Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
iuli
junior
junior
Mesaje: 92
Membru din: 13 Mar 2005, 19:22

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de iuli » 08 Noi 2020, 15:19

sa-i uram ce i-a urat MIhaita:succes,la mai mult.....
cine-l vede pe mititelu o victima e rusinea sistemului educational romanesc!
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 13 Noi 2020, 23:24

De citiva ani mi-a dat seama de o asemanare intre doua personaje prezente in mass media - la nivele mult diferite. Nu am dorit sa scriu despre asta pina am vazut un material similar pe Maxima Sport facebook. Acel material propunea asemanari intre Trump, Mititelu si Becali. Eu am observat asemanari doar intre Donald Trump si Adrian Mititelu - doi sarlatani care actioneaza la nivele diferite, dar care nu par prea diferiti in zona de sanatate mintala. Daca lumea nu intelege fanatismul celor pro mititelu, ii rog sa realizeze ca zeci de milioane de americani sint membri ai cultului Trump. Nu exista logica, argumente, si nici sanatate mintala multa - exista doar un cult al personalitatii pentru cele doua personaje. Aceste doua personaje mint mult, se victimizeaza, insulta pe oricine care vine cu opinii diferite, nu au prea multa carte (ambele personaje au vocabular foarte limitat), propun o realitatea in care persoana proprie e elementul definitoriu, demasca tot felul de conspiratii inchipuite, creeaza universuri paralele in care ei sint eroii care lupta impotriva unui rau inchipuit, au copii care le venereaza existenta, au fani personali dedicati complet care pur si simplu inghit orice prostie si minciuna, si au un trecut de "afaceri" cu multe elemente intunecate. Exista elemente de narcisisim si tulburare de personalitate antisociala in repertoriul mental al celor doi. Pentru mititelu fotbalul e un mijloc de a obtine validare, adulatie, prezenta in mediul public - el este un om mic, si stie asta !, in cautare de validare.

P.S. Bune mesaje aici : https://liga2.prosport.ro/seria-1/diver ... u-19156738

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de FreakBoy » 14 Noi 2020, 09:39

Bobby scrie:
13 Noi 2020, 23:24

P.S. Bune mesaje aici : https://liga2.prosport.ro/seria-1/diver ... u-19156738
Băieți de nota 10. :cool:
ucv ucv
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de SLH » 15 Noi 2020, 12:06

Baietii astia de nota 10 si-au confundat echipa ani de zile si au luptat impotriva ei umar la umar cu mititelu in cei mai grei ani din istorie.
Acum s-au lasat de 'ultrasie' si s-au facut majorete la nationala. Au ratat de mult sansa sa mai faca ceva pentru Stiinta, sa fie relevanti.
Sunt de 1000 de ori mai falsi si mai spurcati decat praetoria.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de FreakBoy » 15 Noi 2020, 19:14

Daca îl aveau pe sarlie lider, ajungeau cineva... Nu au avut viziune!
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 17 Noi 2020, 18:47

Inca o marca / clona a familiei, care copiaza stema istorica cu leul, dispare :

https://www.fanatik.ro/clubul-lui-mitit ... v-19361506

Clona asta a fost bagata la OSIM in 2015. Se pare ca OSIM-ul merge tare greu...

P.S. Ajica a bagat la OSIM o alta clona a stemei cu leul acum citeva luni, pe marca "Fotbal Club UNIVERSITATEA 1948". Sper ca cei de la clubul sportiv reclama golania asta. Iar FRF ar trebuie sa interzica unui club sa foloseasca marci si steme care nu sint inregistrate la OSIM.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de SLH » 17 Noi 2020, 22:57

FreakBoy scrie:
15 Noi 2020, 19:14
Daca îl aveau pe sarlie lider, ajungeau cineva... Nu au avut viziune!
Prostut

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de FreakBoy » 18 Noi 2020, 00:27

SLH scrie:
17 Noi 2020, 22:57
FreakBoy scrie:
15 Noi 2020, 19:14
Daca îl aveau pe sarlie lider, ajungeau cineva... Nu au avut viziune!
Prostut
Nu toți ajung la nivelul lui sarlie, blondie, posti, să ii aprecieze mulțimile. Ne mulțumim cu prostut, important e sa ieșim din mulțime. Voi, tot in microbuz?
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de SLH » 18 Noi 2020, 13:34

Sarlie in sus sarlie in jos, si mai zici si de altii, cu totii mult mai apropiati de ultras-ul modern decat de Nord, dar ne zici si noua pe cine apreciezi de acolo? Pe aia 2 care se [cenzurat] in [cenzurat] la propriu pe bani in Anglia, pe ala care se pise pe el, la propriu in centru orasului, pe majoretele lui gogoasa sau pe aia refuzati de Nord?
Poate ne explici si de unde atata adulatie pentru niste boschetari care si-au confundat echipa, care au dat foc la stema in dungi, care l-au injurat pe Craioveanu. Niste imbecili care cred ca stema originala din '83 este inventia Sezione. Si multe alte blasfemii si ineptii pe care numai creiere prajite le pot nascoci.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 725
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de FreakBoy » 18 Noi 2020, 17:48

adulatie...
Eu am zis ca sunt baieti de nota 10, sarcastic fiind ca Bobita, atunci cand ii convine, citeaza si din aia pe care de obicei ii acuza.
Tu ai zis ce faceau ei pe vremuri, eu ti-am zis ce faceati voi pe vremuri. Eu nu mai stiu pe nimeni din Ultras actual, stiu doar baietii care erau inainte sa se faca Ultras Liberi si sa ne mutam la nord; dar tot nu o sa ii injur, chit ca probabil nu e reciproc.
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Alishor » 18 Noi 2020, 23:41

FreakBoy scrie:
18 Noi 2020, 17:48
adulatie...
Eu am zis ca sunt baieti de nota 10, sarcastic fiind ca Bobita, atunci cand ii convine, citeaza si din aia pe care de obicei ii acuza.
Tu ai zis ce faceau ei pe vremuri, eu ti-am zis ce faceati voi pe vremuri. Eu nu mai stiu pe nimeni din Ultras actual, stiu doar baietii care erau inainte sa se faca Ultras Liberi si sa ne mutam la nord; dar tot nu o sa ii injur, chit ca probabil nu e reciproc.
vezi ca Ou se pisa asta vara pe el in centru. si de prostitutie in Anglea... si aia e recenta. nu ai cum sa fii de nota 10 cand il iei in p.. pe Craioveanu, Badea, Tilihoi, Lung, Beldeanu s.a.m.d
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Alishor » 18 Noi 2020, 23:41

FreakBoy scrie:
18 Noi 2020, 17:48
adulatie...
Eu am zis ca sunt baieti de nota 10, sarcastic fiind ca Bobita, atunci cand ii convine, citeaza si din aia pe care de obicei ii acuza.
Tu ai zis ce faceau ei pe vremuri, eu ti-am zis ce faceati voi pe vremuri. Eu nu mai stiu pe nimeni din Ultras actual, stiu doar baietii care erau inainte sa se faca Ultras Liberi si sa ne mutam la nord; dar tot nu o sa ii injur, chit ca probabil nu e reciproc.
vezi ca Ou se pisa asta vara pe el in centru. si de prostitutie in Anglea... si aia e recenta. nu ai cum sa fii de nota 10 cand il iei in p.. pe Craioveanu, Badea, Tilihoi, Lung, Beldeanu s.a.m.d
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de _BGD_ » 11 Dec 2020, 16:52

"Prin prezenta, Mititelu Adrian este chemat la şedinţa Comisiei de Disciplină şi Etică a Federaţiei Române de Fotbal, în ziua de 16 decembrie 2020, ora 16:00, la sediul Federaţiei Române de Fotbal din str. Vasile Şerbănică nr. 12, sector 2, în calitate de pârât în contradictoriu cu U Craiova 1948 Club Sportiv SA (n.r. - clubul din Liga I) în calitate de reclamant privind cauza - sesizare"

Știe cineva despre ce proces este vorba?

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 11 Dec 2020, 17:48

De unde o luasi

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de _BGD_ » 11 Dec 2020, 19:21

De pe digisport

Scrie răspuns