[Conference League] Universitatea - FK Laci

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne calificăm?

Poll ended at 30 Iul 2021, 11:44

Da, ne calificăm,
19
76%
Nu, rămâne pentru anul viitor
6
24%
 
Total votes: 25

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1162
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 29 Iul 2021, 23:56

FreakBoy scrie:
29 Iul 2021, 23:44
Familia mititelu suge lupa.
Bravo :)( asa da, prima vorba plina de optimuism :laughing:

Sunt roman adevărat și ma bucur ca a murit și capra vecinului ca să completez
Last edited by BiancoAzzurro_AS. on 30 Iul 2021, 00:05, edited 1 time in total.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de cortinadampezzo » 30 Iul 2021, 00:04

Atacam europa cu:
ofosu care nu a mai jucat un meci bun de 1 an
koljic accidentat de 1 an
screciu care nu a mai jucat bine de 2 ani
gustavo care nu a mai jucat deloc de vreo 2 ani, are 3 meciuri in ultimele doua sezoane

astia sunt jucatorii adusi de oamenii lui Rotaru, super echipa de titlu :lol:

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de Takeiteasy » 30 Iul 2021, 01:32

Un rezultat urit - viata merge inainte. Si CFR a facut-o de oaie cu Dudelange. Excelenta decizia fanilor sa mearga la stadion si la cantonament dupa meci. Dupa 8 ani - Rotaru inca mai invata despre fotbal. Conditiile exceptionale de pregatire, cazare, transport nu au produs rezultate.

Baietii astia nu se pot misca, nu pot alerga - cred ca e o chestie (si) de preparatori fizici. Citiva jucatori au cazut ca spicele in aceste prime meciuri de sezon - e normal ca si preparatorii nu si-au facut treaba. Au avut 6 luni la dispozitie sa faca ceva - n-am vazut nimic. Echipa asta nu e pregatita si motivata ca lumea. Dar e o echipa ghiftuita, satula, plictisita.

Craiova a jucat sub valoarea jucatorilor, zic eu. Scouteri, preparatori fizici, antrenori, manageri sportivi cu putere de decizie - astea sint nevoile. Eu sint sigur ca Dan Petrescu le-ar scoate fumurile din cap jucatorilor si ar scoate mai mult de la echipa asta. Dar nu s-a dorit asta. E incredibil ca nici macar la pregatirea fizica nu putem concura cu albanezii.

Uitati-va la meciul asta de peste 20 de ani : vezi determinare, ambitie, jucatorii lupta total in dueluri, incearca sa fie primii la minge :
https://www.youtube.com/watch?v=GpoEdx8o4x0

Hai Craiova ! Mai jos de atit nu se poate ? Speram.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1786
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de dorumihnea2 » 30 Iul 2021, 08:29

Ce s a întâmplat aseară e rodul buimâcelii conducerii de 3 ani încoace, adică.... Îl dai afară pe Mangia și îl pui antrenor pe Papură care nu și-a conturat lotul în pregătire și a primit plombe pe parcurs... Îl dai afară pe Papură îl pui pe Piturca și aduci iar plombe după îl aduci pe Bergodi care prinde un culoar bun dar pe final ne impiedicam singuri... Anul trecut faci pregătirea de vară cu Bergodi după îl dai afară, Papură, plombe etc.... Ouzounidis cu pregătire de vară, plombe Fedele, Camara etc. dat afară și adus Reghe iar acum urmează plombele... Deci cine e de vină? Jucătorii și antrenorul? SAU MAI CONDUCEREA? Nu-mi place să dau exemplul cu cfr dar altul nu-mi vine în cap.... Încep pregătirea cu același antrenor și jucătorii vin la începutul cantonamentului, rar în timpul sezonului și vin jucători liber de contract fără sume de transfer dar jucători urmăriți timp de 1 an. DE ASTA I-AU TITLUL DE 4 ANI CĂ FAC LUCRURILE PROFESIONIST. Îmi vine să râd de afacerea Câmpanu, care apropo nu s a mișcat rău aseară. Conducerea a zis că l a urmărit 2 ani pe când el juca la Chiajna sau Alexandria și valora sub 50 de mii dar l a luat de la Botoșani cu 500 de mii... SCOUTING DE 2 BANI AVEM. Și ca să închei că nu e târziu acum..... Lasă l frate pe Reghe măcar 2 ani și adu-i jucători de valoare, nu jumătate de echipă măcar 2 sau 3 și lasă-l să conducă cum știe el.... Lasă-l să facă și pregătirea de vara viitoare și adu-i jucători la începutul cantonamentului și apoi poți să zici dacă te bate Laci draci că sunt jucătorii sau antrenorul de vină....

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de TitiUCV » 30 Iul 2021, 08:47

Nu stiu voua, insa mie imi este rau fizic cand vad asemenea meciuri. Abia am putut sa dorm azi noapte de nervi, dezamagire.... nici acum nu imi vine sa cred ca n-am fost in stare sa ne calificam. Incerc sa vad partea pozitiva si alta varianta decat sa sparga Reghe buboiul de la echipa nu vad.... Cred ca e momentul sa schimbam masiv lotul, cel actual de plafonat si nu poate mai mult. Poate inca sunt nervos, insa personal as renunta si la Vatajelu, Bancu, Bic, Screciu, Mateiu, Ofosu, etc.... jucatorii nostrii sunt obisnuiti numai cu binele, cand dau de greu se trag de [cenzurat].
Cinste celor care s-au dus aseara la stadion si in lunca, daca stiam renuntam la cele 2 beri baute de nervi in timpul meciului ca sa fiu prezent si eu printre ei.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1418
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de florinkeke » 30 Iul 2021, 09:35

Sunt foarte multi jucatori plafonati la echipa. Se vede cu ochiul liber. Daca pana acum am avut impresia ca e vorba de antrenor,acum imi e clar.Atat putem
Din punctul asta de vedere inca o data multumim Marinos. Omul a scos maxim din acest lot.Efectiv nu putem mai mult. Sincer,fara 3-4 jucatori nu ma astept la o revigorare a jocului si nici Reghe nu va avea ce sa le faca.Asa ca reformulez,achizitiile daca vrem sa facem ceva in campionat:

Renuntat la Bic,Vatajelu,Ofosu.
Adusi : 3-5 jucatori gen acceasi pe care i-am mai pomenit pe aici.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de Iancu Magheru » 30 Iul 2021, 10:26

Singura persoana din club de care imi pare rău pt mizeria de aseară e Reghecampf. Rezultatul ăsta abominabil va atârna de el fără sa fie responsabil sau să fi avut șansa să il influențeze cine știe cât.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de Paul » 30 Iul 2021, 10:34

Din pacate asta e singura concluzie pe care o putem trage: de la pierderea campionatului in ultima etapa cu CFR pe terenul nostru, in lotul asta de jucatori, indiferent cine a fost antrenor, s-a instalat o stare de neputinta, vreau sa cred ca nu de nepasare, dar in mod concret nu poti sa spui ca am mai avut realizari de atunci, nici ca joc si pana la urma nici ca rezultate.
In cupa am ajuns cu noroc sa castigam, cu un joc super chinuit, si la fel si supercupa, a fost un chin.
Baietii nu pot mai mult, nu sunt in stare, indiferent de antrenor, sa dea mai mult.
Singura exceptie la care ma pot gandi acum e Ivan, care bineinteles e accidentat. Ar fi sperante cand ma uit la Markovici, care eu zic ca ar trebui bagat sa joace constant, iar in rest e cam nasol.
Marinos ne-a dat tuturor impresia ca impune un joc static si fara idei, dar nu era omul de vina, nu ai cum sa faci ceva daca baietii ies doi ani la rand eliminati de echipe care viseaza la conditiile de la Craiova, dar care joaca cu inima macar, pe cand ai nostri o lalaie 80 de minute pana incearca un sut si in rest dau numai pase in spate sau gresite. Asta ne arata ca ei nu nmai ca nu pot, dar se pare ca nu isi doresc asa de mult sa treaca macar de niste echipe slabe, adica incearca, dar cam la misto.
Si mie mi-a fost foarte rau dupa meci, si nu cred ca ma uit la meciul cu Botosani, nu cred ca ma uit prea curand la tv in general. Sper ca Reghe sa stie ce trebuie facut si sa fie ajutat sa schimbe lucrurile.

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de Tony7 » 30 Iul 2021, 11:34

mititelu e de vina, no?

Asta e problema la voi. Nu stiti sa sustineti o echipa neconditionat.
Cum vine greul: nu ma mai duc la meci, inchid TV, inchid tot, atacam autocarul.
Asa ati fost mereu. Niste lasi si tocmai deasta ati fugit cu prima ocazie.

Ati vrut sa sustineti un om adus de politic ca sa faca bani din fotbal, sustineti-l pana la capat.
Prostia lui e ca tine oameni precum Pirtu la club care nu mai au nicio treaba cu fenomenul. Si asta doar pentru ca el crede ca tine nu stiu ce legende si asa o sa-l sustina fanii.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1628
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de R.E.N. » 30 Iul 2021, 11:45

Taraste-te inapoi in curul lui mititelu, vierme. Cu politicul mortilor ma-tii pe care il behaiti de cativa ani incoace, dupa ce mititelu a incercat sa fie curva la trei partide, dar nu i-a iesit combinatia, penalilor. Noi nu sustinem un om, cum o faceti voi, sustinem Universitatea Craiova. Spala-te pe ochi si uita-te unde e marca, unde e stema, unde sunt legendele clubului astuia. Dupa care, taraste-te inapoi in adevaratul ccur al lui nea ady.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de Iancu Magheru » 30 Iul 2021, 11:49

Tony7 scrie:
30 Iul 2021, 11:34
mititelu e de vina, no?

Asta e problema la voi. Nu stiti sa sustineti o echipa neconditionat.
Cum vine greul: nu ma mai duc la meci, inchid TV, inchid tot, atacam autocarul.
Asa ati fost mereu. Niste lasi si tocmai deasta ati fugit cu prima ocazie.

Ati vrut sa sustineti un om adus de politic ca sa faca bani din fotbal, sustineti-l pana la capat.
Prostia lui e ca tine oameni precum Pirtu la club care nu mai au nicio treaba cu fenomenul. Si asta doar pentru ca el crede ca tine nu stiu ce legende si asa o sa-l sustina fanii.
Uite-l si pe Antonel. Băi, suporterii de rezultat au existat mereu in oltenia, a fost vreodată stadionul plin la un meci cu o echipa de pluton in ultimii 20 de ani? Am văzut meciuri cu 2000 de oameni in tribuna si 50 in peluza sud in perioada 2005-2011, nebunoiule.
Ai tupeul sa vorbești de politic ma, camd mititelu e curva oricui partid politic care e dispus sa faca compromisuri murdare cu el? Voi vorbiti de politica desi in 2012 puneati afișe cu Olguta prin tot orașu sa va faca echipa cu Marin. Vezi-ti ba de falimentu vostru financiar (că moral era de mult), ca nu mai e mult si iar dați din colț in colț. Ingropa-v-ar mititelu pe toți de vii.

ElStef
membru
membru
Mesaje: 188
Membru din: 15 Sep 2020, 11:41

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de ElStef » 30 Iul 2021, 11:49

Și caderea asta a venit cum nu se poate mai prost, cu echipa spurcatului in liga 1, cu suporterii noștri tristi, care numai au chef sa mearga la stadion!

ElStef
membru
membru
Mesaje: 188
Membru din: 15 Sep 2020, 11:41

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de ElStef » 30 Iul 2021, 11:55

Tony7 scrie:
30 Iul 2021, 11:34
mititelu e de vina, no?

Asta e problema la voi. Nu stiti sa sustineti o echipa neconditionat.
Cum vine greul: nu ma mai duc la meci, inchid TV, inchid tot, atacam autocarul.
Asa ati fost mereu. Niste lasi si tocmai deasta ati fugit cu prima ocazie.

Ati vrut sa sustineti un om adus de politic ca sa faca bani din fotbal, sustineti-l pana la capat.
Prostia lui e ca tine oameni precum Pirtu la club care nu mai au nicio treaba cu fenomenul. Si asta doar pentru ca el crede ca tine nu stiu ce legende si asa o sa-l sustina fanii.
Scarbosule, cui ii zici tu Pirtu?
Cum îți permiți să jignesti jucatorii Craiovei Maxime? Boule, faci parte din scârbele alea care l-au injurat pe Craioveanu! Ma intreb de ce administratorii nu te baneaza!
Last edited by ElStef on 30 Iul 2021, 11:56, edited 1 time in total.

ElStef
membru
membru
Mesaje: 188
Membru din: 15 Sep 2020, 11:41

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de ElStef » 30 Iul 2021, 11:55

Tony7 scrie:
30 Iul 2021, 11:34
mititelu e de vina, no?

Asta e problema la voi. Nu stiti sa sustineti o echipa neconditionat.
Cum vine greul: nu ma mai duc la meci, inchid TV, inchid tot, atacam autocarul.
Asa ati fost mereu. Niste lasi si tocmai deasta ati fugit cu prima ocazie.

Ati vrut sa sustineti un om adus de politic ca sa faca bani din fotbal, sustineti-l pana la capat.
Prostia lui e ca tine oameni precum Pirtu la club care nu mai au nicio treaba cu fenomenul. Si asta doar pentru ca el crede ca tine nu stiu ce legende si asa o sa-l sustina fanii.
Hai sictir!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: [Conference League] Universitatea - FK Laci

Mesaj de Takeiteasy » 30 Iul 2021, 12:06

Interesante declaratiile capitanului de la Laci dupa jocul de ieri - tipul pare dezghetat, fluent, interesant.

El a spus ca se astepta ca U Craiova sa joace mai bine acasa; el opina ca U Craiova a jucat mult mai bine la Tirana (la meciul retur au lipsit Ivan, Cic si Conte). Laci a inceput sa creada in posibilitatea calificarii dupa meciul tur. Tot capitanul celor de la Laci spune ca i s-a parut ca jucatorii Craiovei au valoare individuala, dar nu se exprima bine ca o echipa. Nu exista "harmony" ca echipa la Craiova - sa citez cuvintele lui. Il stia pe Koljic din campionatul Bosniei.

Închis