Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Moderator: grup_moderatori

Închis

Jucăm finala pe Giulești?

- da, ne calificăm inca din timpul regulamentar
4
40%
- da, ne calificăm in prelungiri sau penalty-uri
3
30%
- nu, noi vrem baraj de Conference cu rapidul
3
30%
 
Total votes: 10

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de FreakBoy » 13 Mai 2022, 00:44



ucv ucv ucv
I N I M I T A B I L I

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de FreakBoy » 13 Mai 2022, 00:45

Mingea aia in cap face cat 2-1, trebuia să intrăm în prelungiri.
I N I M I T A B I L I

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de Iancu Magheru » 13 Mai 2022, 01:06

Eu zic că e cât o mână pe trofeu. Să il lase pe bancu să șteargă cupa inainte să le-o decerneze secuilor.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de fabius_2014 » 13 Mai 2022, 08:29

Atitudinea noastra si experienta lui Bergodi ne-au invins aseara. Cand spun atitudinea ma refer la superioritatea afisata de cei trei din atac Ivan, Baiaram si Markovici. In primele 35 de minute, toata lumea vroia sa rezolve fazele individual, apoi s-au enervat si s-a vazut. Ivan chiar si inaintea golului secuilor a avut posibilitatea sa inscrie, dar in locul unui gol usor, a preferat o ratare ... artistica.
Echipa lui Bergodi a dominat tactic toate cele 4 meciuri din campionatul asta, de unde rezulta ca e un antrenor ceva mai experimentat.
Sper sa nu jucam la sacrificiu meciurile urmatoare si sa pregatim cu grija barajul.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de Geronimo » 13 Mai 2022, 09:00

Un antrenor experinentat care nu poate antrena decat in Romania. Poate e mai realist, asta e lotul, doar jucand asa pot avea rezultate. Plangem dupa Dimitrov, Barbut si Tudorie?!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Mai 2022, 09:07

Bancu ar trebui sa faca asta cu Deac, Tanase sau Sapunaru nu cu descultii de la Sepsi. Daca esti golan ... sari la baietii rai.

Eu tot nu mi-am revenit. Ne-a batut Sepsi in doua manse cu rezervele noastre de anul trecut. Capatana mai lipsea de la Sepsi. Daca m-as fi uitat doar la meciurle astea doua. as zice ca Balasa si Barbut trebuie adusi la nationala

Rocain
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de Rocain » 13 Mai 2022, 10:29

Geronimo scrie:
13 Mai 2022, 09:00
Un antrenor experinentat care nu poate antrena decat in Romania. Poate e mai realist, asta e lotul, doar jucand asa pot avea rezultate. Plangem dupa Dimitrov, Barbut si Tudorie?!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
I-as adauga aici si pe Roman si pe Mamut, altii care si-au dovedit limitele atat la noi cat si la echipele la care au plecat. Degeaba dai cateva goluri sau ai meciuri reusite daca nu esti constant. E mai greu sa revii dupa fractura de tibie si peroneu, sa fii bataios la fiecare meci, sa devii capitanul echipei de club si sa joci la nationala. Parerea mea e ca o amenda serioasa din partea lui Rotaru o sa dea exemplu si pentru altii amatori de dat cu capul in piept ca berbecul, dar asta cu siguranta nu umbreste ce a facut pana acum in tricoul Stiintei, asa cum insinueaza unii ziaristi. ucv

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de Geronimo » 13 Mai 2022, 10:47

Nici nu citesc ce scriu "ziaricii", nu ma intereseaza presa din orasul lui Bucur. La noi se pune o presiune mare pe jucatori. Pentru next level ne trebuie jucatori peste nivelul lui Gustavo. Sa nu uitam de Conte, am rupt si cu asta. Nu putem sa scoatem din Maries fundas dreapta? Ce mare realizare am facut ca l-am imprumutat sa-i facem loc lui Conte?!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 13 Mai 2022, 11:05

Bergodi a pregătit meciul sa ii enerveze, tudorie și barbut aveau câteva faulturi de fiecare și în prima repriză trebuia să fie un roșu pentru intrarea din spate intenționată cu forfecare asupra lui Gustavo...[scuzati] de antrenor macaronaru, face tactic meciuri la limita și apoi dispare in 10 etape pentru că intră într-o adormire italieneasca

Cu privire la noi , vrem să batem FCSB și CFR la rând , să jucăm din 3 in 3 zile..aia au și zis că știau că picam fizic după min '60 ...nu vad nimic anormal dat fiind ca nu ne-am dozat resursele ...e acceiasi strategie identica cu aia de anul trecut când am bătut CFR și FCSB și apoi am căzut inexplicabil , de era să ne ia Astra cupa și doar șutul lui Nistor ne-a băgat în joc ...

Eu as vrea sa jucam doar campionat macar 2 sezoane și în cupa sa dai șanse la rezerve ...că pe Europa terminam repede, nu e cazul sa ne alocam resurse separate acolo

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de Iancu Magheru » 13 Mai 2022, 11:48

În Europa 2 tururi bifate inseamna aproape un milion de euro plus emulația fanilor plus experiență etc. Nu trebuie dat cu piciorul la oportunitatea asta, un tur să trecem măcar.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de Geronimo » 13 Mai 2022, 12:19

Din cauza acestui baraj de europa se da peste cap finalul campionatul... Nu se mai joaca finala la sfarsit.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 580
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de Prazake » 13 Mai 2022, 12:59

Wow, maretul nostru capitan s-a pijat pe sansele noastre de a merge mai departe si unii ii ridica statuie...F A B U L O S!! Cum, koae, sa-l faci cum il faci pe Sapunaru si sa fii aplaudac la ce au gandit cei 3 neuroni ai lui Bancu??

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de robertc » 13 Mai 2022, 14:50

Prazake scrie:
13 Mai 2022, 12:59
Wow, maretul nostru capitan s-a pijat pe sansele noastre de a merge mai departe si unii ii ridica statuie...F A B U L O S!! Cum, koae, sa-l faci cum il faci pe Sapunaru si sa fii aplaudac la ce au gandit cei 3 neuroni ai lui Bancu??
De unde ai mai aparut si tu?

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de Paul » 13 Mai 2022, 16:21

Am reusit sa pierdem tot ce era de castigat, iar aseara nu am jucat sa fim pe ei si sa ii batem, cred ca in primul rand pentru ca nu avem playmaker. Cine sa impinga jocul si sa ajungem sa avem ocazii si sa surprindem cu ceva?
Practic Bancu si Ivan sunt singurii care functioneaza ca pistoane, si amandoi au facut cate o gafa cel putin aseara.
Pe partea lui Bancu, din nou depasit, au dat aia gol din degajare de la portar, dupa care i-a dat aluia un cap in piept si cu mingea in cap cand il doborase. Pumnii mei minte nu are!
Noua ne-ar fi trebuit gol, nu foarfeca laterala a lui Ivan.
Asa ne-au eliminat si Voluntari in semifinala cu ani in urma, suntem efectiv jos de tot.
Nici nu mai vreau sa castigam barajul, de ce ne ducem in Europa, cu asa joc dar mai ales cu frica asta si paralizia in meciurile cruciale! Mai bine nu, nu ne mai trebuie un nou Laci!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 13 Mai 2022, 16:41

Ei lasă , că atât ne plângem că dam un baraj și o frecam in rest ... putea să fie mai rău, sa te bata in finala cupei , sa dam baraj și să-l pierzi și pe ăla :)(

Eu vreau sa vad partea pozitivă , sa ii vad pe băieți că pun osul la baraj , sa se chinuie că toate echipele , că numai meleoane și fitze de vedete au in cap dar o buna parte din ei sunt rebuturi de export până la urmă ..au ocazia sa rupă in doua câștigătoarea din play off si să arate în Europa că fac meleoane , fără scuze, curat , fair play și să ajungem la pas in turul 3 și să vezi atunci că lumea uita

...sau pierdem și baraj și ne vedem in plmm de treabă și declarăm la anul că obiectiv sunt cupe europene și reconstruim încă vreo 5 ani și aia e ucv

P.s. e foarte periculos să te crezi mai deștept decât ești

Închis