Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Moderator: grup_moderatori

Închis

Jucăm finala pe Giulești?

- da, ne calificăm inca din timpul regulamentar
4
40%
- da, ne calificăm in prelungiri sau penalty-uri
3
30%
- nu, noi vrem baraj de Conference cu rapidul
3
30%
 
Total votes: 10

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de Freestate » 14 Mai 2022, 15:03

Costea are meciuri in Europa la ...FCSB. E bine ca ai specificat, parca un gol marcat... Hai s-o lasam balta (craiovitei). Fotbalul extern a evoluat mai ales pe parte de atac, se joaca mult mai ofensiv. Noi am crescut si noi dar la nivelul nostru.
Dananae avea doar tackling spre exterior, il faceai usor intrand in centru, Stoica era mai lent decat bunica. Da avea sut dar cat a marcat ?
Wobay e singurul care se apropie de Mitrita varful nostru de lance din perioada 2017-2018.
Costea al mare este si sub Mitrita si sub Ivan.
FMSP :)(

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 932
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de robertc » 14 Mai 2022, 15:10

csm310 scrie:
14 Mai 2022, 14:42
Freestate scrie:
14 Mai 2022, 14:06
csm310 scrie:
14 Mai 2022, 12:50
Pot sa ti spun ca echipa lui mititelu din 2009-2010 cu fratii Costea, Stoica, Gaman, etc lua la pas titlul in mamaliga 1 asta din 2022, ne pacalim singuri ca terminam pe locul 3 intr un campionat de nivelul Bulgariei, pai locul 7-8 acum cativa ani e echivalent cu locul 1-2 acum, despre ce vorbim?
Am mai auzit enormitatea asta de la investitori gen Borcea, Prumboiu...dar aia aveau un interes, egoul lor de fosti priceputi in fotbal trebuia alimentat pentru ... perioada lor.
Nu poti sa compari, fotbalul s-a schimbat (...implicit si la noi) sunt mai putine spatii, se joaca mai obstructionist, mai dur ... Dananae, fundasul dreapta al anului in acea perioada ar fi bulevard acum, Prepelizda n-ar avea loc, Costea al mare nu ar fi decat un Cimpanu mai inalt...S-ar bate la retrogradare acea echipa.
Esti sigur? Costea are meciuri in Europa la fcsb mai multe decat are goluri Cimpanu in liga 1... si degeaba s a schimbat fotbalul, poate prin Anglia, Spania, Germania s a schimbat, noi tot inapoiati am ramas, nu vad la Cimpanu, Baiaram vreun element care sa i ajute in fotbalul asta "obstructionist" din 2022, ei impreuna au 50 kg uzi, asa ca n are nicio legatura ca s a schimbat fotbalul, s a schimbat afara, da, in liga 1 nu s a schimbat nimic, liga 1 nu e un reper, iar ca o completare, Florin Costea facea ravagii azi in liga 1, nu mai vorbea nimeni de Tavi, Ilie sau Markovic, dar nu vrem sa acceptam asta, la fel ca baiatul de mai sus care ma trimite la mititelu cand ii zic ca echipa din prezent e slaba raportata la un nivel cat de cat mediu, care era pana nu acum multi ani, si nu a putut sa mi raspunda de ce Botosani si Petrolul puteau sa umileasca echipe anonime din Georgia si Albania iar azi pe noi ne bat la 0 aceleasi echipe anonime din tarile respective.
Ia spune tampitel pe la ce echipe din europa au ajuns jucatorii aia valorosi ai lui mititelu?

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de fabius_2014 » 14 Mai 2022, 15:14

Traducere :
Fotbalul european a evoluat in timp, dar in Romanika mult mai putin. Echipa lui Muicelu nu este un exemplu de valoare a fotbalului din perioada 2006-2010. Sa nu uitam ca nu s-au clasat niciodata mai sus de locul 7. La ce echipe mari din Europa au confirmat gloabele lui Muicelu ? Fratii Costea au esuat prin liga a treia. iar ceilalti trebuie sa faci eforturi de memorie ca sa-ti aduci amunte cum jucau, asta daca iti aduci aminte de numele lor.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de Iancu Magheru » 14 Mai 2022, 15:18

E o teorie a chibritului periculoasă aici, e nasol să te apuci să compari generații intre ele, pentru că e foarte mult subiectivism și zero termeni definitorii de comparație. Iar rezultatul e că te încarci cu pesimism și o nostalgie aproape toxică.
Ca atunci când imi zice vreun șaizecist că era mai frumoasă copilăria in comunism decat asta de acum "pe telefoane și tablete", dar nu ține cont de linșajul psiho-fizico-emoțional la care erau supuși copiii atunci la școală sau in familie,care in prezent e probabil la 10%. Si multe alte aspecte pe care le omite, dar lasă frate, era el tânăr pe atunci, de-aia era mai bine! In fine.
Nu poți compara Univ Craiova 2022 cu FC U Craiova 2009. Se joacă mai dur acum și sunt mult mai multe șicane, trageri de timp si multe alte lucruri paralele cu fotbalul. Plus blaturi sau sincope de formă mult mai frecvente atunci. Cred că ați uitat ce rezultate paradoxale am avut chair in acel sezon 2008-2009, ca umileam pe CFR sau dinamo, apoi făceam egal cu Bistrița lu tata Jean.
Adevărat erau performanțe mai mari atunci in afară, dar managerii erau 0 barat față de cei de acum. Ce management a avut Oțelul care a înghițit 20 mil de euro intr-un singur sezon in UCL? Dar Urziceni? Rapidul lui Copos, Dinamo, Poli Timișoara. Uite un alt termen de comparație, Timișoara in 2007-2011 a fost zero pe plan european, deși la noi era a doua favorită la titlu in perioada aia. Steaua si Rapid 2006 au fost exceptii și datorită lor am avut ceva benficii câțiva ani cu vreo 6 echipe trimise direct in europa, context de care și-au bătut joc toate echipele românești.
A și nu in ultimul rând, nici tatăl lu Mihai Costea nu cred că ar fi avut tupeul să își compare progenitura cu Andrei Ivan, hai să fim lucizi!

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 192
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de csm310 » 14 Mai 2022, 15:30

robertc scrie:
14 Mai 2022, 15:10
csm310 scrie:
14 Mai 2022, 14:42
Freestate scrie:
14 Mai 2022, 14:06

Am mai auzit enormitatea asta de la investitori gen Borcea, Prumboiu...dar aia aveau un interes, egoul lor de fosti priceputi in fotbal trebuia alimentat pentru ... perioada lor.
Nu poti sa compari, fotbalul s-a schimbat (...implicit si la noi) sunt mai putine spatii, se joaca mai obstructionist, mai dur ... Dananae, fundasul dreapta al anului in acea perioada ar fi bulevard acum, Prepelizda n-ar avea loc, Costea al mare nu ar fi decat un Cimpanu mai inalt...S-ar bate la retrogradare acea echipa.
Esti sigur? Costea are meciuri in Europa la fcsb mai multe decat are goluri Cimpanu in liga 1... si degeaba s a schimbat fotbalul, poate prin Anglia, Spania, Germania s a schimbat, noi tot inapoiati am ramas, nu vad la Cimpanu, Baiaram vreun element care sa i ajute in fotbalul asta "obstructionist" din 2022, ei impreuna au 50 kg uzi, asa ca n are nicio legatura ca s a schimbat fotbalul, s a schimbat afara, da, in liga 1 nu s a schimbat nimic, liga 1 nu e un reper, iar ca o completare, Florin Costea facea ravagii azi in liga 1, nu mai vorbea nimeni de Tavi, Ilie sau Markovic, dar nu vrem sa acceptam asta, la fel ca baiatul de mai sus care ma trimite la mititelu cand ii zic ca echipa din prezent e slaba raportata la un nivel cat de cat mediu, care era pana nu acum multi ani, si nu a putut sa mi raspunda de ce Botosani si Petrolul puteau sa umileasca echipe anonime din Georgia si Albania iar azi pe noi ne bat la 0 aceleasi echipe anonime din tarile respective.
Ia spune tampitel pe la ce echipe din europa au ajuns jucatorii aia valorosi ai lui mititelu?
Nu mai fii ipocrit si le spune "jucatorii lui mititelu" ca toti ne urcam pe garduri in 2009 cand dadeau golurile cu dinamo, cfr, etc si faceam lobby pt ei la nationala, repet, acei jucatori sunt peste jucatorii nostri din prezent, primul argument fiind campionatul mult mai bun de atunci, al 2 lea, ce aratau jucatorii aceia pe teren, Cimpanu nu poate sa faca ce facea F Costea, iar Ivan e doar un M Costea de pe AliExpress, 1 gol in liga 1 de atunci face cat 5 acum, cine zice altceva, clar e nascut dupa ultima ploaie si n are treaba cu fotbalul, iar ca veni vorba de Europa, unde au fost Ivan, Cimpanu, Mihaila cand trebuiau sa dea 1 gol, sa faca diferenta cu Laci sau Tbilisi? Fratii Costea macar au niste goluri prin grupele UEL cu Maccabi Haifa, Larnaca, Stuttgart.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de fabius_2014 » 14 Mai 2022, 15:37

csm310 scrie:
14 Mai 2022, 15:30


Nu mai fii ipocrit si le spune "jucatorii lui mititelu" ca toti ne urcam pe garduri in 2009 cand dadeau golurile cu dinamo, cfr, etc si faceam lobby pt ei la nationala, repet, acei jucatori sunt peste jucatorii nostri din prezent, primul argument fiind campionatul mult mai bun de atunci, al 2 lea, ce aratau jucatorii aceia pe teren, Cimpanu nu poate sa faca ce facea F Costea, iar Ivan e doar un M Costea de pe AliExpress, 1 gol in liga 1 de atunci face cat 5 acum, cine zice altceva, clar e nascut dupa ultima ploaie si n are treaba cu fotbalul, iar ca veni vorba de Europa, unde au fost Ivan, Cimpanu, Mihaila cand trebuiau sa dea 1 gol, sa faca diferenta cu Laci sau Tbilisi? Fratii Costea macar au niste goluri prin grupele UEL cu Maccabi Haifa, Larnaca, Stuttgart.
Ne dai voie sa nu fim de acord cu tine fara sa fim ipocriti ?
In perioada lui Mititelu, Craiova nu a jucat in Europa, in concluzie, exemplele cu fratii Costea care au goluri in Europa, nu sunt corecte.
In replica, cred ca si Marius Constantin are niste meciuri foarte bune in Europa, dar nu la Craiova.

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 192
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de csm310 » 14 Mai 2022, 15:42

Iancu Magheru scrie:
14 Mai 2022, 15:18
E o teorie a chibritului periculoasă aici, e nasol să te apuci să compari generații intre ele, pentru că e foarte mult subiectivism și zero termeni definitorii de comparație. Iar rezultatul e că te încarci cu pesimism și o nostalgie aproape toxică.
Ca atunci când imi zice vreun șaizecist că era mai frumoasă copilăria in comunism decat asta de acum "pe telefoane și tablete", dar nu ține cont de linșajul psiho-fizico-emoțional la care erau supuși copiii atunci la școală sau in familie,care in prezent e probabil la 10%. Si multe alte aspecte pe care le omite, dar lasă frate, era el tânăr pe atunci, de-aia era mai bine! In fine.
Nu poți compara Univ Craiova 2022 cu FC U Craiova 2009. Se joacă mai dur acum și sunt mult mai multe șicane, trageri de timp si multe alte lucruri paralele cu fotbalul. Plus blaturi sau sincope de formă mult mai frecvente atunci. Cred că ați uitat ce rezultate paradoxale am avut chair in acel sezon 2008-2009, ca umileam pe CFR sau dinamo, apoi făceam egal cu Bistrița lu tata Jean.
Adevărat erau performanțe mai mari atunci in afară, dar managerii erau 0 barat față de cei de acum. Ce management a avut Oțelul care a înghițit 20 mil de euro intr-un singur sezon in UCL? Dar Urziceni? Rapidul lui Copos, Dinamo, Poli Timișoara. Uite un alt termen de comparație, Timișoara in 2007-2011 a fost zero pe plan european, deși la noi era a doua favorită la titlu in perioada aia. Steaua si Rapid 2006 au fost exceptii și datorită lor am avut ceva benficii câțiva ani cu vreo 6 echipe trimise direct in europa, context de care și-au bătut joc toate echipele românești.
A și nu in ultimul rând, nici tatăl lu Mihai Costea nu cred că ar fi avut tupeul să își compare progenitura cu Andrei Ivan, hai să fim lucizi!
Cum adica nu avea Timisoara performante in Europa? Cand a scos Sahtior in turul 3 in UCL, care luase cupa UEFA cu 1 an in urma, asta nu e performanta? Cand aveam 5 echipe in grupele UEL in 2012 nu era performanta? Acum nu avem 5 in total in preliminarii, cand Vaslui facea egal pe Olimpico cu Lazio, cand batea Sporting? Cand Astra batea Lyon? Cand Steaua batea Ajax, Chelsea? Cand pana si Pandurii, oltenii nostri, scoteau Braga si se calificau in grupele UEL? Cand ne distram cu echipele din Cehia nu erau performante? iar acum ne ar da 8 tur retur Slavia Praga sau Plzen. Ia zi, Wesley si Adailton, de departe cei mai buni stranieri care au jucat in liga 1, sunt sub Tanase, Markovic, Gnohere? Ca doar fotbalul e mai dur acum, se dau mai greu golurile, atunci erau mai multe spatii...

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 192
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de csm310 » 14 Mai 2022, 15:48

fabius_2014 scrie:
14 Mai 2022, 15:37
csm310 scrie:
14 Mai 2022, 15:30


Nu mai fii ipocrit si le spune "jucatorii lui mititelu" ca toti ne urcam pe garduri in 2009 cand dadeau golurile cu dinamo, cfr, etc si faceam lobby pt ei la nationala, repet, acei jucatori sunt peste jucatorii nostri din prezent, primul argument fiind campionatul mult mai bun de atunci, al 2 lea, ce aratau jucatorii aceia pe teren, Cimpanu nu poate sa faca ce facea F Costea, iar Ivan e doar un M Costea de pe AliExpress, 1 gol in liga 1 de atunci face cat 5 acum, cine zice altceva, clar e nascut dupa ultima ploaie si n are treaba cu fotbalul, iar ca veni vorba de Europa, unde au fost Ivan, Cimpanu, Mihaila cand trebuiau sa dea 1 gol, sa faca diferenta cu Laci sau Tbilisi? Fratii Costea macar au niste goluri prin grupele UEL cu Maccabi Haifa, Larnaca, Stuttgart.
Ne dai voie sa nu fim de acord cu tine fara sa fim ipocriti ?
In perioada lui Mititelu, Craiova nu a jucat in Europa, in concluzie, exemplele cu fratii Costea care au goluri in Europa, nu sunt corecte.
In replica, cred ca si Marius Constantin are niste meciuri foarte bune in Europa, dar nu la Craiova.
Pai era mult mai greu sa joace atunci, decat ne e noua acum, ia pune le pe fcsb, dinamo, Timisoara, Vaslui din anii aia sa joace in liga 1 2022, si ia pune le si pe echipele gen Bistrita, Pandurii si echipe care se bat la retrogradare atunci, in loc de Mioveni, Clinceni, Medias, sa vezi ca nu mai prindem nici playoff ul, acum intelegi care e diferenta? Si da mi voie sa cred ca acum 10 ani, cand se punea doar problema scorului cu echipe din Albania si Georgia, nu eram noi prostii ligii 1 sa nu le batem.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de Freestate » 14 Mai 2022, 15:55

csm310 scrie:
14 Mai 2022, 15:30
Nu mai fii ipocrit si le spune "jucatorii lui mititelu" ca toti ne urcam pe garduri in 2009 .... cine zice altceva, clar e nascut dupa ultima ploaie si n are treaba cu fotbalul, iar ca veni vorba de Europa, unde au fost Ivan, Cimpanu, Mihaila cand trebuiau sa dea 1 gol, sa faca diferenta cu Laci sau Tbilisi? Fratii Costea macar au niste goluri prin grupele UEL cu Maccabi Haifa, Larnaca, Stuttgart.
Ba, eu nu m-am urcat pe garduri ...sincer sa fiu am fost mai rar pe la stadion de cand a preluat Mititelu iar in ultimii doi ani cand eram toatal impotriva jegului am fost o singura data (pentru taica-meu, la insistentele lui) la acel meci cu Dinamo (gol din foarfeca Costea al mic parca).
...
Si nu sunt nascut dupa prima ploaie ci de mama care si-a tras-o cu Franz Beckenbauer in 1971 ...Asa e ca ...am gene potrivite pentru fotbal. :)(
Si Baicu a marcat cu Leipzig care face cat cele enumerate de tine acolo.... :)(
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de Freestate » 14 Mai 2022, 16:01

csm310 scrie:
14 Mai 2022, 15:48
... cand se punea doar problema scorului cu echipe din Albania si Georgia, nu eram noi prostii ligii 1 sa nu le batem.
Bre, tu tii cu ursul ! :)(
Dinamo Tbilisi facea instructie cu tine in ...95 parca cand aveai echipa si teoretic fotbal.
Tbilisi, orasul are traditie in fotbal mai mare decat Craiova. Au o Cupa a Cupelor ...au dat niste jucatori emblematici pentru tara lor si importanti la nivel european. Georgia batea acum cativa ani Spania si Croatia...
Albanezii au jucatori buni la echipe bune in toata Europa. Nationala lor este peste a noastra.
Eu cred ca tu ai ceva ochelari ... de cal. :)(
FMSP :)(

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de Iancu Magheru » 14 Mai 2022, 16:19

A jucat Timișoara in grupe de ceva? Nu. Și CFR era să pună șaua pe Sevilla acum 2 ani, același CFR pe care noi l-am tot învins in timp, mai ales pe teren propriu. Asta ne aduce măcar pe aproape de spanioli? Cum spuneam, teoria chibritului.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de fabius_2014 » 14 Mai 2022, 16:20

csm310 scrie:
14 Mai 2022, 15:48
fabius_2014 scrie:
14 Mai 2022, 15:37
csm310 scrie:
14 Mai 2022, 15:30


Nu mai fii ipocrit si le spune "jucatorii lui mititelu" ca toti ne urcam pe garduri in 2009 cand dadeau golurile cu dinamo, cfr, etc si faceam lobby pt ei la nationala, repet, acei jucatori sunt peste jucatorii nostri din prezent, primul argument fiind campionatul mult mai bun de atunci, al 2 lea, ce aratau jucatorii aceia pe teren, Cimpanu nu poate sa faca ce facea F Costea, iar Ivan e doar un M Costea de pe AliExpress, 1 gol in liga 1 de atunci face cat 5 acum, cine zice altceva, clar e nascut dupa ultima ploaie si n are treaba cu fotbalul, iar ca veni vorba de Europa, unde au fost Ivan, Cimpanu, Mihaila cand trebuiau sa dea 1 gol, sa faca diferenta cu Laci sau Tbilisi? Fratii Costea macar au niste goluri prin grupele UEL cu Maccabi Haifa, Larnaca, Stuttgart.
Ne dai voie sa nu fim de acord cu tine fara sa fim ipocriti ?
In perioada lui Mititelu, Craiova nu a jucat in Europa, in concluzie, exemplele cu fratii Costea care au goluri in Europa, nu sunt corecte.
In replica, cred ca si Marius Constantin are niste meciuri foarte bune in Europa, dar nu la Craiova.
Pai era mult mai greu sa joace atunci, decat ne e noua acum, ia pune le pe fcsb, dinamo, Timisoara, Vaslui din anii aia sa joace in liga 1 2022, si ia pune le si pe echipele gen Bistrita, Pandurii si echipe care se bat la retrogradare atunci, in loc de Mioveni, Clinceni, Medias, sa vezi ca nu mai prindem nici playoff ul, acum intelegi care e diferenta? Si da mi voie sa cred ca acum 10 ani, cand se punea doar problema scorului cu echipe din Albania si Georgia, nu eram noi prostii ligii 1 sa nu le batem.
Anul asta, in liga asta foarte slaba, boovenii s-au batut la retrogradare, asa cum au facut-o in fiecare an in perioada 2006-2010. Daca era asa bun, booveanul lua campionatul anul asta s-au se califica in play off . Peste ani, fanii booveanului vor vorbi despre Compagno, Balan si ailalti asa cum vorbesti tu acum de fratii Costea. Nu stiu de ce ii ridici statui unui individ care a dorit sa faca parte din baronii fotbalului romanesc, dar a reusit sa fie doar bufonul acestora. Mititelu nici astazi nu-si da seama ca a cazut pe prostia lui si pe smecheria lui Gigi, Borcea, Porumboiu si a fratilor Becali. L-au luat de prost si nu au gresit.
Last edited by fabius_2014 on 14 Mai 2022, 18:39, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 14 Mai 2022, 17:19

Am sa încerc sa fiu scurt ca sa nu plictisesc.
1. Da, uitam prea repede 30 de ani de umilințe și minimalizăm 2 Cupe și o Supercupa in 10 ani.
2. Cateodata devenim “T2” in sensul in care criticam rapid și ștergem cu buretele lucrurile bune (ultimul exemplu Bancu, cel care și-a rupt la propriu piciorul pentru Stiinta, este o problema generală a societății, se uita 100 de lucruri bune și se injura pentru un singur lucru rău).
3. Nu am treaba cu Rotaru, nu sunt sclavul lui (din contra, cred ca sunt “paria”), dar nu mi-as dori sa se retragă, îmi pare un om inteligent și ambițios.
4. Nu îmi plac oamenii care se cred mai deștepți decât sunt (este periculos și uneori ridicol), nu îmi plac oamenii care “se lauda ca au dat ceva bani” pentru ceva care ei spun ca iubesc, nu îmi plac oamenii care “casca gura” doar sa critice sau doar atunci când lucrurile nu merg bine (pentru o perioada scurta, cred eu).
5. Este frumos și firesc sa avem fiecare propriile păreri și sa ni le respectam. Doar sa fie din ambele sensuri. Când nu avem argumente si doar criticam sau “ne forțăm logica”, riscam sa devenim penibili.
6. Câți din cei ce suntem aici am investi 1 singur milion in Stiinta (nu mai mult), “visând” ca o sa luam 5? Strict pe vise, pentru ca haideți sa fim sinceri, valoarea fotbalului românesc astăzi nu îți permite sa visezi…
7. Rotaru nu trebuie ridicat in slavi, nu trebuie sa i se facă statuie, dar nici nu trebuie [cenzurat] in gura si alungat, eu cred ca este cel mai serios patron pe care Stiinta l-a avut in ultimimii 30 de ani.
8. De la + la 8. In picioare, nu culcat spre infinit…
💙💙💙
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 14 Mai 2022, 17:30

*ultimii 30 de ani
ucv ucv ucv

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Cupa României, semifinale: Universitatea Craiova - Sepsi (1-2 tur)

Mesaj de fabius_2014 » 14 Mai 2022, 18:45

G.Ovidiu-Catalin scrie:
14 Mai 2022, 17:19
Am sa încerc sa fiu scurt ca sa nu plictisesc.
1. Da, uitam prea repede 30 de ani de umilințe și minimalizăm 2 Cupe și o Supercupa in 10 ani.
2. Cateodata devenim “T2” in sensul in care criticam rapid și ștergem cu buretele lucrurile bune (ultimul exemplu Bancu, cel care și-a rupt la propriu piciorul pentru Stiinta, este o problema generală a societății, se uita 100 de lucruri bune și se injura pentru un singur lucru rău).

8. De la + la 8. In picioare, nu culcat spre infinit…
💙💙💙
apld apld apld
Pune-l si pe Koljici la cei care si-au rupt picioarele la propriu. Frate, cand cineva vrea sa ne scapam de Koljici sau Bancu, trebuie sa se uite putin in sus si sa i se faca frica.

Închis