Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 26 Iul 2021, 23:20

Cum din nimic? N.a vandut Ajîcă balta moștenită?

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Takeiteasy » 26 Iul 2021, 23:22

Ma intreb daca nu se putea reface un alt stadion din Banie pentru Universitatea Craiova. Nu stiu daca doresc sa mai calc pe Ion Oblemenco desi am abonament. E teritoriu de tarani acum.

Sa cumpere Rotaru stadionul Extensiv ca nu costa mult, sa mai vinda 2-3 jucatori si sa refaca acest stadion cu banii luati. Sau se roage la Viktor Orban sa faca in Craiova stadion precum al lui Sepsi. Sa-i lase lui boo stadionul orasului - ca n-are rost sa stai cu taranii in acelasi loc. E teritoriu spurcat acum. A cistigat boo si de data asta.
Last edited by Takeiteasy on 26 Iul 2021, 23:38, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de gogu2005 » 26 Iul 2021, 23:35

O să pută 2-3 zile a picioare și guri nespălate, dar poate plouă și trece.
CRAIOVA NESUPUSA

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 26 Iul 2021, 23:42

Pfoai, de da.ma dreacu! Nici cu servetele parfumate, daca incercati?

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Takeiteasy » 27 Iul 2021, 00:10

Eu zic ca proiectul asta al orasului, asa cum a fost conceput, e pe moarte. A fost frumos in general - dar cam gata. Fiecare meci cu minciuna "Fotbal Club Universitatea" e inca o lovitura in plina figura. Nimeni din orasul asta nu se pricepe la mesaj si PR pe teme de identitate. A cistigat boo la zero.

Am dat peste cineva din anturajul lui boo acum citiva ani - cineva cu un pic de carte. Omul se mira cit de prosti sint Rotaru, Badea si consilierii lor. Si cum mititelu cu un cont de facebook ii distrugea zilnic. Cu zero investitii. Si acel om mi-a dat exemplu de procesul palmaresului de la Tribunalul Dolj, branduit ca succes de catre boo. Exista in documentatia acestui proces multe chestii care putea fi bagate in media sa-l distruga pe mititelu ca PR - chestii care mi-au fost aratate de acel personaj :

"Prin urmare, susținerile eronate ale REPREZENTANTULUI F_____ C___ U C______ S.A., cum că ar fi proprietara palmaresului FC U____________ C______ sunt lipsite de orice logică și relevanță juridică.

De altfel, ar fi absurd să credem că o persoană poate fi proprietarul palmaresului!!!!

Palmaresul nu poate fi proprietatea nimănui

Susținerile pârâtei, F_____ C___ U C______ S.A., cum că palmaresul este un bun patrimonial substanțial și pe care aceasta îl deține sunt eronate, deoarece palmaresul este un bun nepatrimonial și nu se poate înstrăina prin vreo modalitate prevăzută de Legea 85/2006."
(http://rolii.ro/hotarari/59585606e49009940e000592)

Asta nu arata ca boo ar detine vreun palmares sau ca Fotbal Club U Craiova SA - firma mentionata mai sus - are treaba cu palmaresul. Dar pentru presa din Romania si majoritatea microbistilor adevarul e altul.

Eu habar nu aveam de toate astea pina cind cineva din anturajul lui boo se amuza la o ocazie ca pe nimeni n-a interesat sa combata mesajul lui boo.

Eu l-am luat in ris pe Madalin Voicu luna trecuta cind vorbea de o fuziune. Dar am auzit povestea asta si din alte surse. Probabil ca asta se va intimpla.

lawrence0726
junior
junior
Mesaje: 69
Membru din: 24 Iun 2016, 00:42

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de lawrence0726 » 27 Iul 2021, 00:59

Bobby poate ne spui cati spectatori au fost cu Clinceni dupa ce s-a castigat castigat Cupa sau cu FC Arges dupa ce s-a casigat Supercupa?Sau cati suporteri au fost ieri pe Arena Nationala in sectorul oaspetilor?Sau cati au fost la Ploiesti la finala Cupei?Poti sa-mi raspunzi de pe oricare din cele multe conturi pe care le folosesti.P.S:Ce ai pus tu mai sus sunt fragmente din apararea/sustinerile reclamantului(Clubul Sportiv al lui Badea)din procesul pentru palmares,nu motivarea sau constatarile judecatorului.Mai incearca,psdistule.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2118
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 27 Iul 2021, 01:08

lawrence0726 scrie:
27 Iul 2021, 00:59
Bobby poate ne spui cati spectatori au fost cu Clinceni dupa ce s-a castigat castigat Cupa sau cu FC Arges dupa ce s-a casigat Supercupa?Sau cati suporteri au fost ieri pe Arena Nationala in sectorul oaspetilor?Sau cati au fost la Ploiesti la finala Cupei?Poti sa-mi raspunzi de pe oricare din cele multe conturi pe care le folosesti.P.S:Ce ai pus tu mai sus sunt fragmente din apararea/sustinerile reclamantului(Clubul Sportiv al lui Badea)din procesul pentru palmares,nu motivarea sau constatarile judecatorului.Mai incearca,psdistule.
Iesi acas boovene venirati decât 7000 la meci chipurile de mobilizare maxima cu ,, dusmanu de moarte dupa 10 ani"
Dinamovistii dominara fundu sonor, in timp ce peluza sug nu se putu coordona prea bine, slaba prestație pentru asteptarile lansate in presa

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2118
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 27 Iul 2021, 01:15

Dati i ban booveanului, in schimb mi e dor de tony7 cu sursele lui de incredere de stie el ca a ramas rotaru fara bani.
Pai cum il pusa ma pe reghe daca a ramas fara bani, ma tonica ma?
Mai spune mi de afacerile reușite ale booveanului cu nepi, dupa ce nepi a sesizat date false in contract si documentație falsa referitor la calitatea solului, a numarului de izvoare si mlastini care defapt sunt mult mai multe in realitate si acum începe sa ceara înapoi transele de bani date lui boo

Takeiteasy
fanatic
fanatic
Mesaje: 1035
Membru din: 02 Feb 2014, 02:50

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Takeiteasy » 27 Iul 2021, 06:03

[miti] [miti] [miti]

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de gogu2005 » 27 Iul 2021, 11:35

Oamenii normali la cap și spălați au înțeles de mult unde este adevărul și cum să se poziționeze.

Orice pseudo-succes sau minciună sfruntată a pârnăiașului are fix efectul unei bășini cu stropi.
CRAIOVA NESUPUSA

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 27 Iul 2021, 12:14

FCU Craiova nu are nici o legatura cu Universitatea Craiova si este doar proprietatea unui condamnat penal, o echipa finantata din obtinuti din comiterea de infractiuni.
Cu cat cresc mai mult sperantele sclavilor booveni cu atat mai dura o sa fie intalnirea cu realitatea.
In 3 etape booveni o sa se dezumfle.

lawrence0726
junior
junior
Mesaje: 69
Membru din: 24 Iun 2016, 00:42

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de lawrence0726 » 27 Iul 2021, 16:29

fanatic16 scrie:
27 Iul 2021, 01:08
lawrence0726 scrie:
27 Iul 2021, 00:59
Bobby poate ne spui cati spectatori au fost cu Clinceni dupa ce s-a castigat castigat Cupa sau cu FC Arges dupa ce s-a casigat Supercupa?Sau cati suporteri au fost ieri pe Arena Nationala in sectorul oaspetilor?Sau cati au fost la Ploiesti la finala Cupei?Poti sa-mi raspunzi de pe oricare din cele multe conturi pe care le folosesti.P.S:Ce ai pus tu mai sus sunt fragmente din apararea/sustinerile reclamantului(Clubul Sportiv al lui Badea)din procesul pentru palmares,nu motivarea sau constatarile judecatorului.Mai incearca,psdistule.
Iesi acas boovene venirati decât 7000 la meci chipurile de mobilizare maxima cu ,, dusmanu de moarte dupa 10 ani"
Dinamovistii dominara fundu sonor, in timp ce peluza sug nu se putu coordona prea bine, slaba prestație pentru asteptarile lansate in presa
7000 intr-o zi de luni la ora 21:30,in conditiile in care multi trebuiau sa se duca la munca a doua zi,fie in Craiova fie in alte orase din Oltenia sau din tara.Multi sunt in concediu in perioada asta,ca sa nu mai vorbim de faptul ca multa lume nu are vaccinul facut,sau multi nu vor sa plateasca 30 de lei sau chiar 150-200 de lei pentru un test rapid sau pcr.Conditionarea asta a tinut destui oameni acasa.Voi cu teste gratuite la meciul cu Clinceni ati fost 1500,dupa ce ati castigat Cupa,2500 cu FC Arges dupa ce ati castigat Supercupa,200 duminica la Bucuresti cu echipa la care avea Rotaru abonament pe vremuri etc.In etapa a 11-a o sa fiti maxim 100 de insi in Peluza Nord,exact cati ati fost acum 8 ani.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Iancu Magheru » 27 Iul 2021, 16:54

Da domnu lawrence al arabiei, discutăm la finalul campionatului despre toate datele problemei: medie spectatori, hotărâre definitivă palmares, loc in clasament etc. Tragem linie și constatăm cine populează orașu ăsta degeaba.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de sorialis » 27 Iul 2021, 17:10

lawrence0726 scrie:
fanatic16 scrie:
27 Iul 2021, 01:08
lawrence0726 scrie:
27 Iul 2021, 00:59
Bobby poate ne spui cati spectatori au fost cu Clinceni dupa ce s-a castigat castigat Cupa sau cu FC Arges dupa ce s-a casigat Supercupa?Sau cati suporteri au fost ieri pe Arena Nationala in sectorul oaspetilor?Sau cati au fost la Ploiesti la finala Cupei?Poti sa-mi raspunzi de pe oricare din cele multe conturi pe care le folosesti.P.S:Ce ai pus tu mai sus sunt fragmente din apararea/sustinerile reclamantului(Clubul Sportiv al lui Badea)din procesul pentru palmares,nu motivarea sau constatarile judecatorului.Mai incearca,psdistule.
Iesi acas boovene venirati decât 7000 la meci chipurile de mobilizare maxima cu ,, dusmanu de moarte dupa 10 ani"
Dinamovistii dominara fundu sonor, in timp ce peluza sug nu se putu coordona prea bine, slaba prestație pentru asteptarile lansate in presa
7000 intr-o zi de luni la ora 21:30,in conditiile in care multi trebuiau sa se duca la munca a doua zi,fie in Craiova fie in alte orase din Oltenia sau din tara.Multi sunt in concediu in perioada asta,ca sa nu mai vorbim de faptul ca multa lume nu are vaccinul facut,sau multi nu vor sa plateasca 30 de lei sau chiar 150-200 de lei pentru un test rapid sau pcr.Conditionarea asta a tinut destui oameni acasa.Voi cu teste gratuite la meciul cu Clinceni ati fost 1500,dupa ce ati castigat Cupa,2500 cu FC Arges dupa ce ati castigat Supercupa,200 duminica la Bucuresti cu echipa la care avea Rotaru abonament pe vremuri etc.In etapa a 11-a o sa fiti maxim 100 de insi in Peluza Nord,exact cati ati fost acum 8 ani.
Bă, ești ajica jr.? Nu? Atunci, atât de spălat pe creier ești, atât de prost? Duceți nivelul prostiei la cote nemaiîntâlnite nici de cercetători...

Trimis de pe al meu VOG-L29 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 27 Iul 2021, 18:23

Laurențule, da ia zi, bă, v-a mai pus gogoașă cotă să aduceți câte trei-patru oameni de căciulă, neamuri de pe la țară unchi, mătuși, ca la meciu veții cu u cluj? Hai, nu te căca pe tine, că atunci știu caz concret de gospodine luate cu japca și batrânei cu cinci perechi de ochelari.

Scrie răspuns