Ne-am devalorizat?

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Ne-am devalorizat?

Mesaj de AdrianR » 15 Noi 2006, 09:55

Gazeta de Sud (gds.ro)

Comentariu
Ne-am devalorizat?
Alexandru VIRTOSU
Curat ghinion ca in intâlnirea cu Poli Timisoara nu am putut conta pe nici un fundas central de meserie si am fost nevoiti sa privim cum Stoica se dadea de ceasul mortii sa gaseasca vreun jucator capabil sa se apropie de valoarea lui Dorel, Mitchell si Gargalie. Dureros, nu? Mai ales pentru o echipa cu pretentii europene, cu „posturile acoperite“, cum spunea in vara Adrian Mititelu. Uite ca sunt si lucruri neprevazute, iar socotelile au dat cu virgula si vor da cu radical daca in iarna nu se vor face si investitii serioase.
Este vinovat Mititelu de asta? Si da, si nu. Da, pentru ca trebuia sa-si ia toate masurile de precautie atunci când a vazut ca Madalin Ciuca sau Catalin Craciunescu nu scapa de necazuri, nu sa incerce sa transforme „canguri“, precum Heath sau Maguire, in „lei“ veritabili. Nu de alta, dar ne-am saturat sa tot vedem experimente gen Ryan Lee Clarke si sa-i poreclim „Micul Kaka“, când ei fac umbra gazonului degeaba. Si exemplele pot continua, pentru ca au sarit multi gardul. Pe de alta parte, Mititelu nu avea de unde sa viseze ca se „rup“ toti fundasii centrali si nu are inlocuitori, deci putem sa-i spunem ca a fost o intâmplare nefericita.
Dureros este insa ca suporterii au ajuns sa plânga dupa un jucator ca Gargalie, care pâna anul trecut juca fotbal pe maidanele diviziei C si nu-l remarcau decât familia si prietenii, iar acum e titular la Universitatea. Sa fi crescut Gargalie intr-un an cât altii in zece? Nu cred asta nici daca imi da cineva cu ciocanul in degete si nici nu visez vreodata ca Gargalie va „rage“ ca un „leu“, ci va face „miau“ pâna la final. Cred insa ca aducerea jucatorului de la Minerul Mehedinti a fost doar pentru a completa lotul Stiintei si doar sansa a facut ca Gargalie sa paseasca titular pe teren si sa-l plânga lumea ca pe nea Petrica Deselnicu si alti monstri sacri ai fotbalului craiovean atunci când lipseste din „peisaj“. Mi se pare mie sau am saracit valoric? Eu cred ca am ajuns sa chibzuim fiecare Gargalie din echipa, precum un muncitor cu minimum pe economie, care spera sa-i ajunga leutul câstigat cu sudoare si pentru pâinea de mâine, ca de friptura nu se poate pune problema.

Oamenii de afaceri umfla conturile cluburilor românesti
Mititelu, la retrogradare si in „TOP 300“
Lucian CAZAN
Conform „TOP 300 Capital“, care s-a lansat ieri, 13 actionari sau conducatori de cluburi din prima liga se regasesc in ierarhia celor mai bogati români. Calculul averilor a fost realizat pe baza bilantului din 2005, tinând insa cont si de evolutia afacerilor de-a lungul acestui an. Surprinzator, Adrian Mititelu lipseste dintre acestia, in termeni fotbalistici putându-se spune ca patronul Universitatii Craiova, aflat sub locul 13 in clasamentul celor mai bogati oameni de fotbal din Liga I, lupta sa evite retrogradarea. Dupa cum se stie, Mititelu a avut probleme cu terenurile pe care le poseda in zona de vest a Craiovei, insa, in cazul in care aceste probleme se vor rezolva in favoarea finantatorului Stiintei, Mititelu va urca vertiginos in clasamentul Top 300, prinzându-i din urma si chiar intrecându-i pe multi dintre bogatii fotbalului românesc. Cei 13 oameni de fotbal din Liga I care au averi de peste zece milioane de dolari sunt, in ordine: Gigi Becali (Steaua) - 950 milioane de dolari, George Copos (Rapid) - 420 milioane de dolari, Dan Ostahie (Rapid) - 200 milioane de dolari, Nicolae Badea (Dinamo) - 150 milioane de dolari, Adrian Porumboiu (FC Vaslui) - 110 milioane de dolari, Gheorghe Bosânceanu (Farul) - 65 milioane de dolari, Vasile Turcu (Dinamo) - 40 milioane de dolari, Arpad Paszkany (CFR Cluj) - 35 milioane de dolari, Cornel Penescu (FC Arges) - 30 milioane de dolari, Nicolae Bara (UTA) - 20 milioane de dolari, Cristi Borcea (Dinamo) - 16 milioane de dolari, Dumitru Bucsaru (Unirea Urziceni) - 11 milioane de dolari, Gheorghe Stefan (Ceahlaul) - zece milioane de dolari.

Capitanul se misca bine
Ciuca si Craciunescu forteaza revenirea
Alexandru VIRTOSU
Madalin Ciuca spera sa sara peste problemele din ultima vreme
Chiar daca nu sunt refacuti in totalitate, n-ar fi exclus ca fundasii centrali ai Stiintei sa incerce sa joace pe finalul acestui tur de campionat.
Accidentati de foarte mult timp, Madalin Ciuca si Catalin Craciunescu au facut mari eforturi pentru a reveni cât mai rapid pe gazon, respectând cu strictete programul de recuperare impus de medici. Cu toate ca intrarea in normalitate este preconizata in returul acestui sezon, cei doi fundasi ai Stiintei, observând problemele cu care se confrunta Fane Stoica, au inceput sa forteze la antrenamente in speranta ca vor fi de ajutor mult mai devreme.
Asa s-a intâmplat si in timpul sedintelor de pregatire de ieri, când Ciuca si Craciunescu au reusit sa efectueze exercitiile impuse de „Mourinho“ cot la cot cu ceilalti colegi de echipa. Acest lucru l-a bucurat pe tehnicianul craiovean, care nu s-a sfiit sa-i aprecieze pentru modul cum trateaza problemele pe care le au, dar i-a si „calmat“ atunci când a observat ca depun mai mult efort decât a fost cazul, de teama ca ar putea aparea complicatii. Tot la acest capitol si-a trecut numele si Stelica Stemat, mijlocasul craiovean revenind la echipa mare in forta, dupa ce in urma cu o saptamâna a acuzat unele probleme musculare.
Spre deosebire de Ciuca si Craciunescu, medicul echipei, Claudiu Stamatescu, nu a consemnat nici o ameliorare in cazul lui Dorel Stoica si Constantin Gargalie, care s-au rezumat doar la câteva exercitii in sala de forta. Printre absenti s-au numarat Andrei Ionescu si Valerian Girla, care au completat lotul nationalei de tineret a României, pentru meciul cu Grecia.

Fane Stoica lucreaza la finalizare
Observând ca elevii sai nu stau atât de bine la faza de finalizare pe cât credea, Fane Stoica i-a supus ieri pe juveti, in cadrul celor doua antrenamente ale zilei, sustinute de la ora 10.00, respectiv 14.00, in Lunca Jiului, unui sir de elemente care sa „regleze“ aceste carente. Daca, la prima sedinta, staff-ul tehnic a pus accent mai mult pe forta si a incheiat cu miute, cea de-a doua „lectie“ a fost destinata exclusiv fazei ofensive.
„Reteta“ a inceput cu circuite variate, având ca tema conducerea balonului in regim de viteza, si a continuat cu actiuni laterale, finalizate cu centrari in careu si reluare direct pe poarta. Daca in timpul partidelor din campionat, vârfurile Stiintei nu s-au dovedit atât de eficiente, in timpul antrenamentelor, Baird, Florin Costea, Pirvu si restul ataantilor i-au facut zile fripte lui Mircea Bornescu si Nicusor Banica. Alb-albastrii si-au incheiat activitatea tot in compania mingii, miutele si jocul-scoala nelipsind din „partitura“.

Nici „rechinii“ nu au toti „dintii“
Daca Universitatea nu va putea miza pe capitanul Dorel Stoica in meciul de vineri, el neavând nici o sansa sa se refaca atât de rapid, nici Farul nu se poate lauda ca vine la Craiova cu intreg efectivul. Basarab Panduru nu se va putea prevala de serviciile a trei jucatori de baza, fiind vorba despre Decebal Gheara, suspendat pentru cumul de cartonase galbene, Razvan Farmache si Florin Maxim, accidentati. In schimb, in tabara „rechinilor“ vor reveni Adrian Vlas si Cristian Schiopu.
Altfel, antrenorul Farului nu i-a permis lui Armel Disney sa se alature nationalei din Congo, pentru amicalul din Franta, disputat aseara, in compania echipei similare din Mali. In schimb, Vasilica Pacuraru s-a alaturat echipei nationale de tineret a României, care va sustine astazi, de la ora 17.00, la Mogosoaia, o partida de verificare in compania Greciei. „Rechinii“ vor pleca astazi spre Banie, dar vor face o escala la Pitesti, si vor ajunge la Craiova mâine seara
.

Editie Speciala de Oltenia (editie.ro)

Universitatea a vrut, dar nu s-a putut
de Mario MORCOV
• Dorinţa conducătorilor alb-albaştri a fost de a lăsa intrarea liberă cu Farul, însă timpul scurt până la ora partidei nu a permis îndeplinirea cerinţelor jandarmeriei
Oficialii Universităţii Craiova au dorit să facă un cadou suporterilor olteni la ultimul meci de acasă din tur, de vineri, de la ora 20, cu Farul, şi să lase intrarea gratuită. Până la urmă, dorinţa conducătorilor craioveni nu a prins contur, din cauza timpului rămas la dispoziţie până la ora partidei. Iniţial, s-a discutat cu cei de la jandarmerie, care au anunţat că sunt de acord, dar cei de la Universitatea trebuie să tipărească un număr de invitaţii, aproximativ 20.000 de bucăţi, pentru jocul cu marinarii. Până la urmă, această variantă a căzut, solicitarea jandarmeriei neputând fi onorată în timp de trei zile. Gestul oficialilor echipei din Bănie a fost însă prost înţeles de unii, care au insinuat aiureli şi chiar au mers până acolo încât să-i acuze pe cei de la Universitatea de rea-voinţă şi că aruncă mâţa moartă în ograda jandarmeriei, “cu care, de fapt, nici nu s-a luat legătura”. Aşa anunţa ziarul local GdS, ce, prin orice mijloace şi fără niciun rost, nu face altceva decât să denigreze clubul Universitatea Craiova. Ieri, pentru a arăta fanilor că GdS spune numai minciuni, l-am contactat pe comandantul jandarmeriei, Ion Constantin, care a confirmat că a discutat cu directorul de marketing al clubului, Lucian Mitu.

Am fost contactat de oficialii clubului
Reporter: Bună ziua, domnul comandant, de la “Ediţie” suntem. Aţi vorbit sau nu cu directorul de marketing de la Universitatea, Lucian Mitu, despre dorinţa clubului de fotbal, ce vrea să lase intrarea liberă la meciul cu Farul Constanţa?
Ion Constantin: Bineînţeles! Discuţia a avut loc luni la prânz, iar noi i-am spus că suntem de acord, numai să tipărească invitaţii, aşa cum s-a făcut şi la jocul cu Poli. La fel ca şi la acel meci, noi ofeream fanilor la intrare acele invitaţii.
Da, dar cu Poli Timişoara au fost 3.000 de bucăţi neînseriate, iar acum era nevoie de 20.000.
Într-adevăr, şi de aceea le-am transmis celor de la Universitatea că aceste invitaţii trebuie numerotate, înseriate, pentru că exista riscul să ne trezim cu mai mulţi oameni la porţi. Noi să spunem stop, fiindcă arena este plină şi cine ştie ce scandal ar fi ieşit.
Am înţeles, dar până acum un an nu era nevoie de aceste invitaţii. Lumea venea la stadion şi intra cu mâinile în buzunare.
Aşa este, numai că, de anul acesta, a intrat în vigoare ordonanţa nr. 11, articolul 8, litera M, în care organizatorii pot lăsa accesul gratuit numai pe bază de invitaţii, acreditări ori bilete fără preţ. Şi noi trebuie să avem un control asupra numărului de persoane.
De ce s-a renunţat la idee?
Nu ştiu, cei de la Universitatea Craiova nu m-au anunţat. Însă pentru că, probabil, nu este timp să tipăreşti un număr atât de mare de invitaţii ori bilete cu preţ gratuit.

Rose pe chat-ul Ediţiei
“Ediţie Specială” le oferă, din nou, posibilitatea fanilor de a discuta, prin intermediul chat-ului, cu jucătorii Universităţii Craiova. Astfel, miercuri de la ora 12, pe chat-ul “Ediţiei”, va fi rândul lui Joshua Rose să dialogheze cu suporterii.

Casa dedicată Universităţii Craiova
de Cosmin STAICU, Adrian IOSUB
• Din dragoste pentru Ştiinţa, un pensionar din Balş şi-a vopsit locuinţa în alb şi albastru
Casa alb-albastră este mândria lui Marian Dima, un suporter care se poate lăuda cu faptul că a asistat la primul meci al Universităţii în Divizia A şi la partida în urma căreia Ştiinţa a devenit pentru prima dată campioana României.

Acum soţia şi copiii pot să vadă ce am făcut, nu mai au ce zice, faptul este împlinit. Câţiva vecini şi-au făcut cruce când au văzut capodopera, dar ştiu că sunt înnebunit după Craiova.
Marian Dima

Marian Dima locuieşte de-o viaţă în Balş şi, de când se ştie, ţine cu Universitatea Craiova. A lucrat o vreme în Bănie, iar acum este pensionar, dar, indiferent de unde l-a purtat destinul, nu a lipsit de la meciurile alb-albaştrilor. Şi acum îşi arată cu mândrie abonamentul la tribuna 0, pe care a plătit două milioane de lei la începutul sezonului. Deşi soţia şi cei trei copii sunt plecaţi în Italia, el a rămas acasă, pentru că nu se poate despărţi de echipa sa de suflet. “La deplasări nu prea mai pot să merg ca acum câţiva ani, pentru că sunt bolnav şi mi-e greu. În plus, există şi problema banilor. Dar de la meciurile de acasă nu lipsesc”, a afirmat omul a cărui casă este celebră în orăşelul aflat la 25 de kilometri de Craiova. Marian Dima locuieşte pe strada Popa Şapcă, devenită celebră după ce el şi-a transformat locuinţa într-un altar dedicat Ştiinţei. Deşi avea de mult ideea de a-şi vopsi casa în alb şi albastru şi de a picta stema Universităţii Craiova şi vorbise cu un prieten al său care a fost pictor la Teatrul Naţional Craiova, abia în vară, după ce soţia a plecat la copii, în peninsulă, şi-a luat inima în dinţi şi nimeni nu l-a mai putut opri până nu şi-a pus planul în aplicare. “Acum soţia şi copiii pot să vadă ce am făcut, nu mai au ce zice, faptul este împlinit. Câţiva vecini şi-au făcut cruce când au văzut capodopera, dar ştiu că sunt înnebunit după Craiova”, a mărturisit pensionarul ahtiat după culorile echipei din Bănie. Marian Dima are diverse articole cu Ştiinţa şi spune că îşi va achiziţiona, în curând, şi un echipament de joc. Cel mai rău îi pare însă după tricoul lui Costică Ştefănescu, pe care l-a obţinut la Ploieşti, unde Ştiinţa a câştigat primul titlu de campioană, dar care i-a fost sustras după aceea.

Toţi copiii sunt buni
Marian Dima îşi dorea ca echipa “Ediţiei Speciale” să-l viziteze după o victorie a Universităţii Craiova, dar este împăcat după înfrângerea în faţa Timişoarei şi are răbdare cu tinerii jucători ai lui Fane Stoica. “Eu cred că toţi sunt buni şi îi aşteaptă un viitor mare, ca şi pe această echipă. Cel mai important lucru este că Adrian Mititelu nu-i va lăsa să plece. Îmi place şi aştept multe de la Andrei Ionescu, dar m-a cam dezamăgit în ultimele meciuri”, a afirmat Dima. În viziunea sa, obiectivul pentru următoarele etape este: “Victorie cu Farul, victorie la Arad, să ne luăm punctul înapoi de la Vaslui, şi un egal cu Steaua. Iar de la anul să tragem mai sus, la primele locuri”.

Batem Farul, apoi şi pe UTA
• Prezent la o emisiune a unui post local de televiziune, directorul executiv al Universităţii Craiova, Ovidiu Costeşin, a vorbit despre speranţele sale legate de rezultatele echipei din ultimele două etape ale turului de campionat. “Am pierdut cu Poli, asta este. Mergem mai departe, învingem Farul acasă, pentru că am încredere în echipă, apoi vom recupera punctele la adevăr la Arad, în ultima etapă”, a afirmat Costeşin, sigur de valoarea jucătorilor pregătiţi de Ştefan Stoica. (M. M.)

Cazul Bădoiu, amânat din nou
Tribunalul de Arbitraj pentru Sport, ultima instanţă de judecată din România în domeniu, a decis ieri să amâne din nou, pentru încă o săptămână, verdictul în cazul “Bădoiu”. Universitatea Craiova are de recuperat de la Jiul Petroşani 25 la sută din transferul lui Alexandru Bădoiu la Poli Timişoara, adică 150.000 de dolari. Decizia finală în acest litigiu ar putea fi dată marţea viitoare.
Regretabil este însă că, pe lângă faptul că se chinuie să amâne la nesfârşit judecarea cazului “Bădoiu”, oficialii Jiului încearcă, se pare prin intermediul lui Marcel Iancu, şi racolarea unor jucători de la Universitatea. Interesant este că avocata care apără interesele celor trei jucători ai Ştiinţei care doresc să devină liberi de contract, Anghel, Trăistaru şi Argintaru, apără şi interesele clubului Jiul Petroşani. (A. I.)

Revine Crăciunescu?
Problemele din defensiva Universităţii Craiova, întâmpinate la jocul cu Poli, nu par a fi trecut decât pe jumătate. Dintre cei cinci fundaşi centrali din lot, cu Farul va reintra australianul Josh Mitchell, după ce şi-a ispăşit etapa de suspendare, şi, posibil, Cătălin Crăciunescu. “Cătălin este apt de joc 95 la sută. Dacă joacă vineri, depinde numai de decizia antrenorului, care va spune dacă este apt şi din punct de vedere fizic”, a declarat directorul executiv al Ştiinţei, Ovidiu Costeşin. De altfel, Crăciunescu s-a pregătit cot la cot cu coechipierii săi la cele două antrenamente de ieri.
În ce-i priveşte pe Dorel Stoica şi Mădălin Ciucă, aceştia reintră abia la primăvară. Liberoul este în repaus total, iar Ciucă va începe pregătirea alături de colegii săi în două săptămâni. Cât despre Constantin Gărgălie, acestuia i-a recidivat accidentarea suferită în partida cu Rapid şi este ieşit din calcule aproximativ 10 zile.
Altfel, alb-albaştrii au programat pentru astăzi un singur antrenament, acesta urmând să se desfăşoare pe stadionul “Ion Oblemenco”, în nocturnă. (M. M.)

VOCEA CITITORULUI
• Intră pe forumul Sport de pe www.editie.ro sau trimite un mail la sport@editie.ro şi spune-ţi părerea despre orice eveniment din sportul românesc.

Dragoş Ştefănescu: “Da, domnilor, am pierdut meciul cu Timişoara. Şi care este problema? Se sfârşeşte lumea? A, nu mai vreţi să veniţi la stadion? Nu-i nimic, echipa poate să joace şi cu 1.000 de spectatori pe stadion, şi cu 500, şi cu 10. Chiar nu scrie în regulament că, dacă pe stadion nu sunt mulţi suporteri, nu se mai joacă partida. Echipa nu are nevoie de oameni care să vină la stadion s-o înjure, ci de oameni care s-o încurajeze, că de-asta venim, fraţilor, la stadion ca la teatru. Aşa, ce-ar însemna să ne ducem la teatru şi să începem să-i înjurăm pe actori? Aşa e şi la fotbal, pierdem, câştigăm, după care îi aplaudăm, îi încurajăm, că aşa e frumos. Dacă nu, nu mai venim şi gata! Echipa poate să joace şi cu stadionul gol, dar e păcat să avem echipă şi să nu venim s-o vedem. Însă, dacă aşa gândesc unii oameni, asta e. Le fel, în meciul de vineri cu Farul, indiferent de situaţie, echipa trebuie încurajată. A, că nu mai aveţi răbdare, asta e altceva. Faceţi dumneavoastră echipă de talia lu’ Real Madrid, ca să fiţi mulţumiţi, să batem pe toată lumea şi gata. Oricum, partida cu Farul este deschisă oricărui rezultat. Eu nu mai dau scorul, dar cred că batem, deşi este un meci greu. Şi, staţi liniştiţi, Craiova nu va cădea, cum zic unii.
Asta este echipa pe care o avem. Cui nu-i convine cum joacă să nu mai vină la stadion. Aşa cum am mai precizat, o să intrăm în cupele europene, dar, până atunci, trebuie să avem şi puţină răbdare. Or, dacă dumneavoastră veniţi la stadion ca să-i înjuraţi pe copiii ăştia, nu am făcut nimic. Ce rezolvaţi dacă îi înjuraţi? Nimic, vă spun eu! Viaţa de fotbalist e foarte grea. Nu ştiu câţi dintre suporterii care vin la stadion au stat în ghete de fotbalist, ca să vadă cum este. Dacă este cineva care a jucat, să spună că există riscul unor accidentări. Noi ştim doar să venim la stadion şi să înjurăm, dar de încurajat ştim s-o facem? Nu, domnilor, normal că nu, dar de înjurat - da. La orice atingere greşită a balonului, înjurăm. Eu nu ştiu, chiar mă întreb ce-or zice copiii ăia când văd că lumea de pe stadion îi injură. Vă sfătuiesc să ţineţi cu echipele bucureştene, dacă pe Craiova n-o agreaţi. Pentru adevăraţii suporteri: fiţi alături de echipă şi în meciul cu Farul, de vineri. Forza Craiova!”
Cotidianul Ediţie Specială nu îşi asumă responsabilitatea pentru conţinutul mesajelor.

Se amână returul?
Ideea amânării returului câştigă, oficial, adepţi. Astfel, până ieri, la sediul Federaţiei Române de Fotbal ajunseseră deja patru cereri oficiale în acest sens de la formaţii din Liga I. Cluburile respective sunt Universitatea Craiova, Oţelul Galaţi, Jiul Petroşani şi Unirea Urziceni şi este foarte probabil ca, în zilele următoare, şi alte grupări să le urmeze exemplul. Decizia finală va fi luată în cadrul şedinţei Comitetului Executiv, care va avea loc la Piatra Neamţ, duminică şi luni. În primele două etape ale returului, Universitatea va întâlni pe FC Vaslui, în deplasare, şi pe Steaua, pe teren propriu. (A. I.)


Gazeta Sporturilor (gsp.ro)

Soluţie
Cristi Scutariu
Mijlocaşul Săceanu ar putea continua ca stoper la Universitatea
Folosit în premieră fundaş central, Robert Săceanu n-a dezamăgit în partida cu Poli Timişoara (0-1). Ba dimpotrivă, l-a impresionat pe Ştefan Stoica, antrenorul fiind decis să-l mai titularizeze în defensivă pînă cînd stoperii obişnuiţi vor redeveni apţi de joc.
"De ce să nu recunosc, mi-a fost foarte teamă fiindcă nu ştiam să ies la ofsaid. Cred că m-am descurcat onorabil, cu toate că echipa a pierdut", a mărturisit Robert. Situaţia a fost comentată şi de fostul component al "Craiovei Maxima", actual director general Gheorghiţă Geolgău: "E prima dată în istoria Ştiinţei cînd se întîmplă ca o echipă să nu aibă la dispoziţie nici un fundaş central. Sper ca situaţia să se amelioreze curînd". La partida cu Farul, de runda viitoare, Mitchell va reveni pe teren, în vreme ce accidentaţii Stoica, Gărgălie, Crăciunescu şi Ciucă mai trebuie să aştepte.

Modelul Bărcăuan
Săceanu nu este primul caz de fotbalist reprofilat de Ştiinţa. În finala Cupei României din 1999-2000, Universitatea - Dinamo, Gabriel Vochin s-a accidentat la încălzire, iar antrenorul de atunci al juveţilor, Emil Săndoi, l-a folosit pe Cosmin Bărcăuan pe postul de stoper, deşi acesta era vîrf de meserie. Bărcă a impresionat, apoi a fost utilizat ca fundaş şi la Dinamo, şi la echipa naţională.

40.000 de dolari este salariul anual al lui Săceanu la Craiova. În vară, el a fost ofertat de Poli Timişoara, care i-a propus un contract dublu.
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Scrie răspuns