[Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte scoatem in primul meci din play-off?

3 puncte, ne luam revansa dupa ultimul meci
28
80%
1 punct, inca suntem ametiti
4
11%
0 puncte, intram in criza
3
9%
 
Total votes: 35

galmeele
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 06 Noi 2017, 13:56

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de galmeele » 11 Mar 2019, 08:02

Neagu.djuvara scrie:
10 Mar 2019, 23:14
Avem sanse la titlu,exact cum are real.madrid sanse sa castige champions league.E bine ca au reusit macar sa-i tina la distanta pe astra,sper sa nu avem.emotii pentru locul 3.Jocul e execrabil,chiar si fara rocha in teren:).Ori sunt slabi,ori sunt neantrenati,ori sunt slabi si neantrenati,nu stii ce sa.mai crezi.
Ai pus punctul pe "i", Neagu.djuvara. De acord 100% cu tine.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de DeuxEx » 11 Mar 2019, 08:25

Jur ca nu inteleg ce fumeaza unii pe aici! Suntem la 4 puncte de lider, pe locul 2. Am batut echipa de pe locul 4. Mai sunt 27 de puncte puse in joc. Chiar asa, am iesit din cursa?

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 11 Mar 2019, 08:47

important este ca am batut, mai departe vom vedea ce va fi. si daca nu luam titlul anul asta, nu va fi o tragedie. asa ca nu inteleg toate aceste mesaje cu o critica negativa. pana mai ieri, Neagu ne tot dadea exemplul CFR-ului care castiga fara sa joace placut ochiului. acum, cand am batut cu ei, tot nu e bine.
suferim la nivel de lot dar publicul compenseaza mult.
hai sa ne bucuram acum, ca vom avea timp de criticat.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de cortinadampezzo » 11 Mar 2019, 09:41

Ne-au ajutat arbitrii ? Foarte bine!
Niciodata in istoria noastra nu am fost ajutati de arbitrii cum altii au fost insutit si si-au atribuit campionate

Fedele este imprumut si se pare ca nu vrea sa negocieze, i-a fost tras macazul. Se insista cu Bic care are contract cu noi si pe urmatorii ani
O echipa mare castiga si cand joaca prost !

Nu e momentul acum sa sabotam antrenori, sa schimbam ideea de joc. Trebuie sa castigam puncte.
Trebuie sa rasufle presiunea pe care o avem si sa jucam fotbal ucv oltenia vrea titlul

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de robertc » 11 Mar 2019, 09:50

Da' Cristea...ce facem cu el? cred ca aveam aseara nevoie de cineva matur.

LiviuB

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 11 Mar 2019, 10:01

pai am castigat aseara!!?

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de lory69 » 11 Mar 2019, 10:39

Primul hop a fost trecut.Urmeaza cel mai important joc din acest sezon....la sepsi.O victorie a noastra va naste o emulatie de entuziasm inaintea partidei cu oile de la bucuresti.Totul s-ar lega....lume multa la bucuresti,iar rezultat bun acolo va umple OZN-ul cu cfr.

Avatar utilizator
diacris21
membru
membru
Mesaje: 269
Membru din: 17 Noi 2010, 11:37

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de diacris21 » 11 Mar 2019, 10:43

Ma bucur pentru ca am castigat un jucator pentru echipa: Draghici. A avut un debut ca titular mai mult decat multumitor. Mi-a placut si determinarea lui Fortes. Avem o crestere a jocului echipei fata de jocul trecut.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1418
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de florinkeke » 11 Mar 2019, 11:25

Suntem in play-off si meciurile sunt stranse.Astra era neinvinsa de 10 meciuri interval in care ne-a batut si a scos si egal in inferioritate la CFR,adica una din cele mai in forma echipe din campoinat,de o si vedeau unii pretendenta la titlu.
Au revenit la noi si le-am bagat mintile in cap ca o echipa mai matura si mai puternica ce suntem.
Am jucat exact ce trebuia.S-a vazut cat de importat e Bancu pe stanga.Astra a incercat de mai multe ori patrunderi in viteza pe acolo,exact ca in meciul precedent, insa nu le-am mai mers.
I-am prins pe o contra si am scos rosu,asigurandu-ne un final linistit.Fortes a intrat bine si im place atingerea lui de la finalizare.E o optinue chiar buna pentru Koljic.
In rest,am carat pianul cu succes si am invins,exact cum face si CFR de ex.,joc cu care a luat 4 campionate.
Bravo echipei pentru determnare si aplomb.

Forza Stiinta si hai cu victorie la Sepsi,care btw e mai slaba decat Astra in acest moment.

Avatar utilizator
valynet
membru
membru
Mesaje: 185
Membru din: 01 Noi 2018, 14:26

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de valynet » 11 Mar 2019, 11:26

Nu stiu de unde atatea critici pentru meciul de aseara. De la stadion nu s-a vazut deloc asa. Astra nu ne-a dominat, singurele lor situatii de poarta au venit in urma unor greseli copilaresti ale fundasilor nostri care s-au complicat inutil. Dar altfel niciodata Astra nu a reusit sa ne desfaca apararea printr-un atac pozitional. Invers, pe partea ofensiva am vazut multe greseli la ultima pasa, in preajma careului advers. Jucatorii nostri (Cicaldau, Mateiu, Mihaila) au ales mereu un dribling in plus si nu au cautat sa paseze mai repede pe culoar catre atacant. Fortes a intrat destul de bine in meci, a avut si ocazia sa inscrie cu un sut frumos cu piciorul stang, desi nu parea sa se afle intr-o situatie de echilibru pentru a suta. Barbut ca de obicei cel mai energic de pe teren. A recuperat multe baloane, s-a implicat in joc, a creat panica pe partea dreapta a atacului nostru. Un antrenament perfect pentru meciul de vineri cu Sepsi, care se va desfarsura in aceleasi coordonate.
Offense sells tickets, Defense wins championships.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de malus dacus » 11 Mar 2019, 11:41

...Mangia la conferinta de dupa, cu referire la al 12-lea jucator: "publicul, si noi dupa aceea". Mie mi se pare ca a gestionat perfect situatia, cu sau fara ajutor. Nu s-a incapatanat cu Rocha, asa cum "prevedeau" unii, a facut exact ce trebuia. E buna si miscarea cu Cartu. Nordul, din ce in ce mai bun. Incep sa se dezmeticeasca si-astia mai taranusi cam cum sta treaba si ce trebuie sa faca daca vin in peluza. Obligatoriu, inainte! Forza Stiinta!!...

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de gogu2005 » 11 Mar 2019, 12:00

3 puncte necesare, luate la momentul potrivit.

Bancu, omul meciului, a fost pe tot terenul, s-a implicat si incepe sa arate a capitan adevarat. Daca ar reusi sa creeze o constanta cu astfel de meciuri ar fi un jucator exceptional. L-am criticat de multe ori, dar aseara mi s-a parut cel mai implicat. Faza de 11m nu a fost cauzata de el, ci de un dribiling ***** facut de Draghici intr-o zona unde trebuia sa arunce mingea cat mai repede. Aceste driblinguri aiuritoare se petrec foarte mult in jocul nostru in aparare, in loc sa se joace simplu in zonele periculoase, ai nostri se apuca de floricele.

Mangia le-a dat inca o palma "cunoscatorilor", hai cu demisia ca de ce e echipa pe locul 2, joaca prost, trebuia sa fim deja in grupele CL.
CRAIOVA NESUPUSA

LiviuB

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de LiviuB » 11 Mar 2019, 12:08

am vazut intr-o saptamana ce inseamna Bancu pentru echipa noastra

JustME

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de JustME » 11 Mar 2019, 12:27

daca luam (iar) cupa si locul 3 eu ma declar multumit! sper sa ma insel si sa luam titlul, eventul, dar nu-mi fac foarte multe sperante. venirea lui Sorin Cartu e un mare castig pentru club daca parerile sale vor fi luate in considerare.

Silviu Bogdan si-a dat demisia, poate se trezeste Rotaru si il readuce la centrul de copii si juniori pe Geolgau. speranta moare ultima..!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 1 Play-Off] Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Mesaj de sorialis » 11 Mar 2019, 13:11

Pentru alde neagu si alti prapastiosi, vedeti statistica meciului:

Posesie 56% 44%
Suturi 2 3
Suturi pe poarta 3 1
Faulturi 21 10
Cornere 7 2
Offsideuri 3 2

Joc greu, venit dupa o saptamana de tensiune. Atitudine foarte buna a echipei.

Mi-a placut la final cand s-au strans toti la centrul terenului si s-au incurajat.

Cu o astfel de atitudine luptam pana in ultima secunda a ultimului meci.

Restul e can-can.

Aseara am jucat cu dorinta.

PS: Publicul net peste cel de saptamana trecuta. Mai putina cantitate, mai multa calitate.

PS2: Aici, aceleasi comentarii de rahat in timpul meciului...

PS3: Mi-a iesit cu topicul, voi repeta figura, dar nu acum...

DEUXE, hai fa-l pe ala cu sepsi, ti-am spart ghinionul. :)))
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Închis