Mititelu la judecata poporului!

Comentarii pe marginea articolelor aparute in mass-media.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Vreți să închidem acest topic?

Poll ended at 08 Feb 2023, 12:52

Da
11
31%
Nu
24
69%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2163
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanatic16 » 17 Sep 2021, 19:19

David Graham scrie:
17 Sep 2021, 17:40
Takeiteasy scrie:
17 Sep 2021, 17:34
Tipii astia de la TV ca Moraru si Naum nu prea inteleg realitatea - nu ca reavointa, ci ca incompetenta.
E rea vointa. Ei stiu tot sirul proceselor si castigatorii lor.
Chiar daca am fi luat-o din liga a 4-a tot aici ne-am fi gasit, pe acest site vorbind despre jigodii. Nu va faceti iluzii !
E discutabil, eu cred ca dacă o luam și noi din liga 4 erau extrem de putini booveni, adică mai puțin de un sfert din cei de azi, dar oricum rezultatele proaste și incompetenta lui aditza tine departe boovenii de stadion și asta se reflecta și în asistentele lor(2000 și ceva cu Chindia și 1185 cu farul)
Dacă noi ne ținem de treaba, continuam jocul bun și mai ales, nu ne creste rata de infectare în oraș peste 6 la mie, le dam fum la booveni în clasamentul de suporteri in medie.
Azi e 2,02 rata de infectare în Craiova, după ce depășește 3, scade capacitatea permisa de la 50 la suta la 30 la suta (adica max 9000 și ceva de suporteri care pot veni la meci)
Dat fiind ca lumea nu s a îngrămădit la stadion după ridicarea restricțiilor din mai (cel mai mare număr de suporteri din ultimele luni e la meciul de săptămâna asta 10483), nu e o mare problema, dar sunt convins ca după o victorie în campionat cu cfr, am fi putut avea minim 15 000 în tribune dacă nu erau restricții

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 17 Sep 2021, 19:34

Nu văzui discutia ca va lamuream mai devreme. 21:12 e fix ora când a scos pe gură. Eu i.am trantit.o de aseară. F bune alea compuse de voi, dar bagati.le, nu mai stati.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2953
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 17 Sep 2021, 19:53

David Graham scrie:
17 Sep 2021, 17:40
Takeiteasy scrie:
17 Sep 2021, 17:34
Tipii astia de la TV ca Moraru si Naum nu prea inteleg realitatea - nu ca reavointa, ci ca incompetenta.
E rea vointa. Ei stiu tot sirul proceselor si castigatorii lor.
Chiar daca am fi luat-o din liga a 4-a tot aici ne-am fi gasit, pe acest site vorbind despre jigodii. Nu va faceti iluzii !
Ziaristii din Bucuresti au fost impotriva Universitatii Craiova inca din anii 80 cand Eugen Barbu il jignea pe Camataru facandu-l "Haplea in chiloti ", dar atunci il aveam pe Adrian Paunescu care ii mwia pe toti. Sincer, nu ma deranjeaza o jigodie scarboasa ca Radu Naum atat cat ma deranjeaza prostia care sta, poposeste, sade in mintea unor craioveni care accepta sa fie sclavii unui tepar, unui infractor ca Mititelu.
Da, Bucurestiul vrea o Universitatea Craiova slaba si indiferent de unde plecam tot asa s-ar fi purtat cu noi.

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de David Graham » 17 Sep 2021, 20:27

Firtulescu, un interviu mai vechi in hartia pentru sters undeva: :)(

"Păi, cum, domne’, «asta nu mai e Craiova?». Eu nu am jucat acolo? Florin Costea nu a dat gol cu Dinamo? Suporterii ăia, care s-au ridicat 25.000 și au început să aplaude și aveau orgasm...ăia nu mai sunt ăia suporterii care au fost la meciul ăla?"

Cate goluri a marcat asta ? Unul singur in 51 de partide ? Cu alte cuvinte un singur orgasm. :)(
Pai Firtulescule, du-te la o femeie si da-i doar un orgasm in 51 de partide, sa vezi daca mai ramane cu tine ! :)(
Astia ai FCU din perioada aia au trait si traiesc inca cu impresia ca suporterii sunt ai jucatorilor indiferent de vreme si vremuri asa ca o relatie unidirectionala. Total gresit baiete, tu existi datorita alora din tribuna si ei nu sunt papusile tale sa faci ce vrei cu ele !
:)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2234
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fanucrv » 17 Sep 2021, 20:32

[quote="David Graham" post_id=503819 time=1631899644


Pai Firtulescule, du-te la o femeie si da-i doar un orgasm in 51 de partide, sa vezi daca mai ramane cu tine ! :)(
[/quote]

apld apld apld

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2988
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Geronimo » 17 Sep 2021, 20:38

David Graham scrie:Firtulescu, un interviu mai vechi in hartia pentru sters undeva: :)(

"Păi, cum, domne’, «asta nu mai e Craiova?». Eu nu am jucat acolo? Florin Costea nu a dat gol cu Dinamo? Suporterii ăia, care s-au ridicat 25.000 și au început să aplaude și aveau orgasm...ăia nu mai sunt ăia suporterii care au fost la meciul ăla?"

Cate goluri a marcat asta ? Unul singur in 51 de partide ? Cu alte cuvinte un singur orgasm. :)(
Pai Firtulescule, du-te la o femeie si da-i doar un orgasm in 51 de partide, sa vezi daca mai ramane cu tine ! :)(
Astia ai FCU din perioada aia au trait si traiesc inca cu impresia ca suporterii sunt ai jucatorilor indiferent de vreme si vremuri asa ca o relatie unidirectionala. Total gresit baiete, tu existi datorita alora din tribuna si ei nu sunt papusile tale sa faci ce vrei cu ele !
Frumos. Ultima fraza e pentru cunoscatori.


Sent from my iPad using Tapatalk

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2953
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de fabius_2014 » 17 Sep 2021, 20:43

David Graham scrie:
17 Sep 2021, 20:27
Firtulescu, un interviu mai vechi in hartia pentru sters undeva: :)(

"Păi, cum, domne’, «asta nu mai e Craiova?». Eu nu am jucat acolo? Florin Costea nu a dat gol cu Dinamo? Suporterii ăia, care s-au ridicat 25.000 și au început să aplaude și aveau orgasm...ăia nu mai sunt ăia suporterii care au fost la meciul ăla?"

Cate goluri a marcat asta ? Unul singur in 51 de partide ? Cu alte cuvinte un singur orgasm. :)(
Pai Firtulescule, du-te la o femeie si da-i doar un orgasm in 51 de partide, sa vezi daca mai ramane cu tine ! :)(
Astia ai FCU din perioada aia au trait si traiesc inca cu impresia ca suporterii sunt ai jucatorilor indiferent de vreme si vremuri asa ca o relatie unidirectionala. Total gresit baiete, tu existi datorita alora din tribuna si ei nu sunt papusile tale sa faci ce vrei cu ele !
Jos palaria ! apld apld apld

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de malus dacus » 17 Sep 2021, 20:48

Nu e vb. de cate goluri a dat Firtulescu. Aia 25k tineau cu el atunci, pt. ca aia era pt.ei Universitatea Craiova. Nu era alta, nu era niciun razboi. Intre timp, aia s.a dus dracu, s.au infiintat echipele de acum, s.au intamplat procese, s.a dovedit ca "stemele securizate" ale lui Ajîcă erau muye si asta a fost. Am luat.o de la inceput si e normal ca oamenii normali sa tina cu Universitatea Craiova si nu cu fcusloboz patrushopt.

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de David Graham » 17 Sep 2021, 21:47

Firtulescu a umblat prin multe locuri, el cere devotament din partea suporterilor dar el in schimb nu ofera. Ia uite ditamai carnatu' care ii atarna la CV ! :)(
Fişiere ataşate
firtu.jpg
:)(

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2988
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Geronimo » 17 Sep 2021, 23:04

David Graham scrie:Firtulescu a umblat prin multe locuri, el cere devotament din partea suporterilor dar el in schimb nu ofera. Ia uite ditamai carnatu' care ii atarna la CV ! :)(
Si le-a iubit pe toate sincer...


Sent from my iPad using Tapatalk


dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1819
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de dorumihnea2 » 18 Sep 2021, 10:56

David Graham scrie:
17 Sep 2021, 16:47
Asta este programul digisport 1 de ieri. Probabil undeva in Fotbal club dar de la ce ora ?
Cel care ai vazut calupul cu ..."pantoful aruncat de nepotul lui Rotaru" ...spune ! A fost ieri sau in Fotbal Clubul din dimineata asta ?
Ora frate, chiar n-o stie nimeni ?
Scuze..... Faza cu pantoful a fost în jurul orei 21...moderator Naum

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de David Graham » 18 Sep 2021, 15:02

David Graham scrie:
16 Sep 2021, 10:46
Dupa aproape 6 luni...: :)(

Domnule Graham,

Ca urmare a sesizării dumneavoastră, înregistrată la CNA cu nr. 3276/10.04.2021, vă comunicăm următoarele:
Întrunit în ședința publică din data de 14 septembrie 2021, Consiliul Național al Audiovizualului a analizat raportul de monitorizare întocmit de direcția de specialitate pentru Meciul de fotbal Fotbal Club Universitatea 1948 – ACS ASU Poli Timișoara, difuzat în data de 10.04.2021, în intervalul orar 13:57-15:50, de postul Digi Sport 1.
Membrii Consiliului au vizionat secvențe relevante din transmisiune și au audiat punctul de vedere exprimat de reprezentantul postului. Acesta a precizat că siglele vin la pachet cu meciurile, nu sunt afișate de post.
La finalul discuțiilor din ședință nu au existat propuneri de sancționare a radiodifuzorului.


Cred ca am trecut prea usor peste mesajul primit de unii dintre noi de la CNA cu privire sesizarile privind stemele trimise in primavara...
Din raspunsul CNA reiese faptul ca detinatorul drepturilor TV ar trimite pentru fiecare meci un pachet de denumiri si steme pentru folosire. El ar fi de vina pentru neconformitati...

In poza atasata aveti un calup dintr-un interviu luat de un gesepist obscur in mai 2021...detinatorului drepturilor TV.
Intrebarea gesepistului mi se pare fortata, era evident ca vei primi un "NU" mare ... era de gradinita treaba. Eu cred ca Ei au vrut doar ca sa se puna problema.... Nu s-a mai luat interviu detinatorului drepturilor tv niciodata cu privire la aceasta problema dar s-au gasit in mai s-o faca doar pentru una din cele 13 echipe care aveau contract cu el.

Vedeti ca FCU nu se ocupa singuri de panourile publicitare, au inchiriat catre ...detinatorul drepturilor TV (care va lua malaiul gros...)

La meciul Arges - FCU ...surpriza, apare din nou o stema ... neconforma. Vedeti in partea de sus a stemei afisate pe teren ..."au mancat" partea cu "Universitatea" au pastrat doar partea cu Craiova (mai rau...). :)(

Intrebarea e: De ce face detinatorul drepturilor TV mereu aceste cacaturi ? Credeti ca el nu stie cum sta treaba ?
Intuiti unde bat ? :)(
Fişiere ataşate
ead.jpg
image_2021-09-18_145913.png
:)(

Avatar utilizator
David Graham
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 14 Sep 2021, 14:21

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de David Graham » 18 Sep 2021, 18:27

Mai era nevoie sa va spun cate cvrve sunt cei de la Digi ?
Ia priviti aici...cand Costea spune Steaua urmeaza "nota redactiei" - FCSB cand zice Universitatea Craiova ...nota redactiei beleste pvla. :)(
Fişiere ataşate
mue digi.jpg
:)(

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Mititelu la judecata poporului

Mesaj de Iancu Magheru » 18 Sep 2021, 20:08

Tony, Laurica si orice alt boovean care a frecventat de-a lungul timpului acest forum, spuneti-ne și noua, cu gurițele (tastaturile) voastre, sunt azi pe Ion Oblemenco mai mulți sau mai puțini oameni decât la meciul Universității cu Sepsi?

Scrie răspuns