Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Jimmy Darmody » 29 Sep 2019, 20:30

Ba da ce [****] va mai place sa va ascundeti dupa deget,nimeni nu vede,dar toti comenteaza.....suna a curve...curve bai...vb lui Sisu...faceti figuri ca tarfele cand le pui mana pe [cenzurat]...curve multe..

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Jimmy Darmody » 29 Sep 2019, 20:34

Nima nu isi asuma...am vazut..e un [cenzurat] mititelu...ceea ce stiam deja,unii o ard...bai vazui aici...pe net...pe sange..da nu ma uitai in direct ...nu...chiar nu.....:)

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2909
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 29 Sep 2019, 20:47

Chiar nu m-am uitat in direct pentru ca am avut treaba, dar nu vad nici o diferenta intre a vedea emisiunea in direct si a o vedea pe net. Nu stiu de ce te agiti atat. Ma intereseaza Universitatea Craiova si pentru asta urmaresc si ce spune jigodia de Mititelu. Noi cand nu avem ce face, ne certam si nici macar nu stim de ce. Daca puteam o vedeam in direct, dar asa m-am uitat pe net.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 29 Sep 2019, 21:37

...azi zăcui toată ziua semi-beat și cu durere de cap, de abia mă ridicai din pat ca să mă spăl pe dinți. Niște Ajîcă îmi trebuia la ora 5, ca să mor de-a binelea. Dar și dacă eram ok, văzui cu juma de ochi că la ora aia era un meci. Nush dacă aș fi dat meciul pe Ajîcă, decât maxim pt. ce zisei cu cna-ul. Acum, pe bune, în 2019 mai există lume care să-l soarbă pe Ajîcă?! Pt. ce dracu ți-ai dori să vezi Ajîcă după aproape dooj de ani de Ajîcă??...

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Doomsday » 30 Sep 2019, 06:48

Exact cum anticipam, si-a facut reclama cu meciul, iar acum apare pe la tv cu echipa familiei. Si uite asa, cei care sunt indiferenti, ajung sa se uite in gura chelului vazandu-l mai des prin mass-media, in timp ce cei de la clubul nostru stau si privesc. Am ajuns sa auzim numai de boovean prin presa, ca in perioada neagra, cum se lupta el cu mafia care vrea sa-i ia echipa familiei.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2858
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de nyk_sorin » 30 Sep 2019, 15:01

Familia mititelu data in judecata si de Kaufland:
Fişiere ataşate
CF2DA150-F240-4AF8-B635-DB924F78F13C.jpeg
E9A3C508-A8E8-479E-85B1-88BF2FDE6388.jpeg

LiviuB

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de LiviuB » 30 Sep 2019, 15:30

am mai auzit inca una - l-a pacalit pana si pe Sechelariu... alerga ala dupa el sa ii dea banii inapoi...

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de zeddDarko » 30 Sep 2019, 15:46

:)))) intrebarea se pune: Pe cine nu a pacalit mascariciul asta?

In alta ordine de idei, pana la urma toate i se vor infunda, nu merg pacalelile astia la infinit, vorba lui, este doar o durata de timp.Isi baga copiii in toate ca.caturile lui, asta inseamna sa fii om de joasa speta, fara valori, fara discernamant, doar 0 barat.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8121
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 30 Sep 2019, 18:09

nyk_sorin scrie:
30 Sep 2019, 15:01
Familia mititelu data in judecata si de Kaufland:
Asta e un proces de multi ani pentru marca "Editie Speciala". Exista multe similaritati cu marca "FC Universitatea Craiova ".

Ajica a facut tot felul de SRL-uri care toate se numeau "Editie Speciala". Un SRL dadea faliment, chelul facea alt SRL, baga marca "Editie speciala" aflata in proprietatea puradeilor lui, si noul SRL cica era tot ziarul vechi :laughing: Dar creditorii ramineau cu ochii-n soare. Exact aceeasi treaba ca la fotbal : creeaza un brand cu un public tinta, si muta acel "brand" din SRL in SRL pacalind publicul si creditorii cu treaba asta.

Editie speciala SRL
Editie Speciala Popular SRL
Editie Speciala de Oltenia SRL
ESO Editor SRL
ESO-NEW SRL
...................................

Cu ceva timp in urma un fost angajat al chelului mi-a trimis detalii despre povestea asta.
Si la Editie Speciala tot Mircea Sandu, Dragomir si Piti i-au dezafiliat multele SRL-uri ? :laughing: :laughing: :laughing:

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8121
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 30 Sep 2019, 18:15

Probabil ca nu exista inca o lege in Romania care sa interzica in mod clar escrocheriile de acest mod - adica daca un nou SRL foloseste o marca sau o versiune a acelei marci care in trecut a fost utilizata de un SRL falimentat, creditorii SRL-ului decedat sa fie de acord cu asa ceva. De aia sobolani de genul Ajica se imbogatesc in Romania - pentru ca nu exista legi care sa-i bage la puscarie pentru golanii evidente.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Jimmy Darmody » 01 Oct 2019, 17:17

Sa imi bag [cenzurat] in rasa si in familia mititelu,niste jegosi infecti,a ingropat Craiova Kktul asta si inca i se da importanta ceea ce denota faptul ca UNIVERSITATEA CRAIOVA lui SATANA AMENINTA ! Multa moooie la familia mititelu,peluza puz, digitv ! Hai cu titlul sa moara in SANGE propriu sclavii digi,mititelu,puz...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8121
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 01 Oct 2019, 20:41

Echipa familiei, tata - nu mai vazusem asa ceva de 5 ani...Cine vrea sa vada asa ceva, acum are motiv de bucurie. Mie imi vine sa vomit.


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8121
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 03 Oct 2019, 02:27

Un prieten din presa mi-a trimis linkul asta :

https://www.gsp.ro/gsp-special/diverse/ ... 78855.html

Asadar ne-a Ovi :

"1972: decide să plece din România. Se stabilește pentru patru luni la Washington
1974: întors în țară, ajunge la revista "Flacăra", sub conducerea poetului Adrian Păunescu"

Deci in 1972 ne-a Ovi, sluga lui Ajica, "decide sa plece din Romania - tocmai in SUA". Pentru cei mai tineri, sa pleci in SUA pe vremea comunismului era o chestie incredibil de grea. Practic daca ne-a Ovi a plecat in SUA atunci insemna ca baiatul era spion, securist, sau de amindoua.

Deci securistul ne-a Ovi si sifonul DNA Ajica s-au luat de mina dupa anii 90. Interesant, foarte interesant.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 03 Oct 2019, 07:44

...faza tare din tot interviul e pe la min.5, cand Ajîcă are un moment de sinceritate maxima. Fiind intrebat de ce au stat in vestiarul oaspetilor, el cica "nu puteam sa stam noi acolo, ca au poze cu Universitatea Craiova". Dupa care o da cotita, dar porumbelul a zburat. De fapt, omul e consecvent cu ceea ce spusese si in trecut - "intre noi si Universitatea Craiova nu exista nicio legatura, e doar o asemanare de nume". Bravo Ajîcă!...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8121
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 03 Oct 2019, 12:25

Care se pricepe, sa faca un meme ceva cu faza asta, ca e hazlie :-)

Scrie răspuns