[Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Universitatea Craiova in meciul cu FCSB?

Poll ended at 23 Feb 2019, 22:50

3 puncte, zdrobim oile la ele acasa
21
57%
1 punct, Teja scoate un egal
10
27%
0 puncte, resuscitam oile.
6
16%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 25 Feb 2019, 09:29

Kellogg scrie:
25 Feb 2019, 09:21
Sunt putin dezamagit de imaginea noastra ca peluza.
Mi se pare inacceptabil sa bati 250 de km dus pana la bucuresti si sa ti cante doar primele 4 5 randuri, asta in contextul in care echipa nu s a prezentat atat de rau. Sa urci cu portavocea la mijlocul peluzei si sa te rogi de oameni sa cante la 2-2 cand inca mai aveam sperante, iar majoritatea sa te ignore sau sa ti mai ia si m*rtii la plimbare. Poate ca ar trebui sa mai schimbam putin foaia, prea am fost baieti buni cu toata lumea si am permis sa faca fiecare ce vrea si cum il taie capul in peluza.
Eu sunt printre aia care canta mereu în peluza, dar tare curios sunt sa vad cam cum schimbi tu foaia. Prietene, asta cu schimbatul foii merge la FC calu unde sunt toți golanii, eu unul dacă vad un "smecher" ca tine care schimba foaia, nu o sa mai cant.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

LiviuB

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 25 Feb 2019, 09:35

Trebuie avut in vedere faptul ca nu toti care au venit aseara sunt oameni de peluza. sunt oameni mai in varsta, sunt fete.... important e ca au venit. a fost un numar impresionant, am fost in deplasare cati altii nu vin la meciurile de acasa.
in zona in care am stat eu s-a cantat, s-a strigat, a fost ok.
totodata, este f important ca s-a creat o masa critica a galeriei. sunt convins ca va creste de la an la an, trebuie avut grija insa sa nu se aciueze personaje care sa traga in jos nivelul la care galeria este acum.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 25 Feb 2019, 10:05

...personal am fost cu inca 4 ciumeti. Am mers cu ei in masina, [****], sunt oameni de a 2-a, pur si simplu n-ai ce sa le faci. In afara de "hei, hei, hai Stiinta!" nu scoti nimic de la ei. Sunt buni la numar, la fulare si atat. Cativa ani asa ne patimim, pana vor creste astia mici de vin din urma...

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de azzuro » 25 Feb 2019, 10:22

Eu am stat mai in dreapta, si da, nu se canta acolo atat de bine. E drept, nu se auzea nici portavocea, erau doua portavoci in spatele portii, si nici una in lateral. Din cauza asta, uneori lateralul intra mai tarziu in scandari. Atmosfera frumoasa, de meci mare, in momentul de fata nu se compara nimeni cu noi la suporteri! O stim si noi, dar mai ales o stiu si restul!
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

galmeele
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 06 Noi 2017, 13:56

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de galmeele » 25 Feb 2019, 10:46

Echipa asta daca era pe mana altui antrenor acum eram pe locul I, in prezent ne batem sa pastram locul III. E normal sa lasi un jucator cu experienta lui Cristea pe banca intr-un meci ca asta, un jucator care era capitan de echipa, juca meci de meci si a-l tine in teren pe acest individ Rocea pe motiv ca a jucat bine la Sibiu ? Steaua este Sibiu? Stoican, Neagoe,Enache, etc au facut echipe din nimic, si, ma intreb, ce s-ar fi intamplat daca avea la dispozitie jucatorii lui Craiova? Toata vina o poarta domnul Rotaru pentru ca nu nu-l da afara pe acest individ, eu nu pot sa-i spun antrenor acestui tip orgolios, razbunator, nici schimbarile nu stie cand sa le faca, etc. Nu ne mai intalnim cu aceasta ocazie de la vara in colo... Pupati-l mereu in fund pe acest antrenor.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 25 Feb 2019, 10:59

Kellogg scrie:
25 Feb 2019, 09:21
Sunt putin dezamagit de imaginea noastra ca peluza.
Mi se pare inacceptabil sa bati 250 de km dus pana la bucuresti si sa ti cante doar primele 4 5 randuri, asta in contextul in care echipa nu s a prezentat atat de rau. Sa urci cu portavocea la mijlocul peluzei si sa te rogi de oameni sa cante la 2-2 cand inca mai aveam sperante, iar majoritatea sa te ignore sau sa ti mai ia si m*rtii la plimbare. Poate ca ar trebui sa mai schimbam putin foaia, prea am fost baieti buni cu toata lumea si am permis sa faca fiecare ce vrea si cum il taie capul in peluza.
iti garantez ca imaginea a fost excelenta! banuiesc ca esti membru al Peluzei Nord, caz in care iti recomand sa o lasi mai usor cu "amenintarile" astea la adresa "celorlalti", nu e prima data cand cineva dintre membrii Peluzei au astfel de aere de superioritate la adresa suporterilor obisnuiti, voi sunteti ultrasi, ceilalti sunt suporteri, e o diferenta si crede-ma ca peste tot in lumea asta exista aceasta situatie! Da, eu ma numar printre cei care stau pe Oblemenco la tribuna a doua si iti garantez si va garantez ca se traieste la fel de patimas si acolo ca si in peluza, este cea mai minunata tribuna a doua din Romania!
Ce inseamna asta cu "schimbatul foii". n-am inteles?! Adica daca eu vin in deplasare (ca despre situatia asta este vorba) cu copilul dupa mine tu trebuie sa vii sa-mi [cenzurat] un cap in gura ca nu cant ca tine, sau cum? Mai usor cu "superioritatile" astea de mari suporteri, ca vorba unuia, aici nu suntem la salbaticii lui mititelu, si nu e prima data cand citesc pe aici chestii de-astea! Fiti mai toleranti cu suporterii Stiintei, cu toti suporterii Stiintei, nu e nimeni mai suporter decat altul!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 25 Feb 2019, 11:09

Bai, n-am inteles nimic de prin minutul 60. Asteptam sa se intample ceva si nimic... Misto imaginile cu Peluza noastra. Daca nu sunt lucruri nestiute, cred ca aseara doua puncte le-a pierdut antrenorul.
S-a rupt Brazda.

LiviuB

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 25 Feb 2019, 11:10

galmeele scrie:
25 Feb 2019, 10:46
Echipa asta daca era pe mana altui antrenor acum eram pe locul I, in prezent ne batem sa pastram locul III. E normal sa lasi un jucator cu experienta lui Cristea pe banca intr-un meci ca asta, un jucator care era capitan de echipa, juca meci de meci si a-l tine in teren pe acest individ Rocea pe motiv ca a jucat bine la Sibiu ? Steaua este Sibiu? Stoican, Neagoe,Enache, etc au facut echipe din nimic, si, ma intreb, ce s-ar fi intamplat daca avea la dispozitie jucatorii lui Craiova? Toata vina o poarta domnul Rotaru pentru ca nu nu-l da afara pe acest individ, eu nu pot sa-i spun antrenor acestui tip orgolios, razbunator, nici schimbarile nu stie cand sa le faca, etc. Nu ne mai intalnim cu aceasta ocazie de la vara in colo... Pupati-l mereu in fund pe acest antrenor.
Dar nu te gandesti ca el e cu ei toata saptamana, ca stie care e mai in forma, mai dispus la efort?
Si apropo, Rocha a obtinut un 11 m aseara.
Iar Briceag a jucat f bine

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de zeddDarko » 25 Feb 2019, 11:54

Problema despre cantat o vad in felul urmator, foarte multe persoane, mai in varsta, mai tinere nu stiu versurile, unele cantece sunt chiar frumoase, altele te induc asa intr-o stare de mai bine nu mai cant, cred ca ar trebui ca baietii ce se ocupa sa tina 5-6 minute doar un cantec, sa fie unele mai usoare pe care toata lumea le canta, vorba aia: sa cante ce "prinde" la public.Degeaba se canta Suntem Olteni/Avem istoria in spate..daca nu toti o stiu si canta doar cativa..

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 25 Feb 2019, 11:57

La rece:

Echipa a jucat bine. S.a pierdut pe 3 greseli personale facute de doar doi oameni: fedele si kelici la care s.au adaugat "ajutoarele" lui avram milogul.
Nu era un meci decisiv pt noi, e practic o diferenta de 1.5 puncte in play off.
Mangia a trebuit sa improvizeze pt ca Mateiu a fost suspendat iar sapt asta urmeaza 2 meciuri importante. Unul in cupa cu ciuc, unde descultii aia vor trage cu dintii sa ne incurce si vor baga materiale la greu, si apoi cu astra acasa unde avem nevoie de 3 puncte neaparat.
Meciul cu fcsb nu putea fi castigat in veci, pt ca asa cum a zis cristescu, jigodiile becaliste aranjasera tot de sus pana jos. Au pus in functiune tot aparatul si de presa si de arbitrii numai ca sa castige. Pt ceausei era vital acest meci.

Prezenta in tribuna nota 10, ca de obicei as putea spune, cand venim la bucuresti.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 25 Feb 2019, 13:41

Top 3 cei mai buni jucători ai Universităţii Craiova, conform Index InStat

Tiago FEREIRRA – 304 Index InStat – A avut cel mai bun procentaj dintre toți de pe teren la dueluri câștigate, 85%. A pierdut doar 2 din 13. A avut cel mai mare procentaj de acțiuni reușite, tot 85%.
Cristian BĂRBUȚ – 279 Index InStat – A marcat golul de 2-1 pentru Craiova. A reușit cele mai multe driblinguri dintre toți jucătorii de pe teren, 7 din 8 încercări.
Elvir KOLIJCI – 273 Index InStat – A expediat cele mai multe șuturi la poartă din toată echipa Craiovei, 3, din care două cadrate.

sursa: fanatik
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 25 Feb 2019, 13:52

Pentru mine barbut,e surpriza placuta din echipa.E jucatorul cu cea.mai mare crestere din actualul lot.A fost cel mai bun de pe teren aseara.Isi merita cu prisosinta locul de titular.Un mare bravo pentru barbut.

LiviuB

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 25 Feb 2019, 13:55

Si Cicaldau trebuie remarcat, a tinut tot mijlocul in spate.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 25 Feb 2019, 14:06

SergyuR scrie:
25 Feb 2019, 13:29
Cantecele sunt usoare, se invata repede, trebuie doar sa vrei. Sunt oamenii care vin sa vada meciul se aseaza de la jumate in sus si e aproape imposibil sa ii faci sa cante in afara de cateva strigate. Trebuie sa vina si de la ei dorinta asta, nu cred ca e greu sa te uiti la meci si sa canti si tu, sa bati din palme. Unii prefera totusi sa stea degeaba. Mai nasol e atunci cand Peluza canta si ei se apuca sa fluiere, sa injure...E clar ca e mult de lucru, e clar ca toti traim la intensitate maxima. Evident ca fara ei nu am mai fi la fel de multi. Consider ca toata lumea s-a purtat cat de frumos se poate, si hai sa nu o intoarcem. Nu exista peluza in lumea asta in care oamenii care nu canta sa fie tratati mai frumos, credeti-ma. IN TOATA LUMEA! Se incearca cu frumosul, sa nu trecem nici la amenintari ca nu mai cant, ca nu mai vin... Cand vii in peluza iti asumi si niste responsabilitati. Aratam bine, dar ganditi-va cum era sa fi cantat toata lumea aseara.
Pe de alta parte Peluza sufera ca imagine din cauza unor persoane acceptate si cu care lumea a fost toleranta. un om care s-a invatat cu vedetismul si vrea sa apara in fata, care pur si simplu ne ignora din toate punctele de vedere si isi bate joc, care vrea sa apara la 60 de ani in fata, sa dea interviuri. L-am lasat in pace ca e batran, ca merge la meciuri. Dar care ne sfideaza din toate punctele de vedere. Oameni care fac liveuri pe facebook si danseaza pe manele si pe mai stiu eu ce melodii de aparuram in toate ziarele, televiziunile si pe toate paginile ultra. Oameni iresponsabili care se afiseaza cum vor ei, in grupuri de 3 persoane si au reustit 5 copii din pra sa le ia fularele..
Asta e, mai avem de lucru, drumul e bun, numarul e bun. Trebuie ajustari si putina minte din partea tuturor.
Da, perfect de acord cu ce ai spus despre moșul ăla clovn, care face pe interesantul la fiecare meci, trazneste de la distanță a sambure de prună, este foarte enervant și penibil, cred că nu-l suportă nimeni! Uite, cu ăla nu m-aș supăra să schimbați foaia!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 25] FCSB - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 25 Feb 2019, 14:11

Corect,a jucat f bine si cicaldau.Ei doi au fost cei care au iesit in evidenta la acest meci.Din pacate cel de langa cicaldau din linia.mediana a facut numai gafe,care ne-au costat.Intelegem acum de ce mangia il prefera pe.mateiu.Probabil cu mateiu altfel ar fi decurs jocul,dar acum nu mai conteaza,mergem inainte.

Închis