Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de SLH » 28 Mai 2021, 14:22

Nu e nimeni la spital in ciuda atacului miselesc al mititeilor. 5 fatalai cu tescopice si cagule au atacat 2 baieti si un copil dupa deplasare in zona statiei de taxi. Un baiat s-a ales cu capul spart si mititeii au fugit cand au aparut inca 2 baieti de la noi.
In centru in schimb multi mititei au luat bataie si niciunul de la noi. La fel si in cursul zilei si al noptii. Mititeii s-au batut inclusiv intre ei la Calafat, ajungand chiar la sectie se pare cu ceva plangeri.
Chiar in articolul in care moldoveanul balmajeste cu oamenii de la noi la spital si de la ei retinuti se poate vedea dupa fotogtrafii si clipuri ca este exact invers. Se poate observa acolo scoala de manipulare a lui mititelu care nu pierde niciodata vreun proces, la fel sectantii lui nu iau niciodata bataie. Am niste informatii si indicii destul de clare ca mititeii au inceput chiar sa drogeze taranii pe care ii imbraca in negru ca sa aiba curaj sa le faca treaba murdara ca
Per total nimic special, astfel de batai au loc constant din 2013, ba chiar si inainte, dar nu credeam ca va intereseaza.

Iar legat de droguri, am auzit ca gogutza a fost prins cu 10 grame de cocaina la el in timp ce vindea, dar a nimerit la un procuror corupt de interopi si incearca sa-l bage doar la consum. Daca asta se confirma si se promoveaza suficient le taie elanul cu aparut toata ziua la tv si promovat cea mai corupta peluza din tara.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2830
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 28 Mai 2021, 16:19

Ne intereseaza si ne bucura ca baietii nostri sunt bine sanatosi.
Ceea ce s-a intamplat duminica in Craiova a schimbat foarte mult perceptia tarii cu privire la cele doua echipe.
Pe de-o parte, in centrul Craiovei, Universitatea Craiova inconjurata de Peluza Nord, de familii, de copii, de femei, de craioveni, totul civilizat, relaxat, placut.
Pe de alta parte salbaticii booveni, cu tricouri negre sau cu suncile pe-afara, tatuati, cu strigate razboinice, cu dorinta de violenta si razbunare.

Dupa evenimentele astea am vazut o mai mare retinere, din partea presei, cu privire la booveni. Am vazut craioveni sustinatori ai boovenilor care au inceput sa se jeneze sa fie asociati cu Gogoasa, Cocalarul durduliu si in primul rand cu salbaticii aia din peluza rahat.
Dupa declaratiile Cocalarului cu privire la autocarul ala de 550000 euro, la baza aia sportiva nemaiintalnita in Europa, iubitorii de fotbal din Romania au inceput sa se cam scarbeasca de booveni. Munca de ani de zile a postacilor, trollilor platiti de boovean se risipeste dupa cateva declaratii ale tatuatului impanat.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de THE LION » 28 Mai 2021, 16:50

Se plimbau prin oras cu banner-ul ala cu "Craiova va da m..." Ce degradant!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

NightKing
junior
junior
Mesaje: 54
Membru din: 02 Mai 2019, 20:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de NightKing » 28 Mai 2021, 20:09

SLH scrie:
28 Mai 2021, 14:22
Nu e nimeni la spital in ciuda atacului miselesc al mititeilor. 5 fatalai cu tescopice si cagule au atacat 2 baieti si un copil dupa deplasare in zona statiei de taxi. Un baiat s-a ales cu capul spart si mititeii au fugit cand au aparut inca 2 baieti de la noi.
In centru in schimb multi mititei au luat bataie si niciunul de la noi. La fel si in cursul zilei si al noptii. Mititeii s-au batut inclusiv intre ei la Calafat, ajungand chiar la sectie se pare cu ceva plangeri.
Chiar in articolul in care moldoveanul balmajeste cu oamenii de la noi la spital si de la ei retinuti se poate vedea dupa fotogtrafii si clipuri ca este exact invers. Se poate observa acolo scoala de manipulare a lui mititelu care nu pierde niciodata vreun proces, la fel sectantii lui nu iau niciodata bataie. Am niste informatii si indicii destul de clare ca mititeii au inceput chiar sa drogeze taranii pe care ii imbraca in negru ca sa aiba curaj sa le faca treaba murdara ca
Per total nimic special, astfel de batai au loc constant din 2013, ba chiar si inainte, dar nu credeam ca va intereseaza.

Iar legat de droguri, am auzit ca gogutza a fost prins cu 10 grame de cocaina la el in timp ce vindea, dar a nimerit la un procuror corupt de interopi si incearca sa-l bage doar la consum. Daca asta se confirma si se promoveaza suficient le taie elanul cu aparut toata ziua la tv si promovat cea mai corupta peluza din tara.
Nu este nicio diferenta intre PN si PS cu asa comportament, SLH.
Incercati sa puneti o eticheta pe fanii echipei lui mititelu dar in unele cazuri ii intreceti.
Ei sunt mai multi burtosi cu tricouri negre si voi sunteti mai putini burtosi cu tricouri negre.
Diferenta e facuta de fanii normali care vor sa se bucure de fotbal. E absolut normal sa fie alaturi de echipa care a castigat Cupa Romaniei. Din sezonul viitor eu ma astept sa se mai schimbe balanta pentru ca mititelu incearca sa dea cateva lovituri de imagine incepand cu mutu.

Imi aduc destul de bine aminte cum chiar tu, in urma cu cativa ani, amenintai copii prin barurile din centru vechi pentru ca nu sustineau aceeasi echipa...asa ca...

Nu va mai dati atata importanta. Cei care tin cu Stiinta si vin de bucurie la meciuri (indiferent de echipa), nu dau doi bani pe cine e in peluza nord si cine e in peluza sud. Lumea asteapta de la voi sa intretineti atmosfera si atat. Nu va mai dati atat de importanti, patronii oricum va joaca pe fiecare cum vor ei.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Iancu Magheru » 28 Mai 2021, 20:34

Deci tu sustii ca diferenta dintre PN si PS e doar cantitativă, nu si calitativă? Ai vazut vreodata nordul să facă prăpăd prin oraș, sa spargă geamuri la mașini (meciul cu U cluj din cupa), să rupa scaunele de pe oblemenco (amicalul cu suedia), să dea foc la tribuna pe extensiv (meciul cu echipa noastră secunda)? Dă-mi exemple de astfel de practici de anii '90 la Peluza Nord. Iar aia cu patronii care joaca pe degete, cred ca glumești. Cum sa compari o peluza ai cărei patroni sunt platiti de patron cu Peluza nord la care nu exista nicio dovada in acest sens?
Mergeam și eu cu ei la meciuri, la nord, și am cunoscut multi oameni normali și civilizați, băieți cu facultate, nu cu școala vieții prin secțiile din anglia si italia. Chiar nu poti pune semnul egalității intre cele doua grupări, sunt din filme diferite.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de adi_g » 28 Mai 2021, 21:21

Astia ar trebui dati in judecata....Nu mi-a venit sa cred...Noi suntem cica CSU si aia Universitatea Craiova...
https://www.realitatea.net/stiri/sport/ ... 7da1264182

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2830
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 28 Mai 2021, 21:39

NightKing scrie:
28 Mai 2021, 20:09

Nu este nicio diferenta intre PN si PS cu asa comportament, SLH.
Incercati sa puneti o eticheta pe fanii echipei lui mititelu dar in unele cazuri ii intreceti.
Ei sunt mai multi burtosi cu tricouri negre si voi sunteti mai putini burtosi cu tricouri negre.
Diferenta e facuta de fanii normali care vor sa se bucure de fotbal. E absolut normal sa fie alaturi de echipa care a castigat Cupa Romaniei. Din sezonul viitor eu ma astept sa se mai schimbe balanta pentru ca mititelu incearca sa dea cateva lovituri de imagine incepand cu mutu.

Imi aduc destul de bine aminte cum chiar tu, in urma cu cativa ani, amenintai copii prin barurile din centru vechi pentru ca nu sustineau aceeasi echipa...asa ca...

Nu va mai dati atata importanta. Cei care tin cu Stiinta si vin de bucurie la meciuri (indiferent de echipa), nu dau doi bani pe cine e in peluza nord si cine e in peluza sud. Lumea asteapta de la voi sa intretineti atmosfera si atat. Nu va mai dati atat de importanti, patronii oricum va joaca pe fiecare cum vor ei.
Eu am vazut, duminica, Peluza Nord inconjurata de craioveni veniti cu copii, cu sotiile sa se bucure de rezultatul Universitatii Craiova. Toata lumea bucuroasa, civilizata. Un motiv de bucurie pentru craioveni.
Eu am vazut, duminica, Peluza Sud strigand la craioveni " Sarim, sarim si va macelarim ". Au dorit sa intimideze, sa infricoseze. Atitudine de interlopi, de infractori.
De ani de zile fanii booveanului ii injura nonstop pe toti craiovenii care se duc la meciurile Universitatii. De ce ?
De ce nu am voie sa sustin pe cine vreau ? De ce ma ameninta peluza sud ? De ce in Craiova doar infractorul de Mititelu are dreptul sa aiba echipa de fotbal. A ajuns Gogoasa sa faca legea in Craiova ?
Peluza sud vrea sa intimideze orice suporter al Universitatii si pentru asta o sa plateasca in fata legii.
Cine vrea suporteri sa joace fotbal nu sa ameninte.
Craiovenii nu vor uita NICIODATA.
Loviturile de imagine ale cocalarului tatuat si durduliu sunt :
1- indepartarea lui Trica
2-Indepartarea fotbalistilor care l-au ajutat sa promoveze
3- Constructia stadionului "Arena leilor", in februarie anul asta trebuia sa vedem meciuri acolo.
4- Meciul de duminica dintre suporteri. A fost clar pentru toata tara care este situatia in Craiova.
5. Autocarul de 550000 euro cu mult peste cel al Barcelonei. O ingamfare fara sens de neam de balta.
Putem sa continuam.
Te asigur ca din momentul in care FC U Est 1948 a promovat in liga 1 si pana azi, este in pierdere mare de sustinere si asta " datorita " loviturilor de imagine .
Last edited by Bogho on 30 Mai 2021, 13:54, edited 1 time in total.
Motiv: fix quote

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 29 Mai 2021, 02:06

Pana la un punct are dreptate si king. Nu pot sa fiu de acord cu caftelile cand vin din partea noastră spre ei, iar invers sa ma oripilez. Ar insemna sa fiu ipocrit. Dar nu poti sa pui semnul de egalitate intre PN si PS din mai multe motive, pe care nu le mai dezvolt, cel mai important fiind acela ca dinspre PN eu nu cunosc acte de provocare de niciun fel. PN și-a vazut de treabă si de echipa ei, n-am auzit să cheme la acțiuni legate de FCU Est vreodată. Pe cand mizeriile de la Sug, au avut și au agendă numai cu Știința. Sa ne aducem aminte de finala de anul trecut, cand amenințau că se strâng in centru să demonstreze că habar n-am ce. Că nu se bucură. In fapt, sa intimideze lumea din oras, să nu se adune la terase. Deci, din punctul ăsta de vedere, n-ai ce să compari.
Legat de chestiuni de onoare si cum se reglează lucrurile in interiorul fenomenului ultras, nu sunt eu chiar cel mai avizat sa dau verdicte. In legile alea nescrise ale codului ultras probabil ca e de ccacat sa te bati altfel decat cu mainile goale sau habar n.am. Nu știu cat conteaza. Eu imi spun parerea de simplu suporter si ma declar impotriva oricaror acte de violenta. Poti sa.mi aduci exemple de ultrasi de oriunde de pe planeta. Consider ca in forma actuala, cu batai si capturat de chestii sau de distrus chestiile altora, fenomenul incepe sa fie depasit. Omenirea a evoluat, lucrurile evolueaza, nu inteleg de ce ultras n-ar evolua si el si trebuie sa ramana in paradigma de ev mediu cu valenii si delenii din satul Ruginoasa. Pt. mine superioritatea unei galerii ar trebui sa se rezume la ceea ce dovedește pe stadion. Numeric, prin atmosfera pe care o creaza, coregrafii, cantece și punct!
Indiferent ca ultras va continua sa existe in Estul Europei in forma de care cei din Vest au inceput sa se pliciseasca, ideal ar fi ca la nivelul orasului Craiova sa fie gasita calea unui armistițiu ceva intre cele doua galerii, pt. ca lucrurile nu evoluează deloc bine. In starea de fapt de la ora actuală si direcția spre care se îndreaptă, nu cred că durează mult până vom fi martorii unor tragedii. Si, in general, orașul nu arată bine deloc cu asemenea tensiuni.
Craiova poate suporta două echipe, dar nu și orgoliile nemasurate a două galerii. Pur și simplu e prea mic pt. așa ceva. Nu e ca și când ai avea ditamai orașul ( nu mai zic doua stadioane ), cu fief.uri oarecum separate, cu locuri in care se manifestă de obicei una și locuri in care se manifestă de obicei cealaltă. Nu. Aici ai un centru, ai cateva bodegi, dai nas in nas peste tot, ai cateva bulevarde pe unde trec autocarele ambelor echipe etc. Nici jucătorii nu cred ca se simt prea confortabil, să știe ca vin la Craiova dar trb. sa aiba grija pe unde se plimbă, că riscă să se ia nu știu cine de ei la un moment dat.
St. conștient ca ceea ce spun eu nu e usor de facut. Dar nu stiu daca s-a incercat si nu stiu daca e imposibil. Daca nu s-a încercat, atunci trebuie să se încerce, lăsând la o parte orice orgolii. Dacă s-a încercat și e imposibil, atunci lucrurile trebuie spuse clar si răspicat, pt. ca toata lumea să știe. Altfel, vinovați pt. ce se întâmplă și ce se va întâmpla de-acum incolo, vor fi considerați deopotrivă și unii și alții.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Augustus Caesar » 29 Mai 2021, 06:56

malus dacus scrie:
29 Mai 2021, 02:06
Pana la un punct are dreptate si king. Nu pot sa fiu de acord cu caftelile cand vin din partea noastră spre ei, iar invers sa ma oripilez. Ar insemna sa fiu ipocrit. Dar nu poti sa pui semnul de egalitate intre PN si PS din mai multe motive, pe care nu le mai dezvolt, cel mai important fiind acela ca dinspre PN eu nu cunosc acte de provocare de niciun fel. PN și-a vazut de treabă si de echipa ei, n-am auzit să cheme la acțiuni legate de FCU Est vreodată. Pe cand mizeriile de la Sug, au avut și au agendă numai cu Știința. Sa ne aducem aminte de finala de anul trecut, cand amenințau că se strâng in centru să demonstreze că habar n-am ce. Că nu se bucură. In fapt, sa intimideze lumea din oras, să nu se adune la terase. Deci, din punctul ăsta de vedere, n-ai ce să compari.
Legat de chestiuni de onoare si cum se reglează lucrurile in interiorul fenomenului ultras, nu sunt eu chiar cel mai avizat sa dau verdicte. In legile alea nescrise ale codului ultras probabil ca e de ccacat sa te bati altfel decat cu mainile goale sau habar n.am. Nu știu cat conteaza. Eu imi spun parerea de simplu suporter si ma declar impotriva oricaror acte de violenta. Poti sa.mi aduci exemple de ultrasi de oriunde de pe planeta. Consider ca in forma actuala, cu batai si capturat de chestii sau de distrus chestiile altora, fenomenul incepe sa fie depasit. Omenirea a evoluat, lucrurile evolueaza, nu inteleg de ce ultras n-ar evolua si el si trebuie sa ramana in paradigma de ev mediu cu valenii si delenii din satul Ruginoasa. Pt. mine superioritatea unei galerii ar trebui sa se rezume la ceea ce dovedește pe stadion. Numeric, prin atmosfera pe care o creaza, coregrafii, cantece și punct!
Indiferent ca ultras va continua sa existe in Estul Europei in forma de care cei din Vest au inceput sa se pliciseasca, ideal ar fi ca la nivelul orasului Craiova sa fie gasita calea unui armistițiu ceva intre cele doua galerii, pt. ca lucrurile nu evoluează deloc bine. In starea de fapt de la ora actuală si direcția spre care se îndreaptă, nu cred că durează mult până vom fi martorii unor tragedii. Si, in general, orașul nu arată bine deloc cu asemenea tensiuni.
Craiova poate suporta două echipe, dar nu și orgoliile nemasurate a două galerii. Pur și simplu e prea mic pt. așa ceva. Nu e ca și când ai avea ditamai orașul ( nu mai zic doua stadioane ), cu fief.uri oarecum separate, cu locuri in care se manifestă de obicei una și locuri in care se manifestă de obicei cealaltă. Nu. Aici ai un centru, ai cateva bodegi, dai nas in nas peste tot, ai cateva bulevarde pe unde trec autocarele ambelor echipe etc. Nici jucătorii nu cred ca se simt prea confortabil, să știe ca vin la Craiova dar trb. sa aiba grija pe unde se plimbă, că riscă să se ia nu știu cine de ei la un moment dat.
St. conștient ca ceea ce spun eu nu e usor de facut. Dar nu stiu daca s-a incercat si nu stiu daca e imposibil. Daca nu s-a încercat, atunci trebuie să se încerce, lăsând la o parte orice orgolii. Dacă s-a încercat și e imposibil, atunci lucrurile trebuie spuse clar si răspicat, pt. ca toata lumea să știe. Altfel, vinovați pt. ce se întâmplă și ce se va întâmpla de-acum incolo, vor fi considerați deopotrivă și unii și alții.
ca bine zisesi, Dacule cel rau ! sunt in asentimentul tau referitor la acesta ''confruntare'', ar fi perfect sa ne dea cel de sus ''mintea de pe urma'' tuturor si sa vedem in continuare pe acest stadion femei si copii. altfel, vor ajunge acolo doar galeriile.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

ElStef
membru
membru
Mesaje: 188
Membru din: 15 Sep 2020, 11:41

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de ElStef » 29 Mai 2021, 07:17

Multe publicații scriu că Mutu a semnat cu Universitatea Craiova! Este momentul să îi cheme in judecată! Se pot obține bani și se pot pune cu botul pe labe!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de marius_vl » 29 Mai 2021, 08:03

ElStef scrie:
29 Mai 2021, 07:17
Multe publicații scriu că Mutu a semnat cu Universitatea Craiova! Este momentul să îi cheme in judecată! Se pot obține bani și se pot pune cu botul pe labe!
Uite acum ii da in judecata! Imediat! :bad:

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de marius_vl » 29 Mai 2021, 08:06

ce poza gretoasa vad pe toate site-urile! Un drogat si-un interlop, iar langa ei avocatul curului, zici ca e copilul strazii, ce fata de retard are, incredibil!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de SLH » 29 Mai 2021, 11:18

NightKing scrie:
28 Mai 2021, 20:09

Nu este nicio diferenta intre PN si PS cu asa comportament, SLH.
bla bla
Pentru tine nu e nicio diferenta nici intre echipe, ai spus de mai multe ori ca le sustii pe amandoua, deci esti cea mai nenorocita specie posibila de suporter.
Probabil ca in curand o sa 'iesi din dulap' ca toni sau tibi si o sa recunoscti ca de fapt esti doar un boovean coclit intrat aici sa intarate.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de gogu2005 » 29 Mai 2021, 11:52

1. Peluza cailor s-a comportat fix ca o galerie in deplasare, păziți de jandarmerie, gură multă, fapte puține, fără nicio susținere locală, doar niște străini amenințând de la distanță locuitorii unui oraș care sărbătoreau câștigarea unui trofeu.
2. Cine pune egal între Nord și prostituatele lui mititelu ori e chior ori e rău intenționat. Iar cei care zic că țin cu ambele echipe sunt o specie aparte de imbecili. Adică să stai în același stadion cu oligofrenii de gogoașă, blondul etc și să îți dea ăia tonul la scandări este sub demnitatea oricui, mai puțin a mititeilor care oricum nu cunosc conceptul.
3. Este de datoria PN să rezolve treburile cu milogii puziști. Cum o fac este problema lor și foarte bine fac.

Multă.mohiee fam miti, susținătorii si fcu sloboz.
CRAIOVA NESUPUSA

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2830
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 30 Mai 2021, 08:56

Cocalarul tatuat si durduliu face un apel la pace, dar in fapt incepe un nou razboi cu Universitatea Craiova .
„Probabil vor fi 4 meciuri pe lună pe Ion Oblemenco (n.r. - două pentru fiecare echipă din Craiova în postura de gazdă), nu se va face nicio diferență între cele două cluburi.
Cei de la CS U se antrenează într-o bază din Craiova, unde ne vom pregăti și noi până vom finaliza lucrările la baza proprie. Va exista o pace și, în acest sens, fac un apel la calmitate. Sper să nu existe incidente în oraș. "

Cum se vor pregati cele doua echipe in aceeasi baza ?
Cred ca in spatele acestei declaratii se ascunde un nou razboi, o noua victimizare si cunoastem cu totii ce urmeaza. Scandal, Mititelu pozand in victima, ps isterizata si violenta, presa partizana etc.
Stie cineva in ce stadiu se afla lucrarile la noua baza sportiva a lui Mititelu ?
Pe langa toate astea, cocalarul, se acopera in fata acuzatiei de instigare la violenta. El se acopera, dar ii arunca in foc pe urangutanii aia fara minte din galerie.
Cred ca trebuie multa atentie la urmatoarele miscari ale cocalarului si ale ps.

Scrie răspuns