[Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte credeti ca terminam acest sezon?

Poll ended at 19 Mai 2019, 14:09

36 (infrangere)
9
31%
37 (egal)
6
21%
39 (victorie)
14
48%
 
Total votes: 29

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de fanucrv » 18 Mai 2019, 23:04

Sper ca Astra câștige cupa. În ceea ce ne privește, e greu sa vezi în echipa niște nulități ca fortes, donkor, tiago, acka. Panarame de jucători. Insistam cu tot felul de puțoi gen Mihăilă, ca doar doar și-or da drumul la joc pe când la ăia de la CFR, nu așteaptă nimeni după jucători, în condițiile în care sunt mult peste ce avem noi și care tot fac tușa.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 18 Mai 2019, 23:06

Din pacate am pierdut - un sezon ratat complet. Strategie aiurea, transferuri aiurea, totul o harababura...Mult din ceea ce s-a acumulat in ultimii 6 ani s-a cam risipit in ultimele luni. Echipa e prabusita psihic. Cit noroc a putut sa aibe Viitorul ! E al doilea meci cistigat la Craiova cind conducem cu 1-0 spre final.

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de iepurakis » 18 Mai 2019, 23:07

Un final mai amar ca ăsta nu cred că se putea, dar sintetizează perfect efectele deciziilor luate pe parcusul acestui sezon. Dezamăgitor.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 18 Mai 2019, 23:08

fanucrv scrie:
18 Mai 2019, 23:04
Sper ca Astra câștige cupa. În ceea ce ne privește, e greu sa vezi în echipa niște nulități ca fortes, donkor, tiago, acka. Panarame de jucători. Insistam cu tot felul de puțoi gen Mihăilă, ca doar doar și-or da drumul la joc pe când la ăia de la CFR, nu așteaptă nimeni după jucători, în condițiile în care sunt mult peste ce avem noi și care tot fac tușa.
Se insista pe Mihaila pentru bani. Copilul rezista o repriza si atat. E fortat aiurea ca sa poata fi vandut. Probabil ca daca vor avea grija de Mihaila in 2-3 ani va avea ceva valoare, dar acum e in formare.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de blixa » 18 Mai 2019, 23:08

Pe Tiago trebuie sa-l tunda cineva. Face tampenii si trebuie sa-i bage cineva mintile in cap. Plus ca el ar fi maxim rezerva intr-o echipa buna a Stiintei. Eu nu am nicio garantie ca Mangia scoatea mai mult pe finalul asta de campionat. Meciurile cu Viitorul au evoluat aproape identic.
S-a rupt Brazda.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de fabius_2014 » 18 Mai 2019, 23:09

Bobby scrie:
18 Mai 2019, 23:06
Din pacate am pierdut - un sezon ratat complet. Strategie aiurea, transferuri aiurea, totul o harababura...Mult din ceea ce s-a acumulat in ultimii 6 ani s-a cam risipit in ultimele luni. Echipa e prabusita psihic. Cit noroc a putut sa aibe Viitorul ! E al doilea meci cistigat la Craiova cind conducem cu 1-0 spre final.
Poate se dumireste si Rotaru de valoarea lui Papura.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 18 Mai 2019, 23:10

Ei, na, acum ne apucam sa dam in Mihaila, in dracu, in lacu. Numai cine nu a vrut nu a vazut ca in toate meciurile cu Papi nu am avut nici o idee de joc. Ne-a indus ( pe unii) in eroare meciul cu oile, cand am avut cateva ocazii si atat. Jocul este clar : LUNGAAAAA si vedem ce iasa. Iar dupa 1-0 tactica clasica a lui nea Sorin, ma scuzati, a genialului Papura : fundu-n poarta ca vedem daca iasa vreun contraatac. Important este ca actionarilor le place fotbalul produs de Papi. Restul nu mai conteaza. Pacat de unii dintre jucatori care si-au dat sufletul pe teren. Decat sa-si bata joc de ei Roty cu Cartu si cu Papi mai bine ii lasa sa se duca la cluburi serioase sa-si faca un viitor. Incheiem "asa cum ne-am asternut". Am mai spus-o si ma repet : greselile se platesc mai devreme sau mai tarziu. La fel si bataia de joc. Toate au pana la urma un efect de bumerang. Felicitari suporterilor, pacat de suferinta !
ucv ucv ucv

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Neagu.djuvara » 18 Mai 2019, 23:16

Ierarhiiile nu se fac.pe.teren,din pacate.Era clar ca anul asta viitorul va lua locul.3 si cupa.Am.facut rocada cu ei,anul trecut noi,anul asta ei.Arbitrajul pro viitorul total,sa fie treaba fara emotii.E ireal,sa te bata o echipa.de 2.lei ca.si viitorul,de.4.ori anul asta.Ultimele 2.meciuri de acasa cu ei,sunt trase.la.indigo.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 18 Mai 2019, 23:16

Jimmy Darmody scrie:
18 Mai 2019, 22:47
DeuxEx scrie:
18 Mai 2019, 19:41
Cica au fost incidente la Ocho cu boovenii. Poate confirma cineva?

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Pur si simplu suntei IREALI,ce [****] va intereseaza ce fac niste jeguri?Ehipa ta este cea din liga 1?Vrei sa vina [miti] in locul lui Rotaru? Atata timp cat le dati important,ei "exista" ...... ucv usteag asta este...locul 4 arata realitatea,poate ariciul va face ceva,poate isi ia bani si se duce in mm.... :-x
Cred ca tu esti retardatt. Si o spun cu toata seriozitatea. Jegurilea alea s-au batut cu suporterii nostri, idiotule! Daca nu intelegi sensul unei fraze, INTREABA!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de blixa » 18 Mai 2019, 23:19

a fost mai mult de-atat. aia au urmarit-o pe femeia aia si au intentia sa o intimideze. nu a fost doar o rafuiala cu ai nostri. au urmarit si altceva. rafuiala a fost pretextul.
Last edited by blixa on 18 Mai 2019, 23:19, edited 1 time in total.
S-a rupt Brazda.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de lory69 » 18 Mai 2019, 23:19

Nu va inteleg de ce ati casunat pe Mihaila...are doar 19 ani,si oricum campionatu,l viitor ne va fi foarte util.Mihaila ar fi mult,mult mai bun daca ar avea un nr 10 in centrul atacului,care sa construiască fazele,.....cam ce a încercat Fedele azi.Papură a arătat ce valoare are,iar daca azi am fi castigat,era meritul exclusiv al jucătorilor,care si-au dorit victoria.

LiviuB

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de LiviuB » 18 Mai 2019, 23:20

culmea, meciul asta l-a pregatit f bine Papura, nu au miscat aia ai lui viitorul. au avut noroc de un arbitru care avea grija de ei cum am eu de fii-mea si de prostia noastra.
Mihaila promite foarte mult, dar daca vrea sa treaca de la stadiul de promisiune trebuie sa invete fotbal, sa invete sa se pozitioneze. e inadmisibil sa pleci de langa adversar cand urmeaza o centrare la tine in careu, nu ai voie sa faci asa ceva. dupa, din cauza pozitionarii proaste, a trebuit sa vina din spate si a iesit ce a iesit.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de blixa » 18 Mai 2019, 23:20

Acka vorbeste mai bine ca Hagi.
S-a rupt Brazda.

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de OVI2806 » 18 Mai 2019, 23:23

Asta e rezultatul actionarului, care a vandut dar nu a adus jucatori, nici mare antrenor nu am avut, e peste asteptarile mele ca nu mai e la echipa acum, e doar pacar ca o echipa in Romania care reuseste sa asigure cel putin 20% din bugetul echipei de la spectatori ii dezamageste la modul asta.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa X - Play-Off] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de blixa » 18 Mai 2019, 23:27

Nu pricep de ce joaca Cristea in prima si nu in a doua repriza. El e batran si nu are ce face cand adversarii sunt proaspeti.
S-a rupt Brazda.

Închis