[Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la malul marii?

Poll ended at 14 Apr 2019, 12:47

3 puncte si sperante reaprinse pentru campionat
16
57%
1 punct, meci greu ca intotdeauna
6
21%
0 puncte, rezultatul din semifinala se repeta
6
21%
 
Total votes: 28

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 14 Apr 2019, 22:37

Nu ai ce sa-i reprosezi lui Mangia
Cand faci o schimbare trebuie sa aduci un plus, o tactica surpriza, sa surprinzi adversarul
Cu cine aduci plus ? Bic, Baicu, Acka, Draghici ? Nu ai jucatori cum au primele 2. Ce sa faca Mangia ? Sa intre el pe teren !

LiviuB

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 14 Apr 2019, 22:52

Vad ca la acest meci a fost lasata ultima faza sa fie jucata desi trecusera minutele de prelungire....

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 14 Apr 2019, 23:00

Da, păi juca CFR!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 14 Apr 2019, 23:10

cortinadampezzo scrie:
14 Apr 2019, 22:37
Nu ai ce sa-i reprosezi lui Mangia
Cand faci o schimbare trebuie sa aduci un plus, o tactica surpriza, sa surprinzi adversarul
Cu cine aduci plus ? Bic, Baicu, Acka, Draghici ? Nu ai jucatori cum au primele 2. Ce sa faca Mangia ? Sa intre el pe teren !
Da' cine i-a adus la echipa pe Acka si Bic ? Mangia zice ca i-a dorit pe toti. Pe Acka il dorea inca de anul trecut. Nu zic ca el e principalul vinovat - dar are o mare parte din responsabilitate...Conducatori, scouteri, antrenori - toti sint vinovati si responsabili. Plus un ghinion mare cu atitia accidentati.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 15 Apr 2019, 00:18

Nu ai de unde sa stii ce sfatuiesc scouterii conducerea. Nu ai de unde sa stii ce au propus. Nu ai de unde sa stii daca Mangia graieste adevarul cand spune ca l-a vrut pe Acka sau doar isi apara elevul, cum a facut cu Rocha. Realitatea e ca mereu au fost defazati cu transferurile. Poate ca politica salariala si strategia conducatorilor nu permit realizarea transferurilor propuse de cautatori. Poate ca problema e la Marci... Nu ai de unde sa stii. Cert e ca exista problema. Sa n-o exprimi, din cauza ca "unde eram fara Rotaru?!" e o gandire paguboasa. Pana la urma el conduce. Pe cine sa dau vina; pe soferul autocarului? Cand ai o firma si bramburesti un contract, nu vine nimeni sa caute care angajat nu si-a facut treaba. E datoria sefului sa mearga lucrurile.
S-a rupt Brazda.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 15 Apr 2019, 06:04

Eu sper totusi la o tresarire de orgoliu alor nostri la returul din cupa chiar daca Viitorul este peste noi in acest play-off. Doua infrangeri totusi ma gandesc ca nu au cum sa nu te scoata din zona de confort si sa nu-ti creeze o dorinta de revansa. Iar lor cele doua victorii sper sa le creeze o stare de automultumire- vorba aia , senzatia ca ne pot bate oriunde, oricand si oricum. Merg chiar mai departe si sper ca ei sa scoata chiar un rezultat bun cu fcsb-ul astfel incat sa le creasca si mai mult cota de incredere si satisfactie. Mai departe e bine ca a doua infrangere a venit cu ei in campionat, acolo mai putem face ceva in sensul mentinerii locului trei. Capul sus , suntem in joc inca !
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 15 Apr 2019, 08:04

Chiar daca nu suntem in cea mai grozava perioada, nu e ca si cum nu am fi jucat nimic in toate jocurile astea ultime de trista amintire. Culmea e ca in singurul joc in care nu am pierdut am jucat cel mai putin ofensiv, adica cu CFR cand am facut 0-0, in timp ce cu FCSB si Viitorul am condus noi de fiecare data, si chiar am avut ocazii sa inchidem meciurile alea, dar am pierdut de fiecare data.
Daca batem in meciurile viitoare, nu ar fi prima data cand o echipa mai iesita din forma o bate pe cea mai in forma - iar aici eu m-as referi doar la Viitorul, cu speranta ca intoarcem rezultatul in cupa si ne calificam in finala, pentru ca FCSB si CFR practica o mizerie de joc, asa cum s-a vazut si aseara in marele derby fara nici un sut pe poarta.
Noi l-am avut pe Mitrita care era singurul din Liga 1 capabail sa faca spectacol si toti l-au atacat, fizic pe teren si verbal din tribune si studiori, ca e nu stiu cum, ca asa merita ca simuleaza, tampenii! Trebuia omul sa lase piciorul jos sa i-l rupa tapinarii de la CFR si sa fie fault vere, ca sa nu fie simulare. A plecat si cei care stateau tot meciul in picioare cu grija sa il injure spun acum ca da, cum sa castigi campionatul daca il vinzi pe Mitrita? Pai de ce sa fi stat omul, pe langa faptul ca nu ai cum efectiv sa refuzi o asa oferta, sa il mai ridiculizeze toti cretinii?
Si uite asa am ramas noi schiopi iar cele doua mari echipe de carton, cu cotonogari si rudimentari, se "lupta" pentru campionat. In timp ce noi si Viitorul, singurele echipe preocupate de fotbal, ne luptam intre noi sa dunam resturile de la masa astora.
Din pacate nu exista un scenariu in care atat noi cat si Viitorul sa obtinem ce ne dorim iar cotonogarii simulanti de la CFR si FCSB sa ramana cu botul pe labe asa cum merita, dar poate asta se va intampla sezonul urmator. Acum sa luam noi cupa si gata!

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bogho » 15 Apr 2019, 11:06

Eu cred că echipa s-a mișcat bine în toate aceste 4 meciuri consecutive fără victorie. Dar e vizibil că nu avem lot pentru lupte grele, în care greșelile adversarilor sunt puține. Și trebuie lucrat non-stop pentru a pregăti un lot ce trebuie să facă față și meciurilor din cupele europene.
-

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 15 Apr 2019, 11:47

Bobby scrie:
14 Apr 2019, 20:33
Parerea mea e ca avem sub 5 % sanse la returul de cupa cu Viitorul. Pur si simplu Viitorul pare mai buna decit Craiova si Hagi pare mai bun decit Mangia.
Pur si simplu patronul hagi e mai bun decat patronul Rotaru, iar antrenorul Mangia nu este mult mai bun decat antrenorul hagi ca sa poata sa compenseze asta. Si daca vrei facem aceasta discutie pe date financiare cum iti place tie. Din pacate tu ai un singur scop aici, iar ala e sa manipulezi suporterii in favoare conducerii. Macar ai onoarea sa ne spui o data care e relatia ta cu aceasta sau care este sursa informatiilor tale din club pentru ca sunt minciuni din ce in ce mai odioase de exemplu: Rotaru nu se baga la echipa[FALS], Mangia l-a dorit pe acka[FALS, nici macar nu il cunostea].

Legat de meci: dupa parerea mea nu mai suntem favoriti in niciun meci sezonul asta si nu vad cum putem bate pe cineva fara 2-0 in pauza sau in prima parte a reprizei secunde. Jucatorii buni din lot sunt extenuati, iar rezerve nu avem, toate meciurile din ultima perioada au fost incepute foarte bine, am dominat, jucatorii au aratat determinare dupa care echipa s-a stins si se stinge din ce in ce mai repede din pacate. Singura exceptie - meciul cu CFR, unde cacatul ala de dan petrescu nu risca mai mult nici daca juca contra unei echipe de fotbal feminin U15. E un non sens sa mai dezvoltam de ce s-a intamplat asta, mai las doar 2 chestii: Viitorul a folosit in ultimele 4 partide dintre care 2 cu noi 25 de jucatori, in timp ce noi am folosit doar 19, iar echipa a II-a a noastra a facut recent egal la Domnesti, o echipa care avea pana atunci urmatoarea linie de clasament 0V - OE - 21I, golaveraj -86, deci pierdusera mereu, in medie la o diferenta de 4 goluri. Si cu asta mai subliniez inca o data prima fraza din postarea mea.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 15 Apr 2019, 11:53

Mangia a declarat public ca il dorea pe Acka de anul trecut. In conferinta de presa. De unde il cunostea, asta e treaba lui.

Nu crezi ca e corect ca Mangia sa fie intrebat daca cineva ii face echipa, tactica de joc si schimbarile ? Sa-l lasam pe el sa spuna adevarul.
Last edited by Bobby on 15 Apr 2019, 11:54, edited 1 time in total.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 15 Apr 2019, 11:54

In ambele jocuri, dintre Craiova si Viitorul, jucatorii lui Hagi au fost mult mai odihniti. In acest final de campionat, Craiova se bazeaza pe 7-8 jucatori care joaca meci de meci, uneori din trei in trei zile . La meciul de la Ovidiu, Hagi a aliniat o echipa care avusese 10 zile de repaus. Pe langa toate astea , la Craiova, au mai aparut si accidentari la Koljici, Cristea si Rocha. Dupa meciurile astea doua se observa ca in minutele in care conditia fizica nu si-a spus cuvantul, Mangia a fost mult peste Hagi, Craiova dominand copios Viitorul. Pentru cei care il vad pe Hagi peste Mangia. Se poate analiza si asa.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 15 Apr 2019, 13:13

Bobby scrie:
15 Apr 2019, 11:53
Mangia a declarat public ca il dorea pe Acka de anul trecut. In conferinta de presa. De unde il cunostea, asta e treaba lui.
Mangia l-a aparat si pe Rocha de suporteri. Poti sa ne spui exact momentul in care s-a exprimat despre Acka? In care conferinta de presa?
S-a rupt Brazda.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 15 Apr 2019, 13:25

De parca mai conteaza acum daca Mangia l-a dorit sau nu pe Acka!
Sezonul asta este compromis si punct! Intrebarea e ce se va intampla peste exact o luna?
Asta spune-ne tu Bobby, asta vrem noi sa stim! Sunt deja incheiate intelegeri cu niste jucatori? Se vrea cu adevarat in sezonul viitor sa se treaca la un nivel superior?
Ne apucam sa cream un nou topic cu Transferurile sezonului viitor?

iuli

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 15 Apr 2019, 13:51

@Slh,Hagi a castigat titlul cu un lot mai slab decat al Craiovei de azi.de ce il consideri antrenor mai bun pe Mangia?cine e responsabil de faptul ca fedele si-a bagat picioarele?poate fi patronul,atata timp cat el ii plateste salariul la timp?
De acord ca patronul rotaru e mult sub patronul Hagi.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa V - Play-Off] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 15 Apr 2019, 14:10

E amuzant faptul ca unii abia acum descopera sau accepta lucruri ca valoarea slaba a lotului, ca Rotaru se baga la echipa, ca Mangia nu enun antrenor chiar atay de fantastic cum se credea, ca asta doar vinde jucatori si atat.
Sa lasam visele, s-a vazut clar din iarna ca nu suntem echipa care sa se luote la titlu pt ca pur si simplu suntem mai slabi decat competitoarele. Sa mi fie cu iertaee dar daca nu aveam stadion si suporterii respectivi ne bateam cu Sepsi, Medias si Dinamo.
Lucrurile astea se intampla la echipa inca de la aparitia ei. In liga a 2a daca nu venea lotul sportul nu promovamz tot tarziu si aia
Dupa in liga 1 cand se repeta mereu aceeasi poveste indiferent ca a fost Cartu-Sandoi, Multescu sau Mangia, era aceeasi poveste si anume ca Rotaru voia doar bani
Echipa este tinuta doar din drepturi tv si incasari, iar asta incearca cu orice situatie sa scoata banii din club.

Despre ce vorbim? Asta a incercat sa-i dea echipa.lui mititelu in combinatia cu terenuri, asta e de fapt Rotaru.
Cand o sa vada ca nu mai are ce vinde, o sa plece si gata, asta e scopul lui

Omul a venit pe promisiubi politice, aia au pierdut alegerile si a ramas descoperit, iar dupa a inceput pilitica de vanzare.

Închis