[Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte scoatem in primul meci din play-off?

3 puncte, ne luam revansa dupa ultimul meci
28
80%
1 punct, inca suntem ametiti
4
11%
0 puncte, intram in criza
3
9%
 
Total votes: 35

LiviuB

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 10 Mar 2019, 22:58

pentru cei care tot il contesta pe Mangia sa constientizeze ca meciul asta a fost castigat de antrenor. a raspuns cu o echipa rapida in fata unei echipe solide. nu i-am mai lasat la mijloc sa aiba spatii, sa schimbe jocul. dpdv defensiv am stat f bine, Astra nu a avut niciun sut pe poarta (cred ca al nostru coleg de mai sus a vazut meciul de luni din nou de ii lauda atata pe cei de la Astra)

eu nu inteleg ce cauta sa comenteze Mara la Digisport!!! ar trebui sa fie comentatori obiectivi, nu reprezentanti ai adversarilor.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de DeuxEx » 10 Mar 2019, 23:02

Noroc ca nu vazu Isvan hențul comis de Bancu, ca se termina 1-1...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1217
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorinyki » 10 Mar 2019, 23:05

Cacatul de Radulescu, urla ca ne ajuta albitrii pt voturile de la federatie!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Neagu.djuvara » 10 Mar 2019, 23:14

Avem sanse la titlu,exact cum are real.madrid sanse sa castige champions league.E bine ca au reusit macar sa-i tina la distanta pe astra,sper sa nu avem.emotii pentru locul 3.Jocul e execrabil,chiar si fara rocha in teren:).Ori sunt slabi,ori sunt neantrenati,ori sunt slabi si neantrenati,nu stii ce sa.mai crezi.

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Napoli1986 » 10 Mar 2019, 23:18

Neagu.djuvara scrie:
10 Mar 2019, 23:14
Avem sanse la titlu,exact cum are real.madrid sanse sa castige champions league.E bine ca au reusit macar sa-i tina la distanta pe astra,sper sa nu avem.emotii pentru locul 3.Jocul e execrabil,chiar si fara rocha in teren:).Ori sunt slabi,ori sunt neantrenati,ori sunt slabi si neantrenati,nu stii ce sa.mai crezi.
Jumate din constructia noastra (posesie) se baza pe Mitrita. De aia pare ca jucam acum in [cenzurat] goala.

LiviuB

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 10 Mar 2019, 23:28

Mai Neagule, meciul asta nu avea cum sa jucam spectaculos. de altfel, in poff, mai ales in primele etape, va fi lupta, mai putin fotbal.
pe de alta parte, suntem descoperiti. Plecarea lui Mitrita ne-a lasat descoperiti rau.
Poate ca e cam tarziu acuma, dar raman la parerea ca ar fi trebuit sa se gaseasca o solutie cu Mateiu, Fedele si Cicaldau titulari. jocul nostru ar fi mai consistent.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Neagu.djuvara » 10 Mar 2019, 23:42

LiviuB scrie:
10 Mar 2019, 23:28
Mai Neagule, meciul asta nu avea cum sa jucam spectaculos. de altfel, in poff, mai ales in primele etape, va fi lupta, mai putin fotbal.
pe de alta parte, suntem descoperiti. Plecarea lui Mitrita ne-a lasat descoperiti rau.
Poate ca e cam tarziu acuma, dar raman la parerea ca ar fi trebuit sa se gaseasca o solutie cu Mateiu, Fedele si Cicaldau titulari. jocul nostru ar fi mai consistent.
Pai eu stiu ca nu avea cum sa.fie.unul spectaculos,dar nici unul plin de gafe si de balbe.Ai vazut tu vreun dribling reusit,ai vazut 3,4,5 pase legate,ai vazut deposedari,ai vazut combinatii,ai vazut suturi pe poarta?Astra cum reuseste toate astea,iar noi nu,ca se considera ca suntem.mai valorosi decat ei.Nu am jucat spectaculos,dar cum e posbil,ca mijlocasii sa piarda foarte.multe mingi la.mijloc,si sa nu castige dueluri?Ultimii la.minge pe tot parcursul meciului.Nu cumva nu sunt antrenati,pentru ca niste jucatori antrenati nu sunt in permanenta ultimii la minge.

LiviuB

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 10 Mar 2019, 23:44

stai un pic, ce suturi la poarta a astra?

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Neagu.djuvara » 10 Mar 2019, 23:55

LiviuB scrie:
10 Mar 2019, 23:44
stai un pic, ce suturi la poarta a astra?
Sa nu fim carcotasi.N-au avut suturi pe.poarta,intr-adevar,dar te-au combinat,te-au driblat,ti-au luat mingea din picioare,se vede ca au o idee.de joc,la noi nu am.vazut asa ceva.Noi cate am.avut pe.poarta intr-un meci ACASA cu ASTRA GIURGIU?Vreo 2 in afara celui de la.gol,foarte putin.Nu ar fi asta ingrijorator,ca au fost doar 2,ci faptul ca nu joaca nimic,nu au o minte limpede la.mijloc care sa lumineze jocul.

LiviuB

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 11 Mar 2019, 00:06

pai nu sunt carcotas dar la ce iti trebuie toate astea daca nu finalizezi?
am spus mai devreme ca am jucat slab dar presiunea a fost imensa pe noi iar rezultatul a fost mai presus de tot.
din punct de vedere tactic, am jucat f bine.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de blixa » 11 Mar 2019, 00:14

un meci castigat cu o echipa grea. mereu am emotii cu Astra, cum aveam in anii copilariei cu Sportul
S-a rupt Brazda.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de Neagu.djuvara » 11 Mar 2019, 00:25

LiviuB scrie:
11 Mar 2019, 00:06
pai nu sunt carcotas dar la ce iti trebuie toate astea daca nu finalizezi?
am spus mai devreme ca am jucat slab dar presiunea a fost imensa pe noi iar rezultatul a fost mai presus de tot.
din punct de vedere tactic, am jucat f bine.
Las-o-ncolo de presiune,asta nu te impiedica sa faci un dribling util,si sa.legi 3 pase.O sa vedem.cu sepsi,cum se vor descurca.Sper ca jocul slab din seara asta sa nu se.perpetueze.E ingrijorator faptul ca unii jucatori,au carente mari dpdv tehnic.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de blixa » 11 Mar 2019, 00:29

Din gestul lui Mangia de dupa fluierul final, eu am dedus ca a fost foarte tensionat. Nu mai are nici lot, e drept, dar eu tot cred ca Cristea va fi important in Poff-ul asta si nu stiu de ce nu joaca.
S-a rupt Brazda.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de malus dacus » 11 Mar 2019, 01:14

...ce [****] am fi comentat acum daca jucam ca Astra si-o sugeam uscata cu 1-0, exact ca Astra? N-am stralucit dar am obtinut 3 puncte vitale, dupa un meci muncit. Apararea a fost beton, dublajul, au avut o juma' de ocazie tot meciul si-un penalty avortat. N-avem ce trebuie pe stanga, dar, asta e, luptam pana la capat si murim cu ei de gat. Toti vin sa-si dea viata cu noi. Forza Stiinta!!...

iuli

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de iuli » 11 Mar 2019, 07:41

cand jucam pragmatic,ca de ce jucam asa....
cand jucam bine si nu castigam,ca sintem prosti...uite cfr nu joaca mai nimic,dar mereu ia punctele.

Închis