Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Trecem mai departe ?

Poll ended at 20 Mai 2022, 07:51

Ne calificam dupa meciul tur
5
38%
Ne calificam pe Oblemenco
8
62%
Nu ne calificam
0
No votes
 
Total votes: 13

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 21 Apr 2022, 08:53

Si cand a primit(vezi cu Farul)... daca stai ascuns dupa adversar... Poate mental nu e ok.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 21 Apr 2022, 09:59

Ați pus iarăși de-o pomană dupa o înfrângere în care s-a văzut de pe sateliții lu Elon că n-am forțat. Știți și voi că vom călca Argeșul in picioare și ne vom califica fără foarte mari emoții și în finala (pe care o vom câștiga). E adevărat că șansele de a intra intr-o grupa de Conference League sunt minime chiar și cu aducerea a 2 3 jucători buni, dar astfel de surprize au mai existat și oricum mai e mult până la vară.
Nu are sens să criticăm jucătorii dupa meciul de ieri, au avut peste jumate din ei o prestație modestă. Nu ăsta e nivelul lor, unii mai in formă (Roguljic, Markovic) alții mai puțin (Nistor, Koljic, Bancu). Plus că și absența lui Reghecampf de pe bancă a contat.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 21 Apr 2022, 10:59

OK. Asteptam meciul cu Arges. Cu 2 meciuri pe saptamana nu prea ne descurcam.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 21 Apr 2022, 14:24

Mai bune sunt efectele acestui meci, baietii nostri nu mai au necunoscute de acum incolo ...trebuie sa castige tot.
Pana si locul 2 se poate decide tot in ultima etapa.
FMSP :)(

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 22 Apr 2022, 10:57

Am evitat să critic după meciul din cupă deoarece este doar primul meci dintr-o dublă manșă și se poate orice la retur iar băieții au arătat că pot domina orice adversar din liga 1. Probabil că fugim după doi iepuri și asta s-a văzut în rezultatul cu Sepsi. Dar nu îi putem acuză pe conducătorii și pe jucători că visează la ambele trofee. Poate că era simplu să odihnim toți titularii cu Farul ca să poată fi proaspeți cu Sepsi dar oare eram mulțumiți careva de pe forum , adică să mai fie o mică șansă la campionat și să nu profităm. Bine era să avem jucători valoroși pt ambele trofee dar se pare că nu . Dar ce bine e că la meciul cu Argeș să tragem din nou la victorie într-o posibilă luptă la campionat iar peste 2 etape să vină FCSB și să umplem stadionul....sau ar mai fi fost varianta să fi pierdut meciul cu Farul pe care îl puteam aborda cu rezervele , să fi făcut un rezultat bun cu Sepsi și să ne înscriem iar la câștigarea cupei dar oare eram mulțumiți?

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3518
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 22 Apr 2022, 13:24

Majoritatea nu ar fi fost multumiti si ar fi fost probabil gata sa ii ia din nou la mana pe toti cei care nu au jucat bine, aceeasi care au batut Fcsb si Cfr la rand.
Eu cred ca nimeni nu isi doreste sa joace prost si sa faca greseli, dar se intampla.
Vedem luni la Pitesti, vreau sa vad cum incepem iar pasele si executiile frumoase.
Cu Sepsi nu am jucat niciodata bine, nici cand i-am batut la ei acasa, gol Kolijc, acum cativa ani.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 22 Apr 2022, 17:07

Nu suntem multumiti cand echipa pierde... Un meci pierdut ramane pentru totdeauna un meci pierdut. Nu conteza ca ai batut acum x etape. Daca urmeaza 7 victorii consecutive, uitam de meciul asta, cum aum uitat si semifinala(tur-retur) cu Voluntari. Am uitat noi meciul cu Sportul Studentesc, cu Mitrita in poarta, dar pe asta cu Pepsi OSK.


Sent from my iPad using Tapatalk

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 23 Apr 2022, 22:55

Ma uit acum la Rapid cu Sepsi și vad ca sunt o echipa grea. Ei au pierdut multe puncte la începutul campionatului, dar cred ca puteau fi în play-off. Oricum vom avea un retur greu, dar cel mai important este ca trebuie sa punem presiune pe ei și din tribune de catre noi și din teren de catre jucători. Sa jucam cu ardoare și determinare și pana la final vor pica și golurile în poarta lor. Nu trebuie sa ne descurajam, știu ca va fi greu, dar trebuie sa castigam și sa ajungem în finala.


Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!


Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 27 Apr 2022, 18:06

Aiurea și nu prea pusă finala aia așa. E aiurea da, că avem programul aglomerat, dar oricum meciul cu farul se va mai juca doar de statistică, la ora aia conturile vor fi fost reglate deja in ambele competiții. Pe de altă parte, văicăreala cu aglomerația nu ar trebui să existe la un club care vrea să joace in Europa. La vară/dacă dă domnul poate și toamna vom avea luni intregi cu 3 meciuri pe săptămâna, atunci ce vom mai zice? Nu poate Marko să pună osu și sâmbătă cu UTA și joi cu Cksa Sofia, apoi iar in weekend? Așa e in fotbal, domnii sunt mai sensibili de fel, la tenis joacă ăia 4-6 ore și mai sunt și fără 10 coechipieri pe teren și o fac și bine.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 27 Apr 2022, 19:00

Astia iar au pus finala inainte de ultima etapa. Nenorociti mai sunt !
FMSP :)(

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României (semifinale - tur): Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 27 Apr 2022, 21:22

N-ai ce sa-i ceri unuia ca Pu(r)leanu.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Închis