Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu crapizii?

Victorie, le rupem lanțu și speriem ciorile
19
70%
Egal, nu putem sa le depășim bătrânii din apărare
3
11%
Înfrângere, situația devine grea
5
19%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2057
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 23 Aug 2021, 01:26

Sâmbătă la 21:30 ne reîntâlnim după 6 ani cu cRapidul. Dacă în 2015 la ultima întâlnire directă i-am băgat in b, săptămâna viitoare va fi un meci foarte foarte greu, colorații nu au încasat niciun gol sezonul asta desi au jucat cu fcsb, Farul și Botoșani, ba mai mult, sunt singura echipă ramasa in coasta cfr ului la 2 puncte sub franari, au 16 puncte (5 victorii, 1 egal).
După formă si rezultatele recente, ciorile par favorite, însă cu ceva baftă putem repeta scorul din ultimul meci direct (1-2, goluri Mateiu și Rocha)
Punctul forte al ciorilor e apărarea și faptul ca au contraacuri foarte rapide si știu sa fragmenteze jocul foarte bine.
Eu am încredere că îi aducem cu ghearele pe pământ și îi batem la limită, gol Gustavo zic eu, în el și în Ivan care probabil va intra în partea a doua îmi pun speranțele.
Forza Stiinta, sâmbătă toate drumurile duc la București!!!

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 189
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de csm310 » 23 Aug 2021, 02:45

Am votat victorie, prea mult bulan au avut si coloratii astia... botoseii meritau sa le dea 2 de voie (nu mai zic cum au batut fcsb cu autogol, cu Chindia vrea ala sa degajeze si sare mingea n poarta), mie nu mi se pare ca au apararea extraordinara, cat organizarea, aici ma refer si la mijlocasi, Crepulja nu stiu cum nu l-a vazut nimeni de la noi... in schimb in atac sunt foarte slabi, mult sub Botosani, nu vad cum ar putea sa ne dea gol, inafara de golurile pe care le putem primi doar noi cum a fost capul lui Antal, foarfeca lui Papa sau 3 din cele 4 goluri cu fcsb.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 23 Aug 2021, 06:24

Crepulja a fost "văzut" ,dar doar aici pe forum. Din păcate!

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 23 Aug 2021, 07:43

fanucrv scrie:
23 Aug 2021, 06:24
Crepulja a fost "văzut" ,dar doar aici pe forum. Din păcate!
Celalalt mijlocas defensiv de la Astra are cifre similare in cariera cu Crepulja, dar trofee mai multe cistigate :

https://www.transfermarkt.us/dario-cana ... ler/193998

Asta pare a fi liber de contract; transfermarekt zice ca Astra a platit pe el 400 k acum un an !

Nu l-am urmarit cu atentie sezonul trecut sa vad cum joaca.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 23 Aug 2021, 08:47

Meci decisiv pentru Reghe. Meci care ne va arata valoarea actuala a echipei !

Pana acum , toate contracandidatele la POFF ne-au invins, FCSB, UTA, Botosani

Vrei locul 2-3 ? Trebuie sa bati UTA, cRapid, CFR, Botosani ucv
Pana acum am tot gasit scuze ... cu UTA nea furat arbitru 2 rosii, cu botosani nea furat arbitru 2 penalty, cu FCSB am fost suparati dupa Laci...cu Rapidu ce scuza mai gasim ?

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 23 Aug 2021, 08:50

Chiar ma gândeam ieri ca as vrea sa nu piarda cu moldovenii ca să fim noi primii care le aduce nefericire anul asta.
ucv
I N I M I T A B I L I

ElStef
membru
membru
Mesaje: 188
Membru din: 15 Sep 2020, 11:41

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de ElStef » 23 Aug 2021, 09:37

Au avut astrele aliniate! A venit timpul să piardă :)))))

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 23 Aug 2021, 10:13

Cum au ajuns locomotivele astea rablagite pe locu 2 in clasament dupa 6 etape nu știu. Cu câțiva jucători in forma și fără gafe a la Screciu/Bancu in aparare ii liniștim sâmbătă.

Guardiola
suporter
suporter
Mesaje: 716
Membru din: 07 Mai 2006, 22:33

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Guardiola » 23 Aug 2021, 23:55

Cu ce linie de fundași au ne va fi foarte greu sa le dam gol. Plus că în fața apărării sunt Albu și Crepulja care închid foarte bine. Pe partea lui Junior Mirarea nu prea se trece, așa că mai avem variante doar pe stânga.
Sper sa jucam cu Gaman și Marius Constantin, iar pe dreapta cu Vatajelu. Nu cred că o să joace Mateiu și sper că Bancu și Nistor să își intre în ritm. Asta e momentul lui Markovici. Sper la X2 că deobicei ii nașim.
FORZZA STIINTA !!! , si la bine si la rau

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 24 Aug 2021, 04:39

Joaca echipa cu cea mai buna aparare, spirit de echipa unita si entuziasm, cu o echipa care marcheaza foarte greu, face greseli in aparare si nu arata spirit de echipa, placere de a juca si entuziasm. O echipa realista, cu cel mai numeros si cald public acum in liga 1, care isi vede lungul nasului, joaca cu o echipa care se viseaza performanta, dar nu stie ce poate si ce vrea de fapt, si care e in relatie mai degraba rece cu propriul public. Acest context indica un favorit clar - echipa din Bucuresti. Ca fan al Craiovei sper intr-o minune - dar sper cu jumatate de inima. Cu Marinos marcam greu, dar macar parca nu erau atit de multe gafe in aparare, echipa era mai organizata si mai cinica. Acum - n-avem de nici unele parca. Daca acest meci era dupa cele doua saptamini de pauza din cauza nationalei, speram cu trei sferturi de inima.

Craiova are sanse la acest meci daca se uita pe clasament cu atentie - adica echipa de pe locul 7 joaca in deplasare la echipa de pe locul 2. Cu capul in pamint, cu munca si suferinta se poate face ceva. Cu fite si figuri se va pierde probabil.

Ciudat campionat avem dupa 6 etape : o promovata e pe locul doi, in fata noastra (Rapid); alta promovata, plina de romani no name de liga 2 are acelasi numar de puncte cu noi (Mioveni). Si a treia promovata, fc calu, e putin in urma noastra - dar e echipa care a transferat cel mai mult dintre promovate si probabil cel mai mult dintre toate echipele de liga 1.

Imi doresc la acest meci voci puternice de la club pe teme de identitate. Daca se aud "ceseuri" de la bucuresteni, doresc replici puternice de la clubul nostru : ii numim si noi pe bucuresteni cu "Academia R", le aducem aminte ca jucau cu "primaria" pe tricouri, echipa partidului, ca de fapt sint mai multe echipe care pot folosi legal marca Rapid (https://liga2.prosport.ro/seria-1/prese ... a-19131751) si se pare ca actualul club de liga 1 nici nu mai poate folosi marca Rapid (https://www.gsp.ro/fotbal/liga-2/cutrem ... 06548.html). Daca cineva de la Rapid zice ceva pe teme de identitate, replica noastra - pe linga cele scrise mai sus - ar trebui sa fie "ride ciob de oala sparta".

Sper ca cineva de la club citeste aceste mesaje !

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 24 Aug 2021, 08:40

Daca pierzi cu rapid, nu cred ca mai castigi vreun punct pana la meciul cu dinamo. Si probabil va pleca si Reghe , jucam cu Bon cu FCU

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 24 Aug 2021, 14:46

Friptura de lebada sa fie, asortata cu sampanie!

Avatar utilizator
iuli
junior
junior
Mesaje: 92
Membru din: 13 Mar 2005, 19:22

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 25 Aug 2021, 19:06

Thunder scrie:
24 Aug 2021, 14:46
Friptura de lebada sa fie, asortata cu sampanie!
nu te mai saturi ba de mancare si bautura? :)( :)( :)( :-D
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

Avatar utilizator
Thunder
membru
membru
Mesaje: 244
Membru din: 29 Mai 2006, 22:33

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 26 Aug 2021, 13:01

Sufar dupa sandvisuri, nu stiu de ce ati suparat-o pe sefa dar de 2-3 ani n-a mai decartat nimic...

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2057
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 7: Rapid București - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 26 Aug 2021, 14:55

Așa as juca cu Rapid, ne trebuie 2 atacanți în teren și l as încerca pe Vata în locul lui vladoiu care nu e deloc în forma si totodată l as baga pe Constantin in locul lui Screciu care le a comis in repriza 2 cu gazImagine

Trimis de pe al meu RNE-L21 folosind Tapatalk


Închis