[Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte credeti ca vom obtine dupa acest meci?

Poll ended at 07 Apr 2019, 23:00

3 puncte si echipa revine in carti pentru campionat
19
53%
1 punct obtinut cu greu
6
17%
0 puncte si un bursuc fericit
11
31%
 
Total votes: 36

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de marius_vl » 10 Apr 2019, 10:10

FreakBoy scrie:
10 Apr 2019, 09:23
stuparu_alexandru scrie:
09 Apr 2019, 23:22
FreakBoy scrie:
09 Apr 2019, 22:58
Mă uitai puțin peste program. Daca etapa asta batem Noi și fcsb, suntem campioni.


Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
pai?
Pai cam asa
CFR FCSB UCV
Acum 37 34 30
5 37 37 34
6 40 40 37
7 41 43 40
8 44 43 43
9 45 46 44
10 46 47 47

Sper sa se puna rezultatele directe, noi castigam cu fcsb 1-0, si facem un egal cu cfr. Pe restul ii spargem :). ucv
nu prea inteleg cum ai sarit la noi de la 30 la 34, pt ca in cazul asta nu-ti mai ies calculele :)))
iti zic eu mai simplu...noi trebuie sa facem 18 puncte din 18, adica sa batem tot, iar oile sa ia 4 din 6 cu cfr

FreakBoy

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de FreakBoy » 10 Apr 2019, 10:22

Am gresit, atunci trebuie sa batem si cfr, aia e - daca trebuie, trebuie :)

conStiinta

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de conStiinta » 10 Apr 2019, 10:22

Parca la egalitate de puncte noi pierdem (indiferent de meciurile directe), pt ca ni s-au rotunjit in plus cand am intrat in P-Off

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de marius_vl » 10 Apr 2019, 10:38

conStiinta scrie:
10 Apr 2019, 10:22
Parca la egalitate de puncte noi pierdem (indiferent de meciurile directe), pt ca ni s-au rotunjit in plus cand am intrat in P-Off
la egalitate de puncte cu cfr suntem dezavantajati, insa la egalitate de puncte cu oile am fi avantajati in varianta in care batem tot pana la final!
sa trecem noi peste urmatoarele 3 jocuri cu 9 puncte si mai vedem...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Bobby » 10 Apr 2019, 12:02

Revenind la meciul cu CFR, eu cred ca Stiinta a fost dezavantajata prin neacordarea acelui penalty din prima repriza. In meciurile echilibrate detaliile fac diferenta ! Ma mira ca nimeni de la club nu a mentionat acea faza in media. Daca se intimpla in careul CFR ori FCSB auzeam de faza asta de 50 de ori pe zi vreme de o saptamina. In plus, la acel hent al lui Bancu, nu se impunea cartonas rosu conform regulamentului in vigoare :

https://www.fanatik.ro/hent-craciunescu ... j-18858725

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 10 Apr 2019, 14:21

Impresiile mele ar fi :

1.Referitor arbitrah , Craciunescu a spus impartial ca :
- nu e galben la Bancu ,rosu la Fortes , nu e lovitura libera la Cicaldau
- e galben la: Manea (talpa la Bancu) , Omrani , Deac (al doilea) si Camora(picior ridicat Cristea) si e penalti

Cristea a declarat ca a fost un albitraj bun (pe teren a avut talpa de la Camora si a cerut si penalti la faza penalty)

Cirtu a intrat in emisiune si a zis ca e penalty si a dat un exemplu f misto: ca daca era atacant si facea hent acolo si dadea gol cum era ? si ironia sortii e ca FCSB a avut penalti peste 1 zi anulat la Hora aproape sub aceasi faza insa de data asta atacantul a pus mana.

2.Concluzia e ca probabil toata lumea vrea sa se detaseze , sa nu se mai certe pentru ca meciurile si arbitrajul din play-off e "diferit" si personal cred ca plangerea catre Astra si FCSB nu e degeaba, sunt jocuri in spate pe care noi nu le stim si atunci mai bine mergem pe cupele europene :D

cred ca trebuie sa lasam baietii mari sa ia ceva ca intra in faliment daca nu. Ganditiva ca daca JIJI nu intra in UCL anu asta e mancat, are "stoc" prea mare pentru ca a cumparat scump , "depozitarea" costa mult (salariile) si vrea sa vinda oameni de nationala si cu experienta in UCL , ca altfel vinde la reducere sa lichideze stocul si a pus-o original . CFR-ul daca nu intra iar in UCL , mare lucru daca mai prinde locul 3 anul viitor , pentru ca nu o sa mai plateasca salariile alea, deci fac si ei lichidare de stoc , numai ca ei au numai marfa veche (>30 ani)

3. rotaru a dat-o fin cu "avem buget asigurat pana in 2022" si ca ne batem in continuare....noi avem strategie misto parerea mea, tragem la cupe europene ca de acolo vin banii.... (imagine in fata altor cluburi, incasari bilete si TV , cota buna la vanzare ,motivatia echipei, prestigiu cand "recrutezi" fotbalisti pt ca vin ca e Craiova , lot larg de jucatori si implicit de solutii)

4. Pe scounting avem ceva probleme pentru ca probabil cautam fotabilisti buni pe un anumit salariu , cred ca nu avem un plafon salarial ridicat si atunci e dificil de "recrutat". La partea de copii si juniori avem aceleasi probleme ca marile echipe , cand esti pe locuri de mijloc bagi pe cine vrei ca nu se vede daca gresesti, presiune mica....daca bagi 2 jocuri un pusti cand tragi la titlu, deja se cunoaste si ce alegi? barca, Real , Juve, Milan cati pusti din pepiniera lor au in fiecarea an ca sa bage in echipa ?
Sincer vorbind mi se pare delicata problema....noroc ca avem macar 500K -1 mil eur pentru achizitie pentru 2-3 jucatori...cam pe aici cautam noi si cu salariu pana in 15KEUR

5.Progresam ca : sume vanzare jucatori, calitate joc, imagine si calitate si cantitate lot (acum cu 2-3 accidentari ne-am dat seama ca suntem la alt nivel)

forta stiinta !

Închis