[Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Universitatea Craiova in meciul cu FCSB?

Poll ended at 23 Feb 2019, 22:50

3 puncte, zdrobim oile la ele acasa
21
57%
1 punct, Teja scoate un egal
10
27%
0 puncte, resuscitam oile.
6
16%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 18 Feb 2019, 22:50

Duminica, 24 februarie, incepand cu ora 20.00, Universitatea Craiova se deplaseaza in capitala, pe Arena Nationala, unde va disputa penultima etapa a acestui sezon regulat in compania echipei oierului, FC FCSB. Universitatea vine dupa o victorie in deplasare obtinuta in fata sibienilor de la AFC Hermannstadt cu 1-0. FCSB-ul reuseste sa impresioneze la Chiajna si obtine un egal (0-0) pe terenul penultimei clasate.

Ce rezultat credeti ca vom obtine in acest meci? Ce prim 11 credeti ca ar trebui sa trimita Devis Mangia in teren?
Ca idee, Mateiu este suspendat pentru acest meci pentru cumul de cartonase galbene.
Cine merge la meci? Va reamintesc faptul ca baietii din Peluza Nord organizeaza o noua deplasare in capitala, deplasare ce se anunta memorabila. Din informatiile mele, se organizeaza deplasarea cu autocare si din Targu-Jiu, pentru cei interesati.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 19 Feb 2019, 00:52

"...in compania echipei oierului, FC FCSB"....Tare de tot prezentarea... FC FCSB...Denumire ciudată și pleonastica...:)) Numai un analfabet putea da o asemenea denumire. E timpul să îi punem, în sfârșit, la respect. Sper din suflet la un rezultat bun, mai ales că duminică este și ziua mamei mele, iar apoi, în 28, a mea...:)

StiintaForever
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 1
Membru din: 09 Apr 2018, 14:25

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de StiintaForever » 19 Feb 2019, 04:57

Locuiesc în București și intenționez să vin la meci cu un amic, dar pe site-ul https://www.bilete-fcsb.ro momentan s-au pus bilete în vânzare doar la tribune și peluza 2 (spre Bd. Basarabia) unde presupun că vor sta oile. Aveți idee pentru suporterii din București cum putem să cumpărăm bilete astfel încât să stăm în galeria Științei? Ar fi mult mai ok așa decât să stăm în zona neutră la tribună. Mulțumesc.

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk


Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 19 Feb 2019, 06:34

Evident...toate sufletele alb-albastre la meci; nu stiu daca suntem intr-un moment bun- vorbesc despre echipa- dar in mod clar suntem intr-o pozitie buna. Nici nu stiu daca-mi doresc un meci spectaculos si o victorie superba pentru ca ma gandesc ca in acest moment este important sa ramanem acolo, in plasa liderului. Sigur, cel mai frumos lucru ar fi o victorie la berbec acasa si, o conjuctura fericita , sa trecem pe primul loc. Dar nu cred ca este cazul sa punem presiune inutila pe echipa. Echipa o face De(vis), cred ca Andrei Cristea va fi ..one man show ! Hai Stiinta !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 19 Feb 2019, 07:42

...deux e in bulan, m-a dat pe spate cu fcsb-ul care a impresionat chiajna. Echipa o stim, dar Mangia gandeste altfel decat noi, pot aparea ceva modificari, poate Donkor. La mine probleme cu venitul la meci, sa vad cum rezolv. Forza Stiinta!...

Avatar utilizator
OLD-ULTRAS
suporter
suporter
Mesaje: 637
Membru din: 04 Apr 2006, 17:32

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de OLD-ULTRAS » 19 Feb 2019, 08:07

StiintaForever scrie:
19 Feb 2019, 04:57
Locuiesc în București și intenționez să vin la meci cu un amic, dar pe site-ul https://www.bilete-fcsb.ro momentan s-au pus bilete în vânzare doar la tribune și peluza 2 (spre Bd. Basarabia) unde presupun că vor sta oile. Aveți idee pentru suporterii din București cum putem să cumpărăm bilete astfel încât să stăm în galeria Științei? Ar fi mult mai ok așa decât să stăm în zona neutră la tribună. Mulțumesc.

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
De la casa de bilete de pe Pierre de Coubertin care va fi deschisa in ziua meciului
BRIGADA GRUPPO CAPITALA 48

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 19 Feb 2019, 08:37

StiintaForever scrie:
19 Feb 2019, 04:57
Locuiesc în București și intenționez să vin la meci cu un amic, dar pe site-ul https://www.bilete-fcsb.ro momentan s-au pus bilete în vânzare doar la tribune și peluza 2 (spre Bd. Basarabia) unde presupun că vor sta oile. Aveți idee pentru suporterii din București cum putem să cumpărăm bilete astfel încât să stăm în galeria Științei? Ar fi mult mai ok așa decât să stăm în zona neutră la tribună. Mulțumesc.

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
Site-ul clubului da detalii despre cum se pot achizitiona biletele la meci :

http://www.ucv1948.ro/Invazie-si-in-cap ... i-Stiintei

Din comunicatul de pe site-ul clubului :

"Pentru suporterii din afara Craiovei: #BILETELE vor putea fi achiziționate duminică, 24 februarie 2019, începând cu ora 10:00, de la o casă special amenajată la intrarea dinspre bulverdarul Pierre de Coubertin.
Suporterii olteni vor primi din partea organizatorilor Peluza I Nord, cu acces pe la porțile „H” și „G”. Porțile Arenei Naționale se vor deschide începând cu ora 18:00."

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 19 Feb 2019, 09:48

https://www.fanatik.ro/ovidiu-hategan-a ... o-18777716

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli1986 » 19 Feb 2019, 10:17

Hategan ne-a arbitrat ok la meciul cu CFR, mi se pare ca a crescut mult de cand are meciuri in Champions League. Sper sa fie cu noroc si duminica.

Referitor la echipa, as juca cu Donkor in locul lui Kelic, care desi a jucat solid in ultimele meciuri, mi se pare prea lent pt meciul asta (si in tur a dat autogol tot din "lentoarea" sa proverbiala). La mijloc, pe langa Fedele care va intra in locul lui Mateiu, tot ce sper e sa nu joace cu Meza Colli; nici Barbut nu a miscat prea bine in ultimul meci, dar e mai util ca Meza Colli, care a reusit sa piarda 80% din mingile pe care le-a avut pana acum. In rest, intuiesc ca va face un meci f bun Cristea si as incepe tot cu Mihaila, trebuie cineva rapid si solid pe partea lui Benzar, Rocha nu cred ca ar face fata. Tactic as juca un pic la asteptare si pe contraatac, deoarece benzar si morais tind sa urce mult daca sunt lasati, si pot fi prinsi descoperiti pe laterale. 0-2.

Sper sa fim minimum 5000 in peluza :)

LiviuB

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 19 Feb 2019, 10:43

Kelic a facut meciuri solide, si la meciul de la Pitesti a avut o interventie f buna in prima repriza. Eu unul nu l-as scoate din echipa

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 19 Feb 2019, 10:45

Meciul cu fcsb e tare complicat.Dupa semiesecul de aseara,s-au pus in garda pentru meciul cu noi,si cred ca vor.juca cu mare ambitie.Cred ca mangia va juca 3-4-3 la meciul asta.Daca baietii iau un punct de la bucuresti,e extraordinar,ramanem pe locul 2.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 19 Feb 2019, 13:26

Ce te face sa crezi ca va juca 3-4-3?

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 19 Feb 2019, 13:27

Imi doresc ,as always, sa batem mioarele si sa depsim si acest complex.Va fi insa foarte greu.Realist, un punct este foarte bun,ramanem pe 2.
Cred ca vom juca tot 4-2-3-1 cu Fedele in locul lui Mateiu suspendat si Donkor in locul lui Thiago(e mai rapid).
Forza Stiinza si sa intram pe teren cu aplobm,fara frica.Un joc precumcel cu CFR in care sa ii lasam pe ei cu posesia si noi pe contre ar fi foarte bun ,numai sa nu luam gol in primele 20 de minute.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 19 Feb 2019, 14:03

@DeuxEx:cred ca va juca pe linia de fund cu donkor-kelic-thiago,ca sa contracareze tridentul lor ofensiv man-coman-tanase.Mangia nu va risca in acest meci,vom sta bine la.cutie,ca si in meciurile cu viitorul,cfr.Eu asa cred,ca mangia merge la bucuresti sa nu piarda,tinand cont de clasament.Eu cred ca in meciul cu cfr,au cedat mijlocul terenului in mod deliberat,ca sa-i lase.pe.cei de la.cfr sa macine in gol,sa-si piarda energia,si apoi a doua repriza "sa-i ia la intrebari".Cred ca asa va proceda si acum cu fcsb.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 19 Feb 2019, 14:15

Ii batem si trecem pe 1 !

Închis