Pe mana lui Piturca

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de Perspico » 10 Iun 2011, 23:43

wb_lion scrie:putin imi pasa cine vine dupa el , cel mai important pentru club este ca el sa plece .
Tocmai ti-ai dat raspunsul la "de ce nu vine lumea la miting"! Fiindca celorlalti le pasa!
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de DarkComy » 10 Iun 2011, 23:45

Perspico scrie:
DarkComy scrie:
Perspico scrie:DarkComy, nu are rost sa continuam, e similar cu a ma contrazice cu unul care spune ca a fost mai bine pe vremea lui ceausescu.
Sa stii ca era mai bine ca acu :-D
Uite, vezi, asta e o atitudine de TROLL!!!
Posibil, dar si ce faceai tu, era tot atitudine de troll. Pentru ca postai mesaje care sa provoace reactii emotionale.

Cand stii ca pe unii ii enerveaza o chestie si vii si postezi si faci glume si ironii pe aceea tema, e clar ca provoci lumea la o reactie nervoasa (emotionala) >>> TROLLING!
Last edited by DarkComy on 10 Iun 2011, 23:52, edited 1 time in total.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de wb_lion » 10 Iun 2011, 23:51

manex scrie:
wb_lion scrie:Intrebare : Care e rostul acestor comparatii ? netoiu e trecutul , mititelu prezentul . problema noastra , a TUTUROR , in momentul de fata este mititelu . putin imi pasa cine vine dupa el , cel mai important pentru club este ca el sa plece .
vine trecutul. e ok?
depinde care trecut :)( .
normal ca nu este o solutie sa vina netoiu , dar sa nu vrei sa plece [miti] de teama sa nu vina netoiu este o ABERATIE

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de manex » 11 Iun 2011, 00:29

corect: aberatie. dar cum e cu faptul...ca e si el prin zona acum? se intimpla sa fie prin zona, nu?
dar aberatie nu ti se pare: sa plece asta si cine o veni...e oricum mai bun?
sau: sa plece asta si sa ne lase noua echipa?
cum tot aberatie este ca primaria, consiliul sa nu ridice un deget. in afara de bagatul betelor in roate, bineinteles.
ma, daca restul erau curati...miti era de pe acum plecat. dar cum "ceilalti" sint o adunatura de hoti(unii prinsi), securisti si militieni nu pot fi in vecii vecilor in tabara aia.
Am zis!!

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de Perspico » 11 Iun 2011, 00:32

DarkComy scrie:Pentru ca postai mesaje care sa provoace reactii emotionale.

Cand stii ca pe unii ii enerveaza o chestie si vii si postezi si faci glume si ironii pe aceea tema, e clar ca provoci lumea la o reactie nervoasa (emotionala)
DarkComy, ai interpretat gresit. Atunci cand voi faceati tumbe de fericire ca a venit piturca si eu spuneam ca va fi un dezastru, primeam potop de injuraturi. (Mi-)am promis ceva la vremea respectiva:
http://www.craiova-maxima.ro/forum/view ... &start=315
Si cand ma gandesc ca asta era in septembrie 2010 si am mai primit 10000 de injuraturi de-atunci...
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de SLH » 11 Iun 2011, 11:53

pentru voi doi (manex si perspico) trebuie inventat un nou cuvant, pentru ca limba romana nu poate inca sa va descrie, pagini intregi de jigniri nu ar ajunge sa pot sa exprim ce simt pentru suporterii astia adevarati ca voi

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de manex » 11 Iun 2011, 12:57

inca o dovada a bunului simt si a respectului. bine, baieti. tara va vrea.....
Am zis!!

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de Andrei Olteanu » 11 Iun 2011, 12:59

Atat a mai ramas in urma ciclonului "mititel": datorii, scandaluri, o echipa fara jucatori (in curand), fara stadion, fara baza de antrenament, fara suporteri. Pentru toate acestea gasim si cativa vinavati: autoritatile, suporterii, piturca si grupul infractional format din frf - lpf - impresari(aici e o urma de dreptate). Intre toti acesti vinovati un singur om ramane corect, cinstit, singur iubitor al echipei Universitatea: MITITELU. Un om care nu vinde jucatori echipelor din bucuresti....decat ii lasa liberi si primeste bani pe sub masa; un om care ne spune ca echipa este a lui si a familiei lui (istoria echipei pana la aparitia lui ar trebui stearsa probabil); un om care daca vrea ia echipa maine si o duce unde vrea "muschii lui" (daca il mai primeste cineva); un om potent financiar dar care din cauza vinovatilor enumerati mai sus are datorii la fisc, aproape toti antrenorii cu care a lucrat, autoritati, jucatori si in general catre toata lumea; un om pasnic dar care fara voia lui este implicat in atatea procese incat le-am pierdut numarul.Oare ce surprize ne mai rezerva acest om???neprogramarea in B? Dezafilierea echipei pana va face el rost de bani?

Cum oare am avut "norocul" sa avem asemenea oameni la conducerea acestei echipe:netoiu, staicu si mititelu?????

iuli

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de iuli » 11 Iun 2011, 13:08

@perspico:un suporter declarat al cainilor,netoiu,a umilit mai putin Stiinta decat mititelu.
in perioada netoiu lumea venea la stadion manata de spiritul Craiovei si speranta ca va pleca hiena aia,in retur ai primit raspunsul la ceea ce vrei tu sa compari:ochelaristul a ucis tot adica SPIRIT SI SPERANTA.
orice argumente ai aduce te conduc spre penibilitate,esti un tip inteligent si aceea cred ca trebuie sa incetezi cu aiurelile si sa evaluezi corect situatia actuala a clubului.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de muttley » 11 Iun 2011, 14:52

iuli scrie:@perspico:un suporter declarat al cainilor,netoiu,a umilit mai putin Stiinta decat mititelu.
in perioada netoiu lumea venea la stadion manata de spiritul Craiovei si speranta ca va pleca hiena aia,in retur ai primit raspunsul la ceea ce vrei tu sa compari:ochelaristul a ucis tot adica SPIRIT SI SPERANTA.
orice argumente ai aduce te conduc spre penibilitate,esti un tip inteligent si aceea cred ca trebuie sa incetezi cu aiurelile si sa evaluezi corect situatia actuala a clubului.
e bolnav! .....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

LiviuB

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de LiviuB » 11 Iun 2011, 22:46

niciodata sa nu zici niciodata! nu credeam ca poate fi unul mai rau ca netoiu, dar mititelu mi-a dovedit-o.

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de Alishor » 12 Iun 2011, 02:23

Livius scrie:niciodata sa nu zici niciodata! nu credeam ca poate fi unul mai rau ca netoiu, dar mititelu mi-a dovedit-o.

la asta sincer ma asteptam cel mai putin sa ne aduca in halul asta
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de Nea Marin » 12 Iun 2011, 18:11

E incredibil ca mai sunt unii care il cred pe [miti] ... Cei doi par inteligenti, deci probabil sunt platiti, altfel nu se explica orbirea lor ridicola.
Le-am facut mai jos un rezumat:

Cine a facut datoriile si divizarea, muicelul sau piturca? Sau poate netoiu?
In ce liga jucam peste cateva luni (daca jucam) si pe ce stadion?
Sa zicem ca ar veni netoiu, ce ne-ar mai putea face?
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de Alishor » 12 Iun 2011, 19:07

Nea Marin scrie:E incredibil ca mai sunt unii care il cred pe [miti] ... Cei doi par inteligenti, deci probabil sunt platiti, altfel nu se explica orbirea lor ridicola.
Le-am facut mai jos un rezumat:

Cine a facut datoriile si divizarea, muicelul sau piturca? Sau poate netoiu?
In ce liga jucam peste cateva luni (daca jucam) si pe ce stadion?
Sa zicem ca ar veni netoiu, ce ne-ar mai putea face?

daca te referi la mn, eu nu il credeam in stare cand a luat echipa. pt ca stiam ca a fost de mic in galerie, suporter infocat, si mai ales atunci in primii 2 ani de cand luase echipa cand aparea la tv se lua de toti si se aprindea foarte rpd, mai ales de steaua si de dinamo. dar oricum m-am convins ce fel de om e
5 septembrie 1948... Legenda incepe

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 636
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Pe mana lui Piturca

Mesaj de White&Blue » 12 Iun 2011, 19:50

In primii 2 ani eram fan Mititelu :lol: ce idiotenie mi se pare acum...Oricum problema este destul de grava,cu cat va petrece mai mult timp booveanul la echipa cu atat isi va pierde echipa din fani,iar cei care vor ramane langa ea vor fi mai putin sentimentali ca pana acum.

Scrie răspuns