Rotaru la judecata poporului

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2144
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 19 Iul 2023, 15:49

ParintelePafnutie scrie:
19 Iul 2023, 15:32
FreakBoy scrie:
19 Iul 2023, 15:11
Și mie mi-a dat 40k sa zic ca vreau o singura echipa în Craiova! Ma autodenunț, va dau și print screen de pe ce vreți voi.
Bun, hai sa zicem ca n-ai zis-o la misto. De unde are boo banii astia (daca chiar ii are)?
Era vorba de Rotaru, nu de Mititelu.
Ss u prezentat de mine este o conversație între un sclav boovean și Gogoașă care îi spune că Rotaru le a dat bani sa nu se prezinte la meciul cu noi din octombrie 2021. Am luat în calcul sa fie și o ironie a aluatului prăjit dar orice e posibil, daca umbla la cafele cu mâna dreaptă a lui Rotaru capătă sens multe

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 19 Iul 2023, 16:00

fanatic16 scrie:
19 Iul 2023, 14:03
Acuma exista și posibilitatea ca viitorii acționari sa nu fi fost de acord cu anumite persoane ce ocupau niste funcții anume în club și poate i au pus condiții lui Rotaru sa nu mai fie nimeni angajat pe considerente de apartenență la club in trecut , adică foste glorii, foști jucători etc. Oricum ar fi, vom avea o vara fierbinte din toate punctele de vedere!
Nu prea cred ca un viitor actionar sa puna o conditie cu impact atat de mic financiar. Ce dreq sunt 24.000/ an ...cam cat castiga Cortina ! :)(
FMSP :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de Paul » 19 Iul 2023, 16:06

Poate ca i s-a reprosat ca da bani pentru nimic si asta trebuie sa inceteze ca sa poate incepe discutiile unei colaborari si/sau implicari financiare.
Nu e atat suma cat principiul.
Poate ca asta cu lucratul un an gratis a fost un test pentru Grande, sa vada cat de neconditionata este iubirea lui, care sigur e, dar se impiedica intr-o chestie de orgoliu.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 19 Iul 2023, 16:09

Este si orgoliu acolo la Craioveanu, dar astea sunt legendele !
FMSP :)(

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 19 Iul 2023, 16:11

@free, rămâi pe colțul lui 16, stai acolo, nu încerca sa devii un miti, bobi, sau grădi… Hai să nu cădem in extrema cealaltă…
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 19 Iul 2023, 16:12

@free, rămâi pe colțul lui 16, stai acolo, nu încerca sa devii un miti, bobi, sau grădi… Hai să nu cădem in extrema cealaltă…
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 19 Iul 2023, 16:15

Pai Rotaru ne duce acolo ...jocul de pe teren ii apartine, fara substanta pe centru directionat pe extreme (...de atatia ani). :)( In mod ironic ...
A inceput sa faca mari gafe ...
FMSP :)(

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 817
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de Doomsday » 19 Iul 2023, 16:18

Pai si daca a primit atatia ani salariu pentru o imagine de cateva ori pe an, 1 an nu putea sa-si arate iubirea si in plus respectul pentru situatia financiara? El stie mai bine decat noi daca Rotaru o duce greu cu banii.
Si-n llus, imi e greu sa cred ca el si Cârțu ar di primit doar atât, prime, bonusuri, la negru, de ce nu. Imi e greu sa cred ca cineva sta ca presedinte pe 1000 euro pe lună.

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de JaneTrabant » 19 Iul 2023, 16:21

Nu înțeleg de ce se discuta banii pe care ii lua Grande atâta timp cât atâția ani de zile Rotaru a plătit petarde absolut degeaba….

Hanca, vana ar fii primi care îmi vin in minte
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 817
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de Doomsday » 19 Iul 2023, 16:26

Orice inceput are si un final, am vazut atatea comentarii, sa plece Marcel Popescu, sa plece Cârțu, sa plece Mangia, Reghecampf, sa plece Rotaru, eh uite ca plecară, pleacă și Gică... pleacă și Rotaru până la urmă.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 19 Iul 2023, 16:26

E clar! Oltenia îl vrea înapoi pe mititelu! Eu îmi bag inimă și ma retrag. Rămân cu Știința mea, aia faină care juca fotbal! Bleah! Ce vremuri trăim…
ucv ucv ucv

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de ParintelePafnutie » 19 Iul 2023, 16:34

G.Ovidiu-Catalin scrie:
19 Iul 2023, 16:26
E clar! Oltenia îl vrea înapoi pe mititelu! Eu îmi bag inimă și ma retrag. Rămân cu Știința mea, aia faină care juca fotbal! Bleah! Ce vremuri trăim…
Care Oltenie il vrea pe Mititelu? Mai oameni buni, vazui si la comentariile meciului cu Dinamo: prea scrieti la nervi.

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de ParintelePafnutie » 19 Iul 2023, 16:35

fanatic16 scrie:
19 Iul 2023, 15:49
ParintelePafnutie scrie:
19 Iul 2023, 15:32
FreakBoy scrie:
19 Iul 2023, 15:11
Și mie mi-a dat 40k sa zic ca vreau o singura echipa în Craiova! Ma autodenunț, va dau și print screen de pe ce vreți voi.
Bun, hai sa zicem ca n-ai zis-o la misto. De unde are boo banii astia (daca chiar ii are)?
Era vorba de Rotaru, nu de Mititelu.
Ss u prezentat de mine este o conversație între un sclav boovean și Gogoașă care îi spune că Rotaru le a dat bani sa nu se prezinte la meciul cu noi din octombrie 2021. Am luat în calcul sa fie și o ironie a aluatului prăjit dar orice e posibil, daca umbla la cafele cu mâna dreaptă a lui Rotaru capătă sens multe
Aaaa, mersi. Pe Miti chiar il vedeam in stare de faze de-astea. Ce scrii tu e din ciclul "Oblemenco e plin de spectatori platiti de Vasileasca". Nu e de bagat in seama

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de Paul » 19 Iul 2023, 16:37

JaneTrabant scrie:
19 Iul 2023, 16:21
Nu înțeleg de ce se discuta banii pe care ii lua Grande atâta timp cât atâția ani de zile Rotaru a plătit petarde absolut degeaba….

Hanca, vana ar fii primi care îmi vin in minte
Pentru ca probabil acele petarde aveau contracte care nu i-au permis sa se debaraseze de ei, o fi incercat rezilieri si i-au zis aia - thanks but no thanks, mai bine stam si luam pana la ultimul euro. Csf? Ncsf.
Probabil ca in cazul celorlalti nu e aceeasi situatie cu contracte din care nu mai poti sa iesi, iar faptul ca totul a fost bine cat ai fost platit doar sa fii in preajma, fara vreo implicare reala, initiativa sau stress de orice fel, si daca ti se cere sa ramai alaturi fara niste bani pe care de fapt nu ii meriti, pentru ca imi inchipui ca salariul nu mai era platit, dar probabil i-ar fi platit deplasarile, spui ca esti jignit, dupa parerea mea nu e chiar vina lui Rotaru.
Posibil sa le fi atras atentia ca el e cel care pierde bani, singurul, cu orice hotarare proasta si cu orice iesire in decor, probabil au fost invitati cei care teoretic ar putea contribui la gestionarea financiara a clubului sa o faca, sa se implice nu numai la luat cat si la dat, iar la Gicanul ar fi de asteptat ca ar putea fi in categoria finantatori, si probabil ca li s-a spus ca daca nimic din toate astea nu se intampla, atunci macar sa fie self sustained.

Eu incerc sa inteleg de ce a ajuns aici si ce vrea de la viata Rotaru.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 738
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Rotaru la judecata poporului

Mesaj de FreakBoy » 19 Iul 2023, 16:40

ParintelePafnutie scrie:
19 Iul 2023, 15:32
FreakBoy scrie:
19 Iul 2023, 15:11
Și mie mi-a dat 40k sa zic ca vreau o singura echipa în Craiova! Ma autodenunț, va dau și print screen de pe ce vreți voi.
Bun, hai sa zicem ca n-ai zis-o la misto. De unde are boo banii astia (daca chiar ii are)?
Rotaru mi-a dat, miti suge plui
I N I M I T A B I L I

Scrie răspuns