Gaşca PDL-UNPR sacrifică "Ştiinţa" şi Steaua pentru voturi

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Revista Presei - 23 iulie 2011

Mesaj de blixa » 23 Iul 2011, 17:55

Mititelu l-a luat pe Piturca pentru a ajunge la Paunescu. Ala urma sa-l ajute cu Fondul Proprietatea. Pentru ca Boo n-are intrare la putere, iar proprietarii B1 au. doar ca aia au cerut un comision pe care Boo nu a vrut sa-l plateasca. Cica undeva la vreo 25 %. Asa se vorbeste. Asa ca nu stiu care de care a vrut sa se foloseasca.
Daca Piturca voia sa-l fure pe Mititelu, il fura cand l-a rugat sa vina data trecuta, cand si jucatorii nostri valorau ceva... Cea mai tare chestie: sa te roage unul sa vii sa-l escrochezi! :)(
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Revista Presei - 23 iulie 2011

Mesaj de Nea Marin » 23 Iul 2011, 18:02

O fi, n-o fi asa, dar am si eu o intrebare simpla: de ce muitul nu si-a platit taxele, gazele si jucatorii, de ce si-a batut plua de antrenori si suporteri, de ce n-are stadion si de ce s-a luat la perpulis cu aia din frf si lpf fara dovezi si spate?
Daca nu facea astea, nici mama conspiratiilor n-avea ce sa-i faca.
STIINTA SUNTEM NOI !

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9795
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Revista Presei - 23 iulie 2011

Mesaj de manex » 23 Iul 2011, 18:08

FanStiinta scrie:
pai si cine e de vina piturca? el l-a scos pe solomon de la parnaie? el i-a dat voie sa conduca din nou? nu cumva aia care ne conduc? care nu duc nici un proces de coruptie pana la capat?
am vrut sa spun ca piti face parte din sistem de vreme ce stia ce decizie va fi luata.
in alta ordine deidei: sa raspund la intrebarea adresata lui perspico: mie in suta am fi fost in liga 1, cu salarii neplatite...cu fratii costea vinduti si posibil lung si dananae. cu multe promisiuni..abia salvati de la retrogradare...dar functionali. si cu licenta luata ca si anul trecut.
datoria asta de 7 mil nu ar fi existat, miti si acum ar fi suspinat dupa piti, dar eram mai linistiti acum, poate chiar pe stadion.
Am zis!!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Revista Presei - 23 iulie 2011

Mesaj de blixa » 23 Iul 2011, 18:11

ma, daca e mie in suta, cum putem noi sa spunem altceva?
vorbiti in dodii! nimeni, absolut nimeni, nu ii mai da lui Mititelu bani. Daca nu venea Piturca cu bani, noi nici rovigneta nu aveam. ce dracu vorbim aici?
Tu aveai intre 3 si 6 luni salarii neplatite.
Singurele salarii au mai fost platite cand a dat Piturca bani si din transa a doua de la Liga. Deci Jucatoriii care aveau deja salarii neplatite de 3 luni, mai asteptau vreo 5....
Iar pe Mititelu cine l-a impiedicat sa-i vanda pe Costea, Gaman, Dananae? Ca Piturca i-a propus, dar el NU! Ca nu vinde decat afara! Uite-i pe toti afara!
mie in suta! :lol:
S-a rupt Brazda.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9795
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Revista Presei - 23 iulie 2011

Mesaj de manex » 23 Iul 2011, 18:17

daaa...de parca situatia aia nu se mai intimplase. sigur ca da. iar povestea rivignetei e o mare gogoasa de presa. stie toata lumea cit costa o rovigneta. lasati vrajala asta ieftina. e vina aluia de conducea autocarul ca nu a anuntat ca a expirat rovigneta. ma indoiesc ca ala a zis "sefu, a expirat rovineta> " "cit costa?" pai...vreo 300 de lei" "aaaa..e mult. nu am. mergeti si voi asa"
vezi spalarea de creier? sinteti ferm convinsi ca fara piti ne-am fi dus dracu. stiti toti ca in iarna nu ar fi vindut macar un jucator in afara.
Am zis!!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Revista Presei - 23 iulie 2011

Mesaj de blixa » 23 Iul 2011, 18:38

da, manex, la autocar costa ca la un ford Ka...
ma, vrei nu vrei, asta e situatia. cand ai luat o avere pe decizii indoielnice si nu vrei sa imparti cu ceilalti interlopi, se cheama ca esti cam terminat. in craiova e ordin ca nimeni sa nu-i mai dea bani lui Mititelu. e izolat. Pitirca l-a pus in legatura cu cine putea sa-l ajute. daca nu a vrut sa imparta din os, e vina lui. Ce pierdea? un procent dintr-o pleasca. A crezut ca rezolva mai ieftin pe alta parte...

si, pana la urma, daca unul te escrocheaza, e vina ta. Daca-ti vine nevasta de la vrajitoare fara bani, ceas si bijuterii, tu pe cine dai afara din casa? o iei de mana sa recuperati prejudiciul? ma, in lumea asta trebuie sa stii ce faci. nu stii, nu e vina nimanui ca a vrut sa profite. si Mititelu ar fi profitat de o situatie asemanatoare, cum a si facut de multe ori. intre interlopi asa se fac si se pierd averile. Deci, ce-mi spui tu? cel mult ca un escroc l-a escrocat pe altul. si?
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: Revista Presei - 23 iulie 2011

Mesaj de BluBoy » 23 Iul 2011, 18:48

Din cauze financiare, Universitatea Craiova va trece pe online

http://pesport.ro/2011/07/din-cauze-fin ... pe-online/
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Revista Presei - 23 iulie 2011

Mesaj de Perspico » 23 Iul 2011, 21:59

DoRyN scrie:Mai Perspico, Piturca nu a negat ce spui tu. A si spus ca daca ia clubul, il lasa municipalitatii. Nu e nici o mare descoperire.
Zau, DoRyN? Nu e nicio descoperire? Dar de ce n-ai spus in august 2010 ca piturca a venit sa faca jaf aici? Din cate tin eu minte ai si inchis topicul "Discutii depre piturca" cand incepusera sa se imputa lucrurile. Ca sa nu mai spun ca nici pe mine nu ma doare gura sa fac declaratii sforaitoare: daca Bill Gates imi cedeaza pachetul majoritar la Microsoft, ti-l dau tie sa-l administrezi si cumpar Universitatea Craiova.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

DoRyN

Re: Revista Presei - 23 iulie 2011

Mesaj de DoRyN » 23 Iul 2011, 22:08

Pentru ca mi-a dat ceva bani, faceam parte din complot.

Normal, pentru ca nu stiam nici eu cum nu stiai nici tu.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Revista Presei - 23 iulie 2011

Mesaj de Perspico » 23 Iul 2011, 22:25

DoRyN scrie:Pentru ca mi-a dat ceva bani, faceam parte din complot.

Normal, pentru ca nu stiam nici eu cum nu stiai nici tu.
Imi pare rau, EU AM STIUT!
P.S. Se pot da bani sa-i faci cuiva lobby? Sau sa indrepti discutiile spre un anumit denodamant? Hmm...
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

DoRyN

Re: Revista Presei - 23 iulie 2011

Mesaj de DoRyN » 24 Iul 2011, 00:05

Nu toata lumea e vizionara, asa ca tine. E greu de crezut ca tu stiai, poti sa ne dai niste link-uri catre mesajele in care ai incercat sa ne luminezi pe nou pacatosii ?
Parca se zice deZnodamant, asta ca sa folosesc una din tacticile tale.

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Re: Revista Presei - 23 iulie 2011

Mesaj de suporteru » 24 Iul 2011, 03:04

BluBoy scrie:
ce anume vrei sa demonstrezi cu asta? dupa tot ce s-a intamplat cu echipa asta ati ramas la concluzia ca tot altii, in afara jegului de marin, sunt vinovati? vai de voi :mad: :mad: :mad: :mad:
Frate,si Mititelu e vinovat,clar ca manager e cel mai prost din lume dar nnoi nu aveam altul care sa ii ia locul ca nimeni nu a venit cu o oferta clara.. dar gandeste-te ca intentia lui a fost una buna.. sa faca performanta...nimeni din lumea asta nnu vrea sa piarda 1000 euro daramite 7 milioane de euro...si tu daca ai fi fost in locul lui la fel ai fi facut,ai fi dat in judecata si pe Papa ...gandeste-te putin..
Alb-albastru pentru totdeauna!

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Re: Revista Presei - 23 iulie 2011

Mesaj de suporteru » 24 Iul 2011, 03:31

azzurro scrie:Perspico raspunde-mi te rog la o intrebare (dar sa nu fii evaziv): daca nu venea Piturca in toamna, cam in ce situatie crezi ca ne-am fi aflat acum?
pot sa raspund eu??In cel mai rau caz eram in liga a 2-a,lucru care acum ar fi fost de vis si cred ca si tu te-aii fi bucurat cum te-ai bucura acum daca echipa nu ar fi diizolvata..Decat dizolvat mai bine in liga a 2-a..nu crezi?
Alb-albastru pentru totdeauna!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Revista Presei - 23 iulie 2011

Mesaj de muttley » 24 Iul 2011, 09:54

suporteru scrie:
azzurro scrie:Perspico raspunde-mi te rog la o intrebare (dar sa nu fii evaziv): daca nu venea Piturca in toamna, cam in ce situatie crezi ca ne-am fi aflat acum?
pot sa raspund eu??In cel mai rau caz eram in liga a 2-a,lucru care acum ar fi fost de vis si cred ca si tu te-aii fi bucurat cum te-ai bucura acum daca echipa nu ar fi diizolvata..Decat dizolvat mai bine in liga a 2-a..nu crezi?
ba eu nu cred asa ceva. Dupa ce acest derbedeu a distrus echipa ii cautam scuze? Suporteru (misto nume) daca nu venea Piturca tot aici ajungeam doar ca se intampla asta din noiembrie-decembrie 2010.
Echipa de 3 ani traieste din drepturile TV. Piturca cand a venit jucatorii aveau restante de 6-8 luni. Acum daca nu ne dezafiliau clubul tot intra in faliment.
Eu nu inteleg ce intenti bune a avut Mititelu? Ca nu a vandut jucatori la Steaua - Dinamo - Rapid? asta e o mare prostie. Ce a rezolvat daca nu a vandut jucatorii? De ce a trebuit sa il vanda pe Costea acum? si nu a facut-o in Iarna cand putea salva clubul? Asta la bagat pe Marin in faliment lipsa de profesionalism . Costea & co trebuiau vanduti de 2 ani cu banii de pe ei tinea clubul inca 5 ani + facea o noua echipa mult mai buna.
Ce performanta a facut craiova cu jucatorii astia? nici macar o semi-finala de cupa.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Revista Presei - 23 iulie 2011

Mesaj de Perspico » 24 Iul 2011, 12:32

DoRyN scrie:Nu toata lumea e vizionara, asa ca tine. E greu de crezut ca tu stiai, poti sa ne dai niste link-uri catre mesajele in care ai incercat sa ne luminezi pe nou pacatosii ?
Parca se zice deZnodamant, asta ca sa folosesc una din tacticile tale.
OK, am mancat un "Z", o greseala impardonabila. Imi cer scuze si promit sa ma indrept.
Vrei niste link-uri? Poftim:
http://www.craiova-maxima.ro/forum/view ... 15#p319859

http://www.craiova-maxima.ro/forum/view ... 15#p319861

http://www.craiova-maxima.ro/forum/view ... 15#p319869

http://www.craiova-maxima.ro/forum/view ... 30#p319885

http://www.craiova-maxima.ro/forum/view ... 30#p319899

Si mi-am promis ceva atunci, pentru toate injuraturile pe care mi le-am luat:

http://www.craiova-maxima.ro/forum/view ... 15#p322765
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Scrie răspuns