Etapa 30: Universitatea Craiova - FCV Farul

Moderator: grup_moderatori

Ce facem cu marinarii blatisti

Victorie, Reghe e peste Rege
12
86%
Egal, ne țin în șah
2
14%
Înfrângere, blatistii ne fac
0
No votes
 
Total votes: 14

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 734
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 30: Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de FreakBoy » 07 Mar 2022, 23:22

marius_vl scrie:
07 Mar 2022, 23:10
frustrarea rejelui la interviuri... de neprețuit!!! Jucătorul meciului, Crețu, a arat terenul non stop, a fost stăpânul mijlocului, a recuperat, a pasat, a fost buldozer
ideea e ca mie nu-mi place acest Cretu, mai degraba mi-ar placea sa-l vad pe Ivanov acolo la inchidere, daca nu se poate cu Mateiu
mi-ar placea sa il vad titular pe Mateiu in locul lui Cretu
Iar schimbasi băutura?
Citatele sunt din tur...
ucv
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 30: Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de Freestate » 07 Mar 2022, 23:23

Meci bun, iarasi am reusit sa fim mai periculosi pentru propria poarta decat adversarul. Ei nu au avut nicio ocazie importanta de a inscrie.
Spre disperarea nevestelor duminica avem din nou meci. :)(
FMSP :)(

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 30: Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de Iancu Magheru » 08 Mar 2022, 00:45

Am fost la meci. Echipa a jucat bine, cu incredere, ca de obicei repriza a 2-a mai moale, la menținere. Marinarii au fost cam dezumflați, pe alocuri i-am dominat copios, ca pe o echipă de cai (!). [miti]
Cateva rânduri de bluze pe sub o geacă bufantă, izmene, 2 perechi de ciorapi... genunchi și degete amorțite de frig din minutul 75. Dar tot nu se iartă prezența de numai 4000 de oameni babăeți! Cu ditamai Farul și după 5 victorii la rând. A Sau vă păstrați pt play-off! Să vă văd. usteag

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2480
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 30: Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de marius_vl » 08 Mar 2022, 04:58

FreakBoy scrie:
07 Mar 2022, 23:22
marius_vl scrie:
07 Mar 2022, 23:10
frustrarea rejelui la interviuri... de neprețuit!!! Jucătorul meciului, Crețu, a arat terenul non stop, a fost stăpânul mijlocului, a recuperat, a pasat, a fost buldozer
ideea e ca mie nu-mi place acest Cretu, mai degraba mi-ar placea sa-l vad pe Ivanov acolo la inchidere, daca nu se poate cu Mateiu
mi-ar placea sa il vad titular pe Mateiu in locul lui Cretu
Iar schimbasi băutura?
Citatele sunt din tur...
ucv
eu zic să mă mai pedepsești cu încă o săptămână de ban, că sunt bețivul forumului

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 30: Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de Freestate » 08 Mar 2022, 07:25

marius_vl scrie:
08 Mar 2022, 04:58
... că sunt bețivul forumului
Sa facem deci Clubul Betivilor Anonimi. De-ar fi macar ceva rau ...se stie ca "apa bei, apa joci". :)(
FMSP :)(

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1621
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 30: Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de R.E.N. » 08 Mar 2022, 09:34

Mi se pare ca se simte prezenta lui Mateiu. Da greutate la mijloc, face deposedari foarte importante, joaca foarte bine din plasament, stie si cu mingea. Faza din prima repriza in care a scos-o printre trei jucatori de-ai Farului... excelent. Pacat ca a gresit pasa dupa :) E un mare castig pentru echipa si sper ca o sa-i prelungeasca contractul. E in continuare printre cei mai buni mijlocasi la inchidere din campionat. usteag

Cu un mijlocas la inchidere, unul de creatie, o aripa dreapta, fara accidentari, cu atmosfera buna la echipa, suporteri langa si planete aliniate am avea o sansa sezonul viitor.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3514
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 30: Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de Paul » 08 Mar 2022, 10:30

De acord cu Mateiu, se vede cand joaca. A facut greseli fatale dar na, cine nu face? Cretu la fel, pare ca s-a integrat si ajuta mult. Va dati seama cu Houri, Gaman si Kolijc sanatosi si in forma, cum ar fi?
De Bancu, Ivan, Papp si Screciu iar nu cred ca avem ce zice decat de bine.
Prevad cel mai frumos playoff al nostru.
Or fi extraordinar sa intram in forta in Europa, prima data.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1621
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 30: Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de R.E.N. » 08 Mar 2022, 11:12

@Paul ar fi bine, dar pe dreapta suntem morti. E doar Campanu acolo. Plus, daca nu e Mateiu suntem morti la mijloc, pentru ca e clar ca ne trebuie doi mijlocasi care sa fie in stare sa deposedeze.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3514
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 30: Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de Paul » 08 Mar 2022, 11:26

Freestate scrie:
07 Mar 2022, 23:23
Meci bun, iarasi am reusit sa fim mai periculosi pentru propria poarta decat adversarul. Ei nu au avut nicio ocazie importanta de a inscrie.
Spre disperarea nevestelor duminica avem din nou meci. :)(
Vad ca e vineri la 20:30 meciul, acasa cu FC Arges. Deci disperarea nevestelor e mai mica.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3514
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 30: Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de Paul » 08 Mar 2022, 11:29

R.E.N. scrie:
08 Mar 2022, 11:12
@Paul ar fi bine, dar pe dreapta suntem morti. E doar Campanu acolo. Plus, daca nu e Mateiu suntem morti la mijloc, pentru ca e clar ca ne trebuie doi mijlocasi care sa fie in stare sa deposedeze.
Stiu ca suntem cam praf pe dreapta, asta in primul rand ca Vladoiu nu reuseste sa se impuna. Mie nu imi displace de Vatajelu, si inca nu imi dau seama ce poate Conte, care joaca foarte putin si rar.
Cred ca si Cretu e bun la deposedari si merge din ce in ce mai bine. Daca reusesc sa faca toti un pressing sus si sincronizat, sa nu le dea timp si spatiu la adversari, atunci discutam altfel, numai ca pentru asta trebuie multa conditie fizica. Par sa inceapa sa miste in directia asta, de la meciul cu CFR incoace, mie asa mi se pare.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2884
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 30: Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de fabius_2014 » 08 Mar 2022, 11:54

Vad ca de Roguljic nu zice nimeni. Mie imi place baiatul asta si cred ca daca o sa depuna mai mult efort si daca o sa fie mai agresiv, o sa devina un jucator de baza pentru ca are mult talent.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3514
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 30: Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de Paul » 08 Mar 2022, 11:59

Da, asa e cu Rogulic, pare ca e bun, clar stie si cu mingea si cu suturile si cu capul, ar trebui jucat mai mult ca sa isi intre mai bine in mana. Nu prea pare ca il baga pe un post care sa ii convina, daca m-am prins eu il cam baga mijlocas stanga. Nu imi dau seama daca asta e postul ui dar pare ca trebuie sa faca ceva in plus de acolo ca sa iasa la rampa, nu pare in elementul lui. Poate o fi mai bun extrema, in fata, nu stiu.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1782
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 30: Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de dorumihnea2 » 08 Mar 2022, 12:02

Reghe a observat că mijlocul nu recuperează nimik (lucrul ăsta a fost arătat și de cifrele din Instat) și probabil de asta jucăm cu Crețu și Mateiu..... totodată pe ofensivă suferim la pase filtrante deh lipsa lui Houri sau chiar Nistor dar ce mai contează dacă sunt 6 victorii la rând..... probabil ăsta e secretul mijlocul terenului care câștigă multe mingi....

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1782
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 30: Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de dorumihnea2 » 08 Mar 2022, 12:07

Incepe meciul aseară și în primele 5 minute țăranul de Angheluță,, atrage,, atenția că avem 5 victorii cu echipe slabe exact că în tur și încheie cu ,, oare ce o să facem cu primele 6 din playoff,,.. După începutul ăsta de caracterizare de genul,,moartea căprioarei,, incepe cu ,,meci urat,, , ,,multe mingi pierdute,, etc ....mare gunoi....

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1782
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 30: Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de dorumihnea2 » 08 Mar 2022, 12:21

Și acum zic ...am făcut egal cu cfr care s-a apărat cu 2 fundași pe linia porții la cel puțin 4 faze, am bătut farul , am dat 3 goluri la Mioveni care Mioveni a încurcat FCSB. , Am dat 6 la Dinamo , avem cel mai bun atac din liga 1....deci ce vrea trustul DigiSport? Pt că văd și la alți invitați că au aceeași manieră de a comenta la adresa noastră.....mai puțin Ilie Dumitrescu care a evidențiat aseară că am făcut un joc solid și că Farul nu a avut nici o ocazie.... Să nu uit. ...am bătut fcu, a cărui antrenor a fost declarat antrenorul lunii februarie.... oricum fiecare dintre noi am văzut multe meciuri la viața noastră și ne cam dăm seama de ce joacă echipa și nu e nevoie de părerea lui Angheluță sau alti papagali....dar e o campanie clară și pe față împotriva noastră.....apropo acum o lună erau niște fraieri de ăștia invitați în studioul și toți spuneau că Botoșani e cea mai spectaculoasă echipă din liga 1..Daca antrenorul face circ pe marginea terenului sau sparge geamul în tribună unde stă când este suspendat, fraierii ăștia zic că e spectacol...unde e Botoșani acum ?

Închis