[Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtine Papura la primul meci pe banca Universitatii?

Poll ended at 19 Apr 2019, 00:14

3 puncte, Papura este "cap electronic"
10
40%
1 punct, Enache si trupa lui ne incurca
5
20%
0 puncte, Papura NU este "cap electronic"
10
40%
 
Total votes: 25

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 21 Apr 2019, 12:22

Tin eu minte gresit sau il cumparasem de mijlocas central, nr 10?

iuli

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 21 Apr 2019, 13:00

SLH scrie:
21 Apr 2019, 12:22
Tin eu minte gresit sau il cumparasem de mijlocas central, nr 10?
nu stiu ce a gandit cine a hotarat sa-l luam,eu spun ce poate copilul!

sorin107

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 21 Apr 2019, 13:07

Inter acolo ar fi ideal, face bine si faza defensiva, daca pune un pic de masa musculara pe el e perfect.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 21 Apr 2019, 14:23

Presimt un 0-2 pt gazde la Ovidiu sau hai sa zicem si un 1-3 ar fi acceptabil! Acum are sansa CapElectronic sa faca alta tactica,s-a vazut ca cea veche obtinea doar 1-2 pt UCV! Eu cred totusi ca Mangia a avut oferta si a vrut si ceva liniste inainte, presimt eu asa ca il revedem la fecevece...

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 21 Apr 2019, 23:08

.. asta, chiar ar fi extrem de interesant .. și trist, pe undeva!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

LiviuB

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 22 Apr 2019, 09:57

SLH scrie:
20 Apr 2019, 11:37
LiviuB scrie:
20 Apr 2019, 08:46
Pai atunci hai sa ii mai dea niste bani la contract si sa il mai tina.
Cu privire la partea cu norocul, asa este, pe langa cedearea lui Mitrita am mai avut si ghinion cu carul - sa pierzi cel mai bun marcator, sa ti se accidenteze ambii fundasi dreapta la meciul cu fcsb, Cooli, Rocha, Markovic... apoi si in timpul meciurilor...
Asta nu e ghinion, e mersul firesc a lucrurilor: oboseala, suspendarile si accidentarile sunt inevitabile in jocul de fotbal.
sa ti se accidenteze ambii fundasi dreapta, asta este ghinion.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 22 Apr 2019, 10:10

Sa ai o pauza pentru meciurile echipelor nationale si sa-ti pierzi golgeterul si ambii fundasi dreapta e ghinion pur. Fiecare club poate avea dubluri pe post - la cite echipe se accidenteaza si titularul si dublura ? Este aberant sa pretinzi ca un club din Romania sa detina back up pentru golgeter la aceeasi valoare ca golgeterul. Are CFR back up la Tucudean de aceeasi valoare ? Sau Viitorul la acelasi nivel ca Ianis ?

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 23 Apr 2019, 06:28

se pare ca o data cu victoria asta am spart si ghinionul deplasarilor cu trenul! Nu numai ca nu am mai luat 3, dar chiar am castigat fara sa primim gol...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa VI - Play-Off] Astra - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 23 Apr 2019, 12:59

Alb-albaştrii sub lupă • de Cosmin Staicu

Pigliacelli – Nu prea a avut ce apăra în acest meci, dar a evut emoţii la şutul în bară a lui Gheorghe. A mai intervenit la lovitura liberă a lui Alibec, în finalul primei părţi, dar n-a fost o minge grea.

Martic – E greu de găsit precedentul său assist. Cert este că un acest joc a evoluat bine şi l-a găsit excelent pe Mihăilă cu acea centrare. Şi el a luat galben, pe final. Oricum periculoasă ţinerea sa prelungiră la Erico, la acel corner, se putea dicta penalty.

Acka – Acelaşi jucător nesigur, chiar şi în acest meci facil a avut ceva probleme.

Kelic – Fără probleme, fără a se complica, a făcut ce trebuia. După ce Alibec i-a spart nasul în precedenta confruntare directă, croatul l-a astâmpărat fără probleme acum.

Bancu – Acelaşi jucător care îşi revendică banda, neobosit, apare de fiecare dată în preajma careului advers. A fost penalty indiscutabil în repriza secundă, dar Chivulete a găsit de cuviinţă să-i arate cartonaş galben.

Mateiu – Travaliul obişnuit, om esenţial la centrul terenului, a pasat, a recuperat, deşi nu a mai avut realizări ofensive.

Fedele – Papură a încercat să-l recupereze, să-l reintroducă în circuitul echipei, să câştige un om pentru acest final de sezon. N-a făcut un meci deosebit, este departe de ce a arătat la primele meciuri în alb-albastru. A tras acel şut peste poartă, în finalul primei reprize. Ultima prestaţie reuşită probabil că a fost la victoria cu FCSB, .

Cicâldău – Un nou meci bun al mijlocaşului, deşi a avut probleme de sănătate în săptămâna jocului. Indiscutabil faultul asupra lui când s-a dictat penalty. E nevoie de forma sa maximă în meciul cu Viitorul, joi.

Bărbuţ – Partidă bună, şi-a depăşit deseori adversarul direct, a avut două ocazii în prima repriză, când a tras în portar, din unghi, şi când l-a nimerit pe Fortes.

Mihăilă – Asta se aşteaptă de la el! E normal să aibă fluctuaţii, e jucător tânăr, dar parcă intrase într-o perioadă de criză când încă nu marcase vreun gol. Poate că acum, după ce a spart gheaţa, va fi într-o permanentă creşetere. Oricum, remarcabil feeling, de atacant pur-sânge, când i-a luat prim-planul lui Butean şi devierea a fost perfectă, în plasa laterală.

Carlos Fortes
– Rămâne acelaşi jucător care se implică, dar, din păcate, rămâne şi acelaşi atacant fără gol marcat, deşi acum a avut şi o lovitură de pedeapsă la dispoziţie. A tras prost penalty-ul. S-a înălţat bine în careu la acel corner din prima repriză, dar n-a avut precizia lui Mihăilă. Oricum, nu se poate spune că e un transfer ratat.

Donkor – Prestaţie bună, n-a mai comis erori, dar nici nu prea a fost solicitat, Astra evoluând cu mai puţină determinare ca într-un meci amical.

Bic – Nu poate mai mult, sunt jucători la echipa a doua care merită mai multă încredere decât el.

Meza Colli – A revenit după o nouă pauză lungă.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis