Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 18 Mar 2021, 18:58

cortinadampezzo scrie:
18 Mar 2021, 18:05
Eu cred ca vor da 4 campionate si 5 cupe la Clubul Sportiv, cupa din 93 lu Mititelu si cupa din 2018 lui Rotaru. Si eu zic ca asta inseamna dreptate.
De ce asa ? Cupa din 93 sa o ia Ajica, 4 campionate si 6 cupe la Clubul Sportiv. Mititelu sa-si ia si retrogradarile si toate umilintele.
usteag

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Geronimo » 18 Mar 2021, 23:14

fabius_2014 scrie:
cortinadampezzo scrie:
18 Mar 2021, 18:05
Eu cred ca vor da 4 campionate si 5 cupe la Clubul Sportiv, cupa din 93 lu Mititelu si cupa din 2018 lui Rotaru. Si eu zic ca asta inseamna dreptate.
De ce asa ? Cupa din 93 sa o ia Ajica, 4 campionate si 6 cupe la Clubul Sportiv. Mititelu sa-si ia si retrogradarile si toate umilintele.
usteag
Si margarina cel Mare ce ia? Finala cupei? Pentru Dinel si Netoiu ce ramane? Palmaresul inseamna si numarul de cornere, lovituri libere sau cartonase? Cum poate un judecator sa-ti dea palmaresul... nu inteleg. Palmaresul e legat de marca/brand.


Sent from my iPad using Tapatalk

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de cortinadampezzo » 19 Mar 2021, 22:07

Imi exprim eu o parere asa pe tema palmaresului care cica il are o judecatorie si poate sa il ofere asa unui patron in urma unui proces.... lol

Mititelu in 25 de ani si Rotaru aproape in 10 nu au reusit sa castige un campionat.
E strict parerea mea ! Nu merita nicio echipa sa fie continuatoarea craiova-maxima. Echipa de astazi, echipa noastra a carui patron este Rotaru este oechipa moderna; corespunde zilelor noastre , tine steagul sus pentru fotbalul craiovean, se bate la locul 2-3 in fiecare an, dar nu are realizari remarcabile istorice, nu are jucatori istorici. I-a vandut ! Nu are rezultate remarcabile in Europa. Nu are jucatori remarcabili la nationala. Maxima a avut jucatori candidati la balonul de aur !

Noi, suporterii universitatii traim mult din amintiri, traim mult din povestile craiovei - maxima, ne identificam cu jucatorii, idolii, acelor vremuri. Astazi avem semi mercenari in echipa. Putini au spirit. Putini pot fi scrisi in caietul istoric al universitatii craiova. Eu cred ca echipa care va lua prima campionatul si prin asta va avea jucatori de marca, aia merita sa aibe palmaresul.

Chiar daca nu sunteti de acord, e asa un sentiment al meu. Plimbam palmaresul prin judecatorii, eu as zice ca palmaresul trebuie castigat facand performanta suprema Eventul sau macar Castigarea campionatului !

Iaurgiu
membru
membru
Mesaje: 250
Membru din: 19 Noi 2020, 15:41

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Iaurgiu » 19 Mar 2021, 22:22

daca ce vrei tu sa spui e ca n-ar fi rau sa mai contribuim otzira la palmaresu' ala de la Maximi, sint cu tine!
I-mi pare r-au c-a lam jignit pe cel mai iubit portar d-in galaxie. Ierta-tima, tovarasi!!

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Augustus Caesar » 20 Mar 2021, 05:01

cortinadampezzo scrie:
19 Mar 2021, 22:07
Imi exprim eu o parere asa pe tema palmaresului care cica il are o judecatorie si poate sa il ofere asa unui patron in urma unui proces.... lol

Mititelu in 25 de ani si Rotaru aproape in 10 nu au reusit sa castige un campionat.
E strict parerea mea ! Nu merita nicio echipa sa fie continuatoarea craiova-maxima. Echipa de astazi, echipa noastra a carui patron este Rotaru este oechipa moderna; corespunde zilelor noastre , tine steagul sus pentru fotbalul craiovean, se bate la locul 2-3 in fiecare an, dar nu are realizari remarcabile istorice, nu are jucatori istorici. I-a vandut ! Nu are rezultate remarcabile in Europa. Nu are jucatori remarcabili la nationala. Maxima a avut jucatori candidati la balonul de aur !

Noi, suporterii universitatii traim mult din amintiri, traim mult din povestile craiovei - maxima, ne identificam cu jucatorii, idolii, acelor vremuri. Astazi avem semi mercenari in echipa. Putini au spirit. Putini pot fi scrisi in caietul istoric al universitatii craiova. Eu cred ca echipa care va lua prima campionatul si prin asta va avea jucatori de marca, aia merita sa aibe palmaresul.

Chiar daca nu sunteti de acord, e asa un sentiment al meu. Plimbam palmaresul prin judecatorii, eu as zice ca palmaresul trebuie castigat facand performanta suprema Eventul sau macar Castigarea campionatului !
Din nefericire pentru noi (vorbesc in general) trecerea la ''economia de piata'' a insemnat si ca au venit niste smecherasi care prin diverse subterfugii ''au reusit'' sa puna [scuzati] pe diverse bunuri si mai mult, sa-si aroge si merite pentru trecut. Din punctul meu de vedere daca unul din cei doi sau alt(ul/ii) vor castiga ceva vreodata va fi strict pe CIS-ul al clubului respectiv si ala va fi palmaresul lui. Daca cineva vreodata poate face legatura intre CIS-ul lui si identitatea sportiva de pana in '89 poti sa spui ca ''el ar putea fi continuatorul''. Eu nu prea vad cum se poate face asta. Dar intr-adevar, ca performanta vorbind ''nici o echipa nu merita sa fie continuatoarea'' si nu este vorba doar de noi, este valabil pentru absolut toate cluburile; nici nu avem cum pentru ca ''revolutia'' ne-a intors in Cretacic in majoritatea domeniilor iar din punct de vedere fotbalistic in Jurasic.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de cortinadampezzo » 20 Mar 2021, 09:53

Tu zici bine, dar uite:
CFR-u in ultimii 10 ani are performante, sigur putin mai modeste, dar comparabile, comparabile cu Craiova lui Balaci, Dinamo lui Dudu sau Steaua lui Duckadam. CFR si-a castigat dreptul de a i se atribui munca altora. A fost la o decizi de arbitru in meciul cu Lazio ca sa ajunga in primavara europeana.

Rotaru si Mititelu vor ca munca altora, a celor din Maxima, sa vina in curtea societatii lor. Pai de ce ? Meriti ? Palmaresul se dobandeste, se castiga, se merita. Nu se stabileste de un judecator.

Si eu vreau sa fac brichete proaste, ieftine si sa zic ca am istoria Malaxa in spate. Cine nu ar vrea..

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Alishor » 20 Mar 2021, 18:16

cortinadampezzo scrie:
19 Mar 2021, 22:07
Imi exprim eu o parere asa pe tema palmaresului care cica il are o judecatorie si poate sa il ofere asa unui patron in urma unui proces.... lol

Mititelu in 25 de ani si Rotaru aproape in 10 nu au reusit sa castige un campionat.
E strict parerea mea ! Nu merita nicio echipa sa fie continuatoarea craiova-maxima. Echipa de astazi, echipa noastra a carui patron este Rotaru este oechipa moderna; corespunde zilelor noastre , tine steagul sus pentru fotbalul craiovean, se bate la locul 2-3 in fiecare an, dar nu are realizari remarcabile istorice, nu are jucatori istorici. I-a vandut ! Nu are rezultate remarcabile in Europa. Nu are jucatori remarcabili la nationala. Maxima a avut jucatori candidati la balonul de aur !

Noi, suporterii universitatii traim mult din amintiri, traim mult din povestile craiovei - maxima, ne identificam cu jucatorii, idolii, acelor vremuri. Astazi avem semi mercenari in echipa. Putini au spirit. Putini pot fi scrisi in caietul istoric al universitatii craiova. Eu cred ca echipa care va lua prima campionatul si prin asta va avea jucatori de marca, aia merita sa aibe palmaresul.

Chiar daca nu sunteti de acord, e asa un sentiment al meu. Plimbam palmaresul prin judecatorii, eu as zice ca palmaresul trebuie castigat facand performanta suprema Eventul sau macar Castigarea campionatului !
1. mititelu a avut echipa 7 ani (2004-2011)
2. echipa de azi nu are jucatori istorici pt ca astea sunt vremurile in care traim, Balaci era de mult la AC Milan daca nu interveneau comunistii. Asta a fost diferenta intre acele vremuri si zilele noastre. Ca sa supravietuiesti trebuie sa si vinzi in ziua de azi.
3. legat de meritatul palmaresului: Napoli, Fiorentina au trecut prin situatia asta si uite-le recunoscute ca si continuatoarele vechilor societati. daca in cazul napoletanilor poti zice ca au rezultate, Fiorentina e departe de ce era inainte sa falimenteze, fiind mai aproape de retrogradare decat de locurile fruntase. asta inseamna ca nu mai trebuiesc recunoscuti ca si apartinatorii palmaresului, istoriei ?

cu bune cu rele echipa are marca si palmaresul si asta e. daca ai perioade slabe nu inseamna ca gata nu mai meriti sa fii Craiova. si la bine si la rau nu doar cand e totul bine usteag
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Venturiano
junior
junior
Mesaje: 41
Membru din: 04 Feb 2020, 18:37

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Venturiano » 20 Mar 2021, 23:53

cortinadampezzo scrie:
20 Mar 2021, 09:53
Rotaru si Mititelu vor ca munca altora, a celor din Maxima, sa vina in curtea societatii lor. Pai de ce ? Meriti ? Palmaresul se dobandeste, se castiga, se merita. Nu se stabileste de un judecator.
eu nu reusesc sa inteleg de unde si cum facusi sa ajungi la concluzia ca Rotaru se lupta cu mititelu pt palmaresul Stiintei cand, in realitate, Clubul Sportiv Universitatea Craiova se lupta cu mititelu pt palmaresul Stiintei. e vorba de clubul sportiv de drept public ce tine de Universitatea din Craiova si Ministerul Educatiei, nu de srl-ul lu' Rotaru.

si e foarte bine ca palmaresul Stiintei sa ajunga la clubul sportiv, practic inapoi la Universitate, la Ministerul Educatiei, institutii sub egida carora s-au facut marile performante, tocmai pentru ca fiind acolo niciun patron nu s-ar mai putea face stapan peste istoria Stiintei.

nu o zic cu rautate dar tu inventasi o situatie falsa (se lupta Rotaru cu mititelu pt palmares) dupa care incepusi sa ataci situatia asta falsa. doar ca ceea ce spui tu nu are legatura cu realitatea pt ca nici marcile si nici palmaresul nu sunt/ar ajunge in proprietatea lu' Rotaru ci la clubul sportiv.

ElStef
membru
membru
Mesaje: 188
Membru din: 15 Sep 2020, 11:41

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de ElStef » 23 Mar 2021, 21:30

Gazonul nu face fatza la doua echipe! Nu știu cum le-a permis desculților sa joace pe el!

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de takanonanu » 23 Mar 2021, 22:47

Digi Sport le-a pus din nou la scor stema cu "Universitatea Craiova". Acum avem hotarare definitiva. Ce e de facut ?

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de manex » 24 Mar 2021, 00:02

Nimic. Stam ca prostii. 100000 de angajati si nimeni nu raspunde

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Jimmy Darmody » 24 Mar 2021, 07:18

Pai uite fix din aceasta cauza cei cu 2 clase fani puscarie cred ca “iei ieste hechipa adhevaratha”! Abordarea asta de nebagare in seama nu isi are rostul cu astia!

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de takanonanu » 24 Mar 2021, 08:11

cortinadampezzo scrie:
19 Mar 2021, 22:07
Imi exprim eu o parere asa pe tema palmaresului care cica il are o judecatorie si poate sa il ofere asa unui patron in urma unui proces.... lol

Mititelu in 25 de ani si Rotaru aproape in 10 nu au reusit sa castige un campionat.
E strict parerea mea ! Nu merita nicio echipa sa fie continuatoarea craiova-maxima. Echipa de astazi, echipa noastra a carui patron este Rotaru este oechipa moderna; corespunde zilelor noastre , tine steagul sus pentru fotbalul craiovean, se bate la locul 2-3 in fiecare an, dar nu are realizari remarcabile istorice, nu are jucatori istorici. I-a vandut ! Nu are rezultate remarcabile in Europa. Nu are jucatori remarcabili la nationala. Maxima a avut jucatori candidati la balonul de aur !

Noi, suporterii universitatii traim mult din amintiri, traim mult din povestile craiovei - maxima, ne identificam cu jucatorii, idolii, acelor vremuri. Astazi avem semi mercenari in echipa. Putini au spirit. Putini pot fi scrisi in caietul istoric al universitatii craiova. Eu cred ca echipa care va lua prima campionatul si prin asta va avea jucatori de marca, aia merita sa aibe palmaresul.

Chiar daca nu sunteti de acord, e asa un sentiment al meu. Plimbam palmaresul prin judecatorii, eu as zice ca palmaresul trebuie castigat facand performanta suprema Eventul sau macar Castigarea campionatului !
E absurd ceea ce insiri aici. Am mai simtit chestia asta la genul de craioveni care beau langa chiosc. Cum adica, merita palmaresul daca fac eventul daca se apropie de Craiova Maxima? Craiova Maxima n-ar fi fost daca nu existau niste antecedente, daca orasul nu avea ceva al lui. Daca apoi retrogradeaza ce faci ? Le iei palmaresul ? Genul asta de suporteri precum "frunza batuta de vant" fac cel mai rau orasului. In primul rand, palmaresul este al nostru, al orasului indiferent de fluctuatiile in timp privind performanta echipei. Nu noi suntem ai echipei ci echipa este a noastra. Jucatorii sunt trecatori, echipele la fel. ..noi insa ramanem aici din generatie in generatie.
Last edited by takanonanu on 24 Mar 2021, 09:19, edited 1 time in total.

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de takanonanu » 09 Apr 2021, 10:59

Daca v-ati facut probleme de ce nu castigati concursurile unora pe facebook, motivele sunt diverse, concursurile fie au miros de ceapa de la Booveni fie de caini si de oi nespalate. Eu unul nu m-am bagat niciodata la asa ceva, sa castig partide impotriva nebunilor. :) Iata aici unul dintre ele:
Fişiere ataşate
booveni.jpg

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de cortinadampezzo » 23 Apr 2021, 17:38

Calm,
Daca intra Mititelu in Liga 1, cu emulatia asta pe care o are acum. Toata presa va fi : " adevarata Craiova" ca nu poate sa-i zica Universitatea si "CS U" ca e mai scurt decat CS Universitatea :lol:

Scrie răspuns