Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de asmodeU » 06 Dec 2021, 12:29

Cu alte cuvinte despre noi craiovenii ... in discursul de la Digi, Juniorul ( aka Brancusi) cand a plecat la Paris ne-a lasat prosti si saraci si cand s-a intors ne-a gasit si mai prosti si mai saraci. :)(
Desi Brancusi a spus asta despre rudele lui de la Hobita, juniorul s-a gandit s-o adapteze pentru craioveni. :)(
Si se mira de ce il injura lumea ! :)(

asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de asmodeU » 06 Dec 2021, 13:06

La noi nu există cale de împăcare cu patronul echipei până nu dispare cealaltă echipă din oraș. Poate să câștige și 5 campionate. Noi, suporterii, am fost dezbinați. Dacă va fi o împăcare între noi și patronul FCU, timpul va decide”.

Jesus Christ !!!
Auziti si voi, se impaca cu booveanul doar daca disparem noi. :)
Cica noi suporterii am fost dezbinati ! Si eu care credeam ca n-am fost niciodata impreuna cu astia ! Nu-i recunosc, n-au fost pe stadion ...ei erau pe lunca facand bisnita si alte matrapazlacuri... :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3520
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Paul » 06 Dec 2021, 13:29

Cred ca cel mai mult il enerveaza cand il injura de-alde Gogoasa, deci cel mai eficient este sa ii lasam sa se dezintegreze pe baza de ura reciproca, nu are rost sa intrerupem acest proces, se va derula de la sine, si orice actiune poate determina o schimbare a acestui curs ireversibil. Iar noi il vrem chiar ireversibil - amin!
Deci sa ne luam cate o punga de popcorn si sa vedem acest reality show, e bun!

asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de asmodeU » 06 Dec 2021, 13:39

E păcat că se întâmplă asta, oricât l-ar înjura unii pe Mititelu, el a făcut niște eforturi acolo. Rămân îndoielnice unele dintre deciziile strict fotbalistice ale unui cap de familie care a transformat businessul ăsta în unul de familie, într-un hobby care s-a întins mult peste linia acceptabilă, dar până la urmă este problema omului cum își gestionează afacerea. Dacă s-a pus punct, până la urmă zic că este dispariția Craiovei adevărate”, a adăugat Costache.

Ca să se termine scandalul din Craiova, ar trebui ca echipa asta să vină lângă cealaltă (n.r. - CSU), iar atunci ar dispărea orice problemă de identitate. Bine, ar fi de discutat: cine ia palmaresul?

- Cristian Costache


Un aurolac mucios din Gara de Nord, oficial al Rapidului stie cel mai bine unde este munca orasului nostru, munca noastra...
Toti se ingramadesc prin media (...nu craioveni) si spun care este adevarata U Craiova si toti o iau ca pe un Adevar Universal numai pe noi craiovenii nu ne intreaba nimeni niciodata nimic. :)( Sa vina maine poimaine unul de la Digi la mine si sa ma intrebe:
- Auzi ba prazare, care este Stiinta ?
Adevarata valoare a acestei interventii? Lor le-ar placea sa fie in continuare adversarii lui Mititelu, le este mai la indemana. Cu FCSB, Mititelu n-a castigat nicodata cu Clujul are 2 victorii in 14-15 meciuri. Rapidul a cam batut Craiova lui Mititelu incepand cu 2005 ...(exceptie liga a 2-a anul trecut). Deci sa-mi spuna dl Costache ce adversar isi doreste ca sa-i spun cine este ! :)

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Takeiteasy » 06 Dec 2021, 18:13

Ce rafuieli mafiote la fc calu.

Deci tatuatul zice clar ca a dat bani galeriei, azi dimineata Gogoasa zice asa :

"Am văzut declarațiile că ar fi dat bani galeriei. Sunt convins că astăzi își va schimba această declarație. " (https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/fcu-cr ... 48750.html)

Sa vezi miracol, tatuatul junior chiar retracteaza ce a zis ieri : "Nu am dat niciodată bani direct la galerie sau vreunui membru, ci la un om de afaceri care susținea că pentru asta sunt banii. Atâta timp cât nu era membru, să fie sănătoși cu explicații cerute." (https://www.prosport.ro/fotbal-intern/a ... i-19378538)

Astia se au la mina unii pe altii si se santaseaza cu mesajele publice...

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2095
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de gogu2005 » 06 Dec 2021, 19:05

Niște fomiști toți cei din preajma acestui furuncul numit FC sloboz la tavă
CRAIOVA NESUPUSA

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1628
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de R.E.N. » 06 Dec 2021, 19:09

De fapt nu a dat, ci a luat, si nu de la galerie, ci de la niste domni care s-ar fi prezentat drept galerie. Si de fapt ala care a intrat in autocar si care apare la televizor era soferul, angajatul lui, si pana la urma ce sa dovedeasca daca n-a zis nimic din ce a zis. Circ cu mititei varianta craciun 2021.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Guardiola
suporter
suporter
Mesaje: 716
Membru din: 07 Mai 2006, 22:33

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Guardiola » 06 Dec 2021, 23:52

Nu o sa vinda și o s-o dea la intors și patronasul și slugareii.
FORZZA STIINTA !!! , si la bine si la rau

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2229
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanucrv » 07 Dec 2021, 07:09

Guardiola scrie:
06 Dec 2021, 23:52
Nu o sa vinda și o s-o dea la intors și patronasul și slugareii.
Ba mai mult ,daca fac o victorie acasa si un egal in deplasare ,deja extazul e maxim :trag la poff, fac stadion, atacă cupele europene si practică cel mai mișto joc, din liga întâi( pardon, din galaxie).
Last edited by fanucrv on 07 Dec 2021, 09:21, edited 1 time in total.

asmodeU
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 27 Noi 2021, 09:30

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de asmodeU » 07 Dec 2021, 07:21

Mariajul asta al lor (PUZ+Familie) ce dureaza din 2005 a avut asa niste puseuri de tensiune uneori provocate intentionat de una dintre parti pentru a testa atasamentul ...celeilalte parti, exact ca intr-o relatie de dragoste cand barbatul vine nesaplat pe dinti ba mai mult isi suge si maselele si se duce la nevasta s-o sarute sa vada daca il iubeste asa ... in toate conditiile. :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2229
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanucrv » 07 Dec 2021, 07:27

In toata povestea asta, juniorul si angajatul si-au spus lucruri pe care noi toti le stiam : ca mititelu plătește galeria si ca performanțele sportive ale efm sunt inexistente. O victorie cu Dinamo ,cu golul din foarfeca a lui Costea si o victorie la scor cu Cfr reprezintă tot ce a putut sa produca managementul brutarului . Restul chin, isterie si jale .

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Takeiteasy » 07 Dec 2021, 22:57

Ce mai zice Badea despre mititei si despre U Craiova :

https://www.fanatik.ro/pavel-badea-adri ... a-19835110

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de _BGD_ » 10 Dec 2021, 20:51

Mi se pare fabulos ca dupa 10 ani scalvii booveanului sa se afle in aceeasi situatie: sa-si conteste stapanul :lol: :lol:

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Takeiteasy » 10 Dec 2021, 21:02

Cosmin Staicu ma da un brinci la vale boovenilor:

https://www.prosport.ro/fotbal-intern/l ... a-19380698

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Takeiteasy » 10 Dec 2021, 21:10

_BGD_ scrie:
10 Dec 2021, 20:51
Mi se pare fabulos ca dupa 10 ani scalvii booveanului sa se afle in aceeasi situatie: sa-si conteste stapanul :lol: :lol:
Parca nu-mi vine sa cred ca noi am scapat de el - nu 100 %, dar in buna masura in care ne putem bucura miine de un meci fara sa-i vedem fata sau sa-i ascultam vocea interlopului chel.

Scrie răspuns