La tribunal, mon cher!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
DoRyN

Mititelu, a dezaprobat gestul lui Prepeliţă, Dănănae şi Cost

Mesaj de DoRyN » 23 Ian 2012, 15:50

Finanţatorul Universităţii Craiova, Adrian Mititelu, a dezaprobat gestul steliştilor Prepeliţă, Dănănae şi Florin Costea de a nu se prezenta la DNA pentru a da declaraţii.

"Citaţia nu a venit fotbaliştilor de la Steaua, ci unor persoane fizice. Nu îi ajută cu nimic faptul că nu s-au dus acum, ei cred că vor trebui să ajungă la DNA să dea nişte declaraţii. Prepeliţă, Dănănae şi Florin Costea au fost dirijaţi să nu se ducă acum. Probabil l-au lăsat pe Dorel Stoica pentru a afla despre ce e vorba şi să îşi facă apărarea. Trebuie să avem încredere în instituţiile statului, în DNA, pentru că îşi fac treaba cei de acolo.

Nu le făcea nimeni nimic azi. Au şi ei ce să invoce, că pleacă mâine unde pleacă, poate aveau şi unele treburi de rezolvat azi. Dacă minţi, te trezeşti din martor în învinuit. Aţi văzut ce au păţit avocaţii lui Avram şi Ţerbea.

Am ţinut legătura cu unii dintre fotbaliştii Craiovei. Cu fraţii Costea, cu Ovidiu Stoianof şi cu încă vreo 3-4. Mesaje am primit de la mai mulţi. Unii mi-au spus că, dacă ar fi la Craiova cum era acum un an, s-ar întoarce pe jos. Au văzut diferenţa faţă de alte cluburi. E părerea unui fost jucător al Universităţii, care a spus că atmosferă ca la Craiova nu e nicăieri", a spus Adrian Mititelu la GSP TV.

http://www.adevarul.ro/sport/fotbal_int ... 36989.html

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: Mititelu, a dezaprobat gestul lui Prepeliţă, Dănănae şi

Mesaj de Andrei Olteanu » 23 Ian 2012, 17:57

DoRyN scrie:Finanţatorul Universităţii Craiova, Adrian Mititelu, a dezaprobat gestul steliştilor Prepeliţă, Dănănae şi Florin Costea de a nu se prezenta la DNA pentru a da declaraţii.

"Citaţia nu a venit fotbaliştilor de la Steaua, ci unor persoane fizice. Nu îi ajută cu nimic faptul că nu s-au dus acum, ei cred că vor trebui să ajungă la DNA să dea nişte declaraţii. Prepeliţă, Dănănae şi Florin Costea au fost dirijaţi să nu se ducă acum. Probabil l-au lăsat pe Dorel Stoica pentru a afla despre ce e vorba şi să îşi facă apărarea. Trebuie să avem încredere în instituţiile statului, în DNA, pentru că îşi fac treaba cei de acolo.

Nu le făcea nimeni nimic azi. Au şi ei ce să invoce, că pleacă mâine unde pleacă, poate aveau şi unele treburi de rezolvat azi. Dacă minţi, te trezeşti din martor în învinuit. Aţi văzut ce au păţit avocaţii lui Avram şi Ţerbea.

Am ţinut legătura cu unii dintre fotbaliştii Craiovei. Cu fraţii Costea, cu Ovidiu Stoianof şi cu încă vreo 3-4. Mesaje am primit de la mai mulţi. Unii mi-au spus că, dacă ar fi la Craiova cum era acum un an, s-ar întoarce pe jos. Au văzut diferenţa faţă de alte cluburi. E părerea unui fost jucător al Universităţii, care a spus că atmosferă ca la Craiova nu e nicăieri", a spus Adrian Mititelu la GSP TV.

http://www.adevarul.ro/sport/fotbal_int ... 36989.html
Mananca si el rahat pe unde mai poate...Pot sa dau si eu exemple de ceea ce spun fostii jucatori. Silviu Lung si Ologu au spus ca se intorc oricand la Craiova dar fara mititel. Ei inca mai au litigii cu clubul pentru datoriile restante. Asa ca ce sa facem...mai dam de el pe cate un post muribund ca gsptv...se speram ca il vedem din ce in ce mai putin pana ca disparea de tot si va ajunge acolo undeii este locul.

DoRyN

Craiova se va întoarce în fotbal ...

Mesaj de DoRyN » 23 Ian 2012, 21:34

Imagine

Adrian Mititielu nu le-a dat suporterilor Universităţii Craiova motive să spere că îşi vor putea susţine echipa favorită pe stadion în toamna viitoare. “Craiova se va întoarce în fotbal când Dragomir şi Sandu vor fi închişi. Este imposibil să putem lua licenţa pentru sezonul viitor. Eu ce jucători prezint? Îmi trebuie 20 de jucători, bani, cinci grupe de copii şi juniori, infrastructură. Cu ce mă duc eu la comisie?”, a spus preşedintele Universităţii. “Repunerea noastră în drepturi va fi foarte costisitoare pentru fotbalul românesc. Nu va plăti Sandu, cu două case sau ce are el acolo, ci tot fotbalul românesc. Ani de zile, toate cluburile nu ar mai lua banii din drepturile TV şi ligile inferioare nu ar mai primi nimic. Când se va termina procesul, 20 de ani va trebui fotbalul românesc să plătească Universităţii”, a completat Mititelu.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: La tribunal, mon cher!

Mesaj de Nea Marin » 24 Ian 2012, 09:59

Boc l-a demis pe Baconschi prin sms. Deja vu? :)(
STIINTA SUNTEM NOI !

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: La tribunal, mon cher!

Mesaj de Andrei Olteanu » 24 Ian 2012, 10:14

Nea Marin scrie:Boc l-a demis pe Baconschi prin sms. Deja vu? :)(
:lol: apld

iuli

Re: La tribunal, mon cher!

Mesaj de iuli » 24 Ian 2012, 10:24

din pacate singura fraza in care are dreptate ochelaristul e aia in care spune ca nimeni nu vrea sa investeasca la Craiova si ca toti dau din gura aiurea fara sa riste vreun leut.
Cine ii impiedica sa reninceapa din liga 2 si sa-l lase pe mititelu cu litigiile lui?
el spune ca nu vinde clubul si e normal sa nu o faca acum cand poate profita de greselile celor de la liga si federatie,dar autoritatile locale pot oricand inlocui FC Universitatea cu un CSM Universitatea de exemplu si gata.
Juridic nu e deloc complicat,doar ca nimeni nu doreste asta.Noi sintem campioni mondiali la aratat cu degetul,in niciun caz la pus umarul la treaba.

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: La tribunal, mon cher!

Mesaj de OVI2806 » 24 Ian 2012, 20:09

Un "CSM Universitatea" nu va inlocui" Craiova lui Mititelu pentru mine si pentru multi altii. E normal sa nu vrea nimeni sa construiasca nimic din tarana, Stiinta e atractiva pentru ca e un brand, pentru ca are suporteri si pentru ca are istorie, daca nu e scoasa la vanzare nu se va gasi nimeni sa vina cu oferte ca doar nu e gaina care face oua de aur, e doar o echipa de fotbal.

iuli

Re: La tribunal, mon cher!

Mesaj de iuli » 24 Ian 2012, 21:54

OVI2806 scrie:Un "CSM Universitatea" nu va inlocui" Craiova lui Mititelu pentru mine si pentru multi altii. E normal sa nu vrea nimeni sa construiasca nimic din tarana, Stiinta e atractiva pentru ca e un brand, pentru ca are suporteri si pentru ca are istorie, daca nu e scoasa la vanzare nu se va gasi nimeni sa vina cu oferte ca doar nu e gaina care face oua de aur, e doar o echipa de fotbal.
ma mititelu are vreo hartie ca detine palmaresul?
daca maine,ipotetic vorbind,Universitatea(ma refer la institutia de invatamant)vrea sa-si faca o echipa de fotbal cum s-ar numi si pe cine ar reprezenta ea?
cu toti iubim Universitatea,dar nu cred ca mititelu va renunta prea curand la srl-ul ce detine clubul si nici nu cred poate sa redea vreodata acestui club gloria de alta data,ce facem asteptam o eternitate sau il ucidem pe mititelu?
UNIVERSITATEA NU E A LUI MITITELU.
atata vreme cat nu se prostitueaza pt un loc din prima liga si incepe din liga 2 de unde au dus-o rezultatele sportive,pe mine nu ma intereseaza ca se numeste fc sau cs sau cum dracu or vrea ei srl-ul respectiv.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: La tribunal, mon cher!

Mesaj de stuparu_alexandru » 24 Ian 2012, 22:10

hai ma ce dracu, inca mai sperati sa cedeze ala echipa.... nu e clar ca echipa trebuie sa-l ajute pe el si nu el echipa ? ce dracu... de ce a pus pamanturile pe numele clubului ? ca sa bage echipa la inaintare. echipa asta ramane salvarea lui. incetati sa mai aveti sperante ca scapam de mititelu
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: La tribunal, mon cher!

Mesaj de sorialis » 25 Ian 2012, 11:32

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/update- ... 00537.html

Daca e adevarat, e cam groasa....

Poate ne ajuta cineva cu ceva cunostinte juridice..
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: La tribunal, mon cher!

Mesaj de blixa » 25 Ian 2012, 15:54

daca e adevarat, nici Universitatea nu mai exista, nu?
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Mititelu, a dezaprobat gestul lui Prepeliţă, Dănănae şi

Mesaj de AdrianR » 25 Ian 2012, 22:11

Andrei Olteanu scrie:...Pot sa dau si eu exemple de ceea ce spun fostii jucatori. Silviu Lung si Ologu au spus ca se intorc oricand la Craiova dar fara mititel. Ei inca mai au litigii cu clubul pentru datoriile restante....
sa faca bine sa se inscrie la masa credala, daca se mai poate, daca vor sa mai recupereze ceva din datorii!
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

DoRyN

O schimbare s-a produs la U.Craiova !

Mesaj de DoRyN » 26 Ian 2012, 10:20

O schimbare s-a produs la U.Craiova !

Imagine

Dupa cum vedeti si din poza de mai sus, Adrian si-a facut o schimbare de look.

Albastru
senior
senior
Mesaje: 330
Membru din: 14 Ian 2009, 18:10

Re: La tribunal, mon cher!

Mesaj de Albastru » 28 Ian 2012, 22:16

DoRyN scrie:O schimbare s-a produs la U.Craiova !

Imagine

Dupa cum vedeti si din poza de mai sus, Adrian si-a facut o schimbare de look.

Ori nu mai are bani de frizer, ori i s-a stricat masina de tuns :laughing:

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: La tribunal, mon cher!

Mesaj de 1948 » 03 Feb 2012, 20:15

seamana din ce in ce mai mult cu nati meir

Scrie răspuns