Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 21 Ian 2022, 11:52

robertc scrie:
21 Ian 2022, 10:18
malus dacus scrie:
20 Ian 2022, 23:15
Noroc că mai scriu alții câte ceva în locul nostru.

https://www.steaualibera.com/2022/01/20 ... re-steaua/
esti fan? :)
ca spre surprinderea mea
Spre nesurprinderea mea n.ai citit textul și in concluzie pui întrebări aiurea cu fanii fcsb

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de robertc » 21 Ian 2022, 14:21

malus dacus scrie:
21 Ian 2022, 11:52
robertc scrie:
21 Ian 2022, 10:18
malus dacus scrie:
20 Ian 2022, 23:15
Noroc că mai scriu alții câte ceva în locul nostru.

https://www.steaualibera.com/2022/01/20 ... re-steaua/
esti fan? :)
ca spre surprinderea mea
Spre nesurprinderea mea n.ai citit textul și in concluzie pui întrebări aiurea cu fanii fcsb
sa sti ca l-am citit,am vrut doar sa te tachinez putin ,e cam liniste pe aici si in plus eu nu prea cistesc siteuri despre e chipele astea...

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de R.E.N. » 21 Ian 2022, 14:30

Foarte bun articol, n-am vazut pe nicaieri in presa o sinteza atat de buna a deciziei TAS.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de gogu2005 » 21 Ian 2022, 16:08

Concluzia este aceeași ca de fiecare dată: familia mititelu suge pluaaaa
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 24 Ian 2022, 18:06

Incredibil ce logo pusara ăștia de la Farul pe fanionul cu boovenii,e stema noastră cu inserțiile cu steagul și scrisul fcu1948 ImagineImagineImagineImagineImagine
Amc face hagi rebranding pentru booveni care iese mai bine decât toate rebrandingurile făcute de boovean
received_660427678640951.jpg
Trimis de pe al meu moto g(30) folosind Tapatalk


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 25 Ian 2022, 10:16

Cocalarul boovean urla disperat pe la toate posturile TV ca FIFA a recunoscut actuala FCU EST ca si continuatoarea fostei FC Universitatea si l-a obligat sa plateasca salariile restante jucatoriilor australieni. Se pare ca boovenii si-au mai luat o teapa pentru ca manareala urzita cu Danilescu, impresarul australienilor si prietenul boovenilor, nu a avut efectul scontat. Boovenii se asteptau ca toate ziarele scrie pe prima pagina despre recunoasterea FIFA, UEFA, considerand asta ca o mare victorie a lor. Rezultatul final a fost ca nimeni nu a parut interesat de stirea asta, toata lumea a considerat normal ca Mititelu sa plateasca salariile restante, boovenii au mai pierdut cateva sute de mii de euro si s-au ales si cu o interdictie la transferuri.
In plus, interdictia la transferuri arata care este situatia financiara prin herghelie si concluzia este ca nu stau prea bine pentru ca nu par sa se grabesca sa plateasca si sa isi rezolve transferurile.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Iancu Magheru » 25 Ian 2022, 11:03

Nici nu-i gâdilă ăia 300 de mii pe care îi au de plătit. Dacă erau 3 milioane era altceva. Ăștia dacă nu retrogradeaza stăm mult și bine cu ei de gât, iar aseară cu Farul au arătat că pot să pună mari probleme dacă-i subestimezi.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanucrv » 25 Ian 2022, 14:45

fabius_2014 scrie:
25 Ian 2022, 10:16
Cocalarul boovean urla disperat pe la toate posturile TV ca FIFA a recunoscut actuala FCU EST ca si continuatoarea fostei FC Universitatea si l-a obligat sa plateasca salariile restante jucatoriilor australieni. Se pare ca boovenii si-au mai luat o teapa pentru ca manareala urzita cu Danilescu, impresarul australienilor si prietenul boovenilor, nu a avut efectul scontat. Boovenii se asteptau ca toate ziarele scrie pe prima pagina despre recunoasterea FIFA, UEFA, considerand asta ca o mare victorie a lor. Rezultatul final a fost ca nimeni nu a parut interesat de stirea asta, toata lumea a considerat normal ca Mititelu sa plateasca salariile restante, boovenii au mai pierdut cateva sute de mii de euro si s-au ales si cu o interdictie la transferuri.
In plus, interdictia la transferuri arata care este situatia financiara prin herghelie si concluzia este ca nu stau prea bine pentru ca nu par sa se grabesca sa plateasca si sa isi rezolve transferurile.
Ai dreptate ! Asta a fost lovitura gandita : ca toata lumea sa faca caz de povestea cu transferurile . Tema a fost trasata inclusiv postacilor care deschid subiectul peste tot unde scriu. L-am auzit pe junior cum reprosa la digi, in emisiunea lui moraru , ca presa nu a marsat pe subiect . In studio doar decebal radulescu incerca sa mai agite lucrurile , jucand un teatru gretos .

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 25 Ian 2022, 14:59

@fanucrv, probabil ca boovenii trebuie sa mai plateasca o reclama pentru un cartier de blocuri imaginar in Craiova, ca sa marjeze presa pe ce subiecte vor ei.
De asemenea mi se pare de luat in seama ca a trecut o luna de cand boovenii au primit interdictie la transferuri, dar nu se grabesc sa rezolve situatia.
Cocalarul tatuat a spus ca e vorba de 300000 euro, nu stiu daca e adevarat sau nu, dar oricum daca ar sta bine financiar nu s-ar opinti in suma asta.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanucrv » 25 Ian 2022, 15:38

fabius_2014 scrie:
25 Ian 2022, 14:59
@fanucrv, probabil ca boovenii trebuie sa mai plateasca o reclama pentru un cartier de blocuri imaginar in Craiova, ca sa marjeze presa pe ce subiecte vor ei.
De asemenea mi se pare de luat in seama ca a trecut o luna de cand boovenii au primit interdictie la transferuri, dar nu se grabesc sa rezolve situatia.
Cocalarul tatuat a spus ca e vorba de 300000 euro, nu stiu daca e adevarat sau nu, dar oricum daca ar sta bine financiar nu s-ar opinti in suma asta.
Razboaiele se duc cu bani si este clar ca trebuie cotizat constant , altfel nu misca nimeni un deget. Banuiesc ca Mititelu nu si-a imaginat ca toti baietii astia care au scris odata la comanda, vor scrie pe viitor doar din dragoste. Probabil ca a considerat ca deja cheltuiala e mare ca sa mai angajeze si alte sume . Socoteala complet gresita : in Romania se scrie doar la comanda si din interes. Nimeni nu este interesat de adevar. Ce este mai trist , ca de la noi de la club nu a venit nicio replica . Singurii ,au scris baietii aia de la Steaua o replica desteapta si argumentata pentru ca juniorul a avut proasta inspiratie sa amestece lucrurile.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de FreakBoy » 25 Ian 2022, 17:35

De ce trebuia sa vina replică de la club?
I N I M I T A B I L I

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanucrv » 25 Ian 2022, 18:41

Din cauza legilor lui...Newton. Te las pe tine sa descoperi care

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Geronimo » 25 Ian 2022, 18:51

Foarte greu principiul asta al 3-lea...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 25 Ian 2022, 19:50

Am inteles de la Pavel Badea ca Universitatea Craiova este interesata doar de perioada 1948-1991 (3). In concluzie faptul ca FIFA, UEFA, ONU, NATO sau CAER recunosc actuala FC KALU Est drept continuatoarea falimentatei FC Universitatea, NU este treaba Universitatii Craiova desi o decizie de tipul asta nu este reala si corecta.
Palmaresul FCSB , conform instantei de judecata, cuprinde rezultatele obtinute de club din momentul in care a fost cumparat clubul de Becali.
La noi, palmaresul ar fi pentru perioadele 1948-1993 si 2013- pana dispare fotbalul de pe Terra.

danutU
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 3
Membru din: 26 Ian 2022, 15:04

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de danutU » 26 Ian 2022, 15:16

In sfarsit o atentionare acordata cuiva de catre leprele astea de la CNA !
La meciul EFM cu CFR am renuntat la un moment dat sa privesc pentru meciul parea jucat si am dat o raita pe facebook pe la mvistul de Gabi Safta ca sa vad ce mai face. Surpriza, nemernicul comenta meciul cailor la Radio Infinit din zona Gorjului. O tot tinea cu CFR-ul ca e cea mai nasoala echipa, ca, castiga nemeritat (desi calutii nu trecusera mijlocul) ...ca Universitatea Craiova in sus, ca Universitatea Craiova in jos...
Ba ia stai sa-i fac eu varicosului astuia o reclamatie ! ... imi zic.
Si, totcmai ce primi raspuns : Iacata-l :
Fişiere ataşate
Muia Safta.png

Scrie răspuns