[Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte revenim de la Cluj?

Poll ended at 11 Mai 2019, 22:46

3 puncte, "Cap Electronic" reuseste surpriza!
7
24%
1 punct, decisv in lupta pentru locul 3
12
41%
0 puncte, nicio minune!
10
34%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 13 Mai 2019, 00:27

blixa scrie:
13 Mai 2019, 00:07
Vine din urcarea puterii la cap, nu din nepricepere.
OK - detaliaza si argumenteaza.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 13 Mai 2019, 00:28

Bobby scrie:
13 Mai 2019, 00:26
blixa scrie:
13 Mai 2019, 00:24
Sa mor daca sunt un suporter care vrea titlul! Eu am avut momentele de fericire cu echipa asta. Tin cu Stiinta in orice divizie ar juca. Dar sa nu fie folosita ca jucarie stralucitoare. Nici nu cer lui Rotaru sa faca investitii spectaculoase: vreau doar decenta. Stiinta merita asta.
Si cum ai defini TU decenta ? In ce fel echipa a fost folosita ca jucarie stralucitoare ?
Uite vezi, exact astea sunt postările tale extrem de enervante! Chiar mai e nevoie de explicații?

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 13 Mai 2019, 00:28

Ce sa detaliez, Bobby? Ai uitat ca luam titlul la anul? Ce drac' de argumente vrei?
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 13 Mai 2019, 00:31

Nu stiu ce se intampla in perioada de iarna, dar din 2013 pana in prezent am reusit de fiecare data sa ne facem de [cenzurat] dupa un tur de campionat bun. Rotaru, daca are ceva in cap, o sa realizeze faptul ca nu poți sa faci masina de Nascar cu piese la mana a doua... Dar ma indoiesc!
Vom vedea inca din vara incotro ne indreptam. Daca echipa tehnica va începe cu Papura, iar lista jucatorilor tot cu Acka si Briceag, eu cred ca va fi destul de clar ce urmeaza pentru sezonul viitor: #BataliaDeLaRetrogradare

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 13 Mai 2019, 00:33

blixa scrie:
12 Mai 2019, 23:56
Si totusi, i-am calarit! Bobby, scuza-ma, Rotaru nu e afacerist. E un speculant mai spalat decat Jiji, dar mai periculos, pen'ca da impresia de civilizatie. A supraevaluat tot, ca la asta se pricepe.
In primul rind e absurd sa credem ca Rotaru, Andrici si care o mai fi pe acolo se pricep la fotbal ca industrie. Au intrat in fenomen acum 6 ani. Nu toti sint ca Paskany si Bucsaru sa prinda fenomenul imediat.

Au fost investitori care au bagat bani mai multi in fotbal - Porumboiu, Iancu - si n-au cistigat mai nimic. De asta zic ca in fotbal e nevoie de multa pricepere - ca banii bagati nu garanteaza automat performanta.

Si daca actionarii Craiovei nu au bani mai multi de bagat si nici pricepere mai mare decit obtinerea unui loc 3 ? E foarte posibil. Daca ii dai lui Hagi 8 milioane de Euro buget la Viitorul 2-3 ani la rind iti ia titlul. Ca se pricepe, ca ma stie ceva subterane, asta e viata.

Uite eu as crede intr-un cuplu Gica Popescu - Dan Petrescu la Craiova. Dar multi strimba din nas - c-asa-i in tenis :-)
Last edited by Bobby on 13 Mai 2019, 00:38, edited 2 times in total.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 13 Mai 2019, 00:34

marius_vl scrie:
13 Mai 2019, 00:28
Bobby scrie:
13 Mai 2019, 00:26
blixa scrie:
13 Mai 2019, 00:24
Sa mor daca sunt un suporter care vrea titlul! Eu am avut momentele de fericire cu echipa asta. Tin cu Stiinta in orice divizie ar juca. Dar sa nu fie folosita ca jucarie stralucitoare. Nici nu cer lui Rotaru sa faca investitii spectaculoase: vreau doar decenta. Stiinta merita asta.
Si cum ai defini TU decenta ? In ce fel echipa a fost folosita ca jucarie stralucitoare ?
Uite vezi, exact astea sunt postările tale extrem de enervante! Chiar mai e nevoie de explicații?
Da omule - dar fiecare dintre noi defineste "decenta" in mod special si particular. Habar nu am ce inseamna "decenta" pentru tine.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 13 Mai 2019, 00:36

blixa scrie:
13 Mai 2019, 00:28
Ce sa detaliez, Bobby? Ai uitat ca luam titlul la anul? Ce drac' de argumente vrei?
Da - promisiunea cu titlul la anul a fost comica rau. Chestie booveana - esti prins la inghesuiala si mai arunci o promisiune. Promisiunile si scarpinatul nu costa.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 13 Mai 2019, 00:40

Decenta e sa taca dracului din gura cand a balarit-o!
Nu cere nimeni nimanui mai mult decat poate. Dar cand nu mai poate, sa nu fornaie! Sa caute solutii.
Nepriceperea nu e o scuza.
S-a rupt Brazda.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 13 Mai 2019, 00:41

marius_vl scrie:
13 Mai 2019, 00:28
Bobby scrie:
13 Mai 2019, 00:26
blixa scrie:
13 Mai 2019, 00:24
Sa mor daca sunt un suporter care vrea titlul! Eu am avut momentele de fericire cu echipa asta. Tin cu Stiinta in orice divizie ar juca. Dar sa nu fie folosita ca jucarie stralucitoare. Nici nu cer lui Rotaru sa faca investitii spectaculoase: vreau doar decenta. Stiinta merita asta.
Si cum ai defini TU decenta ? In ce fel echipa a fost folosita ca jucarie stralucitoare ?
Uite vezi, exact astea sunt postările tale extrem de enervante! Chiar mai e nevoie de explicații?
Ia uimește-ne mariuse cu logica ta, sau bagi iar placa cu să plece rotaru ca ultimele 5 postări cu același mesaj?

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 13 Mai 2019, 00:48

DeuxEx scrie:
13 Mai 2019, 00:31
Nu stiu ce se intampla in perioada de iarna, dar din 2013 pana in prezent am reusit de fiecare data sa ne facem de [cenzurat] dupa un tur de campionat bun. Rotaru, daca are ceva in cap, o sa realizeze faptul ca nu poți sa faci masina de Nascar cu piese la mana a doua... Dar ma indoiesc!
Vom vedea inca din vara incotro ne indreptam. Daca echipa tehnica va începe cu Papura, iar lista jucatorilor tot cu Acka si Briceag, eu cred ca va fi destul de clar ce urmeaza pentru sezonul viitor: #BataliaDeLaRetrogradare

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Dupa cite am auzit eu, Acka si Briceag ar ramine la echipa.

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 13 Mai 2019, 00:49

blixa scrie:
13 Mai 2019, 00:10
Ba, cand va aud, imi vine sa va fac harcea-parcea forumul asta! A reinfiintat Rotaru echipa!?!! Si daca scrie Marius ceva, se cheama ca il goneste pe salvatorul lui peste prajit? Pai daca pleaca, ce dovedeste?! Tocmai ca Marius are dreptate! Rotaru a balarit-o si e vizibil. Sigur ca unii sunt mai dramatici si fac comparatii plastice. Sa puna mana Rotaru sa dovedeasca eroarea celor care-l acuza.
Nu, Roty, nu pleca! Am gresit! O sa fim cuminti!
Pai Marius postează încontinuu sa plece rotaru.. Are un singur mesaj.. Dar ce soluții aveți, ca nu am inteles, sau aveți doar varianta sa distrugem!?

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 13 Mai 2019, 00:52

Nu e treaba mea sa caut solutii! Ce distrug eu, ca nu pricep...
Economia e simpla, desi Bobby da impresia ca e mare scofala.
Daca echipa sta intr-un om, ce faci daca moare inecat cu un dumicat?
S-a rupt Brazda.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 13 Mai 2019, 00:59

...la noi nu s-a bârâit nimic de titlu până-n iarnă. Și-n iarnă, atât conducerea cât și suporterii ( inclusiv unii de pe-aici ) au pus bothu la presiunea facută de media din buCUResti și ne-am băgat aiurea-n seamă că vrem titlul. Interesul ălora era tot fcsb, de-aia ne-au "ridicat" puțin, că avem echipă, că avem pe dreacu, să nu rămână oaia singură în luptă cu frânele, poate mai ciupim și noi din puncte. Aveau nevoie de Craiova implicată în lupta la titlu, dar în niciun caz nu ne luau în serios...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 13 Mai 2019, 01:02

Pina la urma FCSB a luat in play off 6 puncte din 6 cu Craiova, CFR a luat doar 4 puncte din dubla cu Craiova - la fel ca anul trecut ! Practic noi am facut misiunea CFR-ului mai grea...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa IX - Play-off] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 13 Mai 2019, 01:04

blixa scrie:
13 Mai 2019, 00:52
..
Economia e simpla, desi Bobby da impresia ca e mare scofala.
Pai nu e simpla deloc. Nici in fotbal, nici in "economia reala". Iancu si Porumboiu ne pot spune cit de usor e la fotbal...

Închis