult mai mic decit mijlocas.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 16 Feb 2019, 20:48

DeuxEx scrie:
16 Feb 2019, 18:49
White&Blue scrie:
16 Feb 2019, 18:11
Si nu o sa avem rezerva buna pe postul asta la meciul cu fcsb...
Bic, Barzan...
Cred ca ai vrut sa zici Lucian Buzan, nu Birzan.

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de White&Blue » 16 Feb 2019, 22:25

DeuxEx scrie:
16 Feb 2019, 18:49
White&Blue scrie:
16 Feb 2019, 18:11
Si nu o sa avem rezerva buna pe postul asta la meciul cu fcsb...
Bic, Barzan...
Nu am zis ca nu avem rezerva pe postul ala.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 16 Feb 2019, 22:26

Reporter:"cum vezi lupta asta la titlu".Alibec:"am.vazut azi si meciul de.la craiova si nu mi s-a parut o echipa.f buna".Baiatu asta n-are nimic in cap,in afara de tatuaje.N-a auzit pana acum de etica profesionala,da e de-nteles,unde s-o invete,la stana plina de oi arogante si egocentrice. Nu l-a.invatat jiji habotnicul, lectia smereniei:).

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 16 Feb 2019, 22:29

La Barzan ma refeream. Buzan cred ca e imprumutat...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 16 Feb 2019, 22:30

DeuxEx scrie:La Barzan ma refeream. Buzan cred ca e imprumutat...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

Amandoi au fost imprumutati si au revenit


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 16 Feb 2019, 22:31

iuli scrie:si eu credeam ca nea Marcel e de decor pana l-am vazut pe rocea in echipamentul Stiintei in teren.
Ups... ImagineImagineImagine

Trimis de pe al meu SNE-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 16 Feb 2019, 22:31

De Buzan nu stiam. Barzan stiu ca a fost la Pitesti si a revenit.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 16 Feb 2019, 22:33

Neagu.djuvara scrie:
16 Feb 2019, 22:26
Reporter:"cum vezi lupta asta la titlu".Alibec:"am.vazut azi si meciul de.la craiova si nu mi s-a parut o echipa.f buna".Baiatu asta n-are nimic in cap,in afara de tatuaje.N-a auzit pana acum de etica profesionala,da e de-nteles,unde s-o invete,la stana plina de oi arogante si egocentrice. Nu l-a.invatat jiji habotnicul, lectia smereniei:).
Pai tie ti s-a parut o echipa f buna?

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 16 Feb 2019, 22:48

robertc scrie:
16 Feb 2019, 22:33
Neagu.djuvara scrie:
16 Feb 2019, 22:26
Reporter:"cum vezi lupta asta la titlu".Alibec:"am.vazut azi si meciul de.la craiova si nu mi s-a parut o echipa.f buna".Baiatu asta n-are nimic in cap,in afara de tatuaje.N-a auzit pana acum de etica profesionala,da e de-nteles,unde s-o invete,la stana plina de oi arogante si egocentrice. Nu l-a.invatat jiji habotnicul, lectia smereniei:).
Pai tie ti s-a parut o echipa f buna?
Buna asta...Este lipsa de profesionalism,sa vorbesti la.modul depreciativ despre o echipa care-ti e colega de competitie.Deocamdata noi suntem pe 2,iar echipa lui e la 10 puncte in spate.Echipa ta sa fie pe locul 4 la 10 puncte in spate,iar tu sa-ti permiti sa faci asemenea afirmatii,e mentalitate de liga a 5a.Vroia omu sa scoata in evidenta ca fcsb(echipa.pt.care joaca) e foarte buna,iar noi si cu cfr.suntem modesti.

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 16 Feb 2019, 23:04

Mie mi s-a parut ca Alibec a zis ca ei or sa aiba meci cu Craiova si dupa o sa poata spuna, nu stiu ce ai inteles tu. Pe de alta parte vreau sa remarc diferenta manierei de arbitraj de la meciul nostru si meciul astrei cu cfr, a fost o intrare de rosu la Barbut in prima repriza cred, iar un fault mult mai usor, eu cred ca ar fi fost suficient un galben, a fost sanctionat cu rosu ptr. jucatorul lui astra.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 16 Feb 2019, 23:42

DeuxEx scrie:
16 Feb 2019, 22:31
De Buzan nu stiam. Barzan stiu ca a fost la Pitesti si a revenit.

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Buzan a fost la Calarasi toamna trecuta, a jucat in vreo 2 meciuri. A revenit in iarna la noi.

Birzan a fost si el la Pitesti un an si jumatate - din pacate nu a jucat prea mult acolo.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 16 Feb 2019, 23:43

cortinadampezzo scrie:
16 Feb 2019, 20:06
Vreme frumoasa s-a cantat bine, prezenta buna in tribuna, mu ie hermanstadt

Atitudine ca in meciul cu dinamo. Evolutiile sinusoidale nu iti aduc titlul
e adevarat ca cine nu munceste nu greseste, dar Bancu, Martic si Cristea au fost total neinspirati, nu a fost ziua lor, au facut numai alegeri ciudate, numai mingii ratate, numai pase gresite
Curios e ca la bara sibienilor dupa ce mingea a stat 5 minute in careul nostru, se gandeste si Barbut sa vina sa faca faza defensiva, dupa 5 minute ?

nu mai avem ponei ... va fi greu sa schimbam stilul de joc in POFF
golul a venit greu dupa multe faze cu centrare pe stalp fix si dupa ce sibiu a trecut din 532 la 442
am avut mare noroc in cateva randuri, dar si soarta e asa incat mateiu sta pentru cumul de galbene cu FCSB si intra Fedele care va inscrie iar
In primele 20 de minute ale meciului Craiova a avut 3 ocazii excelente - si atunci sibienii jucau cu 5 fundasi. S-a intrat bine pe teren, zic eu.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 24] FC Hermannstadt - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 16 Feb 2019, 23:48

...la sfarsit, dupa ce s-a cantat cu echipa, ultima scandare a fost "m00ie steaua!". Si prin asta si prin cea cu "ale ale / steaua sau fcsb / aceeasi mizerie" noi nu facem altceva decat sa-i legitimam in continuare pe cei de la fcsb ca fiind steaua, facand sa nu mai conteze stema, culori etc., si implicit sa ne discreditam pe noi. Tonul s-a dat de sus, nu de la lideri, dar tot nu e bine. Trebuie facut ceva in aceasta privinta, gasita o noua formula, expresie, ma rog, dar in niciun caz sa nu se mai strige asa ceva de la Peluza Nord pentru ca parem si suntem, practic, penibili...

Închis