Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 09 Iun 2022, 14:04

@ Doomsday, raspunsul lui Rotaru a clarificat situatia.
" UEFA nu admite ca o persoană sau grup de persoane să păcălească jucătorii. Așa că dacă acel grup de persoane falimentează o societate și, după aceea, înființează alta, UEFA îl pune sa plătească.

În plus, noi nu avem treabă cu vechea societate a lui Mititelu. Noi nu am susținut niciodată că suntem continuatorul lui din 2011, din moment ce am și jucat unii împotriva celorlalți.

Este o fâsâială! Echipa lui nu are nicio treabă cu adevărata Universitatea Craiova”, a declarat Mihai Rotaru

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3474
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 15 Iun 2022, 19:59

Mititelu ramane managerul + antrenorul echipei de fotbal a Penitenciarului Pelendava pana la finele anului. Si-a dat seama ca trebuie sa ramana sa forteze intrarea in grupe. :)(
FMSP :)(

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de JaneTrabant » 16 Iun 2022, 10:12

Freestate scrie:
15 Iun 2022, 19:59
Mititelu ramane managerul + antrenorul echipei de fotbal a Penitenciarului Pelendava pana la finele anului. Si-a dat seama ca trebuie sa ramana sa forteze intrarea in grupe. :)(

😂😂😂😂😂😂😂

Mititelu Adrian Mărin, a.k.a dop de damigeana - coordonator fotbal penitenciarul Pelenedava.
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3474
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Freestate » 17 Iun 2022, 10:08

"Adrian Mititelu vrea un moderator TV în conducerea lui FCU Craiova: „Avem un acord verbal”..."

Au infiintat zeci de ziare on-line pentru zona Oltenia, Editie Speciala cel mai cunoscut dintre ele ... ca sa manipuleze, acum vor pe cineva priceput la imagine tot pentru acelasi scop.
Tipii astia sunt incorigibili, nu se mai opresc din pasiunea de a fi neconformi. :)(
Precum comunistii innainte de '44...putini dar dotati cu mijloace de propaganda, manipulare si cu sprijinul taticilor.
FMSP :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanucrv » 17 Iun 2022, 14:46

La moderatori tv nu are interdicție!!
Cica Croitorasul cel piszdosz nu vrea sa semneze pana nu se ridică interdicția . Așa ca au "scapat pe surse" ,ca il iau pe Reghe daca mai face figuri. .
https://www.prosport.ro/fotbal-intern/l ... v-19474231

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 17 Iun 2022, 16:41

Boovenii vorbesc despre revenirea lui Napoli. In cazul in care nu se vor intelege cu Croitoru, vor incerca sa se inteleaga cu Napoli si o vor da in presa ca la presiunea suporterilor a fost readus " salvatorul ".
Parca saptamna asta trebuia sa semneze Croitoru. Nu prea e liniste in grajd si nici paiele nu prea ajung.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de R.E.N. » 23 Iun 2022, 17:17

Plangeri de incalcare a drepturilor de proprietate intelectuala le face cineva boovenilor? Vad ca apare pe prima pagina pe toate fituicile de sport [cenzurat] tatuat inconjurat de logouri cu FC Universitatea si Fotbal Club Universitatea, cand FC Universitatea Craiova si Fotbal Club Universitatea Craiova sunt marcile noastre.

Pe langa asta, tot nu i s-a respins cererea pentru inregistrarea emblemei aleia care e 95% stema noastra? Vad ca inca o folosesc impreuna cu potcoava.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 23 Iun 2022, 17:47

Ce dor imi era de voi.

I s-a interzis sa foloseasca Universitatea Craiova, cele 2 cuvinte impreuna.
Are voie in continuare fara nicio problema sa foloseasca FC Universitatea, Universitatea 1948 sau ce vrea el.

Stema cu leul in baza a ce credeti voi ca poate sa o piarda? Doar pentru ca i-a fost anulata vechea stema?
Vechea stema a fost anulata pentru ca pe ea erau scrise cele 2 cuvinte de mai sus impreuna, UNIVERSITATEA CRAIOVA.

Nu a fost anulata pentru ca avea vreun leu sau pentru ca semana cu vreo stema anume. Pentru ca nimeni altcineva nu avea la momentul respectiv vreo stema cu leul inregistrata.

Rotaru a inregistrat stema cu leul imediat dupa ce lui mititelu i-a fost anulata.
Aici problema este ca logo-ul cu leul a fost folosit de mititelu foarte mult timp. E foarte usor de recastigat in instanta daca avocatii lui ar fi buni de ceva. Pentru ca Rotaru, Clubul Sportiv sau orice alta societate de-a voastra, nu a avut inregistrata stema cu leul pana sa apara noua echipa de fotbal.

Deci mai degraba ar trebui sa va pregatiti de o stema cu un arici, decat sa asteptati stema noastra cu potcoava.

Ce imi pare mie rau e ca s-a cam dus distractia de pe topicul asta si circul s-a mutat pe "Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023".
Stay strong girls.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Iancu Magheru » 23 Iun 2022, 18:02

=))))) un pic de animație. Tony, fii binevoitor să cauți stema folosită de Universitatea Craiova in prezent. Gata? Bun, spune-mi, te rog, când anume a folosit Mititelu la vreuna din echipele patronate de el după 2005 exact această stemă. Atenție, e vorba de stema folosită prima dată in 1983 la meciul cu Benfica.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2119
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 23 Iun 2022, 18:15

Tony7 scrie:
23 Iun 2022, 17:47
Ce dor imi era de voi.

I s-a interzis sa foloseasca Universitatea Craiova, cele 2 cuvinte impreuna.
Are voie in continuare fara nicio problema sa foloseasca FC Universitatea, Universitatea 1948 sau ce vrea el.

Stema cu leul in baza a ce credeti voi ca poate sa o piarda? Doar pentru ca i-a fost anulata vechea stema?
Vechea stema a fost anulata pentru ca pe ea erau scrise cele 2 cuvinte de mai sus impreuna, UNIVERSITATEA CRAIOVA.

Nu a fost anulata pentru ca avea vreun leu sau pentru ca semana cu vreo stema anume. Pentru ca nimeni altcineva nu avea la momentul respectiv vreo stema cu leul inregistrata.

Rotaru a inregistrat stema cu leul imediat dupa ce lui mititelu i-a fost anulata.
Aici problema este ca logo-ul cu leul a fost folosit de mititelu foarte mult timp. E foarte usor de recastigat in instanta daca avocatii lui ar fi buni de ceva. Pentru ca Rotaru, Clubul Sportiv sau orice alta societate de-a voastra, nu a avut inregistrata stema cu leul pana sa apara noua echipa de fotbal.

Deci mai degraba ar trebui sa va pregatiti de o stema cu un arici, decat sa asteptati stema noastra cu potcoava.

Ce imi pare mie rau e ca s-a cam dus distractia de pe topicul asta si circul s-a mutat pe "Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023".
Stay strong girls.
Prinsasi glas, se aude că fcu o sa aibă multi abonați, Nr record chiar , adica vreo 357, mai mult decât anul trecut
Se vede că ești paralel privind situația stemei, îmi explici și mie de ce din 26 de steme înregistrate de mititelu in trecut niciuna nu era cea originala din 83?
Mă refer la ce steme avea el înregistrate la osim până să îi fie ceva anulat adică perioada 2002-2013
Nu mi spune că din cauză de rebranding că asta nu ar crede nici un copil de 10 ani
Singurele steme apropiate de cea originala pe care le a avut înregistrate sunt cu scris adăugat deasupra sau cu număr greșit de u-uri sub scrisul Craiova
Degeaba razi de situația noastră cu transferuri că noi și cu lotul actual vă dăm clasă la orice oră, voi aveți noroc daca depășiți locul 11

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 23 Iun 2022, 18:16

Identica cu cea din 83? Nu cred ca a folosit.
Dar a folosit o stema asemanatoare, care a fost inregistrata si folosita mult si bine.

Clubul lui Badea a folosit vreodata vreo stema cu leul sau ceva asemanator? Nu, nici macar atat.
Pentru ca s-a dovedit in instanta ca actualul club nu are nicio legatura cu vechiul club, sub care a fost echipa de fotbal si care a avut si stema respectiva. Deci pe scurt, cam greu sa i se interzica sa o foloseasca in continuare.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Iancu Magheru » 23 Iun 2022, 18:27

A fost înregistrată și folosita mult și bine, apoi s-a dovedit in instanța că era folosită cu rea credință.
A noastră e folosită in baza unei colaborări cu instituția de învățământ universitară din Craiova, ceva de care Mititelu nu se va putea atinge in veci.

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 23 Iun 2022, 18:37

Iancu Magheru scrie:
23 Iun 2022, 18:27
A fost înregistrată și folosita mult și bine, apoi s-a dovedit in instanța că era folosită cu rea credință.
A noastră e folosită in baza unei colaborări cu instituția de învățământ universitară din Craiova, ceva de care Mititelu nu se va putea atinge in veci.
Cu rea credita a fost folosit leul sau sintagma Universitatea Craiova?
Din ce imi aduc eu aminte, raspunsul e 2.

In cazul vostru, colaborarea cu institutia de invatamant nu are nicio treaba cu stema. Pe stema scrie doar Craiova.
Si nu avea Universitatea din Craiova inregistrat pe la OSIM vreo stema cu vreun leu.
Stema aia a fost folosita de vechiul club, care intre timp in acte nu mai exista. Clubul lui Badea e o entitate total diferita, nerecunoscut de nimeni ca ar avea vreo legatura cu vechiul club.
fanatic16 scrie:
23 Iun 2022, 18:15

Prinsasi glas, se aude că fcu o sa aibă multi abonați, Nr record chiar , adica vreo 357, mai mult decât anul trecut
Se vede că ești paralel privind situația stemei, îmi explici și mie de ce din 26 de steme înregistrate de mititelu in trecut niciuna nu era cea originala din 83?
Mă refer la ce steme avea el înregistrate la osim până să îi fie ceva anulat adică perioada 2002-2013
Nu mi spune că din cauză de rebranding că asta nu ar crede nici un copil de 10 ani
Singurele steme apropiate de cea originala pe care le a avut înregistrate sunt cu scris adăugat deasupra sau cu număr greșit de u-uri sub scrisul Craiova
Degeaba razi de situația noastră cu transferuri că noi și cu lotul actual vă dăm clasă la orice oră, voi aveți noroc daca depășiți locul 11
Nu stiu bro.

Eu dupa ultimele meciuri ale nationalei m-am hotarat sa nu ma mai duc la niciun meci de fotbal care are legatura cu nationala sau cu cluburile de la noi.
M-am cam plictisit sa vin cu bani gramada pentru deplasari ca sa vad niste desculti. Iar campionatul intern e si mai praf. Actualul lot al vostru, acum 15 ani, nu avea ce sa caute in prima liga. Mare lucru cu ce lot te lauzi tu.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de R.E.N. » 23 Iun 2022, 18:45

Tony7 scrie:
23 Iun 2022, 17:47
Ce dor imi era de voi.

I s-a interzis sa foloseasca Universitatea Craiova, cele 2 cuvinte impreuna.
Are voie in continuare fara nicio problema sa foloseasca FC Universitatea, Universitatea 1948 sau ce vrea el.

Stema cu leul in baza a ce credeti voi ca poate sa o piarda? Doar pentru ca i-a fost anulata vechea stema?
Vechea stema a fost anulata pentru ca pe ea erau scrise cele 2 cuvinte de mai sus impreuna, UNIVERSITATEA CRAIOVA.

Nu a fost anulata pentru ca avea vreun leu sau pentru ca semana cu vreo stema anume. Pentru ca nimeni altcineva nu avea la momentul respectiv vreo stema cu leul inregistrata.

Rotaru a inregistrat stema cu leul imediat dupa ce lui mititelu i-a fost anulata.
Aici problema este ca logo-ul cu leul a fost folosit de mititelu foarte mult timp. E foarte usor de recastigat in instanta daca avocatii lui ar fi buni de ceva. Pentru ca Rotaru, Clubul Sportiv sau orice alta societate de-a voastra, nu a avut inregistrata stema cu leul pana sa apara noua echipa de fotbal.

Deci mai degraba ar trebui sa va pregatiti de o stema cu un arici, decat sa asteptati stema noastra cu potcoava.

Ce imi pare mie rau e ca s-a cam dus distractia de pe topicul asta si circul s-a mutat pe "Universitatea Craiova - Sezonul 2022/2023".
Stay strong girls.
Iti doresc multa :-x si sa mars inapoi la Booveni pe islaz. Ai facut facultatea de drept alaturi de maimuta adytza de poti sa spui atatea enormitati. In primul rand, daca o firma din CRAIOVA foloseste o marca FC Universitatea, in timp ce marca FC Universitatea Craiova e inregistrata de altcineva pentru acelasi tip de activitati, se numeste ca e o marca inselatoare, menita sa induca publicul in eroare. Pentru ca oricine, inclusiv cititorii de ccacatul sporturilor si aia care se duc sa aplaude la meciurile lui mititelu, o sa faca automat asocierea cu marca FC Universitatea Craiova. Iar scopul legislatiei privind protectia marcilor e tocmai sa interzica asocieri false. Nu poti sa te duci sa-ti faci marca adevarata Coca Cola 1948 si sa vinzi suc in cutii rosu cu alb. Din acelasi motiv. Drept pentru care ccacatul cu ochelari de soare pe care il pupati in ccur, soarele dreptatii voastre, n-o sa-si poata inregistra in veci marca FC Universitatea sau Fotbal Club Universitatea. Poti cauta pe OSIM, daca gasesti ceva sa te duci sa-l pupi pe mititelu si in bot, ca in ccur l-ati pupat destul.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Tony7
membru
membru
Mesaje: 113
Membru din: 15 Oct 2020, 18:45

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Tony7 » 23 Iun 2022, 18:50

Renisor, n-ai nimerit. La drept n-am fost.
Voi dupa atata timp inca aveti atata frustrare in voi pe mititelu, lol.

Chill guys, usor. Atatia nervi in timp pot duce la atac cerebral si alte probleme de sanatate .

Pe mine ma doare fix in ccur de mititelu, de arici, de adytza. Iti multumesc pentru muia oferita. Promit sa o ofer cu drag celei mai dragi persoane tie. :-x
Spor la tras sania ariciului, nasuc rosu.

Scrie răspuns