Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de zeddDarko » 05 Iun 2021, 12:23

Kellogg scrie:
04 Iun 2021, 17:09
Stati sa i vedem ca si o si schimba prima data
Corect. Mititelu are zeci de steme in curs de aprobare la OSIM, unele care seamănă cu a noastră sunt atacate de clubul sportiv, dar la OSIM se mișcă mai greu decât la CFR.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de sorialis » 06 Iun 2021, 15:29

gogu2005 scrie:1. Peluza cailor s-a comportat fix ca o galerie in deplasare, păziți de jandarmerie, gură multă, fapte puține, fără nicio susținere locală, doar niște străini amenințând de la distanță locuitorii unui oraș care sărbătoreau câștigarea unui trofeu.
2. Cine pune egal între Nord și prostituatele lui mititelu ori e chior ori e rău intenționat. Iar cei care zic că țin cu ambele echipe sunt o specie aparte de imbecili. Adică să stai în același stadion cu oligofrenii de gogoașă, blondul etc și să îți dea ăia tonul la scandări este sub demnitatea oricui, mai puțin a mititeilor care oricum nu cunosc conceptul.
3. Este de datoria PN să rezolve treburile cu milogii puziști. Cum o fac este problema lor și foarte bine fac.

Multă.mohiee fam miti, susținătorii si fcu sloboz.
ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Koson
junior
junior
Mesaje: 32
Membru din: 19 Apr 2021, 21:04

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Koson » 06 Iun 2021, 21:16

https://realitateasportiva.net/exclusiv ... -intampla/

Woahahaha...tigannul malai viseaza... Daca mai vad in viata asta mititelu si Uiversitatea in aceeasi propozitie ma mut la dinamo!

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Alishor » 06 Iun 2021, 22:02

Koson scrie:
06 Iun 2021, 21:16
https://realitateasportiva.net/exclusiv ... -intampla/

Woahahaha...tigannul malai viseaza... Daca mai vad in viata asta mititelu si Uiversitatea in aceeasi propozitie ma mut la dinamo!
nu o sa se intample niciodata. a avut-o o data si a aruncat-o ca pe o masea stricata. trebuie sa fii masochist sa te asociezi cu un bisnitar cu apucaturi de interlop. sunt doar fitile, cum se vorbea si de asocierea lui gigi cu csa steaua.
5 septembrie 1948... Legenda incepe

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de cortinadampezzo » 07 Iun 2021, 20:05

“Eu cred că cele două echipe se vor reuni. Am informații de la locul faptei. Eu spun că acesta este proiectul, dar când se va face această fuziune nu știu să vă zic. Dacă vii ban cu ban la un loc eu zic că o să fie mult mai bine decât este acum.

Eu așa am auzit că există un proiect în timp, probabil că anul viitor sau peste doi ani, și se încearcă să se refacă o singură Universitatea Craiova și să fie cu o echipă compusă din cele două. Acesta este un plan la care cred că ne puteam gândi, precum la Viitorul cu Farul. Mă gândesc că se lasă la o parte niște interese meschine și se dorește o mare echipă.”, a spus Mădălin Voicu, pentru Realitatea Sportivă.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de sorialis » 07 Iun 2021, 20:16

cortinadampezzo scrie:“Eu cred că cele două echipe se vor reuni. Am informații de la locul faptei. Eu spun că acesta este proiectul, dar când se va face această fuziune nu știu să vă zic. Dacă vii ban cu ban la un loc eu zic că o să fie mult mai bine decât este acum.

Eu așa am auzit că există un proiect în timp, probabil că anul viitor sau peste doi ani, și se încearcă să se refacă o singură Universitatea Craiova și să fie cu o echipă compusă din cele două. Acesta este un plan la care cred că ne puteam gândi, precum la Viitorul cu Farul. Mă gândesc că se lasă la o parte niște interese meschine și se dorește o mare echipă.”, a spus Mădălin Voicu, pentru Realitatea Sportivă.
De când e Voicu ăsta de luat în seamă, în legătură cu Știința?!

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Alishor » 07 Iun 2021, 20:30

imi aparu din intamplare pe fb un live al lui gabi safta, invitat fiind marsel puscaci. in comentarii taraneii tot intrebau de stema, ce e cu ea, daca se schimba cutare... pe langa faptul ca marsel isi dadea limbi in [cenzurat] cu gabi safta, vorbira de autocar. cica nici barcelona nu are autocar asa scump si cica vine sapt viitoare. Iar legat de stema, puscaci evita sa dea un raspuns clar, zise ca nu are rost sa vorbim de stema, sa vina rezultatele ca alea conteaza. din cum evita sa vorbeasca despre subiect, nu m-as mira ca sa apara cu U ul ala pe tricouri din vara.
5 septembrie 1948... Legenda incepe

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 08 Iun 2021, 11:13

MARE transfer MARE la FCU Est 1948. Saptamana viitoare o sa fie transferat un autocar de 500000 euro. Autocarul o sa fie prezentat cu lautari, cu spectacol, cu multa galagie ca sa stie lumea ca familia booveana are avere FN, FN, FN,
Cata cocalareala !!!
Ati mai auzit ca vreo echipa sa-si prezinte, cu spectacol, autocarul ?? :)-
In plus, Marsel Pusca(rie)s a spus ca transferurile vor fi cu jucatori straini. Tradus = FCU Est o sa fie o echipa de impresari cu jucatori luati mocca, ceva de tip Botosani.
Buget nelimitat !!! Cat pot sa minta jigodiile astea boovene ! :mincinos
Atentie la gogosile pe care le arunca astia in presa sau pe net. Nu puneti botul. :hmm

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2949
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Geronimo » 08 Iun 2021, 12:19

fabius_2014 scrie:MARE transfer MARE la FCU Est 1948. Saptamana viitoare o sa fie transferat un autocar de 500000 euro. Autocarul o sa fie prezentat cu lautari, cu spectacol, cu multa galagie ca sa stie lumea ca familia booveana are avere FN, FN, FN,
Cata cocalareala !!!
Ati mai auzit ca vreo echipa sa-si prezinte, cu spectacol, autocarul ?? :)-
In plus, Marsel Pusca(rie)s a spus ca transferurile vor fi cu jucatori straini. Tradus = FCU Est o sa fie o echipa de impresari cu jucatori luati mocca, ceva de tip Botosani.
Buget nelimitat !!! Cat pot sa minta jigodiile astea boovene ! :mincinos
Atentie la gogosile pe care le arunca astia in presa sau pe net. Nu puneti botul. :hmm
Nu mai pot de ras. :-) E tare asta cu prezentarea autocarului. Poate e o idee buna sa faci prezentare la bucatar, maseur, team manager si animalul de companie.
Nu cred ca pune cineva de aici botu' la ce scriu in presa corupta ziaristii lipsiti de talent.


Sent from my iPad using Tapatalk

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de dorumihnea2 » 08 Iun 2021, 15:35

MUTĂ AUTOCARUL..... wtf.... Cât de țăran poți fi și de incult... Spectacol pentru un autocar, am trăit să o văd și pe ăsta.

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 636
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de White&Blue » 08 Iun 2021, 15:59

Totusi, asta cu autocarul poate fi reala, adica poti azi sa nu ai autocar si peste 2 saptamani sa il ai. Dar eu nu o inteleg pe asta cu cea mai tare baza sportiva din Europa, peste a lui Bayern M.(ca l-au lasat aia pe cocalar sa o vada). Cica ar fi gata in proportie de 85%, exista vreo poza?Ca se tot vorbeste in presa despre ea, dar nu gasesti o poza pe google din niciun stadiu al constructiei...sau poate nu caut eu bine.
Oricum, atunci cand o sa fie gata, toti parintii din Oltenia o sa isi duca acolo copiii, doar nu o sa isi rupa picioarele in continuare pe coclaurile celor de la csu.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 08 Iun 2021, 16:45

@ White&Blue, pe soselele din Romania, doar avionele nu au probleme. Un autocar il cumperi pentru deplasari scurte. Pana la Botosani faci 9-10 ore si indiferent ce conditii iti ofera un autocar, este extrem de obositor.
Credeti ca aia de Barcelona, de saraci sau de zgarciti nu si-au luat autocar mai scump ?
Asta e cocalareala booveana, fudulie de neam de balta sau poate e la second si merg si ei la cacialma.
Toate ca toate, dar sa faci spectacol la prezentarea autocarului e ceva ce nu a mai facut nimeni.
O sa mai vedem o demonstratie a "universitarilor" booveni cu burtile pe-afara si amenintand copiii.
Voi va dati seama cata minte n-are booveanul tatuat ?

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de dorumihnea2 » 08 Iun 2021, 17:44

White&Blue scrie:
08 Iun 2021, 15:59
Totusi, asta cu autocarul poate fi reala, adica poti azi sa nu ai autocar si peste 2 saptamani sa il ai. Dar eu nu o inteleg pe asta cu cea mai tare baza sportiva din Europa, peste a lui Bayern M.(ca l-au lasat aia pe cocalar sa o vada). Cica ar fi gata in proportie de 85%, exista vreo poza?Ca se tot vorbeste in presa despre ea, dar nu gasesti o poza pe google din niciun stadiu al constructiei...sau poate nu caut eu bine.
Oricum, atunci cand o sa fie gata, toti parintii din Oltenia o sa isi duca acolo copiii, doar nu o sa isi rupa picioarele in continuare pe coclaurile celor de la csu.
Baza lor e în Atlantida.... Se va descoperi peste 1000 de ani când strănepoții tatuați vor zbura cu autocarul pe lună.

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de zeddDarko » 08 Iun 2021, 18:45

Are niste terenuri, nu stiu in ce stadiu sunt, pe severinului in spatele viitorului Jumbo. Asta cu autocarul e prostie omeneasca, lasa, sa dea banii pe prostii, ca dupa p**a droguri la copii.

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Kellogg » 08 Iun 2021, 19:28

De 2mil de euro trebuia sa si ia autocar. Cu cat mai mult cu atât mai bine :)
Sau mai repede mai bine zis
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Scrie răspuns