[Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Papura la primul meci pe banca Universitatii?

Poll ended at 19 Apr 2019, 00:14

3 puncte, Papura este "cap electronic"
10
40%
1 punct, Enache si trupa lui ne incurca
5
20%
0 puncte, Papura NU este "cap electronic"
10
40%
 
Total votes: 25

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 20 Apr 2019, 14:41

Aici intervine managementul defectuos. Nu ai dubluri pe posturi si asta e o problema.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 20 Apr 2019, 16:20

cum nu ai dubluri pe posturi? avem doi fundasi stanga (Bancu, Briceag), doi fundasi dreapta (Martic, Dimitrov), 5 fundasi centrali ( Kelic, Tiago, Donkor, Acka, Popa), 4 mijlocasi centrali (Cicaldau, Mateiu, Fedele, Bic), 3 extreme stanga (Mihaila, Meza, Draghici), in dreapta este intr-adevar doar Barbut, iar in atac avem Fortes, Koljic, Cristea, Rocha!
Nu sunt decat 3 indisponibili in momentul asta, Koljic, Tiago si Rocha, deci eu zic ca stam bine din punct de vedere numeric

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 20 Apr 2019, 17:04

Mariuse, daca aduci 10 juniori de la echipa a doua si zici ca ai dubluri pe posturi, NU INSEAMNA CA ASA E! Dubluri pe posturi inseamna jucatori de valoare apropiata cu titularii sau la acelasi nivel. Jucatori care sa-i faca pe titulari sa joace la capacitate maxima pentru a-si mentine statutul de titular. Ai tu impresia ca lui Mirko ii e frica de Popica? :)(
- Bancu vs Briceag - exista termen de comparatie?
- Martic vs Dimitrov - aceiasi problema
- Cicaldau/ Mateiu vs Fedele / Bic - se pot compara? Hai sa zicem ca Fedele l-ar putea inlocui pe unul dintre cei doi, are statut de dublura, dar nu e cazul cu Bic.
- Mihaila/Meza/Draghici vs Mitrita - cred ca e o gluma
Faptul ca ai jucatori ce joaca pe aceleasi posturi cu titularii nu inseamna ca ai dubluri!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 20 Apr 2019, 19:17

Pai o fi o gluma cu Meza vs. Mitrita, dar cind a venit asa se vorbea...Mutu, Andrei Cristea spuneau ca Meza e Mitrita de piciorul sting. Si Balaci si-ar fi dat acordul pentru Meza cind ar fi fost intrebat.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 20 Apr 2019, 20:16

iuli scrie:
20 Apr 2019, 11:35
cred ca sint oameni,ce se declara suporteri ai Craiovei, pe care victoria de aseara i-a durut!
Eu nu pot sa cred asta.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 20 Apr 2019, 20:24

LiviuB scrie:
20 Apr 2019, 08:46
Pai atunci hai sa ii mai dea niste bani la contract si sa il mai tina.
Cu privire la partea cu norocul, asa este, pe langa cedearea lui Mitrita am mai avut si ghinion cu carul - sa pierzi cel mai bun marcator, sa ti se accidenteze ambii fundasi dreapta la meciul cu fcsb, Cooli, Rocha, Markovic... apoi si in timpul meciurilor...
Da - si eu as fi de acord sa-i mareasca salariul lui Bancu si sa-l tina la echipa mai mult, dar nu stim ce vrea si Nicusor. E viata lui, e cariera lui, e sanatatea lui. Eu mi-as dori sa aducem un fundas stinga bun si sa-l folosim pe Bancu doar intr-o pozitie avansata - il vad pe el inlocuitorul perfect pentru Mitrita. Ce fundasi stinga decenti exista in Romania ? Cam nimic.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 20 Apr 2019, 21:02

Bobby scrie:
20 Apr 2019, 20:24
LiviuB scrie:
20 Apr 2019, 08:46
Pai atunci hai sa ii mai dea niste bani la contract si sa il mai tina.
Cu privire la partea cu norocul, asa este, pe langa cedearea lui Mitrita am mai avut si ghinion cu carul - sa pierzi cel mai bun marcator, sa ti se accidenteze ambii fundasi dreapta la meciul cu fcsb, Cooli, Rocha, Markovic... apoi si in timpul meciurilor...
Da - si eu as fi de acord sa-i mareasca salariul lui Bancu si sa-l tina la echipa mai mult, dar nu stim ce vrea si Nicusor. E viata lui, e cariera lui, e sanatatea lui. Eu mi-as dori sa aducem un fundas stinga bun si sa-l folosim pe Bancu doar intr-o pozitie avansata - il vad pe el inlocuitorul perfect pentru Mitrita. Ce fundasi stinga decenti exista in Romania ? Cam nimic.
Craioveanul Florin Stefan de la Sepsi! E mai mult decat decent, as spune ca e la acelasi nivel cu Bancu

iuli

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 20 Apr 2019, 22:13

Florin Stefan nu e craiovean si nici nu e la acelasi nivel cu Bancone.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 21 Apr 2019, 01:54

iuli scrie:
20 Apr 2019, 22:13
Florin Stefan nu e craiovean si nici nu e la acelasi nivel cu Bancone.
Ce zici de Draghici ? E jucator de Craiova ? Poate mai mult ?

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 21 Apr 2019, 07:29

iuli scrie:
20 Apr 2019, 22:13
Florin Stefan nu e craiovean si nici nu e la acelasi nivel cu Bancone.
asa este, nu este craiovean, e oltean din Slatina! Dar ideea e ca il poate inlocui oricand cu succes pe Bancu

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 21 Apr 2019, 08:26

marius_vl scrie:
21 Apr 2019, 07:29
iuli scrie:
20 Apr 2019, 22:13
Florin Stefan nu e craiovean si nici nu e la acelasi nivel cu Bancone.
asa este, nu este craiovean, e oltean din Slatina! Dar ideea e ca il poate inlocui oricand cu succes pe Bancu
Probabil ca asta e o intrebare de vreo 400-500 k si 2 ani. Cam atit at trebui sa platesti - plus salarii si prima de instalare - si sa astepti ca sa vezi DACA baiatul asta poate juca la Craiova pe banda stinga. Una e sa joci la Sepsi si alta e sa poti sa joci la Craiova.

Acum 2 ani era nebunie pe internet pe tema Bucurica - toata lumea tipa sa se aduca acest jucator ca inlocuitor al lui Vatajelu. S-au platit bani frumosi si baiatul asta a esuat lamentabil in Banie.

iuli

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 21 Apr 2019, 09:27

Bobby scrie:
21 Apr 2019, 01:54
iuli scrie:
20 Apr 2019, 22:13
Florin Stefan nu e craiovean si nici nu e la acelasi nivel cu Bancone.
Ce zici de Draghici ? E jucator de Craiova ? Poate mai mult ?
eu zic ca da,poate mult mai mult.are nevoie de multa incredere si minute de joc.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 21 Apr 2019, 10:00

Si eu as merge pe Draghici pentru ca este ordonat in joc, tanar si are potential, in rest, poate Pantiru de la Iasi ar mai fi o solutie.

sorin107

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 21 Apr 2019, 10:59

Eu cred ca draghici nu e jucator de banda, nu are explozia aia acolo. Pentru ca e intr-adevar ordonat, paseaza bine, tehnica buna - l-as vedea mai degraba inter in 4-3-3.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iuli

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 21 Apr 2019, 11:43

sorin107 scrie:
21 Apr 2019, 10:59
Eu cred ca draghici nu e jucator de banda, nu are explozia aia acolo. Pentru ca e intr-adevar ordonat, paseaza bine, tehnica buna - l-as vedea mai degraba inter in 4-3-3.


Sent from my iPhone using Tapatalk
si eu zic la fel!

Închis