Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%

Total votes: 35

fabius_2014
fanatic
fanatic

Re: Mititelu la judecata poporului!

Mesaj de fabius_2014 » 17 Mai 2024, 10:34

Mititelu se intareste puternic si aduce 5 superjucatori de la satelitul lor din liga3. Rezultatele satelitului boovenilor sunt cunoscute.

Freestate
fanatic
fanatic

Mesaj de Freestate » 19 Mai 2024, 16:43

GSP-ulea atat de cvrve cum sunt ei ... sunt parolisti fiindca l-au ejectat pe Mititelu din randul echipelor de prima liga odata cu retrogradarea. Cvrvele de la Prosport insa ...stiti povestea. :)(
Fişiere ataşate
Clipboard01.jpg

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 19 Mai 2024, 22:13

Eu nu credeam ca boo renunta chiar daca retrogradeaza. Omul n-are alta ocupatie in afara de obsesia pentru fotbal.

Deci mai usor cu bucuria ca boo dispare...

fanatic16
fanatic
fanatic

Mesaj de fanatic16 » 21 Mai 2024, 18:51

Nu dormiti suporteri ai Stiintei pentru ca nici mititelu nu o face!

Din informatiile noastre directe, dar si din cele care circula prin oras stim ca taranul de Booveni nu cedeaza in incercarea lui de a acapara sau uzurpa calitatea de patron la Universitatea Craiova. Dimpotriva, aceste demersuri s-au accentuat in ultima perioada pentru ca marele om de afaceri a mai dat de niste bani "munciti" vanzand ceva teren furat de prin Balta. Mai mult, acest infractor de drept comun a avut in ultima perioada conversatii si intalniri cu Rotaru caruia ii propune orice fel de colaborare, de la vanzare completa, pana la cedarea unor actiuni pentru teren sau chiar afaceri extra-fotbal. In disperarea lui, seful gruparii infractionale Mititelu accepta chiar si statulul de actionar minoritar la Stiinta, lasand pentru viitor acapararea completa a clubului. Din pacate in loc sa lase orasul sa se vindece de cancerul de care sufera de atatia ani, anumiti politicieni sustin demersurile disperate de salvare ale acestui "taran prost". Bineinteles, nu din pasiune, ci pe promisiuni de parcele de teren.
Aceste miscari au ca scop principal mentinerea in captivitate a ultimilor sclavi de care mai dispune ultimul stapan de astfel de creaturi din Europa.
Lasati Stiinta in pace, nenorocitilor! Lasati-l pe Mititelu sa moara in liniste, ca de murit tot moare pana la urma, ca toti dusmanii Stiintei. Vreti sa va ia dupa el?
PS: Suporteri, nu uitati ca este an electoral. Taxati toti mititeii, indiferent de culoarea politica!

Zvonurile pe care le aud de o săptămână par ca se adeveresc din păcate, se pregătește ceva, sper sa nu se facă așa ceva, e un dezastru dacă e real!

Freestate
fanatic
fanatic

Mesaj de Freestate » 21 Mai 2024, 21:07

Mizeria aia care candideaza la pimarie care foloseste in mod ostentativ si la modul derizoriu mesajul emanat dintre masele de suporteri ai U Craiova "Asa e la Craiova" ... ce gandeste ? Ca poate sa-i jigneasca pe craioveni si totodata sa castige fotoliul de primar ? Baga-l-as in aia ma-sii de nenorocit ! Sluga booveanului !
Eu zic sa votam "pe coltul lui 16", e singura sansa sa ramanem asa cum suntem acum... :)(

Paul
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Paul » 22 Mai 2024, 06:03

Sa il iei pe Mititelu in orice fel de asociere, nu doar fotbal sau afaceri, este ca si cum ai pune o lingurita de apa reziduala intr-un butoi cu vin bun, adica e suficient ca sa faci vinul bun de aruncat.
Cred ca Rotaru este suficient de inteligent si sper ca nu va musca din ofertele otravite ale celui care ne-a retrogradat, desfiintat, privat de fotbal in Craiova de fiecare data cand a vrut el, si in general a dovedit ca are doar ambitii de om frustrat si viclean, sau ma rog, poate omul e sincer dar este efectiv incapabil de ceva bun.
Problema nu este ca ar vrea sa fie actionar minoritar, ci ca nu se poate abtine din a iesi in fata si a crea scandal, care duce inevitabil la decadere si dezastru, asta e tot ce a facut mereu. Ca sa nu mai vorbim ca prin falimente si prin alte țepe pe care le-a dat, omul efectiv a inselat si furat bani de la altii.
Ca sa fii cel care conduce echipa din Craiova, nu e un drept castigat prin potlogarii cu Dinel Staicu, nu poti tine prizonier un oras ca asa vrei tu. A avut o sansa, i s-a intins o mana, pe care nu o merita, dar cu care a pretins ca va face ceva, inainte de a iesi Olguta primar, dupa care a schimbat foaia. Omul e instabil, nu intelege ce inseamna onoarea si fair play-ul, i se pare ca lui i se cuvine fotbalul din Craiova, e la o varsta la care nu se mai poate schimba profund, iar fiu-sau este prototipul beizadelelor de golani, cu tot cu aspectul lui de cammorist si tupeul de neam prost transferat la Bucuresti, ca i-a ramas Craiova mica.

Cine il suatine pe Mititelu cu ocazia alegerilor merita un raspuns pe masura, nu am remarcat nicio afiliere in sensul asta, bine, nici nu am urmarit si nici nu votez in Craiova, dar trebuie sa li se arate astora ca au ales cartea necastigatoare, practic se sinucid politic.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 22 Mai 2024, 07:58

fanatic16 scrie:
21 Mai 2024, 18:51
Nu dormiti suporteri ai Stiintei pentru ca nici mititelu nu o face!
Prin 2015, cind s-a dat primul verdict in procesul marcii "Universitatea Craiova", fostul coordonator al acestui forum, Doryn, a declarat ca mititelu s-a dus, e istorie. I-am scris lui Doryn atunci ca peste 10 ani tot despre mititelu vom vorbi. Au trecut 9 ani de atunci :-)

fabius_2014
fanatic
fanatic

Mesaj de fabius_2014 » 22 Mai 2024, 08:31

Trebuie privite cu atentie zvonurile care-l privesc pe Mititelu pentru ca multe din ele pot fi imprastiate in public chiar de oamenii booveanului. Ori de cate ori booveanul a fost in sitauatii dificile, au aparut fel si fel de zvonuri care puneau la indoiala viitorul Universitatii Craiova.
Eu cred ca acum mai important este barajul pentru Conference League decat zvonurile cu Mititelu.
Rotaru are niste milioane bagate in club si cred ca nu vrea sa le vada facute praf dupa o asociere cu Mititelu.
Daca noi il cunoastem pe Mititelu, cred ca si Rotaru il stie destul de bine.

Freestate
fanatic
fanatic

Mesaj de Freestate » 22 Mai 2024, 17:21

<Bobby> zice:
Prin 2015, cind s-a dat primul verdict in procesul marcii "Universitatea Craiova", fostul coordonator al acestui forum, Doryn, a declarat ca mititelu s-a dus, e istorie. I-am scris lui Doryn atunci ca peste 10 ani tot despre mititelu vom vorbi. Au trecut 9 ani de atunci..>

Dovada te rog, de nu ...schimb a ta coroana intr-o ramura de spini ! :)(

robertc
suporter
suporter

Mesaj de robertc » 25 Mai 2024, 23:00

Dar cum de da muicelu calde legat de Mitrita?

Paul
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Paul » 26 Mai 2024, 07:52

Este dezorientat total, spune de toate, si acum e oltean si craiovean adevarat, pana se supara iar si da cu toti de pamant si muta echipa familiei la Tg Jiu.
Bipolar cu echipament Burberry, nu ai ce ii face.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 26 Mai 2024, 08:20

Paul scrie:
26 Mai 2024, 07:52
Este dezorientat total, spune de toate, si acum e oltean si craiovean adevarat, pana se supara iar si da cu toti de pamant si muta echipa familiei la Tg Jiu.
Bipolar cu echipament Burberry, nu ai ce ii face.
Mai degraba borderline personality disorder sau o combinatie borderline / narcissism (astea doua sint doua fete ale aceleasi monede).

Cind oamenii au de a face cu borderline in viata lor, de multe ori practica ceva numit cognitive dissonance. Adica daca unul cu borderline spune chestii extreme (extreme pozitive, si extreme negative), mintile multora nu pot procesa aceste extreme si prin cognitive dissonance aleg sa creada doar sa zicem extremele pozitive. Mi se pare ca fanii chelului asa rationalizeaza totul - prin cognitive dissonance.

Mi se pare ca el ar avea totusi si simptome de antisocial personality disorder.

fanatic16
fanatic
fanatic

Mesaj de fanatic16 » 27 Mai 2024, 00:41

Tocmai ce posta booveanul ca va juca meciurile din b la Craiova, ceea ce confirma ca pica zvonurile cu fuziuni, asta cred ca e o victorie mai importanta decât orice!!!
Fmsp pmsp

Doomsday
suporter
suporter

Mesaj de Doomsday » 27 Mai 2024, 03:09

Pai nu era o regula ca doar daca este in prima liga poate juca pe stadion? Daca inca e valabila, inseamna ca trebuie sa-si caute coclauri si boscheti.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 27 Mai 2024, 03:55

Doomsday scrie:
27 Mai 2024, 03:09
Pai nu era o regula ca doar daca este in prima liga poate juca pe stadion? Daca inca e valabila, inseamna ca trebuie sa-si caute coclauri si boscheti.
Nu - a mai jucat pe stadion in Craiova cind era in liga 2 acum 3-4 ani.

Scrie răspuns