Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 19 Dec 2019, 13:18

...@ lamuriri la FIFA. Ca sa faca ce, FIFA cu lamuririle?...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de DeuxEx » 19 Dec 2019, 13:30

fabius_2014 scrie:
19 Dec 2019, 09:02

GSP gaseste cate un rahat in fiecare zi pentru a ataca Universitatea Craiova...
Il stie cineva pe anonimul asta intervievat de GheySePe?
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/audio- ... 85805.html
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 19 Dec 2019, 15:02

Eu nu am auzit niciodata de cocalarul asta, dar asta e rahatul de azi.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 19 Dec 2019, 15:04

Cred ca la astia nu mai plateste. Considera ca FIFA s-a pronuntat si acum nu mai este nevoie sa plateasca.
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-3/adrian ... 85839.html

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 19 Dec 2019, 16:39

...ce mă miră in toată povestea asta, este cum de dădu FIFA după 7 ani peste memoriile acestor baieți, coincidență, taman după ce vându Ajîcă niște terenuri în România și făcu rost de bani să plătească și să urce chitanțele pe fb? Până acuma ce-or fi păzit, or fi trimis vreo înștiințare pe undeva? Sau, or fi fost pierdute și le-o fi găsit femeia se serviciu din întâmplare când făcea curățenie?...

JustME

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de JustME » 19 Dec 2019, 17:10

ma vere.. impresarul australienilor era maretul "Borhot", tovaras la catarama cu ajica (si chiar oficial al clubului din faliment in 2009). parerea mea e ca faza asta cu FIFA e o smecherie premeditata de ajica, o cocea de ceva timp. mergem pe presupuneri dar probabil ca Borhot a primit verde de la ajica sa impinga un memoriu ceva la FIFA zicand ceva de genul: "ete ba, asta e continuatoarea echipei din faliment care mi-a tepuit jucatorii. sa ne dea banii".

e greu de crezut ca se trezira astia de la FIFA, asa, de capul lor, sa amendeze clona booveana din liga a 3-a pentru o sentiinta data acum 6 ani de zile. asta miroase a manevra de la o posta.

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 624
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 19 Dec 2019, 17:33

Este manevra 100%,facuta de muicelu inpreuna cu Dan Stanilescu,inpresaru cangurilor.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 19 Dec 2019, 18:08

malus dacus scrie:
19 Dec 2019, 16:39
...ce mă miră in toată povestea asta, este cum de dădu FIFA după 7 ani peste memoriile acestor baieți, coincidență, taman după ce vându Ajîcă niște terenuri în România și făcu rost de bani să plătească și să urce chitanțele pe fb? Până acuma ce-or fi păzit, or fi trimis vreo înștiințare pe undeva? Sau, or fi fost pierdute și le-o fi găsit femeia se serviciu din întâmplare când făcea curățenie?...
Stai ca datoriile astea sint de prin 2009-2010. Miraculos, baietii astia australieni nu au fost parte la procesul falimentului fostului FCU - desi aveau de recuperat bani, la fel ca fostii jucatori romani ai lui Ajica. Si nu s-au dus nici la FRF, TAS or FIFA atunci. Practic Ajica mai face inca o golanie specifica - azvirle un SRL cu datorii de vreo 15 milioane de Euro, si cumpara cu citeva sute de mii Euro "continuitatea" vechiului SRL. Astia de la FIFA n-au idee de golaniile astea, pentru ca mafiot ca booveanul n-a mai fost in fotbalul european.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de george_7002 » 19 Dec 2019, 18:53

Aceasi nebunie... nimic nou. Atâta timp cât noi ne numim Universitatea Craiova avem pe piept emblema originală și reprezentăm CLUBUL SPORTIV AL UNIVERSITĂȚII totul e ok. Mai mult decât circul specific creat cu ajutorul j3gului din presa mă deranjează faptul că de mai bine de 2 ani cei de la U Craiova 1948 S.A. folosesc o siglă asemănătoare cu a noastră si pe care este integrat cuvântul Universitatea Craiova... Cam ciudat sa nu ai nici o reactie timp de doi ani la asa ceva... Cam ar fi cazul, a fost destul timp de strâns probe etc.
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de SLH » 19 Dec 2019, 18:57

Eu cred ca roatru pregateste 'nucleara'. Altfel, imi e greu sa cred ca nu isi permite o mie-doua pe luna sa angajeze pe unul sa-l [cenzurat] macar mediatic pe mititelu.
Unor baieti am vazut ca le-a venit si ideea extrem de simpla dupa parerea mea de a il angaja pe Talpan.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 19 Dec 2019, 19:59

...dacă e scamatorie de-a lui Ajîcă ( și, sigur e ), eu mă îndoiesc că el plătește pe bune banii ăia către australieni. A făcut el vreun parandărăt ceva prin intermediul impresarului ăluia ( comisioane, vrăjeli ) și doar plimbă banii până în Australia și înapoi.
@nucleara. În celebrul interviu cu suporterii de pe fb, Rotaru parcă a răspuns la o întrebare legată de golăniile lui Ajîcă, ceva în genul că "da, vom face un ultim demers". Nu pot să găsesc chestia aia pe net, să văd exact cum a zis la momentul respectiv...

Cica Hagi
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 1
Membru din: 24 Dec 2019, 02:52

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Cica Hagi » 24 Dec 2019, 03:00

Buna seara,

Va urmaresc/citesc de foarte multi ani, dar nu am intrat sa comentez. Nici nu mi-am facut cont. Pana acum.

Nu vreau sa intru in polimici cu lumea, dar am o rugaminte ferma adresata moderatorilor acestui forum:

Consider ca acest thread trebuie sa dispara numaidecat din sectiunea 'Tribuna Sebastian Domozina'.

Ma zgarie pe ochi cand vad asocierea. Sebastian Domozina e urmat de Adrian Mititelu.

Va rog din suflet, daca considerati aceasta rugaminte ca fiind fondata, faceti o sectiune cu ce nume vreti voi. Nu stiu, 'Cosul de gunoi al istoriei', 'Cos de gunoi', 'Ghena', 'Latrina forumului', orice! Va rog!

Referitor la subiect, nu cred ca e o manevra a mititelului. Castiga ce? Aia pe care-i mai are pe langa raman aceiasi. N-are cine sa mai adere la mizeria lui. Iar astia pe care-i are se imputineaza. Sunt tot mai batrani, multi o taie din tara si etc. alte motive. Iar in motivarea trimisa catre FRF se regaseste si timeline-ul deciziei. Personal, tind sa cred ca e, mai degraba, o perversa de la Rotaru. Dar nici nu conteaza, pan' la urma. Important e ca acum sa le scrieti tuturor celor care mai au de incasat bani de la chelios. Treaba asta, fala afisata pe facebook ca si-a platit o datorie veche de aproape 10 ani, se poate intoarce inzecit impotriva lui.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 24 Dec 2019, 10:23

...@rugamintea ferma. Bine ai venit! Ideea nu e rea, dar pe-asta cu "rugamintea ferma" de unde-o ai? Interesanta si aia cu perversa de la Rotaru. Nimeni nu s-a gandit pe-aici...

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de stuparu_alexandru » 25 Dec 2019, 14:37

ce perversa a lui Rotaru?
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de DeuxEx » 25 Dec 2019, 15:13


Cica Hagi scrie:Buna seara,

Va urmaresc/citesc de foarte multi ani, dar nu am intrat sa comentez. Nici nu mi-am facut cont. Pana acum.

Nu vreau sa intru in polimici cu lumea, dar am o rugaminte ferma adresata moderatorilor acestui forum:

Consider ca acest thread trebuie sa dispara numaidecat din sectiunea 'Tribuna Sebastian Domozina'.

Ma zgarie pe ochi cand vad asocierea. Sebastian Domozina e urmat de Adrian Mititelu.

Va rog din suflet, daca considerati aceasta rugaminte ca fiind fondata, faceti o sectiune cu ce nume vreti voi. Nu stiu, 'Cosul de gunoi al istoriei', 'Cos de gunoi', 'Ghena', 'Latrina forumului', orice! Va rog!
Multumim pentru sugestie! Personal, consider ca acest topic trebuie sa ramana aici tocmai pentru a reaminti constant de abisul in care cazusem...

Redmi Note 7 (Tapatalk)

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Scrie răspuns