[Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte credeti ca vom obtine dupa acest meci?

Poll ended at 07 Apr 2019, 23:00

3 puncte si echipa revine in carti pentru campionat
19
53%
1 punct obtinut cu greu
6
17%
0 puncte si un bursuc fericit
11
31%
 
Total votes: 36

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 09 Apr 2019, 16:23

Malus, daca tot te duci la meciuri, de ce nu te întâlnești cu baietii care intra si pe forum? Impusi doi iepuri dintr-un foc: iti faci noi prieteni si pui punct dubiilor cu privire la identitatea ta.

Acum, ca Rotaru intra pe aici, pe forum, stiu de vreo 2 ani... Ce user/e are, nu am stat sa-mi bat capul...

Trimis de pe Xiaomi Note 4
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 09 Apr 2019, 16:34

SLH scrie:
09 Apr 2019, 15:00
Nici nu pot sa va arat ca nu pot sa distribui public asa ceva, dar credeti-ma pe cuvant ca e mizerabil si a fost aruncat in zeci de exemplare pe la Golden House, pe acasa la Mangia, posibil si in alte parti. Sper din suflet ca a fost facut de mititei in ideea de a baga raca si nu de unii de ai nostri.
Il cunosc bine pe Mititelu si in proprtie de 90% e mana lui. Acum, cand echipa lui si a familiei lui nu mai are nici o sansa de promovare, se ocupa de distrugerea Universitatii Craiova. Este un mod de a-l influenta pe Mangia sa plece si din pacate multi din suporterii nostri se lasa influentati. Normal ar fi ca in acest moment clubul sa dea un comunicat de presa in care sa-l sustina si sa-l reconfirme pe Mangia, iar Peluza Nord sa dea un comunicat in care sa-si exprime un punct de vedere. ucv

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 09 Apr 2019, 16:43

Observator_Federal, pe GSP ziceau postacii ca e Marcel Popescu. Baietii au imaginatie.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 09 Apr 2019, 17:03

Ca răspuns la speculațiile apărute în mass media în ultimele zile, Universitatea Craiova face următoarele precizări:

1. Știința și-a clădit întreaga reconstrucție pe ceea ce am numi RESPECT. Respect pentru suporteri, pentru regiune, pentru colegii noștri, pentru oamenii cu care lucrăm. Ca atare, nu am luat nici măcar o secundă în considerare o eventuală schimbare a staff-ului, cu atât mai puțin să contactăm posibili înlocuitori. Universitatea Craiova este un club profesionist, care de-a lungul anilor credem că a demonstrat echilibru, seriozitate și o bună capacitate decizională. Și toate aceste valori în care credem și pe care le-am pus în aplicare n-au fost în zadar: datorită lor, Universitatea este un club stabil, bine organizat, poate singura echipă din Liga I cu bugetul asigurat până în iunie 2022, fără să mai aibă nevoie de vânzări de jucători sau de aportul acționarilor.

2. Multe voci din presă se declară nedumerite de gestionarea sumelor provenite din transferuri. În loc să se jongleze cu cifre false, preferăm să vi le spunem noi pe cele reale: Universitatea a încasat în ultimii doi ani 6,5 milioane euro net, din transferurile făcute, urmând să mai încaseze alți 5,5 milioane în decursul următorilor 2 ani.

Diferența dintre sumele vehiculate în presă și cele despre care vorbim ține mai ales de diversele costuri pe care le implică un transfer. În cazul nostru, aceste costuri au reprezentat circa 27% din sumele totale încasate, bani pe care a trebuit să-i plătim în alte părți. Fie către cluburile formatoare (un procent standard de 5%, datorită căruia FRF-ul a obținut, de pildă, peste 200.000 de euro din transferul lui Alex Mitriță, clubul formator al acestuia fiind desființat între timp), fie către cluburile de unde fuseseră acei jucători aduși (circa 20%), fie către agenți de jucători sau alți intermediari.

Apoi, din cele 6,5 milioane încasați, 3 milioane au fost cheltuiți pe achiziția de noi jucători și restul de 3,5 au acoperit deficitul de buget în acești doi ani. Vă reamintim ce am mai spus: că nici un acționar nu a retras vreun leu din club și nici nu avem de gând să o facem.

3. Observăm că, în viziunea ”ziariștilor cu experiență”, Universitatea are două variante: ”să moară capra vecinului” sau ”să îngrijim capra vecinului”. Din păcate, au omis varianta corectă. Pe noi nu ne interesează capra vecinului. Nu ne interesează nici măcar dacă vecinul are capră. Poate că vecinul are, de exemplu, oaie, și atunci dilema devine un nonsens.

4. Nu vă grăbiți să ne cântați prohodul. Universitatea este pe locul 3, dar vrea și poate să fie mai sus, iar semifinala de Cupă nu este nici ea încă tranșată. Continuăm să facem tot ce ne stă în puteri pentru aducerea măcar a încă unui trofeu la Craiova. Obiectivul principal însă, este construcția unei echipe care în toamna următoare să reprezinte România în grupele unei competiții europene.

Până atunci, să nu uităm că ne putem bate cu oricine, fie ei CFR, FCSB, Dinamo sau alți rivali, cu o singură condiție: să fim împreună. Acum trăim unul dintre acele momente în care este vital să strângem rândurile. Cu toții, conducători, jucători și suporteri, ne dorim același lucru, mai presus de orice: ca Universitatea să facă performanțe în fotbalul românesc și european. Dar, pentru ca asta să se întâmple, unitatea este esențială. Să ne concentrăm cu toții pe obiectivul nostru comun și să umplem cu prima ocazie noul Oblemenco, la meciul cu Sepsi. Pentru că așa e la Craiova și așa vrem să fie mereu.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 09 Apr 2019, 17:04

Ce ziceti, am stiut sau am banuit ?

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de blixa » 09 Apr 2019, 17:08

nu stiu cand vor ei sa construiasca echipa pt la toamna, dar, hai sa zicem...
S-a rupt Brazda.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de marius_vl » 09 Apr 2019, 17:15

fabius_2014 scrie:
09 Apr 2019, 16:34
SLH scrie:
09 Apr 2019, 15:00
Nici nu pot sa va arat ca nu pot sa distribui public asa ceva, dar credeti-ma pe cuvant ca e mizerabil si a fost aruncat in zeci de exemplare pe la Golden House, pe acasa la Mangia, posibil si in alte parti. Sper din suflet ca a fost facut de mititei in ideea de a baga raca si nu de unii de ai nostri.
Il cunosc bine pe Mititelu si in proprtie de 90% e mana lui. Acum, cand echipa lui si a familiei lui nu mai are nici o sansa de promovare, se ocupa de distrugerea Universitatii Craiova. Este un mod de a-l influenta pe Mangia sa plece si din pacate multi din suporterii nostri se lasa influentati. Normal ar fi ca in acest moment clubul sa dea un comunicat de presa in care sa-l sustina si sa-l reconfirme pe Mangia, iar Peluza Nord sa dea un comunicat in care sa-si exprime un punct de vedere. ucv
si iata ca imediat a aparut si comunicatul! Esti sigur ca nu tu esti MR? :)
Vad ca esti si nou pe aici...
Chiar nu vad de ce ar trebui sa se ascunda Rotaru daca are cont aici! 99% din membrii acestui forum nu sunt "mititei", deci exclus sa se ajunga la injuraturi sau alte situatii care sa degenereze!
Cred ca toti de aici ii suntem recunoscatori ca ne-a scapat de cancerul boovean si nu cred ca ar fi absolut nicio problema daca am comunica intr-un mod civilizat si sincer!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 09 Apr 2019, 17:39

marius_vl scrie:
09 Apr 2019, 17:15
fabius_2014 scrie:
09 Apr 2019, 16:34
SLH scrie:
09 Apr 2019, 15:00
Nici nu pot sa va arat ca nu pot sa distribui public asa ceva, dar credeti-ma pe cuvant ca e mizerabil si a fost aruncat in zeci de exemplare pe la Golden House, pe acasa la Mangia, posibil si in alte parti. Sper din suflet ca a fost facut de mititei in ideea de a baga raca si nu de unii de ai nostri.
Il cunosc bine pe Mititelu si in proprtie de 90% e mana lui. Acum, cand echipa lui si a familiei lui nu mai are nici o sansa de promovare, se ocupa de distrugerea Universitatii Craiova. Este un mod de a-l influenta pe Mangia sa plece si din pacate multi din suporterii nostri se lasa influentati. Normal ar fi ca in acest moment clubul sa dea un comunicat de presa in care sa-l sustina si sa-l reconfirme pe Mangia, iar Peluza Nord sa dea un comunicat in care sa-si exprime un punct de vedere. ucv
si iata ca imediat a aparut si comunicatul! Esti sigur ca nu tu esti MR? :)
Vad ca esti si nou pe aici...
Chiar nu vad de ce ar trebui sa se ascunda Rotaru daca are cont aici! 99% din membrii acestui forum nu sunt "mititei", deci exclus sa se ajunga la injuraturi sau alte situatii care sa degenereze!
Cred ca toti de aici ii suntem recunoscatori ca ne-a scapat de cancerul boovean si nu cred ca ar fi absolut nicio problema daca am comunica intr-un mod civilizat si sincer!
Sunt nou, doar, cu fabius_2014 si chiar daca te dezamagesc, nu sunt Rotaru. Ma mai gasesti pe GSP tot cu fabius_2014 sau Fabius. De data asta mi-a iesit cu comunicatul de presa. In general mutarile celor din club sunt logice si poti anticipa. La fel daca il analizezi si pe Mititelu, poti anticipa ce face. Acum cand suporterii echipei familiei lui sunt suparati, Mititelu incearca sa bage joarda prin gard la Universitatea Craiova. Este tipic lui Mititelu. :smoke:

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Napoli1986 » 09 Apr 2019, 17:54

Deci ce contineau mizeriile alea de flyere?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DeuxEx » 09 Apr 2019, 17:55

Chestii care, se zice, l-au facut pe Mangia sa-si reconsidere contractul din vara...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de marius_vl » 09 Apr 2019, 17:56

inca o data o spun, nu vad de ce ar trebui sa se ascunda! Se stie ca intra destul de des pe aici, chiar ar fi de apreciat daca cei din conducerea clubului s-ar deconspira si am avea un dialog civilizat si de bun simt!

Napoli1986
membru
membru
Mesaje: 170
Membru din: 19 Feb 2019, 10:08

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Napoli1986 » 09 Apr 2019, 18:08

DeuxEx scrie:
09 Apr 2019, 17:55
Chestii care, se zice, l-au facut pe Mangia sa-si reconsidere contractul din vara...

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Atunci si mie mi se pare ca e un mititel.

Cat de prost sa fii sa faci asta, daca esti suporterul echipei? mai ales sa bagi bani in printare, etc, ca sa faci rau omului care anul trecut iti aducea cupa. Daca e sa te desparti de el, o sa faci la finalul sezonului, frumos, civilizat. Bine, eu nu stiu exact ce contine/cum arata, insa mi se pare o idiotenie sa fi fost unul "de-ai nostri".

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 09 Apr 2019, 18:13

DeuxEx scrie:
09 Apr 2019, 17:55
Chestii care, se zice, l-au facut pe Mangia sa-si reconsidere contractul din vara...

Trimis de pe Xiaomi Note 4
" Ceva este putred in Danemarca." Daca totul ar fi totul clar s-ar specifica daca Mangia va mai continua din vara. Cred ca sunt niste discutii acolo.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Jimmy Darmody » 09 Apr 2019, 18:50

Nu cred ca este nevoie sa discute Rotaru cu suporterii,va este dor de Mititelu?:)))

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa IV - Play-Off] Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de malus dacus » 09 Apr 2019, 18:55

DeuxEx scrie:
09 Apr 2019, 16:23
Malus, daca tot te duci la meciuri, de ce nu te întâlnești cu baietii care intra si pe forum? Impusi doi iepuri dintr-un foc: iti faci noi prieteni si pui punct dubiilor cu privire la identitatea ta.

Acum, ca Rotaru intra pe aici, pe forum, stiu de vreo 2 ani... Ce user/e are, nu am stat sa-mi bat capul...

Trimis de pe Xiaomi Note 4
...cumva sunt tentat sa ma bag in seama, dar na, nici aiurea. Cand va fi momentul. De-al doilea iepure ma doare la basca. Iar in locul tau, numai de-al dreacu, de curios si tot m-as strofoca sa-l dibuiesc pe Rotaru, daca zici ca intra pe-aici...

Închis