Pe mana lui Piturca

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de blixa » 12 Mai 2011, 19:48

nu e de ras, ca nu e deloc normal ce se intampla de 20 de ani cu clubul asta. sa nu stim adevarul despre echipa. sa fim mintiti si manipulati. eu stau sa ma gandesc doar cat de distrus este cantonamentul ala daca toti care vin il repara. l-a reparat dinel, l-a reparat iarasi Rednic, l-a reparata Mititelu, apoi l-a reparat si Piturca. vrei sa arati ce bine intentionat esti, repari cantonamentul! ca nu stie nimeni care e starea de fapt.
Eu m-am saturat sa mai cred minciunile astora si sa fiu fraierul lor. sper sa aflam adevarul, oricare ar fi.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de anakin » 12 Mai 2011, 19:52

citat din Mititelu: "Dacă el (Piturca) va mai antrena în Liga I, eu îmi tai capul". Ah.. ce bine ar fi sa se tina de cuvant de data asta :cool:
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

birkhoff
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 24 Apr 2011, 09:46

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de birkhoff » 12 Mai 2011, 19:58

ady1948 scrie:nu se pot compara situatiile ... nu vad nicio similitudine ... sa-i vad io pe aia de la cluj cum ar mai veni la meciurile echipei, dupa ce walter le-ar vinde echipa stelei si peste 7-8 ani ar revi la echipa ...

piturca stie ce inseamna fortza suporterilor, dar acelasi piturca are o parere mult diferita in ceea cel priveste pe netoiu (care ii este prieten) fata de parerea fanilor ... si piturca (ca majoritatea) o are pe aia cu "suporterii sunt foarte importanti", iar imediat sa-l auzi cu "pai ce parerea suporterilor conteaza? ei sa vina la stadion in oricefel de conditii si sa sustina echipa" ...

raman la parerea ca daca se asociaza cu netoiu nu va avea niciodata sustinerea pe care a avut-o in tur (indiferent de performante) :hmm


Adi, eu cred Blixa s-a referit la CFR Cluj... Daca la ei se refera, cam greseste. La CFR s-a umplut stadionul doar la meciurile din Champions League si la meciurile cu Steaua si Dinamo. In rest foarte rar au sarit de 5000 de spectatori. Asta ca sa nu mai spun ca la meciul din grupele Europa League cu PSV Eindhove, au avut 2500 de spectatori. Rezultatele lor foarte bune le-au adus spectatori doar la cateva meciuri importante, dar si la acele meciuri tind sa cred ca lumea a mers in mare parte si pentru adversari.
In schimb daca se refera la "U" Cluj, aici chiar se inseala amarnic. Si clubul nostru de fotbal e exact in situatia clubului vostru. S-a desprins din clubul mama undeva prin anii '90. Suporterii Universitatii din Cluj nu au acceptat niciodata sa ajungem in situatia actualei Poli Timisoara. La momentul in care Dobos a mutat Aek Bucuresti la Timisoara, "U" Cluj juca in divizia C. Initial a vrut sa mute clubul la Cluj, dar a renuntat din cauza opozitiei suporterilor. Acum doi ani eram in pericol sa retrogradam din nou in Liga a 3-a. Pe vremea aceea antrenor la noi era Dorinel Munteanu si incepuse tratative intense cu cei de la Fortuna Covaci sa ne cedeze locul lor in Liga a 2-a. Tratative stopate. Tot din cauza opozitiei suporterilor. Ideea e ca nu am acceptat niciodata sa pierdem identitatea. Performante sau nu, "U" Cluj este si v-a ramane clubul nostru de suflet.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de blixa » 12 Mai 2011, 20:04

ma refeream la CFR.
Bunicul meu era de langa Cluj si tinea cu U. nu confund cele doua echipe.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de muttley » 12 Mai 2011, 20:08

cel mai bine e sa nu se faca nimic si sa asteptam sa vedem ce se intampla .... probabil Booveni va promova, iar OBLEMENCO se va umple intr-o ultima etapa cand avem meci pt europa ah da stai booveanu $3F nu are emotii.....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de blixa » 12 Mai 2011, 20:11

ma, ar fi bine sa facem ceva, dar atata timp cat sunt atatea interese, cine garanteaza ca facem ce trebuie?
ce, Piturca deodata vrea la Craiova? De ce nu s-a implicat din umbra toti anii astia? E momentul in care ies bani din fotbal. Si stie sa speculeze orgoliul suporterilor.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de muttley » 12 Mai 2011, 20:13

oricum el scoate bani din fotbal .... in urmatoarele luni asa ca .... oricum momentan soarta echipei depinde de el..
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de hanky panky » 12 Mai 2011, 20:14

JustME scrie:Palmaresul Universitatii Craiova ? pai din cate stiu eu palmaresul e urmatorul:

- fotbal 4 titluri, 6 cupe
- volei 5 titluri nationale + vreo 3 universitare
- handbal 2 titluri, 1 cupa

asta asa in mare si fara sa intru in detalii cu celelalte sectii, hai sa zicem, mai putin vizibile. gen: orentare sportiva, scrima sau atletism unde s-au castigat o gramada de medalii la diferite competitii nationale sau internationale. la orientare si scrima de ex. cam punem in c*r toata Romania. dar cui ii pasa ?

delir :))

dupa 90 echipa de fotbal s-a rupt de restul clubului (privatiazt) :)(
palmaresul a ramas la club
s-a "deschis" un alt palmares la echipei privatizate (un titlu si 2cupe)
ce are miti (daca are) este palmaresul rostogolit din 90

miti poate sa ramana si fara "nume"
numele apartine universitartii din craiova

acum
se poate face o noua echipa de fotbal in cadrul clubului (unde era pana in 90)
sa ia numele de "universitatea" ca doar e al lor
"rectoratul" il lasa pe miti fara nume si ramane cu FC [miti]
are si palmaresul de pana in 90

perfect

:up:
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de 1948 » 12 Mai 2011, 20:15

blixa scrie:ma, ar fi bine sa facem ceva, dar atata timp cat sunt atatea interese, cine garanteaza ca facem ce trebuie?
ce, Piturca deodata vrea la Craiova? De ce nu s-a implicat din umbra toti anii astia? E momentul in care ies bani din fotbal. Si stie sa speculeze orgoliul suporterilor.
pai cum sa se implice din umbra? s a implicata cineva in toti astia 6 ani din umbra? poate cineva sa afaca asta langa mititelu?
cam tot ce putea sa face era sa fie antrenor...si stim povestea.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de blixa » 12 Mai 2011, 20:19

eu ma refeream ca, daca era asa atasat de Universitatea, trebuia sa o controleze din umbra, inainte sa devina a lui Miti.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
bogdy_ucv
membru
membru
Mesaje: 264
Membru din: 28 Iul 2007, 00:30

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de bogdy_ucv » 12 Mai 2011, 20:29

Daca noua echipa va avea numele universitatea, va avea aceeasi stema , culori si va detine palmaresul as fi perfect de acord chiar daca unul din actionari este netoiu. Insa cu un alt bau bau de echipa dupa modelul fc aek bragadiru nu as putea niciodata sa tin..
mititelu lasa-ne ....ca tu bagi echipa-n C

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de WhiteBlue Heart » 12 Mai 2011, 20:39

s9k3k3 scrie:prefer sa sustin echipa lui piturca netiou etc decat FC Booveni.
io nu stiu cum un suporter al universitatii craiova ar putea sa sustina o echipa in spatele careia se afla netoiu.sincer gandirea unora dintre voi ma uimeste.Ba e NETOIU! :o: :o: :o:
"Veneau ca sa ne vada pe noi.Si aveau acea mandrie specifica olteanului,sa se bata cu pumnul in piept,sa zica noi suntem cei mai buni.40 de mii?noi eram obisnuiti,jucasem si cu valcea cu 40 de mii,si cu jiul...pentru noi era surpriza daca n-am fi gasit cei 40 de mii acolo!"(King Ilie Balaci)

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de Perspico » 12 Mai 2011, 20:41

DOAMNEEEEEEEEEEEEEE, CATA PROSTIE! Sa fie adevarul sub ochii tai si sa nu-l vezi.... am ajuns sa tinem cu cainetoiu...
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 860
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de valentin0001 » 12 Mai 2011, 20:43

Ar fi bine ca sa cumpere echipa Gica Popescu .
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
bogdy_ucv
membru
membru
Mesaje: 264
Membru din: 28 Iul 2007, 00:30

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de bogdy_ucv » 12 Mai 2011, 21:02

Perspico scrie:DOAMNEEEEEEEEEEEEEE, CATA PROSTIE! Sa fie adevarul sub ochii tai si sa nu-l vezi.... am ajuns sa tinem cu cainetoiu...
Nu a zis nimeni ca e fanul lui netoiu dar uita-te unde suntem acum...ca mergem direct spre desfiintare. :smoke:
Dar probabil ca voi stiti mai bine ...eu la vremea aia eram doar un pustan de 13 14 ani.
mititelu lasa-ne ....ca tu bagi echipa-n C

Scrie răspuns