Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Profităm de sezonul slab al secuilor?

- Da, avem moral bun dupa victoria cu Rapid
10
56%
- Scoatem doar egal
4
22%
- Nu, va fi răzbunarea lui Bergodi
4
22%
 
Total votes: 18

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2949
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 29 Ian 2022, 09:04

dorumihnea2 scrie:Eu cred că nu ține doar de pregătire fizică și de problema cu Covidul eu cred că ține de valoarea jucătorilor.Are dreptate nea Sorin.... să dai pe lângă minge in secunda 26 , plus alte gafe gen ,, Mediaș,, , ,, Argeș,, etc..... să îi spună cineva și la Rotaru......Nu au valoare jucătorii de cât se investește și se speră în ei.
Ultima idee e foarte greu de constientizat. Ce inseamna jucator valoros? - devine o intrebare filozofica...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 29 Ian 2022, 09:12

Păi nu spunea Rotaru că nu există în România jucători mai valoroși decât avem noi pe fiecare post in parte?

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2949
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 29 Ian 2022, 09:16

Ba da. Din cauza asta nu exista nicio speranta.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 29 Ian 2022, 09:57

Cum sa nu existe nicio speranta? Desigur ca exista si ce va tot mirati ca e omul asa pozitiv, nu inseamna ca nu realizeaza nimic.
Problema e ca poate i se pare ca solutia e Papi. S-a mai intamplat.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 29 Ian 2022, 10:41

trebuie să fim atenți la Malatyaspor, eu cred că se așteaptă să îl demită turcii pe Sumudica și apoi vor venii și transferurile și noul antrenor!
Copilu știe...
Oricum sezonul este complet distrus si compromis, s-au pisat mercenarii astia cu jet pe rotaru si pe suporteri, chiar nu am ce sa-i reprosez in acest moment lui rotaru nimic, pe undeva chiar nu imi doresc sa se investeasca absolut niciun euro in aducerea de jucatori, ce sens ar mai avea acum? pt ce dracu sa mai aduci acum jucatori?
nici nu vreau sa prindem playofful, la cat de praf e totul nu am chef sa fim iar bataia de joc a oilor si sa vad cum ne umilesc taranii de la botosani sau mai stiu eu care dracu!
Nici cupa nu imi doresc prea mult sa o luam, ca sa mergem apoi in Europa sa ne scoata niste desculti ca in ultimii doi ani!
Trebuie restartat totul de la vara, schimbat din temelii tot lotul si apoi sa ne ridicam din nou cu pretentii, in functie de cati bani se va investi intr-un nou "proiect"!
Acum suntem doar o echipa mica, la nivelul mititeilor, nu are sens sa ne mai amagim si sa ne pacalim aiurea

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2118
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 29 Ian 2022, 10:59

Daca ajungem in playout macar avem ocazia sa retrogradam boovenii și javrele

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 29 Ian 2022, 11:10

ii vreau pe Arlauskis, pe Cestor, pe Yuri, pe Martic, pe Chipciu, pe Baluta, dar nu acum!
sa termine mercenarii astia sezonul asta mizerabil, iar la vara sa se traga linie si sa se faca curatenie

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de JaneTrabant » 29 Ian 2022, 11:14

Iar a greșit Rotaru a.k.a Riciu tactica meciului…
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2118
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 29 Ian 2022, 11:21

marius_vl scrie:
29 Ian 2022, 11:10
ii vreau pe Arlauskis, pe Cestor, pe Yuri, pe Martic, pe Chipciu, pe Baluta, dar nu acum!
sa termine mercenarii astia sezonul asta mizerabil, iar la vara sa se traga linie si sa se faca curatenie
Cred că se așteaptă demiterea lui Sumudica să îl aducă la dorința lui Marian Copilu ,mai bine Sumudica decât Rădoi

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 29 Ian 2022, 12:21

Reghe=Șumi=Rădoi . La noi singurii care au mișcat ceva sunt antrenorii străini: Mangia, Ouzunidis si Bergodi. Și nu doar antrenorul este problema ci și lotul. Cine vine trebuie sa construiasca echipa de la aproape zero. Avem putini jucători in lot cu care sa pleci la un drum nou.
L.E.: Jucătorii pe care ii vor aduce pe viitor ,sper sa fie altceva decat ce s-a adus in toți acești ani : tone de jucatori mediocri . La golul doi ,Campanu a avut prim planul si cu toate astea ăla a bagat piciorul sănătos si a marcat .
Last edited by fanucrv on 29 Ian 2022, 12:41, edited 1 time in total.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 29 Ian 2022, 12:38

daca s-ar trage linie in momentul asta as mai pastra in lot doar pe Lazar ca rezerva de portar, la fundasi Bancu, Vatajelu, Gaman, Screciu, la mijloc Mateiu (care ar fi un inchizator excelent daca ar avea un antrenor adevarat care sa-l motiveze), Cretu (cu semnul intrebarii), Roguljic, Cimpanu si Baiaram (ambii doar pt ca sunt inca foarte tineri si mai au potential de a creste), iar in atac Ivan, Markovic si Koljic (cu semnul intrebarii)!
restul adio

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Takeiteasy » 29 Ian 2022, 17:50

fanucrv scrie:
29 Ian 2022, 12:21
La golul doi ,Campanu a avut prim planul si cu toate astea ăla a bagat piciorul sănătos si a marcat .
Cimpanu nu stie sa se apere, parca nu ii pasa de faza defensiva (nu ca i-ar pasa prea mult de faza ofensiva :laughing: ). Faptul ca face prost, efectiv la nivel de actorie, faza defensiva a fost decisiv si la golul FCSB de 3-2 la Craiova in meciul recent.

N-am inteles de ce a fost bagat in teren in min 38, la 1-1, in locul accidentatului M. Constantin. Nu era normal sa bage alt jucator mai puternic, cu valente de lupta - Mateiu, in loc de pirpiriul Cimpanu ? Zic si eu...

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 29 Ian 2022, 17:53

Ce antrenor sa mai vina? Nici Piti, nici Ouzounidis, nici Reghe nu sunt antrenori de noi? Sa fim seriosi, problema este in alta parte. Trecerea la urmatorul nivel nu cred ca tine de lipsa unui antrenor.
Astea cu Radoi sau Sumudica care vin si fac treaba sunt povesti. Trebuie regandita strategia dpdv sportiv, nu mai merge cu unu luat de la Medias si altul de la Botosani.
Speranta mea acum este Copilu, sa vedem ce stie si ce poate face.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2949
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 29 Ian 2022, 18:02

In stilul nea Miai, nu poate veni decat Mario Marinica.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Etapa 23. Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 29 Ian 2022, 20:50

Rotaru este un foarte bun manager si negociator. Dpdv fotbalistic si-a cam atins limitele si cred ca e constient de asta.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Închis