Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce cadou primim de Crăciun?

-În sfârșit o victorie, dar scremută
8
44%
-În sfârșit o victorie convingătoare
5
28%
-Încă un punct colosal
5
28%
 
Total votes: 18

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 15 Dec 2021, 10:12

Sâmbătă învingem.
ucv

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1984
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 15 Dec 2021, 10:36

Cu toții speram la lucrul asta, dar dacă nu pun osul la bătaie vom avea o viata grea și în acest meci.
Sper sa facem un meci bun și sa castigam. Avem mare nevoie de victorie.
Totul depinde de atitudinea lor, de cum înțeleg jucătorii ca nu se mai poate continua în halul asta.


Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9797
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 15 Dec 2021, 10:56

Pentru ei, pentru noi, trebuie sa invingem. Nu de alta, dar vom sta stresati toate sarbatorile.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de asmodeU » 15 Dec 2021, 11:03

manex scrie:
15 Dec 2021, 10:56
Pentru ei, pentru noi, trebuie sa invingem. Nu de alta, dar vom sta stresati toate sarbatorile.
Dracu va pune sa stati stresati !? :)(
Luati bre, descarcati FIFA de pe torrente...creati acolo team:Universitatea Craiova, creati-va profil de jucator cu numele vostru, faceti-l golgheter, castigati Champions League cu Universitatea (...pe nivel Easy), beti vin , mancati carnati, toba, caltabosi...Simtiti-va bine ! :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2909
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 15 Dec 2021, 11:05

Sper sa invingem, dar am sa votez egal, poate e cu noroc.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1798
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 15 Dec 2021, 16:10

Am urcat procentul de victorie la 33%....

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 15 Dec 2021, 17:43

Am prezis victorii la ultimele 3 meciuri si a iesit egal. O sa pun egal acum - sper sa iasa victorie :-)

Nu va fi meci usor - Botosani abia a invins acasa azi pe Medias...Poenaru stie sa omoare jocul, ne-a omorit campionatul trecut cind era la Clinceni.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2909
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 15 Dec 2021, 19:47

Medias a facut un meci foarte bun cu Botosani si merita victoria. O sa avem un meci foarte greu.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 16 Dec 2021, 05:09

Imi bag picioarele daca stiu ce sa votez; dupa ce am ratat ultimele 6 voturi sunt tentat sa votez pe invers- cine stie poate m-i se intoarce norocul. Ma ingrijoreaza echipa pentru ca in mai putin de doua luni a trecut de la festival de goluri la nici un sut pe poarta si de la o defensiva aproape perfecta la una care tremura la orice adiere de vant. Merg pe cel mai sigur pronostic,1X2 si nu mai sper decat sa vina pauza de iarna si sa se ''aseze'' lucrurile la echipa. Astept cu interes returul.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 511
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 17 Dec 2021, 19:11

și îl huleam pe Pițurcă pentru aceeași "realizare", 0 șuturi pe poartă .. prin urmare, valoarea jucătorilor nu prea este ..
Mediaș, se va agăța de acest meci .. hai cu, măcar, italienescul 1-0 ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1798
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 17 Dec 2021, 20:13

La Mediaș sunt probleme grave cu salariile jucătorilor și chiar azi citeam că Alceus, mijlocașul lor la închidere nu are bani de avion să meargă acasă... ar fi vorba de o intarziere de 5 luni la salarii. O echipă neplătita la timp e ca o sabie cu 2 tăișuri..... Ori nu își dau interesul la ultimul lor meci ori fuga asta pe stomacul gol te face să strângi din dinți și să dai totul să arăți că ai caracter. Oricum dacă nu putem bate o echipă de asta nici acum după atâtea eșecuri e un mare semn de întrebare.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 835
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 18 Dec 2021, 02:02

Eu nu am prezis ceva ce nu s-a întâmplat ( grea limba romană pentru maeștrii care se pricep la tot) niciodată. Eu îmi doresc sa jucam frumos, sa atacam, sa jucam cu plăcere fotbal. Mai departe, nici măcar nu îmi da frisoane. Vom câștiga.
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 835
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 18 Dec 2021, 02:08

Și sa nu uit! Trebuie neaparat sa îl punem antrenor pe Poenaru, Petrescu sau Papură. Altfel suntem cei mai mici din liga I. Si, desigur, la Scouting și statistica pe….? Ați ghicit. 😂
ucv ucv ucv

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 18 Dec 2021, 03:13

G.Ovidiu-Catalin scrie:
18 Dec 2021, 02:02
Eu nu am prezis ceva ce nu s-a întâmplat ( grea limba romană pentru maeștrii care se pricep la tot) niciodată.
Ai dreptate ca limba romana e grea. De fapt - si romana si franceza sint grele in acest context.

"a prezice" vine de la "prédire" (in franceza). Da - pe bune : https://dexonline.ro/definitie/prezice

Care sint sinonimele acestui verb in franceza : https://www.synonymes.com/synonyme.php?mot=pr%E9dire

Aleg eu unul dintre acele sinonime in franceza, ca sa fie usor la neuroni : "pronostiquer"

Si acum sa incheiem inapoi la limba romana. Ce inseamna "a pronostica" - "A face un pronostic; a prezice" (https://dexonline.ro/definitie/pronostica)

De fapt ceea ce ai spus tu mai sus "Vom câștiga.", e un pronostic, o prezicere cum zice si dictionarul. In romana si in franceza.

Scuze - am dorit de fapt sa ajut pe cineva care chiar are nevoie. Un cadou lingvistic de Craciun. Cu placere !

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 21. G.M. Mediaș-Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 18 Dec 2021, 03:55

G.Ovidiu-Catalin scrie:
18 Dec 2021, 02:08
Și sa nu uit! Trebuie neaparat sa îl punem antrenor pe Poenaru, Petrescu sau Papură. Altfel suntem cei mai mici din liga I. Si, desigur, la Scouting și statistica pe….? Ați ghicit. 😂
In fara de insusi Papura, tu esti singurul care il vrea antrenor. Foarte bine - o opinie care trebuie respectata. Vezi ca Papi era(/este ?) si cu scoutingul - deci ai rezolvat totul dntr-o lovitura.

Cu Poenaru - tot singur esti. Nici macar Peonaru insusi probabil ca nu vrea la Craiova.

De Petrescu n-are rost sa mai vorbim. Ce rezultate a avut la intern si in cupele europene ca antrenor sa fie bagat in seama ? Dar hai sa zicem ca ce "prezici" tu s-ar intimpla - si ca prin absurd Petrescu ar deveni antrenor la Craiova ( :laughing: ). Intrebare, a mai avut Craiova antrenor care a cistigat trofee interne cu 3 echipe diferite ? Ca Petrescu are acest CV. Hint hint - poate Valentin Stanescu in 1980 ? Da, dar in momentul in care a venit la Craiova, Stanescu inca nu avea trofee interne cistigate cu 3 echipe. Si inca o intrebare pentru cunoscatori - care e cel mai titrat antrenor pe care l-a avut vreodata Craiova ?

P.S. Ca tot iti place de Petrescu (linga Poenaru si Papi). A mai cistigat Craiova trofee cu un antrenor coleric si care adopta fotbalul disciplinat, bazat pe o defensiva foarte bine organizata, de multe ori jucind cu autobaza in poarta ? Da - numele lui incepe cu "C" si se termina cu "irtu". Si tot "irtu" a obtinut cea mai lunga serie de meciuri fara infringere din istoria Craiovei, in sezonul 2014-2015.

Închis