Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2120
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 04 Feb 2023, 17:37

Bonus unul din liderii booveni, ciudat ca inca nu exista un comunicat al puzuluiImagine

Trimis de pe al meu moto g(30) folosind Tapatalk


Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Iancu Magheru » 04 Feb 2023, 18:12

Mie nu mi se pare așa ferm în declarații acest Chipesu. Vrea să dea impresia de dur, dar trădează o teamă și un complex de inferioritate (față de Ajica și poate chiar și față de Gogoasa) prin acele "toată lumea vrea ca lucrurile sa revină la normal".

Mititelu i-a făcut muci în ultimele 3 zile pe unde i-a prins pe acești "lideri" și ei vin și zic "hei scuze nu am făcut pace dar ne dorim fie din nou ca la început și oricum să știți că venim și în deplasare la rapid orice ar fi". Se vede că sunt încolțiți și bat în retragere. Chelul a înnebunit de tot și joaca la maxima cacealma, deși știe ca nu poate continua fără peluza, dar i-a mirosit pe ăștia ca sunt șoareci.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanucrv » 04 Feb 2023, 18:59

@Iancu Magheru : ți se pare bine ! Deja s-a pus batista pe țambal iar termenii împăcării vor fi dictați de Mititelu. Normal, ca d-acolo vin bănuții. In Giulesti isi vor scuipa plămânii încurajând echipa.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 04 Feb 2023, 19:09

fanatic16 scrie:
04 Feb 2023, 17:26
Trimis de pe al meu moto g(30) folosind Tapatalk
Aici am prelucrat eu putin imaginea...Spune asa:
Sclav 1 : (il intreaba pe Mititelu) -S-a dat o stire, este adevarat ca v-ati impacat cu galeria ?
Sclav 2: Nu inca
Sclav1: Am intrebat doar, am vazut o declaratie a lui Sorin Handsomu, ma gandesc ca stie ceva. Multumesc !
Mititelu: Nu e posibil asa ceva, cred ca ma cunoasteti cat de cat. PREA TARZIU este titlul unui foarte bun film romanesc realizat de Pintilie in anii 90.
FMSP :)(

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de gogu2005 » 04 Feb 2023, 19:47

Despre chipesu phulii spunea mititelu la tv ca este sapat de aluatul prajit :)) practic este gogoasa de rezerva pentru a tine sub control peluza foamei.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2120
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 04 Feb 2023, 21:01

Freestate scrie:
04 Feb 2023, 19:09
fanatic16 scrie:
04 Feb 2023, 17:26
Trimis de pe al meu moto g(30) folosind Tapatalk
Aici am prelucrat eu putin imaginea...Spune asa:
Sclav 1 : (il intreaba pe Mititelu) -S-a dat o stire, este adevarat ca v-ati impacat cu galeria ?
Sclav 2: Nu inca
Sclav1: Am intrebat doar, am vazut o declaratie a lui Sorin Handsomu, ma gandesc ca stie ceva. Multumesc !
Mititelu: Nu e posibil asa ceva, cred ca ma cunoasteti cat de cat. PREA TARZIU este titlul unui foarte bun film romanesc realizat de Pintilie in anii 90.
Da, nuj de ce mi se incarca neclar poza , mersi ca o prelucrasi

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de JaneTrabant » 04 Feb 2023, 23:54

Ce bat în retragere băieții:))) le fuge cașcavalul de sub picioare. O sa le impună mititelu reguli noi și leafa tăiată și se face marea împăcare:))
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 05 Feb 2023, 13:47

Voi mai tineti minte cand ne reprosau caii ca n-avem olteni in lot ?...parca Vatajelu si Pirvu erau singurii.
Ce pot sa mai spuna ei acum de echipa lor ? Ce ti-e si cu ipocrizia asta !
FMSP :)(

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2120
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 05 Feb 2023, 14:50

Freestate scrie:
05 Feb 2023, 13:47
Voi mai tineti minte cand ne reprosau caii ca n-avem olteni in lot ?...parca Vatajelu si Pirvu erau singurii.
Ce pot sa mai spuna ei acum de echipa lor ? Ce ti-e si cu ipocrizia asta !
Ei pana la olteni nici romani nu au , 3/4 din lotul lor numai straini
Gurau, Negru , Albu , Chitu singurii romani din primul 11 din care olteni negru si albu , ce antagonie de nume :)))
Iar la olteni avem destui: Bancu, Screciu, Baiaram , Vatajelu, Marko, Gaman, Capatina, Popescu

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2120
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 05 Feb 2023, 15:08

@Tony7, spune ne si noua de ce nu mai vrea mititelu peluza puz la meciuri si le zice sa se duca la noi, nu de alta dar tu ai sursele alea exclusive

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de robertc » 05 Feb 2023, 16:49

Se impaca ei,miti zice ca se muta la bucuresti,o sa vina gogosel la iatra-ma si asta e...nu scapam de ei

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3476
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 07 Feb 2023, 08:47

Am inteles ca booveanul vrea sa bage servire la ...botul calului pe stadion. :)(
Hai sa zicem ca am baga si noi servire printre scaune cu gagicute bine alese...
Bai, n-am mai tras de mult timp o palma peste fundulet unei gagicute (90-60-90) care imi ia vizibilitatea. :)(
Tin minte eram la cinema Patria prin anii '90 si se tot foiau niste gagicute in timpul filmului. Le-am pus mana pe fundulet pentru a clarifica problema...
FMSP :)(

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Iancu Magheru » 07 Feb 2023, 12:11

Comunicat Peluza Sud

"🚫Se pare că dragul nostru patron nu a înțeles nici până acum care a fost motivul “incidentului” de la Sf.Gheorghe, unul care nu are nicio legatură cu el, iar ultimele ieșiri în presă ale sale sunt dovada clară a ceea ce încercam noi să transmitem de ani de zile. El este singurul instigator la ură, singurul care dorește răul fotbalului, singurul care este capabil să oprească un meci de fotbal după bunul plac. Speculații de genul atentatelor, haosului și sabotarea echipei pe care le visează sunt pure semne ale instalării demenței și doar o persoană care îi împărtășeste afecțiunile poate să creadă așa ceva. Ar fi cazul ca presa, cea care s-a grăbit să arunce în ultimele zile cu noroi atât în noi, cât și în tot fenomenul ultras din România, să vadă cine este, de fapt, cel care dorește circ și scandal. Vom fi mereu alături de clubul nostru drag, dar niciodată nu vom uita răul pe care acest mititel l-a făcut și continuă să-l facă celei mai iubite echipe din România.

Hai la meci! Știința suntem noi! ☠️🇷🇴"

Au avut ocazia să facă revoluție, dar șobolanii tot șobolani rămân. Au fost scuipați, injosiți, terfeliți, repudiați de Mititelu, au tăcut câteva zile, iar acum vin cu această abominabilă și totuși splendidă dovadă de supunere umilă. S-au întors sub bocancul părintesc și toxic, acolo unde le e locul. In 1825 un grup de ofițeri ruși au încercat să îl omoare pe țarul rus nou investit Nicolae I si sa puna capat autocrației in imperiu. Revoluționarii copseseră mult timp atentatul, dar când s-a ivit în sfârșit ocazia și chiar l-au surprins pe țar slab aparat pe una din străzile din Petrograd, pur și simplu au înmărmurit și nu au tras niciun foc. Abia după ce țarul a sunat mobilizarea forțelor de represiune, revoluționarii au încercat să opună rezistență dar în zadar, deja garda ii inconjurase. Au fost uciși/arestați și trimiși în Siberia. Alții au încercat să își reia loialitatea față de țar. Abia Primul Război mondial avea să fie un eveniment suficient de zguduitor încât să înlăture dinastia romanov de la cârmă, așa cum probabil și la fcu va trebui sa aibă loc un faliment sau pierderea actualei steme/nume ca să se termine definitiv cu dinastia booveanov și peluza puz.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de cortinadampezzo » 10 Feb 2023, 18:29

„Noi trebuie să pretindem să câștigăm play-out-ul și să încercăm acel meci de baraj cu echipa de pe locul 4. Asta este șansa noastră pentru a avea o vară frumoasă. E foarte posibil un baraj între cele două echipe din Craiova. Deși cred că CSU s-ar putea să intre în primele trei, dar e și foarte posibil să termine pe 4”, a mai declarat Mititelu.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Iancu Magheru » 10 Feb 2023, 18:58

Ajică să își vadă de cupa româniei, că nu pupă nici locurile 7-8. O să îl trânteasca bine Botoșani și Chindia prin play-out, da el crede că toți adversarii sunt U Cluj..

Scrie răspuns