Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 19 Sep 2019, 21:42

Se pare ca vom juca cu csm resita pe oblemenco miercuri si putem da o noua palma booveanullui cu prezenta numeroasa!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 19 Sep 2019, 21:42

zeddDarko scrie:
19 Sep 2019, 20:28
Ma asteptam sa vanda mult, dar mult mai multe...preturi mici si degeaba, astia-s toti.Multe se vor da pe sustache.
Pai mai au o saptamina. E timp destul. Probabil ca vor vinde si la stadion in ziua meciului inca 1000-1500 de bilete.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 19 Sep 2019, 22:25

fanatic16 scrie:
19 Sep 2019, 21:42
Se pare ca vom juca cu csm resita pe oblemenco miercuri si putem da o noua palma booveanullui cu prezenta numeroasa!
Inca un motiv de circ pentru mititei. In primul rind gazonul va fi dezastru maxim. In al doilea rind m-as mira sa avem public mai numeros decit la actiunea de imagine a familiei. Probabil ca vom fi un numar comparativ spre mai mic (vreo 7000-8000 la meciul de cupa cu Snagov de anul trecut) ...Asta va da apa la moara mass media ca in Craiova sint doua echipe legitime si publicul este impartit in mod EGAL.

Eu daca eram la club faceam pe dracu' sa jucam la Timisoara sau in alta parte. In acest mod, se facea comparatia U Craiova - FCSB vs. FC Calu - U Cluj la public. Asa se va face comparatia intre U Craiova - Resita vs. FC Calu - U Cluj. Un dezastru de imagine zic eu.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 19 Sep 2019, 22:42

Ramane de vazut ce va fi dar trebuie sa luam atitudine, sa venim in numar mare. Sper ca Resita sa nu puna niste preturi mari pt ca ei sunt practic organizatorii meciului.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2056
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 19 Sep 2019, 22:44

Si inca ceva, ora ne cam dezavantajeaza pt ca booveniu are la 21:30 iar noi la 18:45, majoritatea nu cred ca pot ajunge de la serviciu...

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Jimmy Darmody » 19 Sep 2019, 22:52

Daca esti zeu compari Craiova-resita cu echipafaranume - U Cluj,daca esti sanatos la cap realizezi ca toti frustratii si analfabetii plus ceva olteni curiosi se vor duce la meci marti, caci nu vor mai avea ocazia sa vada spurcaciunea live(mai mult o curiozitate pur olteneasca gen "hai sa vedem mortul cum se zbate"), iar miercuri multi vor prefera sa stea acasa la o bere sa savureze victoria,caci Craiova o vezi maxim la doua saptamani pe Oblemenco si aici avem zic eu 11000 suporteri macar-din alte localitati/nu permite serviciul/diverse,nu trebuie sa fi prea inteligent ca sa intelegi,stii ce zic NO?ETC....

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de zeddDarko » 19 Sep 2019, 22:57

Din cate am vazut, vorbit cu mai multi oameni, exista o diferanta de la cer la pamant intre cei care sustin Universitatea Craiova si echipa brutarului, una semnificativa, de la modul de exprimare, argumente, logica...Chiar ma bucur ca brutarul isi tine maimutele aproape.Cel mai bun lucru pe care l-a facut pentru Craiova.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Jimmy Darmody » 20 Sep 2019, 06:14

"„Din păcate venim cu o veste nu tocmai plăcută în ceea ce priveşte meciul din Cupa României împotriva celor de la Universitatea Craiova. În urma încercărilor nenumărate către Digi Sport de a muta ora disputării meciului mai devreme fără a nu fi nevoiţi să jucăm pe nocturnă, acest lucru nu a fost realizabil. Astfel meciul se va disputa la Craiova în data 25 septembrie, de la ora 18:45, fiind televizat.
În urma acestui meci echipa noastră va încasa jumătate din suma biletelor vândute dar nu mai puţin de 25000 de euro”, a anunţat CSM Reşiţa."

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanucrv » 20 Sep 2019, 08:54

În ultima vreme se întâmplă o succesiune de evenimente proaste la echipă care au dărâmat serios imaginea clubului :transferuri ratate, rezultate slabe, plecare sponsorului principal la o rivala, gafele incredibile făcute de oficialii acestei echipe, lipsa de atitudine fata provocările făcute de boovean și mass media. Văd că circul continua iar noi suntem căzuți într-o ciudata letargie. Are dreptate Boby, nu trebuia sub nicio forma acceptat sa joace meciul de cupa după booveni:odata din cauza gazonului și doi comparația la număr de spectatori. Ne băgăm singuri în niște situații penibile. NU TREBUIA PERMIS LUI MITITELU SA JOACE PE ION OBLEMENCO.

LiviuB

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de LiviuB » 20 Sep 2019, 10:34

eu sunt de acord ca nu trebuia lasat asta sa joace pe Ion Oblemenco dar daca s-a stabilit asa, da-l draq, prea exageram. hai sa ne concentram pe ce este de facut la echipa, prea ii dam atentie. nu stiu ce asteptari aveti voi de la presa, oricum ne atacau, asa ca nu vad de ce as incepe sa fiu foarte atent cu ceea ce vor scrie saptamana viitoare.
eu vad ca s-a adus unul dintre cei mai buni antrenori din Romania, a fost adus Ivan, au venit si alti jucatori buni, s-au facut foarte multe lucruri bune. stam acum sa facem tot felul de scenarii... mi se rupe de mititelu si fraierii lui

Avatar utilizator
valynet
membru
membru
Mesaje: 185
Membru din: 01 Noi 2018, 14:26

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de valynet » 20 Sep 2019, 10:52

Dramatizam si exageram prea mult cu acest mititelu. Nu inteleg de ce ii acordati atata atentie. Cum sa iti fie frica de faptul ca iti fura incultul ala suporterii? Cum? Refuz sa cred ca unii puteti avea o asemenea teama. Voi va uitati macar in jurul vostru pe stadion sa vedeti ce lume vine? Familii cu sotii si copii, lume educata, e o placere sa vezi un meci al Stiintei de pe stadion. E drept ca inca mai sunt destui care mai au deprinderi de ghiolbani (care injura din primul minut, chiar propriii jucatori). Va e cumva frica sa nu-i pierdem pe acestia din urma? Ca pe primii mentionati e exclus din start sa mearga la echipa familiei. Eu cred ca cel mai bun lucru care i s-a intamplat Stiintei a fost aceasta cernere naturala a suporterilor. Cine a avut inteligenta sa se alature noului proiect de renastere al Stiintei deja a facut-o si nu se va mai intoarce in veci la mediocritatea booveanului.

Si as incheia fix prin mesajul absolut genial al Peluzei Nord de la meciul cu FCSB (ma inchin si jos palaria in fata celui care a avut aceasta idee):
"Cine a avut norocul de prieteni buni sa dea,
Cine stie ce-i iubirea, langa noi, cantand, sa stea"

Dumnezeule, aceste versuri sunt reprezentative pentru ce s-a intamplat cu renasterea Universitatii Craiova. Cine vrea la mititelu, duca-se. Dar cine stie ce-i iubirea, langa noi, cantand va sta!
Offense sells tickets, Defense wins championships.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de SLH » 20 Sep 2019, 12:45

valynet scrie:
20 Sep 2019, 10:52
....
Si as incheia fix prin mesajul absolut genial al Peluzei Nord de la meciul cu FCSB (ma inchin si jos palaria in fata celui care a avut aceasta idee):
"Cine a avut norocul de prieteni buni sa dea,
Cine stie ce-i iubirea, langa noi, cantand, sa stea"

Dumnezeule, aceste versuri sunt reprezentative pentru ce s-a intamplat cu renasterea Universitatii Craiova. Cine vrea la mititelu, duca-se. Dar cine stie ce-i iubirea, langa noi, cantand va sta!
Iar continuarea lise potriveste perfect mititeilor: Cine n-a simtit iubirea / Plece dintre noi plangind

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 20 Sep 2019, 15:37

...Schiller și ajîcii? Nici chiar asa...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Bobby » 20 Sep 2019, 15:42

Acum boovenii sint iritati ca si meciul de cupa al Stiintei se joaca pe Oblemenco...Multumim Genoiule...

LiviuB

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de LiviuB » 20 Sep 2019, 16:00

Are cineva acces la vreo situatie privind taxele platite de firmele lui mititelu? Pt ca ar fi de-a dreptul prosti sa lase pe stadion o firma cu datorii la bugetul local.

Scrie răspuns